از اجاره واکسن گرفته تا رسوایی دوپینگ

کمتر از یک ماه مانده به بازی های المپیک ، به نظر می رسد حاشیه کاروان اعزامی به توکیو این روزها بیشتر شده است. مشکلاتی که نگرانی های زیادی را برای دوستان و مسئولان این ورزش ایجاد کرده است.

 به گزارش خبرگذاری افزونه خبر مهمترین اتفاقی که اخیراً سر و صدای زیادی به پا کرده دوپینگ دو جنگنده در آستانه این بازیها بود. شوک اخبار دوپینگ شانس یک بانوی مدال طلای المپیک و بانوی تکواندو به حدی زیاد بود که همه را متحیر کرده و در مدت کوتاهی مانده به بازی های المپیک جنجال زیادی به پا کرد.

رسوایی دوپینگ و تأثیر این وزارت اتاق کرد

اگرچه نقش فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان دروازه بان آزمایش های دوپینگ و نظارت بر سلامت ورزشکاران در آستانه بازی های المپیک کاملاً مشخص است اما بیش از یک سال است که فدراسیون توسط یک ناظر هدایت می شود و بلاتکلیف بود.

بست خبر میگوید علی رغم اینکه مسئولان وزارت ورزش ، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی اعلام کرده اند که در حال حاضر نزدیک به المپیک همه چیز تحت کنترل است ، اما به نظر می رسد بی احتیاطی وزارت ورزش در بلاتکلیفی یک فدراسیون حمایت منجر به بحران شده است. به حدی که یک ورزشکار اطلاعات کافی در مورد استفاده از دارو نداشت و باعث شد تریلر شانس کسب مدال طلا را از دست بدهد. اما این س theال اینجاست که مقصر این حوادث و ناکارآمدی چه کسی است؟

بخش در بازی های المپیک شکست خورد

البته حواشی کاروان در المپیک به همین جا ختم نمی شود. در روزهای اخیر حوادث دیگری نیز رخ داده است که به نظر می رسد این کاروان در آستانه اعزام یک ارتش شکست خورده فرهنگی و اخلاقی است.

از واکسیناسیون برخی افراد غیر مرتبط گرفته تا اعزام افراد بیشتر به المپیک ، از عدم اعلام لباس کاروان تا دوپینگ ۲ ورزشکار ، همه مواردی که در روزهای اخیر رخ داده و نشان دهنده مدیریت وضعیت فعلی در این زمینه است. البته ناگفته نماند حاشیه های یک فدراسیون در فرودگاه امام خمینی (ره) که باعث تأسف و شرم شده است.

دو ماه مانده به المپیک توکیو ، مقامات ورزشی این کشور واکسیناسیون کاروانی را که به توکیو اعزام شده بود خبر دادند ، خبر خوش اما پر حاشیه. از آنجا که کمیته بین المللی المپیک واکسیناسیون را اجباری ندانست و گفت واکسن هر کشوری را واکسینه می کند ، واکسن این کاروان انتقادات زیادی را به همراه داشت زیرا این اتفاق افتاد در حالی که واکسیناسیون پرسنل پزشکی و بسیاری از کارهای حساس هنوز به پایان رسیده بود. با مرگ از طرف دیگر ، علاوه بر افراد خارج از کشور ، افرادی که نیازی به حضور در المپیک نداشتند واکسینه شدند. همه این وقایع باعث شد کاروان اعزامی با حاشیه های زیادی دست و پنجه نرم کند.

لباس تریلر چه زمانی رونمایی می شود؟

موضوع دیگری که این روزها مطرح می شود ، رونمایی از لباس کاروان اعزامی به المپیک است. اگرچه بارها گفته شده است که بازیهای المپیک توکیو با سایر بازیهای گذشته متفاوت است و احتمالاً تعداد افراد در رژه کاروان محدود خواهد بود ، اما هنوز هیچ خبری در مورد رونمایی از لباس کاروان وجود ندارد. . البته کشورهای مختلف در المپیک لباس های خود را در وبینار و برخی به صورت حضوری به نمایش گذاشتند اما این اتفاق هنوز در کشور ما رخ نداده است. کاروان و مسئولان کمیته ملی المپیک نیز امروز و فردا به س questionsالات خبرنگاران پاسخ دادند ، اما هنوز زمان مناسب نیست. فقط مسئولان اعلام کرده اند که اندازه لباس ها اندازه گیری شده و در مرحله دوخت قرار دارد. به طور دقیق مشخص نیست که چه زمانی لباس رونمایی می شود.

ایجاد حاشیه برای فدراسیون های المپیک

المپیک توکیو طبق خبری از انزل خبر از اول آگوست آغاز می شود و کاروان ورزشی ایران تاکنون ۶۶ سهمیه کسب کرده است. اگرچه به نظر می رسد تمام کشورها در این مسافت کوتاه تمرکز خود را بر روی ورزشکاران و فدراسیون های المپیک گذاشته اند ، اما وزارت ورزش در این روزها با سازماندهی انتخابات چندین فدراسیون و برنامه ریزی چندین فدراسیون دیگر ، حاشیه سازی و ورود بین المللی را برانگیخت. فدراسیون ها در انتخابات.

به نظر می رسد وزارت ورزش می تواند برای ایجاد آرامش در ورزشکاران و فدراسیون ها اقدامات مناسبی انجام دهد تا بتوانند بزرگترین رویداد را با نگرانی کمتری پشت سر بگذارند. پس از المپیک ، این فرصت برای تصمیم گیری آرام برای فدراسیون هایی که مدیریت خود را به پایان رسانده اند ، وجود خواهد داشت.

آنچه در این چند وقت اخیر رخ داده چالش هایی است که با بی تدبیری دستگاه های ورزشی بوجود آمده است. حتی امروز ، در آستانه اعزام کاروان ، یک شکست فرهنگی ناشی از مهجوریت ، عدم برنامه ریزی و تدبیر مدیران ارشد در این زمینه وجود دارد. چنین سفری بیشتر شبیه یک گردشگر گردشگری در توکیو است که یک موفقیت بزرگ فرهنگی و اخلاقی محسوب می شود.