انسان شناسان انرژی استراتژی های منحصر به فرد زندگی انسان را مطالعه می کنند – ScienceDaily

[ad_1]

در میان نزدیکترین خویشاوندان زنده ما – میمونهای بزرگ – ما انسانها منحصر به فرد هستیم: ما مغزهای بزرگتری داریم، سریعتر تولید مثل می کنیم و عمر طولانی تری داریم. این صفات به وضوح ارزشمند هستند، اما انرژی اضافی مورد نیاز برای حفظ آنها بسیار قابل توجه است. پس چگونه توانستیم آنها را تامین کنیم؟

گروهی از مردم‌شناسان از دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا، دانشگاه یوتا و دانشگاه دوک در یک مطالعه تحقیقاتی برای درک استراتژی‌هایی که مردم برای تولید این انرژی اضافی ایجاد کرده‌اند، متحد شده‌اند. یافته های آنها در شماره جاری منتشر شده است علوم پایه.

موفقیت تکاملی تا حد زیادی با میزان کارآمدی یک موجود زنده در استخراج انرژی (یعنی کالری) از محیط و تبدیل آن انرژی به فرزندان تعیین می شود. اما کسب انرژی توسط تعدادی از عوامل محدود می شود، که اصلی ترین آنها این است که چقدر زمان و انرژی می توانید برای دنبال کردن غذا صرف کنید. بودجه انرژی نشان دهنده تعادل بین انرژی دریافتی و مصرفی است که همه موجودات باید برای بقا و تولید مثل آن را مدیریت کنند.

توماس کرافت، نویسنده اصلی مقاله، می گوید: «از آنجایی که انرژی یک ارز اصلی است، تکامل سازگاری های شگفت انگیزی در صرفه جویی در انرژی در درخت زندگی ایجاد کرده است. کرافت که در حال حاضر استادیار دانشگاه یوتا است، در حال انجام تحقیقات است در حالی که یک همکار فوق دکتری با مایکل گارون، نویسنده ارشد و استاد انسان شناسی در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا است. اما این بدان معنا نیست که انتخاب طبیعی همیشه به نفع کاهش مصرف انرژی است. در واقع، تغییرات زیادی در “سرعت” استراتژی های انرژی وجود دارد. یک مثال چشمگیر، تفاوت بین حیوانات خونگرم گرماگیر (خونگرم) و گرماگیر (خونسرد) است که تمایل دارند هر روز انرژی بسیار بیشتری مصرف کنند، اما می توانند با موفقیت آن انرژی را به فعالیت هایی هدایت کنند که در نهایت منجر به تولید مثل موفق می شود. “

محققان با مقایسه میزان انرژی و زمانی که انسان ها و دیگر میمون های بزرگ برای دریافت تمام غذاهایی که معمولاً در رژیم غذایی خود گنجانده اند، شروع کردند. کرافت گفت: «ما معیشت مدرن شکارچیان و کشاورزان را مورد مطالعه قرار دادیم تا انواع استراتژی‌های انرژی را که برای هزاران سال وجود داشته است، از جمله استراتژی‌های پس از ظهور اهلی‌سازی گیاهان، مورد مطالعه قرار دهیم.

این تیم به ویژه بر اساس سال ها تجربه جمعی خود با Haza، یک گروه علوفه محلی در شمال غربی تانزانیا، و Tsimane، یک گروه محلی از باغداران در آمازون بولیوی است.

در مقایسه با شامپانزه‌ها، گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها، انسان‌های شکارچی و جمع‌آوری‌کننده‌ها در تهیه غذا چندان مؤثر نیستند. کرافت توضیح داد: «به نظر می رسد که ما از مقدار شگفت انگیزی انرژی برای به دست آوردن غذا استفاده می کنیم زیرا مسافت های بسیار طولانی را طی می کنیم و در فعالیت های فشرده مانند حفر غده ها یا تمیز کردن درختان شرکت می کنیم. «سایر میمون ها، بر خلاف آنها، مجبور نیستند هر روز خیلی دور بروند. بیشتر خریدهای غذایی آنها شامل چیدن بی سر و صدا میوه و گیاه است.

با این حال، افراد از به دست آوردن انرژی بسیار بیشتری برای غذا در ساعت سود می برند. در حالی که سایر میمون‌های بزرگ غذای خود را نمی‌پزند و زمان زیادی را صرف جویدن و هضم می‌کنند، فعالیت‌های با شدت بالا انسان به سرعت کالری زیادی را تأمین می‌کند.

کرافت گفت: «مثل این است که بگوییم با وجود شدت کار، مردم «حقوق» انرژی بسیار بالاتری نسبت به سایر میمون‌ها دریافت می‌کنند. این توانایی برای دستیابی به نرخ بازدهی بالاتر چیزی است که شکارچیان را بسیار موفق می کند. کشاورزی را به ترکیب اضافه کنید و این نرخ بازده – یا “حقوق” – فقط افزایش می یابد. کرافت ادامه داد: “کسانی که کشاورزی را با علوفه مخلوط می کنند دو یا سه برابر بیشتر از شکارچیان درآمد دارند.” اما استراتژی‌های انسانی با کارایی بالا، که شامل صرف انرژی زیادی برای دریافت سریع‌تر غذای بیشتر می‌شود، در صورت شکست خوردن غذا در یک روز معین نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد. “با این حال به نظر می رسد که مردم به طور منحصر به فردی می توانند با همکاری، اشتراک گذاری و ذخیره مواد غذایی بر این مشکل غلبه کنند تا از نقص های خطرناک جلوگیری کنند.”

چنین همکاری مزایای دیگری نیز دارد. اینکه بتوانید نیازهای غذایی روزانه خود را در زمان کمتری برآورده کنید، فرصت های بیشتری را برای تلاش های دیگر فراهم می کند. گارون که همچنین مدیر دپارتمان علوم انسان شناسی یکپارچه UC سانتا باربارا و مدیر مشترک Tsimane است، گفت: “توسعه زندگی اجتماعی و فرهنگی غنی که در همه جوامع بشری رایج است، ممکن است ابتدا به استراتژی های تغذیه ای با زمان کارآمد نیاز داشته باشد.” پروژه تاریخچه

با این حال، او خاطرنشان کرد، این همچنین می تواند ما را از مشارکت در مشکلات سلامتی مانند اپیدمی چاقی فعلی منحرف کند. گارون می‌گوید: «بخشی از چیزی که ما را بسیار موفق می‌کند این است که واقعاً در این است که بفهمیم چگونه با کمترین تلاش بیشترین بهره را ببریم. می‌توانید ببینید که امروز ما را به کجا می‌برد – رانندگی با ماشین یا اتوبوس به منطقه محلی Costco برای خرید این جوجه‌های خوشمزه به قیمت 4.99 دلار. ما کار یدی خود را در شکار یا کشاورزی با زنجیره تامین جایگزین کرده ایم. اگر ما تکامل یافته ایم تا کالری ارزان دریافت کنیم، پس نیاز به کمتر خوردن یا حرکت بیشتر ممکن است دلیل خوبی باشد.

از سوی دیگر، وی ادامه داد، تحقیقات نشان می دهد که انسان ها نیز به گونه ای تکامل یافته اند که از نظر بدنی بسیار فعال هستند، حداقل برای دریافت غذا. او گفت: «این بدان معنا نیست که ما باید همیشه پرانرژی باشیم. درسی که از جمعیت هایی که امرار معاش می کنند این است که کمتر گیر بیفتند.

یکی از یافته های این مطالعه که محققین را شگفت زده کرد، هزینه های انرژی بالای استراتژی های پشتیبانی انسانی بود. راه رفتن عمودی / دوپا باعث می شود افراد نسبت به سایر میمون های بزرگ با کارایی بیشتری حرکت کنند و ما از ابزارهای پیچیده برای آسان کردن کارها استفاده می کنیم. با این حال، انسان ها (هم شکارچی-گردآورنده و هم کشاورز) در واقع انرژی بیشتری را در روز نسبت به شامپانزه ها، گوریل ها و اورانگوتان ها صرف فعالیت های تولید غذا می کنند. این باعث می شود که استراتژی های تعمیر و نگهداری ما به طور کلی بسیار مؤثر نباشد.

مردم شناسی دارای سنت طولانی در جمع آوری داده ها در مورد جریان انرژی در انواع مختلف جوامع است – به عنوان مثال، شکارچیان، باغبانان، دامداران. محققان این داده‌های مختلف را در یک پایگاه داده جمع‌آوری کرده‌اند تا بتوانند بپرسند که آیا داده‌های دقیقی که از هادزا و تسیمانه در اختیار داشتند، نشان‌دهنده مدل‌های انرژی گسترده‌تر برای موجودیت اجتماعی هستند یا خیر. و آنها بودند، اما شگفتی های دیگری از این تمرین حاصل شد.

او ادامه داد: “ما انتظار نداشتیم که پایگاه داده بین فرهنگی ما تفاوت حداقلی را در زمان صرف شده برای کار بین شکارچیان-گردآورنده و جمعیت کشاورزی نشان دهد.” همانطور که در کتاب اخیر جیمز ساسمن، کار: تاریخ عمیق از عصر حجر تا عصر ربات نشان داده شده است، بسیاری از انسان شناسان مدت ها استدلال کرده اند که شکارچیان-گردآورنده زمان بسیار کمی را در مقایسه با سایر جوامع بشری در محل کار می گذرانند. پس از گردآوری فهرست جامعی از مطالعات، محققان هیچ مدرکی برای حمایت از این ایده پیدا نکردند که کشاورزان مدرن به طور متوسط ​​زمان بیشتری را نسبت به شکارچیان-گردآورنده صرف کار می کنند.

“ما امیدواریم که قرار دادن همه این اطلاعات جدید در یک مکان به ما کمک کند تا ارتباط اساسی مردم با انرژی را درک کنیم. کرافت گفت: نحوه دریافت و مصرف انرژی در قلب چیزی است که ما را انسان می کند و همچنین بسیاری از مسائل بهداشتی و زیست محیطی که امروزه با آن مواجه هستیم. عاقلانه است که میراث تکاملی خود را فراموش نکنیم. این مسائل. “

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir