انواع درب ها + معرفی برترین سایت های درب گاراژ و پنجره

مزیت درب های فلزی به سایر درب ها

مزیت رب های فلزی به سایر درب ها را امروز برای شما خواهیم گفت. احتمالا بارها شنیده باشید که درب های فلزی بسیار مناسب تر از نمونه های دیگر هستند، اما برای این موضوع دلیلی برای شما آورده نشده است. اکنون قصد داریم تا این موضوع را کاملا روشن کنیم و اینبار با دلیل بدانید چرا درب فلزی بهتر از دیگر انواع است.

اهمیت خرید درب­های فلزی در مقایسه با رقبا

درب­های ورودی چیزی بیش از یک درب جلویی محسوب می­ شوند. چرا که بعد از مدت­ها استفاده می­توان از آن­ها به عنوان درب­های پشتی یا در دیگر جنبه­ها استفاده کرد. از آنجاییکه درب­های ورودی از خیابان توجه عابران را به خود معطوف می­کنند، بنابراین بیشترین توجه را در بازار به اینگونه درب­ها اختصاص می دهند. در ادامه جهت راهنمایی برای انتخاب بهترین درب به بررسی انواع درب­ها و مزیت و معایب هر کدام پرداخته و در پایان اشاره می شود که چرا درب­های فلزی بر دیگر نوع آن­ها ارجحیت دارد.

طبق آزمایش­های صورت گرفته، در مجموع همه­ی نوع درب­ها به خوبی عمل می­کنند؛ اما موادی که هر یک از آن­ها ساخته شده (فایبرگلاس، فلز و چوب) هر کدام مزیت و عیب خود را دارد. به طوریکه یک درب فلزی کم قیمت به لحاظ کیفیت با درب­های فایبرگلاس و چوبی با پنج برابر قیمت، برابری می­کرد. مواردی که در خرید درب­ها به ویژه درب­های فلزی باید در نظر گرفت، به صورت زیر می­باشد:

خرید آنلاین

شما چه از فروشگاه و چه به صورت آنلاین خرید بکنید، بهتر است قبل از هر کاری در وقت خود صرفه­جویی کرده و با جستجویی اندک در فضای اینترنت و دیدن حداقل چند فروشگاه، بفهمید که دقیقا به دنبال خرید چه چیزی هستید. سایت تولید­کنندگان مواد مورد استفاده را توضیح داده و کاتالوگ خود را در اختیار شما قرار می­دهند و بدین ترتیب می­توانید نمایندگی معتبر در نزدیک خود بیابید. نکته دیگر آن است که حتی اگر مدل دقیق مورد نظر خود را نتوانید بیابید، دست کم نمونه­ای مشابه خواهید داشت که می­توانید به کمک آن ایده خود را ساخته و پرداخته کنید.

بازده انرژی

درب­های فلزی و فایبرگلاس معمولاً عایق حرارتی بهتری نسبت به چوب هستند. مدل­های دربی که به لحاظ راندمان انرژی در بالاترین سطح قرار دارند، معمولاً دارای قاب هم اندازه­ی مناسب، هسته­ی پربازده از نظر انرژی و برای مدل­هایی که دارای شیشه هستند، دارای پنلهای شیشه­ای دو یا سه­تایی عایق حرارت هستند. اما با تمام این تفاصیل، شما به مقدار زیادی نمی­توانید به ذخیره انرژی بپردازید؛ چرا که مساحت یک درب تنها قسمت کمی از مساحت کل دیواره­های یک خانه محسوب می­شود. چیزی که بیش از آن مورد اهمیت می باشد، فرار گرما از طریق سوراخ­های هوای دورتادور درب (نه در وسط آن) است.

نصب درب

هر درب ورودی به عنوان بخشی از یک سیستم لحاظ می­شود؛ زیرا آنها پیشتر در قاب آویزان شده و یا جای پیچ­ها و درب­کوب روی آن دریل شده­است. جایگزینی یک درب بخشی از یک پروژه باز طراحی می­باشد که تنها نیاز به جایگزینی درب با همان ابعاد با دربی جدید است. مگر آنکه بخواهید درب جدیدی با ابعادی بزرگتر نصب کنید که نیاز به تعویض کامل سیستم و قاب دارید. در هر حالت به متخصص مربوط به آن نیاز دارید. نصب درب­های فلزی، به علت استفاده­ و فروانی بیشتر، معمولا به صورت معمول و راحت انجام می­شود. در واقع اجزای نصب درب­های فلزی، دارای فراوانی بیشتر نسبت به سایر درب­ها است؛ همچنین افراد متخصص و آموزش­دیده برای نصب درب­های فلزی از لحاظ تعدادی بیشتر از سایر درب­ها هستند.

حفظ امنیت خود و خانواده

یک درب مناسب می تواند خانه ی شما را نسبت به هجوم دزدها و تعرض دیگران در امان نگاه دارد. تنها درصورتیکه درب شما تو خالی باشد می­تواند باعث شود که دزدها به راحتی با لگدی به میانه درب به داخل خانه راه یابند. در موارد دیگر شکستن قفل درب به قاب عمودی سبب حضور دیگران در خانه می شود. بنابراین درب­ها به خودی خود مانع از حضور دزدها نشده و نیاز به قفل­ها و یا راهکاری کمکی دیگری برای بسته بودن درب به قاب آن نیاز است. درب­های فلزی به جهت نوع آلیاژی که در آن­ها استفاده می­شود، از لحاظ استحکام، درجه­ی قابل قبولی دارند و به آسانی شکسته نمی­شوند.

ترازبندی و چهارچوب مناسب

یکی از فاکتورهای اساسی در استحکام درب­ها، وجود ترازبندی و چهارچوب مناسب است. ترازبندی و چهارچوب در درب­های فلزی با دوام بیشتری نسبت به ترازبندی سایر درب­ها عمل می­کنند، که این امر به مزیت­های درب­های فلزی می­افزاید.

درب­های فلزی و رقبای آن­ها:

تولیدکنندگان بزرگ، انواع درب­ها با جنس­های متفاوتی را به عنوان رقبای درب­های فلزی،تولید کرده­اند که در ادامه به بررسی برخی از آنها می­پردازیم:

درب فایبرگلاس

این درب­ها با سطحی صاف و بافتی چوبی در اختیار هستند که با کمی تزیینات در کناره­ها، کاملاً شبیه به چوب به نظر می­رسند. این نوع درب­ها گزینه اول بسیاری از مردم است. درست است که درب­های فایبرگلاسی در برابر سایش از فلزات مقاوم­تر هستند، اما در صورت رویارویی با بار ضربه­ای به شدت شکننده هستند. این درحالی است که فرسایش در اغلب مکان­ها مانند بیشتر شهرهای ایران، به ندرت اتفاق می­افتد. اما ویژگی مقاوم نبودن در برابر ضربه، نکته­ای کلیدی برای همه درب­ها در همه­ی مکان­ها می­باشد. در نتیجه از نظر رتبه­بندی، درب­های فلزی، مزیت و برتری مهمی بر درب­های فایبرگلاس، دارند.

درب چوبی

درب­های چوبی با توجه به نمای ظاهری بسیار خوبی که دارند، مورد توجه بسیاری از خریداران قرار می­گیرند. اما باید توجه داشت که درب­های چوبی برای همیشه گران هستند. همچنین نیاز به رنگ آمیزی و جلاسازی سطح،به طور مداوم را دارند. همچنین احتمال پوسیدگی در این درب­ها بسیار بالاست. به همین علت، مزیت درب­های فلزی نسبت به درب­های چوبی، در ماندگاری بیشتر و قیمت مناسب­تر نمایان می­شود.

درب شیشه ای

ممکن است درب­های شیشه­ای به علت ایجاد منظره­ای متفاوت و فراهم شدن نوری بیشتر با سایر درب­ها وسوسه برانگیز باشد، اما نکات قابل تأملی را نیز، به همراه دارد. دقیقا در نقطه­ی مقابل با همین روند، گرما و سرما نیز راحت­تر از درب عبور می­کند و البته دیدی بیشتر برای افراد داخل و افراد خارج از ساختمان ایجاد می­کند که برای همگان مورد پسند نیست.

درب فلزی

این نوع از درب­ها حدود نیمی از بازار را در برگرفته است. از مزایای درب­های فلزی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این نوع از درب­ها تقریباً ارزان بوده و نسبت به درب­های چوبی و فایبرگلاس می­توانند امنیت و مقاومت بهتری نسبت به وضعیت آب و هوایی در قیمتی کمتر داشته باشند
  • درب­های فلزی نیازمند به تعمیر و نگهداری کمی هستند.
  • آن­ها به لحاظ انرژی پربازده محسوب می شوند و اضافه کردن پنل­های شیشه­ای ارزش عایق حرارتی آن­ها را تغییر می­دهد.
  • درب­های ساده فلزی، عموما متشکل از دولایه­ی ورق سخت در دو طرف درب و یک لایه­ی میانی به عنوان عایق صدا و دما، هستند.
  • متداول بودن درب­های فلزی، به علت وجود این درب­ها در اندازه، رنگ و بعضا اشکال مختلف، است.

استفاده­ی مدرن از درب­های فلزی

به منظور استفاده از ویژگی­های مدرن در درب­ها، مانند اتوماتیک و یا نیمه­اتوماتیک شدن آن­ها، استفاده از درب­های فلزی در ورودی­ساختمان­ها، کارخانجات، انبارها، درب های پارکینگ های مجتمع ها و… مورد توجه قرار می­گیرد. در درب­های ریموت­دار نیز، درب­های فلزی به صورت تک­لنگه و دولنگه ارائه می­شود. سالم بودن و مرغوب بودن متریال و تجهیزات جانبی برقی درب های ریلی اتوماتیک، بسیار حائز اهمیت می­باشد؛ از این رو درب­های فلزی بیشترین تناسب را برای این سازگاری دارند. همچنین برای انتخاب درب­های کشویی نیز درب­های فلزی مورد توجه می­باشد.درجات مختلف امنیت در درب­های فلزی، یکی دیگر از امکانات مدرنی است که این درب­ها می­توانند فراهم کنند؛ همچنین در دسترس بودن همه­­ی انواع این درب­ها، بر مزیت درب­های فلزی بر دیگر درب­ها می­افزاید.

بیشترین نوع درب­های ضد سرقت، از نوع فلزی است، که شامل دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت یک میلی‌متر با رنگ و طرح چوب طبیعی با لایه پلی یوروتان میانی می‌باشند. این درب­های فلزی ضد سرقت، بسیار محبوب هستند، که به دلیل مزیت این درب­ها نسبت به سایر درب­های ضد سرقت با جنس متفاوت است. در ساختار درب­های فلزی، به جهت نوع جنسشان، بیشتر از سایر درب­ها می­توان قطعه و ابزار برای بالابردن امنیت درب­ها، قرار داد. این در حالی است که در درب­های شیشه­ای و یا حتی فایبرگلاس به علت نوع مواد ترکیبی در جنسشان، انعطاف پذیری مناسب برای قرار دادن قطعه­ی امنیتی مورد نظر، را ندارند. همچنین درب­های فلزی بیشترین فاکتور را در سیستم­های اطفاء حریق، در مقایسه با سایر درب­ها، دارند. چرا که مواد تشكيل دهنده درب­های فلزی ضد حريق شامل دو لايه آهن هيدروكربن به ضخامت 1 و 1.5 ميلي متر كه داراي تقويت كننده هاي مخصوص جهت مقاوم سازي محل يراق آلات و همچنين شبكه هاي تقويت داخلي جهت استحكام مي باشد. همچنینهسته مركزي درب ضد حريق از پشم سنگ با وزن مخصوص 80 تا 150 كيلوگرم تشكيل شده است كه مقاوم در برابر دماي 1200 درجه سانتي گراد بدون تغيير شكل مي باشد.

تعمیرات درب­های فلزی و رقبای آن­ها

درب­های فلزی کمتر مورد آسیبی واقع می­شوند که باعث عدم کارکرد آن­ها بشود. عموما بیشترین آسیبی که این درب­ها را تهدید می­کند، از بین رفتن رنگ­ آن­ها است، که با کمترین هزینه و گذران وقت به حالت عادی باز می­گردد. در سایر انواع درب­ها مانند درب­های چوبی، هزینه­های تعمیرات بسیار بالاست و در عین حال به زمان زیادی هم، نیازمند است. در ضمن محتمل استدرب های پارکینگ چوبی ارزان قیمت، به راحتی پیچ و تاب بخورند و شکسته شوند، که تقریبا تعمیرات در این مواقع معنایی ندارد و یا در صورت تعمیر، به حالت اولیه و طبیعی به صورت صد در صد باز نمی­گردد.

منابع:

anzalihefaz.ir
ardvaz.ir
baghdoor.ir
darbvilaferforge.ir
doorhayat.ir
doorilna.ir
hefazkaraj.ir
hefazlilium.ir
hefaztabriz.ir
nardepelelux.ir
nardevila.ir
nardeziab.ir
rashthefaz.ir
sadradarb.ir
shakhgavazniahvaz.ir
tehrandar.ir
tehrannardeh.ir