ایمیل مارکتینگ: آیا شما می خواهید به سه برابر بازگشت سرمایه گذاری خود را?

[ad_1]

مقدمه:

یکی از بزرگترین اشتباهات اکثر بازاریابان آیا امروزه این است که فکر می کنم بازاریابی ایمیل مرده است. بسیاری از بازاریابان امروز رها کردن, ایمیل, طرح بازاریابی با رسانه های اجتماعی. بیا به آن فکر می کنم رسانه های اجتماعی نگاه کنید خیلی سکسی تر از ایمیل است. اما آیا رسانه های اجتماعی پست واقعا به عنوان موثر به عنوان یک ایمیل ؟ قبل از اینکه ما جواب این سوال اجازه می دهد تا دولت یک واقعیت شناخته شده است. آن را آسان تر برای ارسال درخواست دوستی در Facebook نسبت به جمع آوری یک ایمیل آنلاین. اما من باور بازاریابی ایمیل است که سه بار به عنوان ارزش آن را به عنوان بازاریابی اجتماعی رسانه ها. پس, ایمیل مارکتینگ چیست ؟

ایمیل بازاریابی است که با هدف قرار دادن مشتریان را از طریق ایمیل. هر ایمیل فرستاده شده به مشتریان بالقوه محسوب می شود بازاریابی ایمیل. بازاریابی با ایمیل شامل ارسال یک ایمیل تبلیغاتی یا آگهی برای یک مشترک. از طریق آدرس ایمیل خود را. مقدار زیادی از سازمانهای امروز با استفاده از بازاریابی ایمیل. حتی بیشتر وبلاگ نویسان را با استفاده از بازاریابی ایمیل امروز از همیشه قبل از. برای مثال آیا تا کنون شده است مرور در وب سایت شما دیدن برخی از زمینه که در آن از شما خواسته شده برای ثبت نام و ایمیل خود را برای دریافت رایگان کتاب و یا به روز رسانی ؟ است که در مقابل بخشی از بازاریابی ایمیل.

اکثر وبلاگ نویسان با استفاده از ایمیل بازاریابی به دلیل این افزایش تجربه مشتری. با یک خوبی هدفمند لیست ایمیل شما می تواند رسیدن به تاسیس مشتریان آینده نگر و آنهایی که بیش از حد. هر مشترک اطلاع داده می شود بهتر و بیشتر به راحتی از طریق ایمیل. ایمیل را دید بیشتر از یک Facebook post. از Facebook ارسال خواهد شد غرق در جریان محتوا در دقيقه پس از آن ارسال.

آیا شما واقعا نیاز به بازاریابی ایمیل?

اگر شما می خواهید برای بهبود مشتریان خود و یا خوانندگان تجربه و سپس شما نیاز به بازاریابی ایمیل. فراموش نکنید در مورد زرق و برق و زرق و برق دار از بازاریابی رسانه های اجتماعی. ما در حال صحبت کردن بهره وری در اینجا. ما در حال صحبت کردن در بیشتر تعامل. بیشتر برسد. بیشتر کلیک کنید از طریق نرخ و بیشتر. به عنوان بسیاری از بازاریابان با تجربه می گویند “پول در لیست”. برخی حتی می گویند: “ارزش خالص خود را بستگی به شبکه شما”. در خطوط زیر توضیح مزایای استفاده از بازاریابی ایمیل. در این توضیحات من خواهد شد با استفاده از آمار. سایت تولید شده است که آمار کسانی که ذکر خواهد شد در پایان این مقاله. بیایید به مزایای استفاده از بازاریابی ایمیل.:

پتانسیل رسیدن به:

آیا شما می دانید که در سال 2013 حدود 3.2 میلیارد حساب ایمیل ایجاد شده در جهان است ؟ 95% از مصرف کنندگان آنلاین با استفاده از یک آدرس ایمیل. جالب ترین واقعیت است; 91 درصد از مصرف کنندگان آن بررسی حساب ایمیل خود را حداقل یک بار در روز. امروز ما به مرور بیشتر با تلفن های ما نسبت به رایانه های ما. به عنوان یک نتیجه, ما بیشتر به راحتی مطلع هنگامی که ما دریافت ایمیل. تلفن های ما جای اطلاعیه درست در مقابل چشمان ما.

امروز, آن را آسان تر برای بررسی به یک ایمیل از یک Facebook و یا توییتر ارسال. این است زیرا هنگامی که ما محتوای پست را یک میلیون نفر دیگر. به عنوان یک نتیجه پیدا کردن یک پست خاص شما دوست game, 3 هفته پیش می ترین وظیفه دلهره آور است.

واقعی برسد:

قبل از توضیح این قسمت با جزئیات بیشتر, اجازه دهید به برخی از اعداد جالب. در نیمه اول سال 2013 تحقیقات انجام شده با استفاده از ایمیل به عنوان یک کانال بازاریابی نشان داد سرسام آور برخی از حقایق است. یکی که خارج از غرفه ترین این است; 18 درصد از ایمیل های فرستاده شده در طول مبارزات انتخاباتی هرگز در رسیدن به مقصد خود را. 4% از ارسال ایمیل های فرستاده شده به پوشه اسپم. که باعث می شود 22% از ایمیل های فرستاده است که نه در واقع رسیدن به گیرنده مورد نظر.

از سوی دیگر 78% از ایمیل های فرستاده شده در طول یک کمپین ایمیل در واقع رسیدن به مقصد خود را. فکر می کنم از آن به این ترتیب اگر شما ارسال 1000 ایمیل 780 ایمیل را در رسیدن به مقصد خود را. علاوه بر آن 91 درصد از گیرنده چک کردن ایمیل های خود را روزانه است. این به این معنی حدود 709 گیرنده خواهد شد و در واقع ایمیل خود مراجعه کنید. این عالی است بهره وری به عنوان کمتر از 30% از ایمیل های فرستاده شده از دست داده است.

در حال حاضر اجازه دهید مقایسه این اعداد با کسانی که از یک Facebook, کمپین انجام شده در راه همان است. این نشان داد که 74 درصد از Facebook پست ها در واقع از دست رفته در جریان بزرگ از محتوا است. که یک مشکل است. این بدان معناست که به ازای هر هزار Facebook مطالب 740 هستند از دست رفته در جریان محتوا. که ما را با 260 نوشته ها دیده می شود هدف ما خوانندگان. یکی دیگر از چیز بد است که هر کس که می بیند مطالب خود را نمی خواهد در واقع از طریق کلیک کنید. کمتر از نصف خواهد شد در واقع. که ما را با کمتر از 130 افرادی که واقعا علاقه مند به ما ارائه می دهد.

کلیک کنید از طریق نرخ:

در نقطه قبلی ما در مورد چه درصدی از مردم که دیدن و ممکن است مانند پست های خود را و ایمیل. حالا اجازه دهید بحث در مورد افرادی که در واقع تکمیل اقدامات و انجام آنچه شما می خواهید آنها را به انجام. بیایید می گویند با کلیک بر روی یک لینک. این لینک ممکن است آنها را به یک صفحه فرود یا یک وب سایت است.

کلیک کنید از طریق نرخ درصد از مردم که از دریافت پیام خود را و در واقع بر روی آن کلیک کنید. کلیک کنید از طریق نرخ یک صدای جیر جیر است 0.5 درصد به عنوان مخالف به 3 درصد برای ایمیل. این اعداد نگاه کوچک برای اولین بار در. اما این به این معنی است که مردم بر 6 بار بیشتر بر روی یک لینک ایمیل از در توییتی لینک.

بیایید با استفاده از نگه داشتن ما به عنوان مثال از 1000 ایمیل و 1000 رسانه های اجتماعی پست. 0.5% کلیک کنید از طریق نرخ به معنی هر هزار نفر 5 نفر را در واقع با کلیک بر روی لینک شما. این است که برای رسانه های اجتماعی است. گاهی اوقات کلیک کنید از طریق نرخ بالاتر است اما اینها موارد خاص. اعداد استفاده می کنیم در اینجا به طور متوسط ،

3 درصد از طریق نرخ کلیک کنید با ایمیل یعنی 30 کلیک در هر هزار نفر است. که بهترین طریق نرخ کلیک شما را دریافت خواهد کرد به طور متوسط. اعداد نیست حیرت انگیز اما کارآمد اعداد همیشه حیرت انگیز است. تفاوت در این است که زمانی که مردم به شما آدرس ایمیل خود را که آنها در واقع می خواهید به شنیدن بیشتر در فرم شما.

خوانندگان خود را می خواهید آن را این راه:

اکثر مردم با استفاده از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان ، به ندرت از آنها استفاده می شود برای دریافت اخبار کسب و کار و بررسی است. وجود دارد وب سایت های تخصصی برای آن است. 77 درصد از کاربران در طی یک نظرسنجی آنلاین گفت: آنها ترجیح می دهند برای دریافت پیام های تبلیغاتی در ایمیل های خود را. 4 درصد گفت: آنها ترجیح می دهند این پیام در رسانه های اجتماعی. این صحبت می کند به این واقعیت است که با ارسال یک ایمیل به مردم به معنای واقعی کلمه به شما یک جلسه کسب و کار محل.

ایمیل خصوصی:

آن را آسان تر برای خواننده به بیان مشکلات خود در پیام خصوصی از در باز است. همه راحت نیست وقتی که می آید به بیان کاستی های خود را در باز است. هنگامی که یک کاربر بخواهد به بیان مبارزات و او نمی تواند ملاقات با شما چه کار کرد ؟ او می نویسد: شما یک ایمیل. به این ترتیب او می تواند به شما همه چیز را بگویم. شما می توانید پاسخ به طور خاص به او.

من به زودی ایجاد یک صفحه که در آن من در پست درخواست کاربر محتوا. در هر آخر هفته.

ایمیل مارکتینگ و خبرنامه

نتيجهگيری:

شما می خواهید به استفاده از ایمیل اگر شما می خواهید برای به رخ کشیدن حضور خود را آنلاین. همچنین این برای شما مناسب است اگر شما می خواهید به منظور افزایش خوان تجربه. راه اندازی یک کمپین بازاریابی ایمیل است که واقعا گران است. ما در حال صحبت کردن در حدود 6$ تا 20$. در هر ماه. برخی از خدمات مانند MailChimp حتی ارائه خدمات رایگان برای اولین بار در سال 2000 مشترکین.

بازاریابی ایمیل مرده است. اگر هر چیزی آن را می کشد که سکوت بین مشترکان خود را و شما. در پست های آینده من خواهد شد بحث در مورد ساخت یک لیست ایمیل. با تشکر برای خواندن. صحبت کردن با شما به زودی.

[ad_2]