برخی از مواد شیمیایی مخرب لایه ازن ناشناخته هستند. آیا قارچ کش های مبتنی بر مس تولید می کنند؟ – ScienceDaily

[ad_1]

طبق یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، مسی که از قارچ‌کش‌ها، لنت‌های ترمز، رنگ ضد رسوب قایق و سایر منابع به محیط زیست آزاد می‌شود، می‌تواند به میزان قابل توجهی در تخریب لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه لایه اوزون اوزون (استراتوسفر) نقش داشته باشد.

در مقاله ای که این هفته در مجله منتشر شد ارتباطات طبیعیژئوشیمی‌دانان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، نشان داده‌اند که مس موجود در خاک و آب دریا به‌عنوان یک کاتالیزور برای تبدیل مواد آلی به متیل برومید و متیل کلرید، دو ترکیب قوی هالوژن-کربن که لایه لایه ازن را تخریب می‌کنند، عمل می‌کند. نور خورشید با افزایش 10 برابری تولید این متیل هالیدها شرایط را تشدید می کند.

نتایج، حداقل تا حدی، با رمز و راز دیرینه منشا بسیاری از متیل برومید و متیل کلرید در استراتوسفر مطابقت دارد. به دنبال ممنوعیت جهانی مبردهای کلروفلوئوروکربن (CFC) و هالون‌های برم دار مورد استفاده در کپسول‌های آتش نشانی، که در سال 1989 آغاز شد، این متیل هالیدها به منابع غالب جدید برم و کلر تخریب‌کننده لایه لایه ازن در استراتوسفر تبدیل شده‌اند. همانطور که CFC ها و هالون های طولانی مدت به آرامی از جو ناپدید می شوند، نقش متیل هالیدها افزایش می یابد.

“اگر ما نمی دانیم متیل بروماید و متیل کلرید از کجا می آیند، چگونه می توانیم مطمئن شویم که این ترکیبات همراه با CFC ها کاهش می یابد؟” نویسنده ارشد رابرت رو، استاد جغرافیا و علوم محیطی، سیاست و مدیریت در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، گفت. تا سال 2050، ما باید به ازن نسبتاً عادی برگردیم، اما مواردی مانند انتشار مداوم متیل بروماید و متیل کلراید نابرابری در مسیر بهبود هستند. انتظار می رود که استفاده از مس در محیط زیست طی چند سال آینده به سرعت رشد کند و این باید هنگام پیش بینی بارگذاری هالوژن در آینده و بازیابی ازن در نظر گرفته شود.

لایه اوزون زمین برای محافظت از ما در برابر اشعه فرابنفش خورشیدی که باعث سرطان می شود بسیار مهم است، اما مواد شیمیایی حاوی کلر و برم – مانند CFC ها و هالون ها – در دهه 1980 برای از بین بردن ازن کشف شدند و لایه های نازک تری در استراتوسفر ایجاد کردند. شما بیشتر از تشعشعات خطرناک را از دست می دهید. علیرغم ممنوعیت تولید CFCها و هالونها که منابع اصلی هالوژن هستند، لایه اوزون هنوز احیا نشده است. ریو گفت که سال گذشته، سوراخ ازن بالای قطب جنوب مانند همیشه بد بود.

انعطاف‌پذیری سوراخ ازن عمدتاً به دلیل انعطاف‌پذیری ترکیبات تخریب‌کننده لایه اوزون ممنوع است که چندین دهه طول می‌کشد تا در استراتوسفر پراکنده شوند. اما برخی از مواد شیمیایی مخرب لایه لایه اوزون هنوز هم منتشر می شوند. حتی برخی از جایگزین‌های مبردهای ممنوعه تحت بررسی هستند.

از جمله بازیگران اصلی امروزه متیل کلرید و متیل بروماید هستند. یک اتم برم برای ازن 50 برابر مخرب تر از یک اتم کلر است.

اگرچه متیل بروماید برای استفاده به عنوان ماده بخور برای خاک کشاورزی ممنوع است، اما همچنان به عنوان یک آفت کش برای قرنطینه و قبل از تحویل محصولات کشاورزی استفاده می شود. و متیل کلرید به عنوان یک ماده خام شیمیایی استفاده می شود، اگرچه اعتقاد بر این است که بیشتر انتشارات آن از احتراق زیست توده یا منشاء طبیعی است. اما مقدار کل این متیل هالیدهای تولید شده در هر سال هنوز با افزودن سالانه مشاهده شده این مواد شیمیایی به اتمسفر مطابقت ندارد، واقعیتی که بیش از 20 سال است که دانشمندان را متحیر کرده است.

ریو گفت که حدود یک سوم متیل برومید و متیل کلرید موجود در جو از منابع ناشناخته می آید. اکتشافات جدید نشان می دهد که مس مهم است، اگر نگوییم منبع اصلی از دست رفتن متیل برومید و متیل کلرید.

ما متیل برومید را ممنوع کرده‌ایم، اما آیا تغییرات دیگری که در محیط ایجاد می‌کنیم باعث انتشار زیاد این ترکیب در جو می‌شود؟ Rue گفت: “با افزایش استفاده از مس، به نظر می رسد تولید کاتالیزور مس نیز منبع رو به رشدی باشد.”

اولین نویسنده و دانشجوی سابق دکترا در دانشگاه کالیفرنیا برکلی یی جیائو، که اکنون دانشجوی فوق دکتری در دانشگاه کپنهاگ در دانمارک است، خاطرنشان کرد که ترکیبات مس در محصولات ارگانیک مجاز است، میراث استفاده از آن در کشاورزی از سال 1700، از جمله به عنوان یک ضد قارچ اصلی. عامل در Bourdeax، از سال 1880 در فرانسه برای جلوگیری از سفیدک کرکی روی انگور استفاده می شود. امروزه آلودگی خاک به عسل یکی از مشکلات عمده اروپا به دلیل این تاریخ است. به گفته نویسندگان، قدرت تخریب لایه ازن مس یکی دیگر از دلایل نگرانی است.

“لطفاً به خاطر داشته باشید که کشاورزی ارگانیک عامل اصلی تخریب لایه لایه ازن نیست. با این حال، به نظر می رسد قارچ کش های مبتنی بر مس دارای اثرات جانبی جوی هستند که می تواند از نظر تأثیرات کلی بر محیط زیست در نظر گرفته شود، “جیائو این هفته توییت کرد. “با استفاده گسترده از مس در محیط زیست، این تاثیر بالقوه فزاینده باید هنگام پیش‌بینی بارگذاری هالوژن در آینده و بازیابی ازن در نظر گرفته شود.”

عسل + خاک + نور خورشید = متیل هالیدها

ارتباط بین مس و متیل هالیدها برای اولین بار از طریق یک سری پروژه های تحقیقاتی انجام شده توسط دانشجویان در دانشگاه کالیفرنیا برکلی کشف شد. Rhew از آنها خواست تا اثرات یون های فلزی را آزمایش کنند و با کپی کردن یک اثر قبلی منتشر شده در مورد آهن در خاک شروع کنند. هنگامی که این مقدار کمی متیل هالید تولید کرد، Rhew از آنها خواست تا فلز دیگری – مس – را به شکل سولفات مس، یکی از رایج ترین ترکیبات مس مورد استفاده امروز، مطالعه کنند.

ریو گفت: “ما آزمایش را با آهن تکرار کردیم و سپس فکر کردیم، “بیایید به یک فلز واسطه متفاوت مانند مس نگاه کنیم و ببینیم آیا اثر مشابهی دارد یا خیر.” زمانی که سولفات مس را به خاک اضافه کردیم، مقدار زیادی متیل هالید تولید کرد و این ما را شگفت زده کرد. و سپس دانش آموز دیگری آزمایش آب دریا را انجام داد و همچنین مقدار قابل توجهی متیل هالید تولید کرد. بنابراین، می‌دانستیم که روند جدیدی در حال انجام است، اما فقط چند تکه از پازل را در اختیار داشتیم تا اینکه مجموعه‌ای از آزمایش‌های خلاقانه را انجام دادم تا همه آن‌ها را کنار هم بگذارم.»

جیائو و ریو با به دست آوردن نمونه‌های خاک از یک سایت تحقیقاتی کشاورزی به نام Oxford Tract، واقع در نزدیکی پردیس دانشگاه کالیفرنیا برکلی، آزمایش‌های عمیق‌تری را طراحی کردند و آنها را تحت درمان‌های مختلف از جمله مقادیر مختلف مس و اکسیدان قرار دادند. در حالی که فقط مس موجود در خاک و آب دریا متیل برومید و متیل کلرید کمی تولید می کند، افزودن نور خورشید و / یا پراکسید هیدروژن – که در خاک توسط میکروب ها یا نور خورشید تولید می شود – بیش از پنج برابر مقدار متیل هالید تولید می کند و فعالیت مس را طولانی می کند. حدود یک هفته تا بین دو تا سه هفته.

زمانی که یی خاک را استریل کرد، میزان تولید متیل هالید حتی بیشتر شد. از طرف دیگر، پس از سوزاندن تمام مواد آلی، خاک انکوبه شده با مس، متیل هالید تولید نمی کند. این امر باعث شد که او بر روی مواد شیمیایی – کاتکول و گایاکول – تمرکز کند که اغلب به عنوان جایگزین کربن آلی خاک استفاده می شود، زیرا هر کدام دارای ساختار حلقه ای فنلی هستند، مانند آنهایی که در مواد آلی یافت می شوند.

افزودن مقادیر فزاینده سولفات مس یا پراکسید هیدروژن به محلول‌های کاتکول هالید نیز باعث افزایش انتشار متیل هالید می‌شود، در حالی که در صورت عدم وجود هر یک از این بسترها، انتشار نزدیک به صفر است. یی بعداً دریافت که نور خورشید عملکرد مشابه پراکسید هیدروژن را برای افزایش تولید متیل هالید انجام می دهد. در آب دریا، قرار گرفتن در معرض محلول های تصحیح شده با مس در برابر نور خورشید، انتشار گازهای گلخانه ای را چهار برابر می کند.

محققان گمان می کنند که شکل رایج یون مس، مس (II)، یک ماده آلی اکسید کننده برای آزاد کردن رادیکال های متیل است که به راحتی با کلر و سایر هالوژن ها در خاک یا آب دریا ترکیب می شود و متیل هالیدها را تشکیل می دهد. هم نور خورشید و هم پراکسید هیدروژن متعاقباً مس را از حالت مس (I) به مس (II) دوباره اکسید می کنند تا بتواند بارها و بارها برای تولید متیل هالیدهای بیشتری عمل کند.

ریو گفت: “ما یک محاسبات پشت پاکت انجام دادیم تا تاثیر سولفات مس را ببینیم و محاسبه کردیم که می تواند مسئول 4.1 گیگا گرم متیل بروماید در سال باشد که حدود 10 درصد از منبع گم شده است.” “این کاملا ضروری است، و این فقط در مورد سولفات مس صدق می کند. شاید حتی بیشتر مورد استفاده ترکیب مس دیگری به نام هیدروکسید مس باشد. بنابراین، این تازه شروع درک ما از اثرات مس بر شیمی هالوژن-کربن است.”

جیائو خاطرنشان کرد که این امر همچنین انتشار گازهای گلخانه‌ای اقیانوسی بالقوه مرتبط با خروج مس را در نظر نمی‌گیرد.

Rhew گفت که تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا مشخص شود کدام ترکیبات مس قوی ترین تولید کننده متیل هالید در خاک و آب دریا هستند و چه تعداد از آنها واقعاً تولید می شود.

وی گفت: هالیدهای زیادی در خاک وجود دارد و مواد آلی زیادی در خاک وجود دارد، بنابراین ماده جادویی آن مس است که با نور خورشید بازسازی می شود. این امر چشمان ما را به یک حوزه کاملاً جدید از تحقیق در مورد نقش مس در محیط زیست باز کرد.

این کار تا حدی توسط بنیاد ملی علوم (EAR-1530375) تأمین مالی شد. نویسندگان مشترک با Rhew و Jiao، دانشجویان سابق UC Berkeley Jae Yun Robin Kim و Julien Vollering، همکار سابق فوق دکتری UC Berkeley، جولیان Deventer و دانشمند مهمان، Wanying Zhang از دانشگاه علم و صنعت چین هستند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir