بسته بندی هوشمند و پایدار مواد غذایی از میکروب های مضر در فاصله دور محافظت می کند – ScienceDaily

[ad_1]

تیمی از دانشمندان دانشگاه فناوری نانیانگ، سنگاپور (NTU سنگاپور) و دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan، ایالات متحده، یک ماده بسته بندی مواد غذایی “هوشمند” ساخته اند که زیست تخریب پذیر است، مقاوم است و میکروب های مضر برای انسان را می کشد. همچنین می تواند ماندگاری میوه های تازه را دو تا سه روز افزایش دهد.

بسته بندی مواد غذایی ضدآب از نوعی پروتئین ذرت به نام زئین، نشاسته و دیگر پلیمرهای زیستی مشتق شده طبیعی ساخته شده است که با ترکیبی از ترکیبات ضد میکروبی طبیعی تزریق می شود. اینها شامل روغن آویشن، یک گیاه رایج مورد استفاده در پخت و پز، و اسید سیتریک است که معمولا در مرکبات یافت می شود.

در آزمایش‌های آزمایشگاهی، زمانی که در معرض رطوبت بالا یا آنزیم‌های باکتری‌های مضر قرار می‌گیرند، نشان داده شده است که الیاف موجود در بسته، ترکیبات ضد میکروبی طبیعی آزاد می‌کنند و باکتری‌های خطرناک رایجی را که مواد غذایی را آلوده می‌کنند، از بین می‌برند. ای کولی و لیستریا، و همچنین قارچ ها.

بسته بندی به گونه ای طراحی شده است که حداقل مقادیر لازم از ترکیبات ضد میکروبی را تنها در پاسخ به وجود رطوبت یا باکتری اضافی آزاد می کند. این تضمین می کند که بسته بندی می تواند چندین بار در معرض قرار گرفتن را تحمل کند و ماه ها دوام بیاورد.

از آنجایی که این ترکیبات با انواع باکتری‌هایی که در سطح بسته‌بندی و همچنین روی خود غذا رشد می‌کنند مبارزه می‌کنند، این پتانسیل را دارند که برای طیف گسترده‌ای از محصولات، از جمله غذاهای آماده، گوشت‌های خام، استفاده شوند. میوه ها و سبزیجات.

در آزمایشی، توت فرنگی های بسته بندی شده در بسته به مدت هفت روز قبل از ایجاد کپک تازه باقی می مانند، در مقایسه با آنالوگ های ذخیره شده در جعبه های میوه پلاستیکی فله، که فقط برای چهار روز تازه می مانند.

این اختراع نتیجه همکاری دانشمندان NTU-Harvard TH Chan School of Health Public Initiative for Sustainable Nanotechnology (NTU-Harvard SusNano) است که محققان NTU و دانشکده چان هاروارد را گرد هم می آورد تا بر روی آخرین برنامه های کاربردی در کشاورزی و کشاورزی کار کنند. مواد غذایی، با تاکید بر توسعه نانومواد غیر سمی و سازگار با محیط زیست.

توسعه این بسته بندی مواد غذایی پیشرفته بخشی از تلاش های دانشگاه برای ترویج راه حل های فناوری مواد غذایی پایدار است که در راستای برنامه استراتژیک NTU 2025 است که هدف آن توسعه راه حل های پایدار برای رسیدگی به برخی از مهم ترین چالش های اساسی بشر است. .

پروفسور مری چان، مدیر مرکز مهندسی زیستی ضد میکروبی NTU که این پروژه را هدایت می کند، گفت: “این اختراع به عنوان یک گزینه بسته بندی بهتر در صنایع غذایی عمل می کند، زیرا خواص ضد میکروبی عالی را در مبارزه با غذاهای بی شماری نشان می دهد. -باکتری ها و قارچ های متصل شده که می توانند برای انسان مضر باشند. بسته بندی را می توان برای محصولات مختلف مانند ماهی، گوشت، سبزیجات و میوه ها اعمال کرد. انتشار هوشمند ضد میکروبی تنها در حضور باکتری یا رطوبت بالا تنها در صورت لزوم محافظت می کند، بنابراین استفاده از مواد شیمیایی را به حداقل می رساند و ترکیب طبیعی غذاهای بسته بندی شده را حفظ می کند.

پروفسور فیلیپ دموکریتو، استادیار بهداشت محیط در دانشکده هاروارد چان، که همچنین مدیر مرکز نانوتکنولوژی و نانوسم شناسی و یکی از مدیران ابتکار NTU و هاروارد برای نانوتکنولوژی پایدار است که این مطالعه را رهبری کرده است، گفت: “ایمنی مواد غذایی و زباله ها با سلامت عمومی و اثرات اقتصادی عظیمی که امنیت غذایی را به خطر می اندازد، به یک چالش اجتماعی بزرگ در زمان ما تبدیل شده است. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش ایمنی مواد غذایی و کاهش فساد و ضایعات، تولید مواد بسته‌بندی مواد غذایی غیرسمی زیست تخریب‌پذیر مؤثر است. در مطالعه، ما از ترکیبات مشتق شده از طبیعت، از جمله پلیمرهای زیستی، حلال های غیر سمی و ضد میکروبی های الهام گرفته از طبیعت استفاده کردیم و سیستم های مقیاس پذیر را برای سنتز مواد ضد میکروبی هوشمند توسعه دادیم که می تواند نه تنها برای بهبود ایمنی و کیفیت مواد غذایی استفاده شود، بلکه برای از بین بردن آسیب محیط زیست و سلامت و کاهش استفاده از پلاستیک های تجزیه ناپذیر در مقیاس جهانی و ترویج یک سیستم کشاورزی-غذایی پایدار خانم.

آقای پیتر باربر، مدیر عامل ComCrop، یک شرکت سنگاپوری که پیشگام در کشاورزی پشت بام شهری است، با ارائه یک ارزیابی مستقل از کار انجام شده توسط تیم تحقیقاتی NTU، گفت: “مدرسه مواد غذایی بسته بندی NTU-Harvard Chan به عنوان یک مدرسه پایدار عمل خواهد کرد. راه حلی برای شرکت هایی مانند ما که می خواهند استفاده از پلاستیک را کاهش دهند و جایگزین های سازگارتر با محیط زیست را اتخاذ کنند. از آنجایی که ComCrop به دنبال افزایش محصولات برای افزایش قابلیت‌های تولید مواد غذایی سنگاپور است، حجم بسته‌بندی مورد نیاز ما به طور همزمان افزایش می‌یابد و تغییر به موادی مانند این به ما کمک می‌کند تا دو برابر تاثیرگذاری داشته باشیم. خواص ضد میکروبی بسته بندی، که به طور بالقوه می تواند عمر مفید سبزیجات ما را افزایش دهد، به خوبی به ما کمک می کند. مواد بسته بندی برای صنعت امیدوار کننده است و ما مشتاقانه منتظریم تا در مورد بسته بندی اطلاعات بیشتری کسب کنیم و احتمالاً روزی آن را برای استفاده خود بپذیریم.”

نتایج این مطالعه در یک مجله علمی معتبر منتشر شد مواد و رابط های برنامه کاربردی ACSدر ماه اکتبر

کاهش ضایعات بسته بندی

صنعت بسته بندی بزرگترین و در حال رشد مصرف کننده پلاستیک های مصنوعی مشتق شده از سوخت های فسیلی است، به طوری که پلاستیک های بسته بندی مواد غذایی بیشترین زباله های پلاستیکی را تشکیل می دهند که محیط زیست را آلوده می کنند.

در سنگاپور، بسته بندی منبع اصلی زباله است، داده های آژانس ملی محیط زیست سنگاپور نشان می دهد که از 1.76 میلیون تن زباله تخلیه شده از منابع محلی در سال 2018، یک سوم آن زباله های بسته بندی و بیش از نیمی از آنها است. (55 درصد) پلاستیکی هستند.

مواد بسته بندی هوشمند مواد غذایی، زمانی که افزایش یابد، می تواند به عنوان جایگزینی برای کاهش میزان زباله های پلاستیکی عمل کند، زیرا زیست تخریب پذیر است. ماده اصلی آن، زین، نیز از آرد گلوتن ذرت ساخته می‌شود که محصول جانبی زائد استفاده از نشاسته ذرت یا روغن‌های اتانول است.

مواد بسته بندی مواد غذایی با ریسندگی الکتریکی تولید می شود[1] زین، ترکیبات ضد میکروبی با سلولز، نشاسته پلیمری طبیعی که دیواره سلول های گیاهی را می سازد و اسید استیک که معمولا در سرکه یافت می شود.

پروفسور مری چان افزود: بسته بندی مواد غذایی فعال پایدار و زیست تخریب پذیر که دارای فناوری داخلی برای محافظت در برابر باکتری ها و قارچ ها می باشد، برای صنایع غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. این می تواند به عنوان یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای پلیمرهای مبتنی بر نفت مورد استفاده در بسته بندی های تجاری برای محصولات غذایی مانند پلاستیک ها باشد که تأثیر منفی قابل توجهی بر محیط زیست دارند.

پروفسور دموکریتو افزود: با توجه به جهانی شدن عرضه مواد غذایی و تغییر نگرش به سبک زندگی سالم و بسته بندی مواد غذایی سازگار با محیط زیست، نیاز به توسعه مواد زیست تخریب پذیر، غیر سمی و هوشمند / پاسخگو برای افزایش ایمنی و کیفیت مواد غذایی وجود دارد. غذا. غذا پلتفرم‌های سنتز مقیاس‌پذیر برای توسعه مواد بسته‌بندی مواد غذایی، که از پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر طبیعی و ضد میکروبی‌های الهام‌گرفته از طبیعت، همراه با رویکردهای محرک‌محور تشکیل شده‌اند، نیازهای نوظهور جامعه برای کاهش ضایعات مواد غذایی و افزایش ایمنی و کیفیت مواد غذایی را برآورده خواهند کرد.

تیم محققین NTU و مدرسه چان هاروارد امیدوارند در چند سال آینده فناوری خود را با یک شریک صنعتی برای تجاری سازی گسترش دهند.

آنها همچنین در حال حاضر روی توسعه فناوری های دیگر برای توسعه مواد بسته بندی هوشمند مواد غذایی مبتنی بر پلیمرهای زیستی برای بهبود ایمنی و کیفیت مواد غذایی کار می کنند.

[1] ریسندگی الکتریکی یک روش صنعتی برای تولید الیاف با استفاده از نیروی الکتریکی برای کشیدن الیاف باردار از محلول های پلیمری به داخل لوله ها است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir