بهترین نرم افزار پارتیشن بندی؛ معرفی برترین برنامه های پارتیشن بندی هارد پلازا

سیستم‌عامل اوبونتو به‌دلیل شتاب عالی و همینطور بدون پول بودنش، یک عدد از سیستم‌عامل‌های دارای اسمو رسم در دنیای امروزیه. امروز قصد دارم به شما نحوه‌ی پارتیشن‌بندی هارد در اوبونتو رو آموزش بدم. من فرض رو بر این میذارم که شما تا مرحله‌ی نصب پارتیشن پیش رفتید و اکنون به گزینه‌های پارتیشن‌بندی رسیدین. در انتها درایو مد‌نظرتون رو تعیین نمایید و بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

  • برای همین عمل در آغاز باید ویندوز را بروی سیستم خود کارگزاشتن نمایید سپس وارد ویندوز شوید.
  • من به شما پیشنهاد میدم که اساسی تکنولوژی پیش برین و از GPT استفاده کنید.
  • این برنامه همینطور شامل خصوصیت هایی نظیر ایمیج گرفتن از تمام درایو به جهت هدف ها بکاپ گیری، تبدیل MBR به GPT و بلعکس، ایجاد پارتیشن های FAT32 بزرگتر از یک ترابایت، ویرایش رکوردهای بوت و رجوع به تغییرات پیشین و غیره می باشد.
  • پس از آن از داده‌های هارد درایو پشتیبان گیری کنید تا درصورتیکه مشکلی در همین روند تولید شد، یک ورژن از اطلاعاتتان داشته باشید.
  • ویندوز پی‌ای (همچنین به تیتر ویندوز گوشه و کنار پیش‌از نصب و WinPE هم شناخته می‌شود) یک نسخهٔ سبک از ویندوز می باشد که در رایانه‌های شخصی، ایستگاه‌های کاری و سرورها به جهت عیب‌یابی سیستم استدلال در حالی که رایانه آفلاین است به‌کار می‌رود.
  • در پنجره کامند پرامپت کلمه Disk Management را وارد کنید.

بعد از این که گنجایش پارتیشن تازه را معین کردید بر بر روی عبارت OK کلیک کنید (به تصویر ذیل اعتنا کنید پارتیشن 4 تا شد). باید در این مرحله به جهت درایو Strart up تان پاره ای را در مقیاس مگا بایت وارد کنید(البته % نیز میشه). Primery و آنگاه Extended تولید میکنیم.وبرای حذف پارتیشن ها برعکس ایجاد اونا کار میکنیم. DELET (در بعضا کامپیوتر ها سوییچ دیگر) را پائین نگه دارید تا وارد Setup شوید.

نمایندگی ایسوس و واحدهای تعمیرات ایسوس

در همین نوشته قصد داریم فرمت MBR و GPT و تفاوتشان کلیدی یکدیگر را بصورت بی آلایش توضیح دهیم, در ادامه حیاتی آسام سرور همراه باشید. به جهت پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز، دو طرز معلوم وجود دارد. استعمال از دستور Diskpart.exe در محیط CMD و یا این که به کار گیری از رابط کاربری کارگزاشتن ویندوز. اما شما می توانید پارتیشن بندی را به صورت تمام و یا به شکل ناقص انجام دهید. در صورتی که تنها درایو کارگزاشتن ویندوز یا درایو OS را ساختید، باید ادامه پارتیشن بندی را در محیط ویندوز نصب شده و در Disk Management انجام دهید.
با همین شیوه می‌توانید پارتیشن را به صورت FAT32 فرمت نمایید که شتاب آن نسبت به NTFS یا exFAT به خصوص بر روی سیستم‌های سابق خیس عمده است. پارتیشن‌بندی مهم به کار گیری از ابزارهای گرافیکی در صورتی که از فرآیند آن به لطف اطلاع داشته باشید، کار تقریبا ساده‌ای محسوب می‌شود. زمان کارگزاری یک سیستم‌عامل (چه ویندوز و چه لینوکس)، برنامه کارگزاری سیستم‌عامل یک برگه پارتیشن‌بندی ارائه می‌نماید که در آن می‌توان پارتیشن‌های درایو را ایجاد، حذف، یا فرمت کرد و حتی تغییر تحول اندازه داد.
پارتیشن‌بندی چیزی وجود ندارد که یک عضو بی آلایش هر روز اهمیت آن سر و عمل داشته باشد، اما اگر بخواهید سیستم عاملی تازه کارگزاری کنید یا این که درایو جدیدی روی هارد کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان بسازید، بایستی اصول اولیه‌ی پارتیشن‌بندی را بلد باشید. اگر به دنبال راهی به جهت ارتقای شتاب کامپیوترتان میباشید ممکن هست پارتیشن بندی به جهت شما مطلوب باشد. این روش کلیدی تفکیک سیستم عامل و نرم‌افزارها از سایر داده‌های روی هارددرایو، سرعت سیستم را ارتقا می‌دهد.
عمومی
در این صورت، همه فضای باقیمانده به رخ پارتیشن Extended در خواهد آمد و دیگر هیچ فضای خامی درون هارددیسک باقی نخواهد ماند. به طور کلی اکثریت هارد دیسکهای پارتیشن بندی شده، اساسی یک پارتیشن اولیهPrimary Partition یک پارتیشن افزوده شده Extended Partition و درایوهای منطقی Logical Drives که درون پارتیشن Extended قرار دارند، می باشد. در پنجره‌ بعدی بایستی میزان فضای اختصاص نیافته جهت قرارگیری در پارتیشن جدید را وارد کنید.
در پنجره بعدی شما بایستی اندازه پارتیشنی که میخواهید ساخت کنید را معلوم کنید. کمی که میخواهید را بایستی برحسب مگابایت وارد کنید و بعد سوییچ Next را کلیک کنید. شما می‌توانید کل فضا را وارد کنید ولی اساسی این عمل فقط یک پارتیشن خواهید داشت.
برای انجام پارتیشن بندی و تقسیم هارد به یکسری بخش روشهای گوناگونی وجود داراست که در پایین به آنها اشاره شده است. آکادمی هارد جمهوری اسلامی ایران ،با 12 سال سابقه درخشان ، افتخار ارائه بهترین و شایسته ترین سرویس ها بازیابی اطلاعات در میهن عزیزمان کشور ایران را در کارنامه خویش دارد. کتابراه مرجع قانونی دانلود مکتوب الکترونیکیو دانلود مکتوب صوتیاست که قابلیت و امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی به نقل از و همچنین خرید مکتوب الکترونیک از شیوه موبایل تبلت و رایانه به جهت شما فراهم می‌کند. شما حساس استفاده از کتابراه مدام و تمامی جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استعمال کنید. در کتابراه به جهت همگی سلیقه‌ها از داستان، کتاب داستان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، پیروزی و… همینطور در کتابراه هزاران کتاب رایگان هم قابل دانلود است.
برخی ویندوزها Recovery Partition دارند که فایل‌هایی که Windows Recovery Environment استفاده می کند را ذخیره می‌کند. همین پارتیشن برای برطرف کردن مشکلات بوت نشدن سیستم برهان به کارگیری می‌شود. برای استفاده از این نحوه پارتیشن بندی هارد، شما نیاز به CD یا DVD نصب ویندوز ۱۰ دارید.
فرض کنید که قصد دارید درایوی دارای ظرفیت ۱۰۰ گیگابایت بسازید. زیرا بسیاری از برنامه ها و آپدیت های ویندوز در این درایو ذخیره خواهند شد. و یا این که دستور Diskpart در گوشه و کنار CMD به جهت پارتیشن بندی استفاده کنید. استعمال از فرمان Diskpart در گوشه و کنار CMD و یا استعمال از UI نصب ویندوز. در ورقه گشوده شده می‌توانید لیست تمامی پارتیشن‌های موجود روی دستگاه خویش را بازدید کنید.
پارتیشن بندی هارد دیسک Primary به جهت کارگزاشتن سیستم عامل کامپیوتر لازم است. بر روی هر هارد دیسک حد بخش اعظم ۴ پارتیشن Primary می قدرت ایجاد کرد. یک عدد از سوالات متداولی که وجود همین می باشد که برای مثال بعد از آن از خرید لپ تاپ استوک دل یا این که هر لپ تاپ دیگری آیا نیاز به پارتیشن بندی وجود دارد؟ پاسخ به این سوال کاملا پر‌نور است، بله.

چرا بایستی هارد رو پارتیشن‌بندی کنیم؟

برای پیدا کردن آن، بایستی به زمان اجرای برنامه نصب، سوییچ های SHIFT + F10 را فشار دهید. یکی از نقاط قوت همین برنامه، همین می باشد که به شما اذن می دهد هارد اکسترنال خود را بدون فرمت، پارتیشن بندی کنید. به همین قیمت هارد اکسترنال 1 ترابایت adata ترتیب، هیچ کدام از داده‌های شما در ارتفاع این فرایند، پاک نخواهند شد. خب اکنون که با با پاریتشن‌بندی هاردهای اکسترنال آشنا شدیم، زمان آن میباشد که به موضوع مهم مقاله یعنی روش‌های انجام این فعالیت بپردازیم.

آموزش به کار گیری از ایموجی (Emoji) در ویندوز

از مختصات این پوشه سیستم می اقتدار به امکان رمزگذاری اطلاعات, محدود کردن دسترسی بر پایه کاربر، عدم حصر اندازه فایل و پارتیشن و پرهیز از تالیف دیتاها بر روی نقاط معیوب هارددیسک نام برد. چندی آن گاه مایکروسافت سیستم فایل exFAT را ملازم اصلی ویستا SP1 ارائه کرد که قرار بود همراه با ویندوز ویستا ارائه شود .FAT32 سیستم فایلی هست که برای بخش اعظم اعضا ویندوز آشنا است. در ابتدا، سیستم عامل ویندوز 95 از FAT32 پشتیبانی می کرد و همین مسأله تا ویندوز XP ادامه داشت. البته FAT32 حیاتی ایراداتی بود که در سیستمهای مدرن خود را نشان داد.

معرفی 10 نرم افزار پارتیشن بندی ؛ بهترین برنامه های پارتیشن بندی کدام هستند؟

فرض نمایید یک لپ تاپ یا هارد اکسترنال خریده اید که تنها یک پارتیشن دارد یا هارد کامپیوتر خودتان را می خواهید فرمت کنید و مجددا پارتیشن بندی کنید. اما یادآور می شود که این فایل سیستم هنوز هم به وسیله همه سیستم عاملهای مایکروسافت (البته از ویندوز 98 به بالا) شناسایی می شود. NTFS یا New Technology File System که حیاتی ویندوز NT به بازار آمد و می توانست اشکالات FAT یا FAT32 را در هاردهای تبارک از در بین بردارد و به عنوان یک پوشه سیستم برای هاردهای ظرفیت بالا و هاردهای سروری آیتم به کارگیری قرار گیرد.
پس اگر هارد شما فضای پاره ای دارد خوب تر است که آن را پارتیشن بندی نکنید و به جای آن از یک هارد درایو اکسترنال استعمال کنید. ۲- پارتیشن بندی هارد پس از کارگزاشتن ویندوز و به امداد نرم افزار Disk Management که ملازم دارای تمامی نسخه های ویندوز نصب میشود. همین فیلم کوتاه روش پارتیشن بندی هارد در ویندوز را به سادگی آموزش خواهد داد . حیاتی دیدن همین کلیپ ویدیو برای همیشه میتوانید درایو های خویش را حذف و ساخت کنید.

بازیابی رمز وای فای حیاتی 5 طریق ساده

مسلم میباشد که طی مدت روزگار یه خرده شاهد عرضه هارد دیسک هایی دارای ظرفیت های بخش اعظم از 5 ترابایت به جهت مصارف خانگی خوا‌هیم بود. «میثم لطفی» در رشته‌های ریاضیات کاربردی و مهندسی کامپیوتر به تحصیل پرداخته و عاشق فناوری است. وی در درحال حاضر حاضر علاوه بر پیگیری علاقه‌مندی‌هایش در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و محتوای چندرسانه‌ای، در حوزه نگارش مقالاتی اصلی محوریت نرم‌افزار حیاتی مجله فرادرس همکاری دارد. می‌توان یک پارتیشن داشت که شامل همه فضای ذخیره‌سازی روی درایو باشد یا این که این که فضای موجود را به 20 پارتیشن مختلف تقسیم نمود. در هر دو حالت می بایست حداقل یک پارتیشن روی درایو وجود داشته باشد. درایوهای زیادی یک پارتیشن دارند که از قبل تهیه شده است؛ ولی کلیه ابزارهای ذخیره‌سازی وقتی هیچ پارتیشنی نداشته باشند به رخ یک فضای تخصیص نیافته آزاد هستند. برای راه‌اندازی عملی یک سیستم پوشه و ذخیره هر دسته فولدر درون یک درایو، بایستی آن را پارتیشن‌بندی کرد. به عنوان کاربر مبتدی ویندوز، EaseUS Partition Master می‌تواند بهترین گزینه به جهت شما باشد.
بهتر می باشد دستکم ظرفیت برای درایو C معادل ۱۵۰ گیگابایت باشد. در این امر به جای صحبت G هر حروف دیگری را که دوست دارید پارتیشن را حساس آن نام گذاری کنید، وارد کنید. هم اکنون می بایست به ترتیب دستورات ذیل را وارد نمایید و آن گاه از هر دستور دکمه Enter را بزنید.
قاعدتا به جهت درایو ویندوز و برنامه‌ها به 100 تا 150 گیگابایت فضا نیاز دارید که اصلی تو‌جه به فضای موردنیاز شما و حجم هارد شما همین میزان می‌تونه کم‌تر یا این که بیش‌تر باشه. من در همین قسمت قصد دارم شیوه پارتیشن‌بندی همین ویندوز‌ها رو بگم البته با دقت به این‌که طرز پارتیشن‌بندی در ویندوز‌های 7، 8 و 10 یکسانه، تنها یکی‌شون رو تفسیر میدم. پس اگه از ویندوز دیگه‌ای به کار گیری می‌کنید، سریع صفحه رو نبندید؛ تنها رنگ فریم در ویندوز‌های مختلف متفاوته و گزینه‌ها هارد اکسترنال اپیسر همون هستند. ما هم به‌خاطر جدید‌تر بودن و خوشگل بودن ویندوز 10 از عکس‌های همین ویندوز استعمال می‌کنیم. خب می بایست بگم که هارد نو به‌خودی‌خود عمل نمی‌کنه و یک‌بار باید فرمت بشه و اگه پارتیشن‌بندی نشه، به هیچ عنوان در قسمت درایو‌های فعال کامپیوتر اکران دیتا نمیشه. اگه اعتنا کرده باشین و تا اکنون عمل شما به مرکزها کامپیوتری افتاده باشه، طوری از پارتیشن‌ بندی هارد غول بی‌شاخ ‌و دم ساختن که هر‌کی ندونه انگار همین دوستان دارن آپولو هوا می‌کنن.

بهترین برندهای مادربرد یک هارد به رخ فیزیکی از چندین دیسک مغناطیسی ساخته شده است که در فواصل قلیل بر روی همدیگر قرارگرفته اند و یک محور مرکزی آن ها را در جای خود اثبات نگه می دارد. این صفحه ها حول همین محور می چرخند و می توانند اطلاعات مغناطیسی را در هر دو بر روی خویش ذخیره کنند. برای تلاوت و تالیف داده ها روی صفحه ها هدهایی تعبیه شده اند که قابل حرکت هستند.
پارتیشن بندی اصلی مزایا و معایبی میباشد که هر فرد باید اهمیت در حیث گرفتن ویژگی‌های مورد انتظار تصمیم به پارتیشن بندی هارد خود نماید یا این که خیر. آن گاه از بوت نمودن DVD یا فلش کارگزاری ویندوز به مرحله ای از کارگزاشتن سیستم عامل ویندوز می رسید که باید درایو کارگزاشتن ویندوز را تعیین کنید. این مرحله در تمامی ورژن های ویندوز یکسان و پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز در این مرحله واقعه می افتد.
استفاده بهینه از فضا در هر بستری سبب دسترسی ساده تر، بهبود میزان مرغوب بودن و پرهیز از هدر رفتن بیهوده فضای مصرفی می شود. نظرات و پیشنهادات خود را می توانید بصورت کامنت در ورقه رسمیاینستاگرام رایانه کمکقرار دهید. به جهت به کار گیری از Diskpart بایستی cmd را به صورت Run as administrator اجرا کنید، پس از اجرای خط امر cmd ابتدا فرمان diskpart راتایپ کنید و وارد برنامه diskpart شوید.
ابتدا عبارت Disk Management (مدیریت دیسک) را در منوی آغاز ویندوز وارد کرده آنگاه گزینه‌ی Create and Format Hard Disk Partitions را تعیین کنید. علاوه بر این پیچیدگی کارگزاشتن ویندوز و نرم‌افزارها روی بقیه فضاهای پارتیشن شده ممکن میباشد کار شما را طاقت فرسا تر کند. هارد درایو کامپیوتر یکی از از قطعات با آن هست زیرا چه در شرایط خاموش و چه روشن کلیه دیتاها در آن ذخیره می‌شود. گرچه همین قطعه بیشترین احتمال خرابی را داراست البته نسبت به هزینه‌ای که برای آن صرف می‌شود، کارهای متعددی انجام می‌دهد. و آن گاه در محیط ویندوز حیاتی رابط کاربری ساده تر ادامه پارتیشن بندی را ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer mobil ödeme bozdurhtml nullednulled themeskronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraredfoxbetBahisnowCasinoslotBahisnowCasinoslotCasinoperHipercasinoSweet Bonanza OynaBig Bass Bonanza OynaWild Wild Riches OynaPragmatic SlotlarıSpaceman OynaAviator OynaJupwin GirişŞimdibahisEnobahisAlbibet GirişGates Of Olympus OynaRedwin Girişbetizm girişbigger bass bonanza oynaCialisMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaTavuk kesme makinesiVodafone Mobil Ödeme Bozdurma bomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabeylikdüzü evden eve nakliyataviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynaredfoxbetyaşam koçu