بر لینک درونی، بسیار ایده خوبی است که تعدادی لینک به سایت های دیگر هم داشته باشید. در اینصورت مدیر هیچ سایت حاضر نیست مقاله شما را در سایت منتشر کند و یا ممکن است تنها با پرداخت هزینه حاضر به انجام چنین کاری شود. شما باید برای ساخت این لینک تلاش کنید ، به عنوان مثال می توانید در یک سایت تبلیغاتی ، محتوایی را تبلیغ کرده باشید و در معرض دید کاربران قرار دهید که به مردم کمک می کند تا محتوای شما را ببینند . بنابراین باید یاد بگیرد که چگونه به ساخت بک لینک اقدام کند. این مساله به بالا بردن بازدید سایر مطالب شما هم کمک می کند. هر چه تعداد بکلینکها به یک صفحه یا یک وبسایت بیشتر باشد، احتمال اسپم تشخیص داده شدن توسط گوگل هم بیشتر میشود. بک لینک در واقع به لینک هایی گفته می شود که به یک سایت ارجاع داده شده اند.سایت هایی که سایت ما را معرفی کرده اند و به دلیلی ( از جمله کیفیت بالای مطالب آن سایت یا . لینک هایی که در فوتر وبسایت است و همچنین لینک ها به تعداد زیاد میتواند باعث پنالتی شود.

همان گونه که به احتمال زیاد تاکنون در نوشته های بالا و هم چنین مقالات سایت ما مشاهده خواهید نمود، هدف واقعی ما در حقیقت پیاده سازی و اجرای سئو سایت به صورت «کلاه سفید» یا «White Hat» و بر مبنای اصول آن بوده و خرید بکلینک را نیز با رعایت اصول خاص خود به کار خواهیم گرفت. مقالات وی از بازدید متوسطی برخوردارند. برای یادگیری اصول اولیه و حرفه ای سئو و تولید محتوای بهینه سایر مقالات ما را مطالعه نمایید.! بهینه سازی تصویر باعث می شود که در جستجوی تصویری ترافیک زیادی به سمت شما بیاید. با اینکار اگر سایت شما مرتبط با موضوع آن سایت باشد یا رتبه خوبی داشته باشد، میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو و رتبه سایت شما در بین نتایج جستجو کاربران داشته باشد. Authority یک سایت، میتواند از طریق بکلینک به سایت شما منتقل شود. اما حتی اگر این کار را انجام ندهید، به یاد داشته باشید که تاکتیک های کلاه سیاه آنها، سرانجام آنها رابه دام خواهد انداخت! در حالی که رقیب شما برای دریافت لینکها به PBN متکی است ، شرکت شما میتواند بر اساس بهترین روش هایی که قدرت ماندگاری بیشتری دارند و موتورهای جستجوگر آنها را ناخوشایند نمی دانند ، کمپین های لینک سازی قوی تری ایجاد کند.

جریان اعتماد یکی از پارامترهایی است که اعتبار یک دامنه را بر اساس کیفیت بکلینکهای یک سایت محاسبه میکند. البته زمزمههایی شنیده میشود که این شبکه هم قرار است لینکها را نوفالو کند. ولی اگر این بک لینکها از سایتهایی مثل راهنمای استفاده از لوازم خانگی، نحوه گارانتی و … در سئوی داخلی سایت لینکها مهم نیستند اما اگر میخواهید سئوی خارجی خوبی داشته باشید، باید آن را نیز بهینهسازی کنید. به طور کلی تمامی مواردی که در خارج از سایت شما در حال انجام و به نحوی با سایت شما ارتباط داشته باشد را سئوی خارجی میگویند. این طرح مشابه چرخ یا هرم لینک است، به طور فرضی تصور کنید سایتی داریم که در 3 لایه اولیه یعنی سایت پولی ، سایت 1 و 2 ( صفحات اصلی ) و خرید بک لینک 1،2 و 3 سعی می کند ترافیک دریافت کند. کلمه کلیدی در عنوان تصویر و متن alt، به شما کمک می کند متنی متمرکز و هدفمند داشته باشید. اشتراک تمام مطالب تان در این سایت ها به واسطه ساخت بک لینک هیچ ضرری برای شما ندارد چون گوگل می داند که این سایت ها سایت های اشتراک محتوا هستند و این کار برای همه طبیعی است.

هدف ما از سئو داخلی ، بهینه سازی طبیعی و هوشمندانه است. آخرین کتابی که در زمینه سئو منتشر کرده است با عنوان “SEO 2019” در سایت آمازون موجود می باشد. با این حال عدهای قصد دارند تا این راه صد ساله را یک شبه طی کرده و در همان ابتدای کار خود را بالا بکشند. کلمه کلیدی اصلی خود را یک بار در پاراگراف اول و یک بار در پاراگراف آخر بیاورید. جالب است بدانید بیش از ۹۵ درصد کاربران تنها صفحه اول گوگل را بررسی میکنند و اگر در صفحه دوم قرار دارید، باید سعی کنید رتبه خود را افزایش دهید. از تیتر۱ نیستید. یکی برای کل متن کافی است. چنین مواردی امروزه در سایتهای زیادی تحت عنوان ریپورتاژ در حال انجام هستند که باید در ارائه آن و مرتبط بودن آن سایتها با سایت خود دقت کافی داشته باشید. این سایت اطلاعات زیادی را به شما در زمینه سئو میدهد که بسیار غنی هستند و شما را تشویق به مطالعه روزانه این سایت میکنم. یکی دیگر از دستههای سئو که اهمیت بسیار زیادی دارد، سئوی خارجی سایت یا Off Page SEO است.

در مقاله دیگر به معرفی لینکهای باکیفیت و موثر در سئوی سایت خواهیم پرداخت تا با نحوه لینک بیلدینگ صحیح سایت آشنا شوید. همچنین در مورد نحوه بهینه سازی سایت برای الگوریتم های کنونی و آینده گوگل هم در این کتاب خواهید خواند. در این میان کیفیت لینکهای بسیار مهم هستند و باید بدانید که اگر لینکهایی که به سایت شما ارجاع داده میشوند از نظر موتورهای جستجو بهینه و باکیفیت نباشند، روی سایت شما تاثیر عکس خواهد داشت؛ یعنی یک لینک بیکیفیت ممکن است به جای آنکه موجب افزایش رتبه سایت شما شود، باعث کاهش سایت شما شود و از طرف گوگل جریمه شوید. اگر بخواهیم برای سئو و بهینهسازی سایت دو دسته اصلی را در نظر بگیریم، باید آن را به دو دستهی سئوی داخلی و سئوی خارجی تقسیمبندی کنیم. در این مقاله به تقسیمبندی سئو پرداختیم تا بتوانید استراتژی سئوی خود را با آشنایی کامل بچینید و به موفقیت سایت خود کمک کنید. در این کتاب با استراتژی های سئو و بازاریابی و رابطه بین این دو آشنا می شوید.

برای موتورهای جستجو نظیر گوگل هر دو اهمیت یکسان و البته زیادی دارند که باید برای آن استراتژی منظم و دقیقی را در سایت خود پیاده کنید. واقعیت این است که نزدیک به ۹۰ درصد سایتهای اینترنتی رقابت زیادی برای رسیدن به صفحه اول یا حتی رتبه یک گوگل ندارند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که پستتان ساختار خوبی دارد و به خوبی نوشته شده است. باید کلمه کلیدی خود را در توضیح متا بیاورید، اما زیاده روی نکنید. اما از آنجا که برخی سایت ها در سالها اخیر از روشهای غیراصولی برای ساختن و افزایش تعداد بک لینکهای خود استفاده کردهاند، گوگل با حساسیت بیشتری به بررسی بک لینک های یک سایت می پردازد. اما از آنجا که شما از بک لینک PBN استفاده نمی کنید ، باید روی دستیابی به بک لینک های واقعی تمرکز کنید. اما اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید پیشنهاد می کنم به دانشگاه یوتیوب سری بزنید و از ویدیوهای فوق العاده ای که در مورد سئو سایت در آن موجود است استفاده کنید. این روش ها تازه استفاده شده اند اما به دلایل قبل و دلایلی که مجددا ذکر می کنیم اصلا پیشنهاد نمی کنیم از مانی ربات برای لینک بیلدینگ استفاده کنید.

این نوع سئو به کدهای سایت یا مطالب شما مربوط نمیشود اما با آن ارتباط مستقیم دارد. اما ارائه یک محتوای عالی آسان نیست. البته که لازم نیست شما همه عوامل و فاکتورهای رنکینگ سایت را بدانید. به همین دلیل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی مورد نظر شما برای موفقیت SEO ضروری نیست. یکی از روشهای انجام بازاریابی محتوا، نوشتن نظر خود بههمراه لینک اصلی سایت در بلاگ سایر سایتها است. وقتی بسیاری از وب سایتهای معتبر به صفحه شما پیوند می دهند، گوگل متوجه می شود که آنچه در صفحه سایت شما است با ارزش است. در پیوند استفاده نکنید. یک شبکه وبلاگ خصوصی (Private Blog Network) که به طور خلاصه PBN خوانده می شود، شبکه ای از وب سایت های معتبر است که برای ایجاد لینک به وب سایت (های) موردنظر شما استفاده می شود تا آن وب سایت هدف، در موتور جستجوی گوگل رتبه بالاتری به دست بیاورد.