درشتی ، کوچک بودن ، یکنواختی و فاصله گره های پشت خرید تابلو فرش بیشتر بخوانید نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. یک فرش با کیفیت دارای گره هایی در همان اندازه ، منظم و پشت سر هم است. اما اگر اندازه گره ها متفاوت و نامنظم و در بعضی جاها با فاصله بود ، به این معنی است که فرش از کیفیت و اصالت خاصی برخوردار نیست.

اطلاعات فرش معمولاً توسط کتیبه ای در پشت س backال خرید تابلو فرش می شود. با بررسی شناسه فرش به راحتی می توانید اطلاعات مفیدی در مورد فرش ها پیدا کنید.

و در آخر اگر می خواهید یک فرش مستر خاص یا مارک خاص خریداری کنید بهتر است آن را از فروشگاه های معتبر و در صورت امکان از خود بافنده خریداری کنید. زیرا در حین تعمیر و ترمیم و سایر فنون مشابه این امکان وجود دارد که امضاها یا نام افراد در زیر تخته بافته شده باشد خرید تابلو فرش و فقط افراد ماهر می توانند این موضوع را تشخیص دهند.

فرش ماشینی طرح گل

روش های تشخیص پارچه ابریشم طبیعی و با کیفیت
همانطور که قبلاً اشاره شد ، مقدار ابریشم استفاده شده در فرش تأثیر زیادی در قیمت آن دارد ، اما فقط در صورت طبیعی و با کیفیت بودن. اگر قصد خرید فرش ابریشم را دارید خرید تابلو فرش ، باید بتوانید ابریشم طبیعی و با کیفیت را از ابریشم مصنوعی تشخیص دهید.

سه روش برای شناسایی ابریشم واقعی از گیاه ریون وجود دارد:

روش اول: سوزاندن ابریشم

اگر فروشنده به شما اجازه می دهد یکی از گره های ابریشم را بردارید و آن را بسوزانید. ابریشم طبیعی در مقابل شعله به یک توپ سیاه تبدیل می شود و بویی مانند خرید تابلو فرش سوزاندن مو ایجاد می کند. اما اگر ابریشم نرم و گچی است و بوی کاغذ سوزان می دهد ، به معنای مصنوعی بودن ابریشم مورد استفاده در فرش است.

فرش های طرح مینیاتوری

روش دوم: نوازش روی فرش با کف دست

الیاف طبیعی قدرت خوبی برای ایجاد گرما دارند ، کف دست خود را روی فرش بمالید ، اگر گرما را احساس کردید ، ابریشم کار شده روی فرش طبیعی است ، در غیر این خرید تابلو فرش صورت به اصالت ابریشم شک کنید. در مواردی که نمی توانید از احساسات خود مطمئن باشید ، حتماً احساسات خود را پس از لمس فرش مورد علاقه خود و فرشی که از اصل بودن آن اطمینان دارید ، مقایسه کنید.

روش 3: با آزمایش شیمیایی

دقیق ترین راه برای تشخیص ابریشم واقعی از ابریشم مصنوعی ، بررسی تفاوت های شیمیایی آنهاست. برای این کار باید یک آزمایش ساده انجام دهید. در دمای معمولی اتاق ، 16 گرم سولفات مس را در 150 میلی لیتر آب مخلوط کرده و 10 گرم گلیسیرین اضافه کنید و در آخر خرید تابلو فرش آرام آرام سود سود را به مخلوط خود اضافه کنید تا محلول شفاف بدست آید. این محلول قادر به حل نمونه کوچکی از ابریشم طبیعی است اما در مقایسه با خرید تابلو فرش ابریشم مصنوعی بی اثر است.