خرید تشک جزو خرید سیسمونی محسوب می شود‌. سیسمونی به معنای خرید تمام اقلام مورد نیاز کودک و مادر می باشد که معمولا هم قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام می شود.

تشک های جدیدی به نام تشک های لبه دار وجود دارند که امروزه جایگزین تشک های معمولی شده اند‌. این تشک ها دارای مزیت های خاصی هستند که به بررسی چند نمونه از آن ها می پردازیم.

می دانید که مادران علاقه شدیدی به مراقبت ۲۴ ساعته از نوزاد، حتی هنگامی که میخواهند بخوابند، دارند. اگر از تشک های معمولی استفاده کنند این کار ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به نوزاد وارد کنند چون حین خواب ممکن است متوجه فشاری که به نوزاد وارد می کنند نباشند و باعث خفگی او شوند اما تشک لبه دار این ایمنی را برای نوزاد ایجاد می کنند که بتوانند به راحتی از نوزاد خود مراقبت کنند. تشک لبه دار را هم می توان روی تخت والدین هم روی تخت خود نوزاد و هم روی زمین قرار داد و خوابی آسوده را برای خود و نوزاد رقم زد.

 

قنداق سوییسی (تشک لبه دار) نوزادی

 

استفاده دیگری که تشک های لبه دار دارند این است که قابل حمل و نقل هستند. این تشک ها دستگیره هایی دارند که به راحتی می توانید آن را در دست بگیرید و نوزاد را به خارج از خانه حمل کنید.

تشک های لبه دار وسيله اي براي افزايش كيفيت و امنيت خواب كودكان مي باشند كه علاوه بر موارد ذکر شده نقش بسیار مهمی در حفظ امنیت کودک در برابر خودش دارند‌. کودکانی که هنگام خواب غلت می زنند یا جا به جا می شوند ممکن است باعث سندروم خفگی نوزاد شوند ولی تشک های لبه دار با طراحی خاصی که دارند مانع از ایجاد چنین مشکل هایی می شوند.

 

آیا می توان تشک های گارد دار را شست؟

تشک های لبه دار را می توان شست اما نحوه شستشو تشک هر برند از دیگری متفاوت است.

تشک لبه دار یک شرکت قابل شستشو با دست و دیگری قابل شستشو با ماشین لباس شویی می باشد.

تشک یک برند دیگر لایه قابل جدا شدن دارد که به راحتی می توان آن را جدا کرد و شست.

 

تشک لبه دار همان تشک گارد دار است؟

تشک لبه دار همان تشک گارد دار است فقط نام آن ها و جزئیات کوچکی از جمله ابعاد، رده سنی، قیمت و کیفیت کمی با هم تفاوت دارند.

 

قیمت تشک لبه دار بر اساس چه عواملی گذاشته می شود؟

تشک های لبه دار را بر اساس عواملی چون کیفیت، سایز، رده سنی و شرکت سازنده قیمت گذاری می کنند.