خبر مشروح ۲۰ سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعت یازده از شبکه‌های خبر، اول سیما و رادیو، به صورت زنده، پخش خواهد شد.

در رزمایش برکت، ساخت و تکمیل سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های با ۲ عضوء معلول، آغاز شد. عملیات اجراییء ایجاد ۱۸۸ شغل هم با اولویت متقاضیانء آسیب‌دیده از کرونا، در طرح‌های اشتغال*ء برکت، آغاز شد. در این رزمایش، رئیس قوه قضائیه به صورت ویدئوکنفرانس، از دوهزار و ۴۲۳ طرح عمرانی و زیربنایی در سراسر کشور، بهره‌برداری کرد.

جنگ و گریز ارتش با مردم، صدای تیراندازی، حمله به خبرنگاران و فریاد‌های عدالت- طلبانه، تصاویر این روز‌های آمریکاست. به تعبیر یک خبرنگارء امریکایی، کوهء آتشفشانی که فوران کرده، تصاویرء قبلی از آمریکای پرزرق و برق رو به کلی تغییر داده.

صدای اعتراض به تبعیض نژادی و بی‌عدالتیء نظام سرمایه‌داری، از دیوار‌های امریکا هم فراتر رفته است.
تظاهراتء مختلفی در سیدنیء استرالیا، آمستردامء هلند، بوردو و پاریسء فرانسه و دوبلینء ایرلند، برای اعلام همبستگی با معترضانء آمریکا، برگزار شد. تظاهرکنندگانء فرانسوی، مقابل سفارت آمریکا در پاریس، تجمع کردن. معترضان در پاریس، پارچه- نوشته‌هایی با مضمون نژادپرستی، ما را خفه می‌کند، و نمی‌توانم نفس بکشم، در دست داشتند.
در دوبلین، پایتخت جمهوری ایرلند هم مخالفانء خشونت و نژادپرستی، با برپایی تظاهرات مقابل سفارت آمریکا، تبعیضء نژادی در این کشور رو محکوم کردن. مسئول سیاست خارجیء اتحادیه اروپا هم رفتار خشونت‌بارء پلیسء آمریکا رو محکوم کرده و گفته از خشونت‎های پلیسء آمریکا، شوکه شدیم.

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت، بر لزوم توجه به حقوق دارندگانء سهام عدالت و برخورداریء آنان از حق مدیریت در فروش، تبدیلء دارایی و نگهداریء آن تأکید کرد. آقای روحانی گفت: باید با اطلاع رسانیء کامل و آشنا کردن صاحبان سهام عدالت با حقوقشان، امکان تصمیم‌گیریء آگاهانه در این زمینه فراهم بشه. رئیس جمهور همچنین حمایت از تولیدء داخلی و ایجاد جهش در تولید و صادرات رو ضروری دونست و از وزارت نفت خواست با توجه به شرایط ویژهء کنونی، تصمیم‌های مناسبی در زمینه تعیین نرخ خوراکء پتروشیمی بگیرد.
*
رئیس مجلس گفت: الگوی انقلابء امام، به ما نشان داد که می‌شود در برابر زورگویی‌های پیدا و پنهان، سر خم نکرد و بر مشکلات، فائق آمد … آقای قالیباف در نطق پیش از دستور، با تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی اضافه کرد: راهء امام، واقعیتی تجربه شده است که در مقاطعِ مختلفء تاریخ، به عینه دیده‌ایم هرجا مطابق روشء او* عمل کرده‌ایم، درعین ناباوری، توانسته‌ایم درمقابل ابرقدرتانء پوشالی، راه‌حل‌ها رو بیابیم.

*
بهارستانی‌ها در جلسه امروزء خانه ملت، با حضور روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی*ء مجلس، شاخص‌های کلانء اقتصادیء کشور رو بررسی کردن… رئیس بانک مرکزی به مجلسی‌ها گفت: برای مهار تورم، چاره‌ای جز اصلاح رابطهء دخل و خرجء دولت با بانک مرکزی نداریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هم از تدوین برنامه اشتغالء گسترده و مولد به صورت استانی خبر داد و گفت: ۲۵ درصد اعتباراتء این برنامه، تخصیص یافته … آقای نوبخت گفت: امسال باید ۲۲ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی کنیم، نفت را از اقتصاد کنار بگذاریم، و ساختار بودجه رو اصلاح کنیم … پانزده تن از نمایندگان هم نظراتشون رو درباره گزارش‌های نمایندگانء دولت، بیان کردن … در پایان جلسه، نمایندگان در بیانیه ای، رفتار نژادپرستانهء رژیم آمریکا رو محکوم کردن … در این بیانیه آمده برخورد نژادپرستانهء آمریکا و سرکوب صدای مردم، بار دیگه، چهره واقعی حقوق بشریء این کشور را نشان داد.
*
وزیر بهداشت، ویروس کرونا رو غیرقابل پیش‌بینی دونست و گفت: این ویروسء پیچیده، در هر مرحله و محیطی، رفتارء متفاوتی داره … دکتر نمکی در نشست کمیته علمی سیاست- گذاریء کرونا، عادی- انگاریء شرایطء کرونایی رو بزرگترین آفتی دونست که می‌تونه سلامتء جامعه رو به شدت تهدید کنه.

*
سخنگوی وزارت بهداشت گفته سه هزارو ۱۱۷ بیمارء جدیدء کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، شناسایی شدن. متاسفانه ۶۴ بیمارء کرونایی هم جان باختن که مجموع جانباختگان به هفت هزار و ۹۴۲ نفر رسید. به گفته آقای جهانپور، هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر، در وضعیت هشدار قرار دارن و خوزستان هم همچنان در وضعیت قرمز است.

[ad_2]

Source link