رشد مصرف متعارف باشد خاموشی نخواهیم داشت

رشد مصرف متعارف باشد خاموشی نخواهیم داشت

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 رجبی مشهدی در گفتگو با شبکه خبر گفت: امسال پیک قابل ملاحظه‌ای داشتیم که روز شنبه ثبت شد و ۵۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲.۸ درصد رشد نشان می‌دهد که قابل توجه است برای این که سال گذشته حدود یک درصد نسبت به سال ۹۷ رشد پیک داشتیم.

سخنگوی صنعت برق افزود: برنامه ریزی‌های ما به گونه‌ای است که امسال هیچ گونه خاموشی نداشته باشیم و اگر رشد متعارف مصرف داشته باشیم پاسخگو هستیم، ولی اگر رشد مصرف مانند ۱۰ روز اخیر باشد با مشکلاتی همراه خواهیم بود.

او درباره برنامه‌ها برای جلوگیری از قطعی برق گفت: از برنامه‌های ما توسعه و ارتقا توان نیروگاهی ماست که سالانه حدود ۳ هزار مگاوات را در برنامه داریم و امسال هم تاکنون ۱۳۵۰ مگاوات نیروگاه جدید در مدار قرار گرفته است و ۱۸۰۰ مگاوات هم تابستان امسال در مدار قرا خواهد گرفت.

رجبی مشهدی افزود: نظیر سال گذشته طرح‌های تشویق محور مدیریت مصرف هم در دستور کار داریم که برای مشترکانی که مصرفشان را زیر الگوی تعیین شده قرا می‌دهند و مصرف کمتری نسبت به سال قبل دارند پاداش خوش مصرفی تعلق می‌گیرد پارسال از این بابت حدود ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش به مشترکان خانگی تعلق گرفت.

سخنگوی صنعت برق گفت: کسانی که از کولر آبی استفاده می‌کنند اگر آن را روی دور کند بگذارند و سایه بان قرار دهند هم در مصرف آب و هم برق صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای خواهند داشت و آن‌هایی هم که از کولر گازی استفاده می‌کنند اگر آن را روی درجه ۲۴ تنظیم کنند تا ۲۰ درصد انرژی کمتری مصرف خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>