فوران خشم در امریکا

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 شهر‌های سیاتل، مینیاپلیس و اورگنِ آمریکا از بامداد شنبه شاهد تظاهرات گسترده علیه خشونت و تبعیض نژادی ساختاری در آمریکاست.

در همه تجمعات دست نوشته‌های “توقف نژادپرستی و خشونت” و “زندگی سیاه پوستان مهم است” به چشم می‌خورد.

حمله به معترضان، شلیک گاز اشک آور و بازداشت، همچنان پاسخ مسئولان آمریکا به تظاهر کنندگان است.

در برخی شهر‌ها مانند میامی، نیرو‌های امنیتی و پلیس با حضور گسترده در خیابان‌های اصلی از تشکیل هسته اولیه راهپیمایی جلوگیری می‌کنند. انتشار تصاویر جدید از حمله پلیس به سیاه پوستان در فضای مجازی بر خشم معترضان افزوده است.

در یکی از تصاویر، تلاش پیر زن سیاه پوست ۹۰ ساله برای جلوگیری از ضرب و شتم و بازداشت نوه ۲۱ ساله اش، به دست پلیس، تاثر بینندگان را برانگیخت.

در شهر سیاتل بخشی از شهر همچنان در کنترل معترضان است. معترضان منطقه تحت کنترل را، منطقه خودمختار کپیتال هیل نام گذاری کرده اند.

رییس جمهوری آمریکا با حمله به مقام‌های شهر سیاتل و تروریست خواندن معترضان به نژادپرستی در این شهر، گفت:اشغال سیاتل باید هم‌اکنون پایان یابد. ترامپ مسئولان سیاتل را تهدید کرد؛ در صورتی که هرچه سریعتر تظاهرات این شهر را جمع نکنند او با استفاده از ارتش معترضان را سرکوب خواهد کرد.

 

ترامپ در جدیدترین اظهارنظرش مدعی شد گاهی قرار دادن زانو روی گردن مضونان برای بازداشت آن‌ها لازم است!

او گفت: “قرار دادن زانو بر روی گردن خوب است، زیرا شما امکان دستبند زدن را کاملا در اختیار ندارید. اگر شما کمی به آن فکر کنید این موضوع را تشخیص می‌دهید که مبارزه بدی وجود دارد. این موضوع سبب می‌شود که افسر در وضعیت دشواری قرار گیرد.”

شهردار سیاتل در واکنش به رجز خوانی‌های ترامپ در خصوص سرکوب معترضان گفت: نسخه ترامپ برای سرکوب معترضان اشتباه است.

 

جنی دورکان گفت: یکی از چیزهایی که رئیس جمهور هرگز درکی از آن ندارد این است که گوش فرا دادن به مردم، ضعف نیست بلکه قدرت است.

 

او افزود: به نظرم سخن ترامپ، ​ نشان دهنده فقدان کامل شناخت او از مسائل و علت حضور مردم در خیابانهاست. مردم در خیابان‌ها هستند تا با نظام سلطه مبارزه کنند. اما ترامپ این مسئله را نمی‌فهمد. پاسخ او همواره پاسخی تند و شدید و نظامی گونه است. اما او در این مسیر به نظامیان نیز بی احترامی می‌کند.

[ad_2]

Source link