لوزالمعده مصنوعی برای بسیاری از کودکان خردسال مبتلا به دیابت نوع 1 و خانواده های آنها “تغییر دهنده زندگی” است – ScienceDaily

[ad_1]

لوزالمعده مصنوعی که توسط تیمی از محققان در کمبریج ساخته شده است، به محافظت از بسیاری از کودکان خردسال مبتلا به دیابت نوع 1 در دوره ای خاص از زندگی آنها کمک می کند. مطالعه ای که امروز منتشر شد نشان داد که استفاده از آن بی خطرتر و در مدیریت سطح قند خون آنها نسبت به فناوری فعلی موثرتر است.

نوشتن در مجله پزشکی نیوانگلندمحققان اثربخشی پانکراس مصنوعی را که از الگوریتمی برای تعیین میزان انسولین تزریق شده توسط دستگاه حمل شده توسط کودک استفاده می کند، با “پمپ درمانی با حسگر پیشرفته” مقایسه کردند.

مدیریت دیابت نوع 1 به دلیل تعدادی از عوامل، از جمله تنوع بالای سطح انسولین و نحوه پاسخ تک تک کودکان به درمان، و همچنین الگوهای غذایی و فعالیت غیرقابل پیش بینی آنها، برای کودکان بسیار خردسال یک چالش است. کودکان به ویژه در معرض خطر افت خطرناک قند خون (هیپوگلیسمی) و قند خون بالا (هیپرگلیسمی) هستند. مطالعات قبلی هیپرگلیسمی طولانی مدت در کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 را با ضریب هوشی پایین تر و رشد مغز کندتر مرتبط دانسته اند.

برای کنترل سطح گلوکز کودکان، پزشکان به طور فزاینده‌ای به دستگاه‌هایی روی می‌آورند که دائماً سطح گلوکز را کنترل می‌کنند و انسولین را از طریق پمپی که انسولین را از طریق یک کانول وارد شده به پوست تزریق می‌کند، تحویل می‌دهند. نشان داده شده است که این دستگاه ها در کودکان بزرگتر تا حدودی موفق هستند، اما در کودکان بسیار کوچک نه.

فناوری مدرن – پمپ درمانی با حسگر – از والدین می‌خواهد که سطح گلوکز فرزندشان را با یک مانیتور کنترل کنند و سپس میزان انسولین تزریق شده توسط پمپ را به صورت دستی تنظیم کنند.

پروفسور رومن هوورکا از مؤسسه علوم متابولیک Wellcome-MRC در دانشگاه کمبریج یک برنامه کاربردی به نام CamAPS FX ایجاد کرده است که همراه با یک نمایشگر قند و پمپ انسولین، مانند یک پانکراس مصنوعی عمل می کند و به طور خودکار میزان انسولین تحویلی را تنظیم می کند. بر اساس سطوح گلوکز پیش بینی شده در زمان واقعی. این یک “سیستم بسته ترکیبی” است، به این معنی که شخصی که از کودک مراقبت می کند باید در طول وعده های غذایی انسولین تجویز کند، اما در بقیه زمان ها این الگوریتم به تنهایی کار می کند. هنوز هیچ نسخه تجاری در دسترس از سیستم های کاملا بسته وجود ندارد.

پروفسور هوورکا توضیح داد: «CamAPS FX پیش‌بینی می‌کند که فکر می‌کند در آینده چه اتفاقی می‌افتد، بر اساس تجربه گذشته. او می آموزد که یک کودک به چه مقدار انسولین در روز نیاز دارد و چگونه این میزان در ساعات مختلف روز تغییر می کند. سپس از این برای تنظیم سطح انسولین برای کمک به دستیابی به سطوح ایده آل قند خون استفاده می کند. به جز در هنگام غذا، این دستگاه کاملاً خودکار است، بنابراین والدین مجبور نیستند دائماً سطح قند خون فرزند خود را کنترل کنند.

پروفسور هوورکا و یک تیم بین المللی از محققان با کار در هفت مرکز در بریتانیا و اروپا، 74 کودک مبتلا به دیابت نوع 1 در سنین یک تا هفت را برای شرکت در کارآزمایی خود انتخاب کردند. این مطالعه ایمنی و اثربخشی درمان بسته هیبریدی را با درمان پمپ کمکی حسگر مقایسه کرد. همه کودکان به مدت 16 هفته از سیستم بسته هیبریدی CamAPS FX استفاده کردند و سپس از درمان کنترلی (درمان با پمپ تقویت کننده) به مدت 16 هفته استفاده کردند.

به طور متوسط، کودکان هنگام استفاده از CamAPS FX حدود سه چهارم از روز خود (71.6٪) را در محدوده هدف گلوکز سپری می کنند – تقریباً نه درصد بیشتر از دوره کنترل، که 125 دقیقه اضافی در روز در محدوده هدف است.

کودکان کمتر از یک چهارم (22.9٪) از زمان خود را با افزایش سطح قند خون – هیپرگلیسمی – در حالی که از CamAPS FX استفاده می کردند، تقریبا 9 درصد کمتر از دوره کنترل سپری کردند. هیچ تفاوتی بین دو گروه در زمان سپری شده در هیپوگلیسمی وجود نداشت.

این برنامه سطح متوسط ​​قند خون را کاهش می دهد – اندازه گیری مولکولی به نام هموگلوبین گلیکوزیله یا HbA1c. هموگلوبین گلیکوزیله زمانی ایجاد می شود که هموگلوبین، پروتئینی در گلبول های قرمز خون که اکسیژن را در سراسر بدن حمل می کند، به گلوکز خون می پیوندد و «گلیکوزه» می شود. با اندازه‌گیری HbA1c، پزشکان می‌توانند تصویر کاملی از میانگین سطح قند خون انسان در طی چند هفته یا ماه به دست آورند. برای افراد دیابتی، هرچه HbA1c بالاتر باشد، خطر ابتلا به عوارض مرتبط با دیابت بیشتر است.

در ابتدا، میانگین سطح HbA1c 7.3٪ بود – برنامه این میزان را 0.7 درصد کاهش داد. این امر به ویژه قابل توجه است زیرا شرکت کنندگان در مطالعه کنترل قند خون خوبی داشتند – یعنی HbA1c نسبتاً پایین – به عنوان شروع و بهبود کنترل گلوکز بدون کاهش سطح قند خون (هیپوگلیسمی) اغلب دشوار است.

دکتر جولیا ویر، نویسنده اول این مطالعه، همچنین از مؤسسه علوم متابولیک Wellcome-MRC، گفت: «کودکان بسیار کوچک در برابر تغییرات در سطح قند خون خود بسیار آسیب پذیر هستند. به طور خاص، سطوح بالا می تواند عواقب بالقوه پایداری برای رشد مغز آنها داشته باشد.علاوه بر آن، دیابت یک مدیریت بسیار چالش برانگیز در این گروه سنی است که بار بزرگی را برای خانواده ها ایجاد می کند.

“CamAPS FX منجر به بهبود در چندین معیار، از جمله هایپرگلیسمی و سطح قند خون متوسط، بدون افزایش خطر هیپوگلیسمی شده است. این احتمالاً برای کودکانی که از آن استفاده می کنند، مزایای مهمی دارد.”

یکی از بزرگترین چالش های گزارش شده توسط خانواده های کودکان خردسال مبتلا به دیابت نوع 1، کیفیت خواب نامطلوب است، زیرا تغییر نیاز به انسولین و ترس والدین از هیپوگلیسمی در شب بالاترین میزان است. در مطالعه خود، محققان دریافتند که بیش از 80 درصد از خوانش حسگرها در شب در محدوده هدف قرار دارند، که نشان می‌دهد درمان ترکیبی حلقه بسته به طور موثرتری نسبت به درمان با پمپ تقویت کننده «مشکل شبانه» را برطرف می‌کند.

دکتر ویر افزود: “والدین پانکراس مصنوعی ما را به عنوان “تغییر کننده زندگی” توصیف می کنند، زیرا به این معنی است که آنها توانسته اند آرامش داشته باشند و زمان کمتری را صرف نگرانی در مورد سطح قند خون فرزندشان بخصوص در طول شب کنند. آن‌ها به ما می‌گویند که این به آن‌ها زمان بیشتری می‌دهد تا کارهایی را که هر خانواده «عادی» می‌تواند انجام دهد، بازی و سرگرمی با فرزندانشان انجام دهند.»

CamAPS FX در حال حاضر بر زندگی کودکان و خانواده های آنها تأثیر می گذارد. این از طریق تعدادی از تراست های NHS در بریتانیا، از جمله Trust بنیاد NHS بیمارستان های دانشگاه کمبریج در دسترس است، و تیم امیدوار است که به زودی حتی به طور گسترده تر در دسترس باشد.

پروفسور هوورکا افزود: «بیش از یک دهه از اولین آزمایش‌های بالینی الگوریتم‌های ما تا اکتشافات امروزی می‌گذرد، اما فداکاری تیم من و حمایت همه کودکان و خانواده‌هایی که در تحقیقات ما شرکت کردند نتیجه داده است. ما معتقدیم که لوزالمعده مصنوعی ما زندگی خانواده‌هایی را که کودکان بسیار کوچک مبتلا به دیابت نوع 1 دارند، متحول خواهد کرد.»

نشان داده شده است که CamAPS FX در کودکان بزرگتر و نوجوانان مبتلا به دیابت نوع 1 کار می کند. مطالعه امروز اولین بار است که نشان داده شده است که برای چندین ماه در کودکان بسیار کوچک موثر است.

این مطالعه توسط برنامه چارچوب افق 2020 کمیسیون اروپا با حمایت اضافی از NIHR و مرکز تحقیقات بیومدیکال کمبریج JDRF تامین شد.

CamAPS FX توسط CamDiab، یک شرکت جداگانه که توسط پروفسور Hovorka تأسیس شده است، تجاری شده است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir