لیست های مختلفی هم وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. PBNو یا به عبارت بهتر خرید بک لینک PBN کلیدواژه ای است که اگر آن را در موتورهای جستجو وارد کنید با پیشنهادهای مختلفی از سوی گوگل مواجه می شوید و ممکن است تعداد قابل توجهی از این پیشنهادها نیز به روش ساخت PBNتولید شده باشند. بپندارند. زمانی که توانستید این بازخورد را از مخاطبان خود دریافت کنید، میتوانید برای دریافت لینک از سوی همین مخاطبان نیز اقدام نمایید. اصل مهمی که باید درباره ی بک لینک در سئو به خاطر بسپارید این است که تعداد بک لینک ها اهمیت چندانی ندارد و امر مهم تر کیفیت بک لینک هاست. بک لینک . آی آر یک وب سایت خدماتی مکمل کار سئو است که کار ما در این سایت ارائه راهکار برای صعود شما در نتایج گوگل است. معمولاً نتایج لینک سازی و دریافت بک لینک PBN پس از 10 روز الی 3 ماه قابل مشاهده خواهد بود. قبل از انکه الگوریتم های گوگل حساس شوند روش بسیار خوبی بود و میشد از آن برای گرفتن بک لینک استفاده کرد و در آن از یک پارامتر بنام page rank برای اندازه گیری تعداد و کیفیت بک لینک ها کمک گرفته میشد.

اما برای کسب رتبه خوب به صورت طبیعی ، بدترین منبع اطلاعاتی خواهد بود . این لینک ها نه تنها نمی توانند موجب شوند که شما رتبه خوبی در رتبه بندی های گوگل کسب کنید، بلکه ممکن است موجب شود که شما از جانب گوگل جریمه شوید. شما می توانید پیدا کردن این چنین سایت هایی به دنبال شماره یا کسب و کار رقیب های در وب بگردید و ببینید که کجا شماره و سایت خود را ثبت کرده اند. یکی از روش های مزرعه ی لینک یا همان link farm میباشد که از حلقه های تو در تو برای لینک سازی کمک میگیرد و با ایجاد شبکه ای از وبسایت ها و وبلاگ ها جریانی را ایجاد میکند که شما بتوانید از طریق آن وبسایت هدف را قوی کنید. به همین شکل مسیر حرکتی ربات گوگل در اینترنت شکل میگیرد. اما بدلیل انکه وبلاگ رایگان بود؛ هجوم بالایی به آن شد و گوگل را به خود حساس کرد که وبمستران مشغول شبکه سازی میباشد.

یعنی برای 11 پیجی که در وبلاگ ساخته اید به طور کلی 3 محتوا می نویسید. در این روش شما چندین سایت را در لایه های مختلف به یکدیگر از طریق بک لینک به یکدیگر متصل میکنید و در آخرین لایه به وب سایت هدف خود که قصد دارید رتبه بگیرد لینک میدهید . جواب اینست که شما باید بک لینکها را به صورت طبیعی دریافت کنید. اگر شما رقبای بزرگی داشته باشید که هزینه های میلیونی بابت انتشار رپورتاژ می پردازند عملا شانسی برای رتبه گرفتن ندارید. در نتیجه لینک هایی که شما ساخته اید عملا کم ارزش تر می شوند. به یاد داشته باشید که استراتژی هاستینگ شما باید روی ارائهدهندگان شناخته شده ای که برای وب سایت اصلی انتخاب می کنید متمرکز شود. بدون تعارف، هر موضوعی که در گوگل می بینید را یک یا دو وب سایت می گردانند! بهترین گزینه برای این روش در قدم اول استفاده از وبلاگ هایی است که قدرت دامنه اصلی را به همراه دارد که فاکتورهای مهم آن دامین آتوریتی و پیج آتوریتی و اسپم اسکور سایت ها می باشد.

در حالت عادی بدون PBN امکان دارد با صرف هزینه های بسیار زیادی جهت خرید رپورتاژ و … چرا که لینک باکیفیت و طبیعی اثر بسیار قدرتمندتری دارد. چرا که ثبت بک لینک در سایتهای مختلف روش خاص خود را دارد که با مشاوره گرفتن از ما میتوانید این احتمال را به صفر برسانید. چرا گوگل به بک لینک های خارجی یا لینک های داخلی اهمیت میده؟ اهمیت بک لینک سازی به شکلی است که شما نمیتوانید انرا کنار بگذارید و باید برای ایجاد آن برنامه داشته باشید. اینطوری روند لینک سازی شما طبیعی تر خواهد بود. این موضوع به شدت تاثیر گذار بود و سئوکاران با مشاهده ی نتایجی که از رقبای خود دیدند و جریمه هایی که شدند دور این روش را خط کشیدند. خوبی این دامنه ها این بود که PR بالاتری داشتند و نتیجه ی بهتری در مقایسه با وبلاگ میشد از آنها گرفت. بلکه سعی کنید با استاندارد سازی این مراحل را پیش ببرید و در یک کلام هرچقدر برای گوگل دوست بهتری باشید ، رتبه بهتری خواهید گرفت.