مشروح 20، سه شنبه 20 خرداد 99

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

برنامه‌ای برای وضع مالیات بر عایدی در بورس، نداریم . وزیر اقتصاد گفته برای تأمین منابع، به هیچ وجه به دنبال فشارهای مالیاتی نیستیم .

 

**********************************
پرداختء غیرحضوریء خسارت بیمهء شخص ثالث، کلید خورد … دست اندکارانء صنعت بیمه، امروز در ساختمان خیابان فاطمیء بیمه ایران، سامانه ای رو رونمایی کردن که با استفاده از اون، دیگه لازم نیست دارندگان بیمهء شخص ثالث، برای دریافت خسارت، حضوری مراجعه کنن … یعنی خسارت دیده ، سانحه و درخواستش رو الکترونیک به شرکت بیمه، اعلام می کنه و بعد از تایید، خسارت تا سقف سه میلیون تومان، به حسابش واریز میشه … رئیس کل بیمه مرکزی در این مراسم، با قدردانی از راه اندازی سامانه ی پرداخت الکترونیکء خسارت، به شرکت های بیمه توصیه کرد موقع پرداخت خسارت، زیاد سخت گیری نکنن.
**********************************
ششمین و آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح اله زم، به ریاست قاضی صلواتی، برگزار شد … در این جلسه، زم و موکلش، آخرین دفاعیات رو مطرح کردن .

 

قاضی صلواتی در پایان جلسه اعلام کرد حکم دادگاه، در مهلت قانونی، صادر خواهد شد.
**********************************
توصیه رئیس جمهور به دارندگان سهام عدالت… نفروشید؛ ارزشمنده … آقای روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت گفت: دارندگان سهام عدالت، اگر از فروش سهام خودداری کنن، در درازمدت منافع بیشتری به دستشون میاد … آقای روحانی، البته این رو هم گفت که الان عده ای در کمین نشستن تا سهام رو ارزون از دست مردم دربیارن و باید مانع این سودجوها بشیم … پیش از این، رئیس جمهور از بانک مرکزی خواسته بود به سهامدارانی که سهام عدالت رو نمی فروشن، به صورت کارت اعتباری، وام بده. سهام عدالت هم وثیقهء این وام میشه.

**********************************
در نشست کمیته اجتماعی و انتظامیء ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست وزیر کشور، آخرین وضعیت این بیماری، بررسی شد. آقای رحمانی فضلی در حاشیه نشست، اشاره ای به گلایه وزارت بهداشت کرد و گفت: با صاحبانء مشاغل و در حوزه های فعالیتی که رعایت پروتکل های بهداشتی رو جدی نمی گیرن، برخورد و محدودیت های مجدد* برای اونها، اعمال خواهد شد.

 

**********************************
آقای جهانپور که از آغاز شیوع کرونا در کشور، مسئولیت اطلاع رسانی درباره ی این بیماری رو برعهده داشت، امروز، پس از حدود صدو ده روز، رسما جاش رو به خانم لاری داد. سخنگوی وزارت بهداشت در نخستین روزء کاری، از شناسایی دوهزار و 95 بیمارء جدیدء کرونایی خبر داد و گفت: کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه، از بین ۹۰۱ مورد بستری، بیشترین مواردء بستری رو داشتن داشتن. متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۴ بیمار کرونایی هم جان باختن.

 

همزمان با گسترده تر شدن اعتراضات ضد بی عدالتی و تبعیضء ساختاری، تقابل حاکمیتء امریکا با مردم این کشور، تشدید شده.

دوقطبیء حاکمیتء امریکا با مردم این کشور، این روزها شفاف تر از هر وقتء دیگری است. شمار معترضان به نژادپرستی و بی عدالتی، با وجود افزایش خشونت پلیس و نظامیان، روز به روز درحال افزایشه. و در سویی دیگه، رئیس جمهور امریکا از خشونتء گارد ملی و پلیس -ضد مردم، دفاع میکنه.

 

در آن سوی دیوار‌های امریکا، صدای حمایت از معترضانء امریکایی، شنیده میشه.
مردمء کشور‌های مختلف، ازجمله کانادا، بلژیک، دانمارک، استرالیا و اتریش، برای همبستگی با معترضان به نژادپرستی و بی‌عدالتی در آمریکا، تظاهرات کردن. خیابان‌های اطرافء سفارت آمریکا در کشور‌های مختلف، به کانون تظاهرات* تبدیل شده. در انگلیس، معترضان در شهر‌های لندن، منچستر، ادینبورو، گلاسکو، بریستول، نوریچ، و کاونتری به خیابون‌ها اومدن. معترضانء انگلیسی، شعار میدادن عدالت نباشه، صلح و آرامش نیست:

 

 

در بروکسل، معترضان، فریاد می‌زدن عدالت را اجرا کنید. این تظاهرات با دخالت پلیسء بلژیک، به خشونت کشیده شد.
تظاهرات ضد بی عدالتی در شهر‌های مختلفء فرانسه، ازجمله نانت و پاریس هم برگزار شد.
هزاران نفر در مونترالء کانادا هم برای محکوم کردن نژادپرستی و خشونتء پلیس آمریکا، تظاهرات کردن.
تظاهرکنندگان کانادایی، مصادیق تبعیضء نژادی در کشورشون رو هم محکوم کردن.
**************************
تاکید بر توسعه روابطء اقتصادی و تجاری درچارچوب اتحادیهء اوراسیا، محور گفتگوی تلفنی روسای جمهورء ایران و قرقیزستان… آقای روحانی از آمادگی ایران برای کمک در زمینه مبارزه با کرونا و صدور خدماتء فنی به قرقیزستان هم خبر داد.

**************************
بهارستانی‌ها آخرین وضع تولید و صادراتء نفت، دور زدن تحریم‌ها و مسائل امنیتء داخلی رو بررسی کردن. البته جلسهء امروزء مجلس با حضور وزرای نفت و اطلاعات، نخستین بار در دور جدیدء مجلس، غیرعلنی* برگزار شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دوسوم جلسه، درباره مسائل امنیتی بود که وزیر اطلاعات درباره امنیتء داخلی و تهدیدها، گزارش داد و تعدادی از معاونانش هم درباره مسائل ضدجاسوسی، توضیح دادن.

**************************
سخنگوی قوه قضائیه گفت: برخورد قوه قضائیه با عناصر فساد، هم جدی و هم عبرت‌آموزه. آقای اسماعیلی، رسیدگی به پرونده طبری و همدستانش رو مصداق بارز فسادستیزیء قوه قضائیه دونست و اضافه کرد: برخورد با مفاسد، وظیفهء قانونی و وعدهء ما به مردمه و این مهم رو بدون تبعیض، اجرا می‌کنیم.

 

سخنگوی دستگاه قضا از حکم اعدام جاسوسء سیا و عامل افشای محل تردد‌های سردار شهید سلیمانی هم خبر داد. البته مراحل قضاییء رسیدگی به پروندهء این جاسوس، مربوط به مدت‌ها قبل از شهادت سردار سلیمانی میشه.

 

**************************
شناسایی یک باند خانوادگیء قاچاق، با کشف بزرگترین محموله سوخت*ء قاچاق… رئیس پلیس امنیت اقتصادیء ناجا گفته: این باند، در ۶ ماه، حدود ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت، از استان‌های مرکزی، خراسان رضوی و تهران قاچاق کرده. سردار مقیمی گفته: ۶ عضو اصلی این باندء خانوادگی و ۱۵ عضو فعالء باند، دستگیر شدن.

**************************
هشدار تعزیراتء حکومتی به صاحبان و مالکانء پارکینگ‌ها درباره پذیرش خودرو‌های بدون پلاک…

سخنگوی تعزیراتء حکومتی به خودروسازان هم هشداری داد و گفت: خروج خودروی بدون پلاک از کارخانه، ممنوعه و با متخلفان، برخوردء قانونی می‌شه.

**************************

 

متهمان پروندهء اخلالگرانء بازار ارز، در هفتمین جلسهء دادگاه، پای میز محاکمه، حاضر شدن؛ 21 متهمی که در اقدامی سازمان یافته، ازطریق قاچاق عمدهء ارز و معاملات غیرمجازء ارز‌های دولتی، در نظام ارزی و پولی کشور، اخلال ایجاد می کردن.

بر اثر انفجارء مهیب در یکی از معادن ذغال سنگء افغانستان در استان سمنگان، 200 نفر از کارگران در داخل معدن، گرفتار شدن. به گفته مقامات محلیء استان سمنگان، انفجار در یک معدنء ذغال سنگ در شهرستان درهء صوف -بالا، باعث آتش سوزی در دو معدنء همجوار شده. گزارش های تاییدنشده، از کشته شدن سی معدنچی در این حادثه، حکایت داره، اما هنوز آمارء رسمی از کشته های احتمالی، اعلام نشده.
****************************
ثبت 136 هزار مبتلای جدید در جهان، فقط در یک روز… سازمان جهانی بهداشت با اعلام این آمار، هشدار داده شیوع کرونا، دوباره شدت گرفته. این نهاد بین المللی با تاکید بر اهمیت نقش سیاست های محدودکنندهء کشورها در کنترل شیوع، اعلام کرده: حالا وقت اون نیست که کشورها تلاش برای مقابله با ویروس کرونا رو کاهش بدن.
شمار جانباختگانء کرونا در جهان به حدود 410 هزار نفر رسیده. شمار مبتلایان هم به بیش از هفت میلیون و 230 هزار نفر افزایش یافته. در امریکا، شبکه سی ان ان گزارش داده موارد ابتلا، در 22 ایالت، افزایش یافته. نتایج یک پژوهش هم نشون میده شمار جانباختگان در این کشور، تا دو ماه دیگه به 145 هزار نفر میرسه. این درحالی است که رئیس جمهور امریکا در ابتدای شیوع کرونا، پیش بینی کرده بود شمار جانباختگان از 100 هزار نفر فراتر نمیره. امریکا درحال حاضر بیش از 2 میلیون و 26 هزار مبتلا و بیش از 113 هزار جانباخته داره.
پس از امریکا ، برزیل با بیش از 711 هزار مبتلا بیشترین کرونایی ها رو داره … همزمان با افزایش پرشتاب شمار مبتلایان به کرونا در برزیل نگرانی‌ها نسبت به وخامت اوضاع افزایش یافته .
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده اقتصاد برزیل تحت تاثیر این ویروس 5.3 درصد کوچک بشه … بانک جهانی هم گزارش داده : شیوع کرونا به شدت بر اقتصاد جهان تاثیر گذاشته و امسال اقتصاد جهانی نسبت به پارسال ۵.۲ درصد کوچکتر میشه … چنین افتی در اقتصاد جهانی در هشت دهه گذشته بی‌سابقه است.
****************************
رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور می گه : متاسفانه آمار مصرف سیگار بالا رفته … برای جلوگیری از افزایش قاچاق ، تولید رو افزایش دادیم …

****************************
ثبت رکورد گرمای بی سابقه در سیبری… تحقیقاتء اتحادیه اروپا نشون می ده دما در سیبری، در اردیبهشت، ۱۰ درجه از میانگین دمای معمولء این منطقه، گرم تر شده؛ پدیده ای که باعث ذوب شدن سریع‌تر یخ‌های قطبی و بالاتر آمدن سطح آب اقیانوس ها می شه.
****************************

[ad_2]

Source link