مشروح 20، شنبه 17 خرداد 99

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

با برگزاری نشست فوق العاده اوپک پلاس قیمت نفت هم از مرز ۴۰ دلار گذشت.

**********************************
رعایت دستورالعمل های بهداشتی حالا حالا ها باید ادامه داشته باشه … رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از مردم خواست این دستور العمل ها رو به این زودی ها کنار نزارن .

آقای روحانی اضافه کرد : تجربه سه ماه گذشته نشون داده دل بستن به گرم شدن هوا برای ضعیف شدن ویروس یک امید کاذبه.

رئیس جمهور درباره تامین کالاهای اساسی و نیازهای بخش بهداشت و درمان هم اطمینان داد و گفت: توزیع بسته‌های حمایتی بین اقشار آسیب پذیر هم تا زمان مهار کرونا ادامه داره .
**********************************
با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، نمازجمعه از ابتدای تیر، در مناطق زرد، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی* اقامه می شه … ستاد ملی کرونا با بازگشایی مهدکودک ها و آموزشگاه‌ها هم از ۲۴ خرداد با رعایت دستورالعمل‌ها، موافقت کرد … تورهای مسافرتیء داخلی هم از ۲۴ خرداد، می‌تونن فعالیتشونو آغاز کنن … با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، سینماها و کنسرت‌ها نیز به شرط استفادهء حداکثر،۵۰ درصدء ظرفیتء سالن‌ها و رعایت کامل پروتکل‌ها، می‌تونن از ابتدای تیر، پذیرای علاقمندان باشن.
**********************************
افزایش کرونایی مصرف آب … معاون آب وزیر نیرو گفته : کرونا باعث تغییر الگوی مصرف آب خانوارها شده … بطوریکه مصرف آب شرب در کشور ۳۵ درصد افزایش یافته .

**********************************
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در 24 ساعت گذشته، دوهزار و 269 بیمارء جدیدء کرونایی شناسایی شدن که ۵۲۷ نفرشون بستری شدن . دکتر جهانپور اضافه کرد متاسفانه ۷۵ بیمار کرونایی هم در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختن و مجموع جانباختگان به ۸ هزارو ۲۰۹ نفر رسید.

سراسر امریکا، صحنه فریادهای نه به نژادپرستی، تبعیض و بی عدالتی .
به گزارش برخی منابعء تحقیقاتی، حداقل 85 درصدء شهرهای امریکا، مستقیم، درگیر تظاهراتء ضدحکومتی شدن . نظامیان و پلیس هم همچنان از خشونت و سرکوبء حداکثری برای خاموش کردن صدای مردم، استفاده می کنن .
ــــــ باصدا ** ضبطی
برای اعلام همبستگی با اعتراضاتء مردمء آمریکا علیه بی‌عدالتی و تبعیض، تجمعاتی در کشورهای دیگه هم برپا شده . هزاران نفر از مردم انگلیس به منظور اعلام حمایت از معترضانء امریکا، مقابل پارلمانء انگلیس در لندن، تجمع کردن . شمار زیادی از معترضان در همبستگی با اعتراض های ضدبی عدالتی در آمریکا، زانو زدن .

هزاران نفر از مردم استرالیا هم در شهرهای سیدنی، ملبورن و آدلاید در محکومیت نژادپرستی در آمریکا و خشونت پلیس و نظامیانء این کشور علیه معترضان، تجمع کردن .
در فرانکفورتء آلمان و پاریسء فرانسه هم تظاهراتء بزرگی برگزار شد … در ژاپن و نروژ هم تجمعات مشابهی در حمایت از معترضانء امریکایی برگزار شد .
کنایه سنگینء روسیه به آمریکا هم جالبه. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته: آمریکایی‌‌ها لحن ناصحانه شون رو درباره کشورهای دیگه، کنار بگذارن و تا می‌تونن خودشون* رو تماشا کنن … ماریا زاخارووا خطاب به دولت آمریکا گفته : لطفاً بیانیه‌ای برای خودتون صادر کنید که در اون، نقض حقوق بشر، نژادپرستی، برخوردء قهر‌آمیز با معترضان، و کشتار و بازداشت‌های گله‌ایء تظاهرکنندگان، محکوم بشه .
مردم عراق هم در واکنش به اوضاع این روزهای امریکا، با اشاره به گذشت هفده سال از حملهء آمریکا به کشورشون، با ارسال پیامء همبستگی با معترضانء آمریکایی، به اونها گفتن «ما هم می‌خواهیم نفس بکشیم» .
عبدالباری عطوان، سردبیر رای‌الیوم هم بحرانء امریکا رو اینطور تحلیل کرد .

*****************
رئیس قوه قضاییه، بخشنامه لزوم اجرای عدالت و رسیدگیء منصفانه به اتهامات مرتکبانء جرائم سیاسی را به مراجع قضاییء سراسر کشور ابلاغ کرد . براساس این بخشنامه، تشخیص سیاسی -بودنء اتهام ، با دادسرا یا دادگاهی است که پرونده در اون مطرح شده . همچنین دادگاهء رسیدگی به جرائمی که سیاسی محسوب می‌شه، باید با حضور هیئت منصفه و به صورت علنی* برگزار بشه.
***********************************
بنا به پیشنهاد فرمانده نیروی انتظامی، و موافقت و تائید فرمانده معظم کل قوا ، سردار احمدعلی گودرزی، به فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی، منصوب شد … پیش از این، سردار گودرزی، جانشین*ء فرمانده مرزبانیء ناجا بود.
***********************************
رئیس جمهور با استعفای رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، موافقت کرد … حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی به علت بیماری و توصیهء پزشکان* استعفا داده … آقای روحانی از تلاش‌های هفت سالهء آقای شهیدی در بنیاد شهید، قدردانی کرد.
***********************************
اسامی پانزده هزار برندهء قرعه کشیء طرح فروش فوق العادهء چهار محصولء ایران- خودرو منتشر شد … پیامک از شماره ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ و یا ۳۰۰۰۶۳۴۶ برای منتخبان، ارسال می‌شه.

مراسم قرعه‌کشیء طرح فروش فوق‌العادهء شرکت خودروسازی سایپا هم فردا* برگزار می‌شه … هر دو خودروساز، از فردا دور جدیدی از پیش فروش رو شروع می کنن … گفته شده ظرفیت این دور از پیش فروش، 75 هزار خودروست که از چهار تا دوازده ماهء آینده، تحویل میشه.

***********************************
پلیس فتا هم درباره کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در قرعه کشیء پیش فروشء خودرو، هشدار داده … پلیس فتا از مشتریانی که در قرعه‌کشیء فوق العاده شرکت کرده بودن، خواست ضمن اطمینان از برنده شدن، برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفادهء ، فقط از طریق آدرس esale.ikco.ir با وارد کردن نامء کاربری و رمز عبورء شخصی، پرداخت وجه رو تکمیل کنن .
***********************************
جزییات پرونده جاسوسء آمریکایی در ایران … وزارت اطلاعات اعلام کرد مایکل وایت، نظامی آمریکایی که چند روز پیش آزاد شد، دو سال پیش با پوشش توریست*، وارد ایران شده بود … به گفته مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، این جاسوسء آمریکایی قصد داشته با روش‌های فریبنده، برای اهداف جاسوسی، با اتباع ایرانی، ارتباط برقرار کنه که دستگیر شده … مایکل وایت، چند روز قبل، پس از طی فرایند قضایی، به علت تشدید بیماری و به دلایل انسانی، از کشور اخراج شد … مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، درباره تلاش ترامپ برای القاء مذاکره با ایران در این زمینه گفت: ترامپ پس از استیصال و درماندگی در قضیه مدیریت بیماری کرونا و همچنین مدیریت اعتراضات علیه تبعیض و نژادپرستی، به شدت نیازمند جلب افکارعمومیه .
رئیس جمهور آمریکا که دچار سندروم بازاریابی و نمایشء خیابانی است، در موضوعء مذاکره با ایران هم به هر دروغ و ترفندی، دست می‌زنه … مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات اضافه کرده: برخی سیاسیون در آمریکا، ازجمله برایان هوک، درنظر داشتن از فوت مایکل وایت (به علت بیماری مزمن)، حداکثرء بهره‌برداریء سیاسی را علیه جمهوری اسلامی ایران بکنن و اصطلاحاً بمبء خبری منتشر کنن که با اخراج این فرد از ایران، فرصت این رفتارء غیرانسانی هم از آمریکا گرفته شد … به گفته این مقام امنیتی، وزارت اطلاعات، همچون گذشته، با تیزبینی و اشرافء حداکثریء اطلاعاتی، هرگونه تحرکاتء ضدامنیتیء سرویس‌های اطلاعاتیء متخاصم و بویژه آمریکا رو در ایران ، تحت هر پوششی، با قوت در نطفه، خفه خواهد کرد.
***********************************
آغاز امتحانات نهاییء پایه دوازدهم، با رعایت پروتکل های بهداشتی … دانش آموزان باید ماسک و دستکش* داشته باشن. مراقبان هم باید از تجمع دانش‌آموزان در محلء حوزهء امتحانی، جلوگیری کنن.

***********************************
پادگانء 06 تهران تا 4 ماهء دیگه، به بوستانء شهری تبدیل میشه .

***********************************
شمار مبتلایان به کرونا در امریکا به دومیلیون نفر نزدیک شده . کرونا تاکنون جان بیش از 111 هزار امریکایی رو هم گرفته . برزیل با 646 هزار مبتلا و 35 هزار جان باخته، بعد از امریکا در ردیف دومء کرونایی های جهانه .

روسیه ، اسپانیا ، انگلیس، هند، ایتالیا ، پرو و آلمان هم دیگر کشورهایی هستن که بیشترین کرونایی ها رو دارن … شمار مبتلایان به کرونا در جهان، در حال حاضر حدود ۶ میلیون و 890 هزار نفره … شمار جانباختگان هم به حدود 400 هزار نفر افزایش یافته .
مهلت انتخاب روش مستقیمء سهامداریء مشمولانء سهام عدالت، تا بیست و نهم خرداد، تمدید شد . اگر دارندگان سهامء عدالت، روش مستقیم رو انتخاب کنن، سهام ۳۶ شرکتء بورسی و فرابورسی در اختیارشون قرار می‌گیره . پس از اتمام این مهلت ، ساماندهی روش‌های غیرمستقیم هم آغاز می شه .
********************************
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز، با40 هزار واحد رشد، به یک میلیون و 68 هزار واحد رسید .
********************************
کابینه نخست وزیر عراق، کامل شد … مجلسء عراق به وزرای پیشنهادیء خارجه ، نفت، فرهنگ ، کشاورزی، بازرگانی، دادگستری و امور مهاجرین، رأیء اعتماد داد .
********************************
ونیز، دوباره غرق شد … ادامهء شرایط نامساعدء جوی در شهرهای مختلف ایتالیا، ازجمله ونیز، باعث بالا آمدن سطح آب در این شهر شده … پدیدهء بالا آمدن آب در این موقع از سال در ونیز در20 سال گذشته، بی سابقه گزارش شده .
********************************
۲۱ متهم به اخلال در نظامء ارز‌ی و دریافت ارزء دولتی، ششمین بار در جلسه دادگاه ، مقابل میز قاضی ، حاضر شدن .

[ad_2]

Source link