نانوتراپی امید جدیدی را برای درمان دیابت نوع 1 ارائه می دهد – ScienceDaily

[ad_1]

افراد مبتلا به دیابت نوع 1 باید رژیم های انسولین تجویز شده خود را هر روز به دقت دنبال کنند و این هورمون را از طریق سرنگ، پمپ انسولین یا دستگاه های دیگر تزریق کنند. و بدون درمان‌های طولانی‌مدت، این دوره درمانی یک حبس ابد است.

جزایر لوزالمعده زمانی که سطح قند خون تغییر می کند، تولید انسولین را کنترل می کنند و در دیابت نوع 1، سیستم ایمنی بدن به چنین سلول های تولید کننده انسولین حمله کرده و آنها را از بین می برد. پیوند جزایر در چند دهه اخیر به عنوان یک درمان بالقوه برای دیابت نوع 1 ظاهر شده است. با جزایر پیوند سالم، بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 ممکن است دیگر نیازی به تزریق انسولین نداشته باشند، اما تلاش‌های پیوند با شکست مواجه شده است زیرا سیستم ایمنی در نهایت جزایر جدید را رد می‌کند. داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی فعلی محافظت ناکافی را برای سلول ها و بافت های پیوندی ارائه می دهند و تحت تأثیر عوارض جانبی ناخواسته قرار می گیرند.

اکنون تیمی از محققان دانشگاه نورث وسترن تکنیکی را کشف کرده اند که به موثرتر کردن سیستم ایمنی کمک می کند. این روش از نانوحامل‌ها برای مهندسی مجدد راپامایسین سرکوب‌کننده ایمنی رایج استفاده می‌کند. با استفاده از این نانوحامل‌های بارگذاری شده با راپامایسین، محققان شکل جدیدی از سرکوب سیستم ایمنی را تولید کردند که قادر به هدف قرار دادن سلول‌های خاص مرتبط با پیوند بدون سرکوب پاسخ‌های ایمنی گسترده‌تر بود.

این مقاله امروز (17 ژانویه) در مجله Nature Nanotechnology منتشر شد. تیم دانشگاه نورث وسترن توسط ایوان اسکات، پروفسور کی دیویس و دانشیار مهندسی زیست پزشکی در دانشکده مهندسی مک کورمیک و میکروبیولوژی-ایمونولوژی در دانشگاه نورث وسترن در دانشکده پزشکی فاینبرگ در دانشگاه نورث وسترن توسط پروفسور هینر دال، و مهندس گیلرمو در بیوم . در مک کورمیک و جراحی در فاینبرگ. عامر همچنین به عنوان مدیر مرکز مهندسی بازسازی نوین (CARE) خدمت می کند.

حمله بدن را مشخص کنید

Ameer در حال تلاش برای بهبود نتایج پیوند جزایر با ارائه یک محیط طراحی شده برای جزایر با استفاده از مواد زیستی برای بهینه سازی بقا و عملکرد آنها است. امیر گفت، با این حال، مشکلات مربوط به سرکوب سیستمیک سیستمیک سنتی مانعی برای مدیریت بالینی بیماران باقی مانده است و باید به آنها رسیدگی شود تا تأثیر واقعی بر مراقبت از آنها داشته باشد.

آمیر گفت: «این فرصتی بود برای همکاری با ایوان اسکات، رهبر مهندسی ایمنی، و مشارکت در تحقیقات مشترک در مورد همگرایی، که به خوبی با توجه زیادی به جزئیات توسط ژاکلین برک، محقق بنیاد ملی علوم انجام شد.

راپامایسین به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است و اغلب برای سرکوب پاسخ‌های ایمنی در طول درمان‌ها و پیوندهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دلیل طیف وسیعی از اثرات آن بر بسیاری از انواع سلول‌های بدن قابل توجه است. معمولاً به صورت خوراکی تجویز می شود، دوز راپامایسین باید به دقت کنترل شود تا از اثرات سمی جلوگیری شود. با این حال، در دوزهای پایین تر در مواردی مانند پیوند جزایر بی اثر است.

اسکات، همچنین یکی از اعضای CARE، گفت که می‌خواهد ببیند چگونه می‌توان این دارو را با قرار دادن آن در یک نانوذره و “پایش جایی که در بدن می‌رود” بهبود بخشید.

اسکات گفت: «برای جلوگیری از اثرات گسترده راپامایسین در طول درمان، این دارو معمولاً در دوزهای پایین و از طریق راه‌های خاص تجویز، عمدتاً خوراکی تجویز می‌شود. اما در مورد پیوند، باید راپامایسین کافی برای سرکوب سیستماتیک سلول های T بدهید که می تواند عوارض جانبی قابل توجهی مانند ریزش مو، زخم های دهان و به طور کلی ضعیف شدن سیستم ایمنی داشته باشد.

پس از پیوند، سلول های ایمنی به نام سلول های T سلول ها و بافت های خارجی تازه معرفی شده را پس می زنند. سرکوب کننده های ایمنی برای مهار این اثر استفاده می شوند، اما می توانند با حذف سلول های T در بدن بر توانایی بدن در مبارزه با سایر عفونت ها نیز تأثیر بگذارند. اما این تیم ترکیبی از نانوحامل ها و داروها را فرموله کرد تا اثر خاص تری داشته باشد. به جای تعدیل مستقیم سلول‌های T – رایج‌ترین هدف درمانی راپامایسین – این نانوذره برای هدف قرار دادن و اصلاح سلول‌های ارائه‌دهنده آنتی‌ژن (APCs) طراحی می‌شود که امکان سرکوب سیستم ایمنی هدفمندتر و کنترل‌شده‌تری را فراهم می‌کند.

استفاده از نانوذرات همچنین به تیم اجازه داد تا راپامایسین را با تزریق زیر جلدی تحویل دهند، که آنها دریافتند که از یک مسیر متابولیک متفاوت برای جلوگیری از از دست دادن قابل توجه دارو که در کبد پس از تجویز خوراکی رخ می دهد، استفاده می کند. این روش تجویز به میزان قابل توجهی کمتر از راپامایسین برای اثربخشی نیاز دارد – تقریباً نیمی از دوز استاندارد.

ما نمی‌دانیم که آیا راپامایسین می‌تواند برای جلوگیری از سرکوب غیراختصاصی سلول‌های T پردازش شود و در عوض مسیر تحمل‌زایی را با تحویل دارو به انواع مختلف سلول‌های ایمنی تحریک کند؟ گفت اسکات. با تغییر انواع سلول‌هایی که هدف قرار می‌گیرند، ما در واقع روش دستیابی به سرکوب سیستم ایمنی را تغییر داده‌ایم.

“رویایی به حقیقت پیوست” در تحقیقات دیابت

این تیم این فرضیه را بر روی موش‌ها با معرفی دیابت به جمعیت قبل از درمان آنها با ترکیبی از پیوند جزایر و راپامایسین که از طریق رژیم خوراکی استاندارد Rapamune® و فرمول نانوحامل آن‌ها ارائه می‌شود، آزمایش کردند. از روز قبل از پیوند، داروی اصلاح شده به موش ها تزریق می شود و تزریق هر سه روز به مدت دو هفته ادامه می یابد.

این تیم حداقل عوارض جانبی را در موش ها مشاهده کردند و دریافتند که دیابت در طول مدت آزمایش 100 روزه آنها ریشه کن شده است. اما درمان باید در طول عمر پیوند ادامه یابد. این تیم همچنین نشان داد که جمعیت موش‌هایی که با داروی عرضه‌شده نانو درمان شده‌اند، در مقایسه با موش‌هایی که درمان استاندارد دارویی دریافت می‌کنند، «پاسخ ایمنی پایدار» دارند.

اسکات گفت: مفهوم تقویت و کنترل عوارض جانبی داروها از طریق تحویل نانویی جدید نیست. اما در اینجا ما اثر را تقویت نمی کنیم، بلکه آن را تغییر می دهیم – با تغییر مسیر مسیر بیوشیمیایی دارو، در این مورد مهار mTOR توسط راپامایسین، ما یک پاسخ سلولی کاملاً متفاوت ایجاد می کنیم.

کشف این تیم می تواند عواقب گسترده ای داشته باشد. امیر گفت: «این رویکرد را می‌توان در سایر بافت‌ها و اندام‌های پیوندی نیز اعمال کرد و زمینه‌ها و فرصت‌های تحقیقاتی جدیدی را برای بیماران باز کرد». ما اکنون در تلاش هستیم تا این نتایج بسیار هیجان انگیز را یک قدم به استفاده بالینی نزدیکتر کنیم.

ژاکلین بورک، اولین نویسنده این مطالعه و محقق بنیاد ملی علوم و محققی که با اسکات و امیر در CARE کار می‌کند، گفت وقتی مشاهده کرد که قند خون موش‌ها از دیابتی به عدد زوج کاهش یافته است، نمی‌تواند شهادت خود را باور کند. . او مدام چک می‌کرد تا مطمئن شود که تصادفی نبوده است، اما دید که این تعداد ماه‌ها ادامه داشته است.

تحقیق نزدیک به خانه است

برای برک، یک دانشجوی دکترا که در رشته مهندسی زیست پزشکی تحصیل می کند، این مطالعه نزدیک به خانه است. برک یکی از این افراد است که عکس‌های روزانه برای او بخش شناخته شده‌ای از زندگی اوست. او در نه سالگی به دیابت نوع 1 مبتلا شد و مدت‌ها می‌دانست که می‌خواهد به نوعی در این زمینه مشارکت کند.

برک گفت: «در برنامه قبلی‌ام، روی ترمیم زخم‌های زخم پای دیابتی که از عوارض دیابت نوع 1 هستند، کار کردم. “به عنوان فردی که 26 سال دارم، هرگز نمی‌خواهم به آنجا برسم، بنابراین فکر کردم یک استراتژی بهتر این است که روی نحوه درمان دیابت اکنون به روشی مختصرتر تمرکز کنم که تظاهرات طبیعی دیابت را تقلید کند. پانکراس در افراد غیر دیابتی. شخص.”

تیم تحقیقاتی از سراسر شمال غرب به مدت سه سال بر روی آزمایش‌ها و انتشار مطالعات روی پیوند جزایر کار می‌کردند، و هم برک و هم اسکات می‌گویند که کارهایی که به تازگی منتشر کرده‌اند را می‌توان به دو یا سه مقاله تقسیم کرد. با این حال، آنچه آنها اکنون منتشر کرده اند، پیشرفتی را در نظر می گیرند و می گویند که ممکن است پیامدهای عمده ای برای آینده تحقیقات دیابت وجود داشته باشد.

اسکات فرآیند ثبت اختراع روش و همکاری با شرکای صنعتی را آغاز کرد تا در نهایت آن را به مرحله آزمایش بالینی منتقل کند. تجاری‌سازی کار او می‌تواند چالش‌های باقی‌مانده برای فناوری‌های جدید مانند جزایر پانکراس Vertex استخراج‌شده از سلول‌های بنیادی برای درمان دیابت را برطرف کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir