“نقد”؛ خدمت یا خیانت، تیغ دولبه

"نقد"؛ خدمت یا خیانت، تیغ دولبه

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  “مازیار فکری ارشاد” در گفتگوی حضوری با “شهر فرنگ” گفت: نقد فیلم های سینما در فضای مجازی یک تیغ دولبه است. اگر چه فضاهای مجازی در واقع رسانه شخصی صاحب آن است و سر دبیری نمی شوند.

فکری ارشاد افزود: در کفه ترازوی بود یا نبود فضای مجازی در نقد سینما باید گفت که نباید این فضا به سینمای کشور آسیب بزند.

فکری ارشاد ا بیان اینکه فضای مجازی مدیریت درستی ندارد که پشت آن یک خبرنگار یا کسی که که کار رسانه ای انجام داده است، افزود: این افراد بصورت گروه فشار خود را با گرفتن امتیازاتی به بدنه سینما تحمیل می کنند.
او گفت: پیش از این نقد مخرّب در صفحات چاپ شده بود و امروزه شیوه باجگیری رسانه ای در صفحات مجازی شخصی افرادی است که با قدرت دنبال کننده های آن اهرم فشاری ایجاد کرده است.

این منتقد سینما گفت: نباید در فضای مجازی شاهد لشکر کشی های مجازی شویم. انتقاد در فضای کانال های مجازی در حوزه نقد سینما نباید به جنگ رسانه ای دچار شود.
“امیر قادری” دیگر منتقد سینما نیز با بیان اینکه فضای مجازی و اینترنت از دستاوردهای بشر امروزی است، گفت: امتیازات فضای مجازی بیشتر بیان اشکالات آن است.
قادری با بیان اینکه فضای سینما را نمی توان از فضای رسانه جدا کرد، افزود: به عکس سالهای نفتی گذشته امروزه دچار یک آشفته بازار زدو بند شده ایم. نباید بجای شفاف سازی گفته یک منتقد در فضای مجازی بر روی اصل انتقاد سرپوش گذاشت و آنرا پنهان کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>