هدف جدیدی برای درمان بیماری های قلبی، کشف شده در دیواره رگ های خونی – ScienceDaily

[ad_1]

به گفته محققان، یک مولکول RNA به نام CARMN به وفور در سلول‌های عضلانی صاف سالم یافت شده است که به استحکام و انعطاف رگ‌های خونی کمک می‌کند و در بیماری‌های عروقی مانند تصلب شرایین، که یکی از دلایل اصلی حملات قلبی و سکته است، بسیار کاهش می‌یابد.

یافته‌های آن‌ها در بافت انسانی، و تأیید شده در مدل‌های عروق جوندگان، بینش جدیدی را در مورد چگونگی حرکت سلول‌های ماهیچه‌ای صاف در دیواره‌های رگ‌های خونی به دست می‌دهد که از ایجاد یک گذرگاه سالم برای جریان خون به ایجاد پلاک در مکان‌هایی مانند شریان‌های کرونر ما کمک می‌کنند. و / یا بستن مجدد آن شریان ها پس از درمان های معمول، از جمله آنژیوپلاستی و استنت گذاری.

آنها همچنین به طور بالقوه به یک رویکرد جدید برای اجتناب از هر دو اشاره می کنند، که ممکن است روزی شامل افزودن CARMN به استنت های دارویی باشد که در حال حاضر با داروهای ضد تکثیر پوشانده شده اند تا به مهار تکثیر سلولی ناسالم و ایجاد اسکار کمک کنند که ممکن است نتیجه قرار دادن آنها باشد.

دکتر جیلیانگ ژو، زیست شناس عروقی در بخش فارماکولوژی و سم شناسی در کالج پزشکی جورجیا، گفت: “اگر سطح CARMN پایینی دارید، احتمال بیشتری دارد که مستعد ابتلا به تصلب شرایین یا تنگی مجدد ناشی از آنژیوپلاستی باشید.” آگوستا “اگر CARMN به سمت پایین تنظیم شود، باعث می شود این سلول های ماهیچه صاف ناسالم یا بیمار شوند.”

هنگامی که محققان سطوح سالم CARMN را در مدل‌های بیماری عروقی رایج بازیابی کردند، تکثیر سلولی ناسالم و جای زخم در داخل رگ‌های خونی به شدت کاهش یافت و زمانی که آنها CARMN را از سلول‌های ماهیچه صاف حذف کردند، پاسخ آسیب اغراق‌آمیز شد و فضای کمی برای جریان خون باقی گذاشت. ، در مجله گزارش می دهند جریان. بسیاری از ما احتمالاً به پروتئین هایی فکر می کنیم که RNA تولید می کنند و اینکه RNA کدام پروتئین تولید می کند عملکرد یک ژن را تعیین می کند. RNA‌های غیر کدکننده کمتر مورد مطالعه، پروتئین تولید نمی‌کنند، اما به تنظیم سلول‌ها کمک می‌کنند و نشان داده شده است که در بسیاری از عملکردهای طبیعی مختلف بدن و همچنین بیماری‌هایی مانند سرطان نقش دارند. بنابراین محققان تصمیم گرفتند ببینند چه اتفاقی برای RNA طولانی غیر کدکننده در بیماری‌های عروقی می‌افتد و اینجاست که CARMN برجسته می‌شود.

دکتر Kunje Dong، محقق ارشد این مطالعه، تحلیلی از مجموعه داده‌های انسانی در مقیاس بزرگ را هدایت کرد که توالی RNA را از انواع بافت و سلول تعیین می‌کرد تا RNA‌های غیرکدکننده طولانی‌مدت – به معنای واقعی کلمه طولانی‌ترین RNA‌های غیرکدکننده – را که فراوان بودند، پیدا کند. سلول های ماهیچه صاف و ممکن است در فعالیت آنها نقش داشته باشد. مجموعه داده ها به آنها اجازه می دهد بیان را در سلول های سالم و تغییر یافته یا تعدیل شده در یک فرد مقایسه کنند.

به نظر می رسد CARMN تنها RNA طولانی غیر کدکننده است که به طور مداوم در سلول های ماهیچه صاف انسان فراوان است و مطالعات بعدی بر روی بافت های موش نیز همین را نشان داده است. در داخل این سلول‌ها، ژو و همکارانش مشاهده کردند که CARMN به میوکارد، پروتئین و فعال‌کننده قوی ژن‌هایی که برای تمایز سلول‌های ماهیچه صاف حیاتی هستند، متصل می‌شود و فعالیت آن را افزایش می‌دهد.

ژو گفت: “آنها برای تقویت عملکرد یکدیگر به یکدیگر نیاز دارند.” CARMN اولین RNA غیر کدکننده ای است که در رابطه ای که به نظر می رسد برای سلول های عضله صاف خاص و ضروری است، با میوکارد تعامل دارد.

داده‌های جدید نشان می‌دهد که نقش‌های CARMN شامل کمک به تنظیم پاسخ‌های سلول‌های ماهیچه صاف عروقی به آسیب می‌شود، مانند مواردی که به طور اجتناب‌ناپذیر در طی روش‌های معمولی مانند آنژیوپلاستی رخ می‌دهند، که در آن متخصصان قلب تهاجمی از بالون، لیزر و حتی مته‌ها برای ترمیم جریان خون در شریان‌های بیمار و اغلب استفاده می‌کنند. استنت ها، ساختارهای مش سیمی استوانه ای را در داخل رگ های خونی قرار دهید تا این جریان خون حفظ شود.

سلول‌های ماهیچه‌ای صاف احتمالاً در تلاش هستند تا به ترمیم آسیب کمک کنند، اما شناخته شده‌اند که به عنوان بخشی از پاسخ آسیب کمتر انقباض و تکثیر می‌شوند. در برخی از افراد، به نظر می رسد بیش از حد واکنش نشان می دهند، که ممکن است منجر به بسته شدن مجدد یا حداقل باریک شدن مجدد شریان پس از آنژیوپلاستی و/یا قرار دادن استنت شود.

به عنوان مثال، در مطالعات آزمایشگاهی فعلی خود، 14 روز پس از آسیب بالون، مشابه با آنژیوپلاستی، آنها دریافتند که بیان CARMN به طور قابل توجهی در مقایسه با سطوح شریان کنترل کاهش یافته است. و هنگامی که آنها به طور ژنتیکی سطوح طبیعی CARMN را در سلول های ماهیچه صاف مختل کردند، تکثیر سلولی و مهاجرت و همچنین زخم در داخل شریان به نام نئواینتیما به طور قابل توجهی افزایش یافت.

برعکس، هنگامی که آنها از قدرت عفونی آدنوویروسی که باعث بیماری تنفسی می شود برای رساندن CARMN بیشتر به طور مستقیم به محل آسیب استفاده کردند، این باعث کاهش موانع شد.

محققان از یک مدل پروتئین فلورسنت سبز یک موش گزارشگر استفاده کردند تا ببینند چگونه و کجا بیان CARMN تغییر کرده است. هنگامی که ژو محتویات سلولی شریان‌های کرونر بیمار انسان یا حیوان را بررسی می‌کند، اساساً همان جمعیت انواع سلولی را می‌بیند و می‌بیند که بیان اصلی CARMN تقریباً به سلول‌های ماهیچه صاف محدود می‌شود. ژو گفت: این مدل بیان شواهد زیادی از اهمیت CARMN برای سلول‌های عضلانی صاف ارائه می‌دهد و اگر کار منجر به درمان‌هایی شود که بیان CARMN را بهبود می‌بخشد، احتمالاً عوارض جانبی را محدود می‌کند.

ژو گفت که سطوح CARMN حتی ممکن است به تعیین خطر اولیه بیماری کمک کند. او گفت، اگرچه به کار بیشتری نیاز است، اما مشخص است که سطوح CARMN بین افراد و حیوانات متفاوت است. اگرچه همچنین شناخته شده است که رژیم غذایی غربی سرشار از چربی و کلسترول به بیماری های عروق خونی در قلب، مغز و پاها کمک می کند، ژو شواهدی دارد که نشان می دهد سطوح طبیعی CARMN را نیز کاهش می دهد. آنها دریافتند که سطح CARMN همچنین در شریان های انسانی در مغز که دارای آنوریسم هستند، کاهش می یابد، یک نقطه ضعیف در دیواره عروق.

او و همکارانش در حال تحقیق بیشتر در مورد این رابطه هستند و می‌خواهند به سوالاتی مانند اینکه آیا ورزش می‌تواند سطوح CARMN را افزایش دهد و اینکه آیا پیری آن‌طور که انتظار دارد آن‌ها را کاهش می‌دهد پاسخ دهند.

آنها می نویسند که سلول های ماهیچه صاف جزء اصلی انقباضی دیواره رگ های خونی و همچنین بسیاری از اندام های توخالی دیگر مانند مثانه و روده هستند.

علاوه بر سلول‌های عضلانی صاف، محققان همچنین دریافتند که CARMN به طور موقت در سلول‌های قلبی یا کاردیومیوسیت‌ها در طول رشد قلب هم در موش‌ها و هم در انسان بیان می‌شود و پس از رشد در فیبروبلاست‌ها، یک نوع سلول اصلی در بافت همبند، به طور خفیفی بیان می‌شود. برای بهبود زخم و جزئی از دیواره رگ ها مهم است. CARMN همچنین در پری‌سیت‌ها، نوعی سلول ماهیچه‌ای صاف که در رگ‌های خونی کوچک‌تر یافت می‌شود، یافت شده است. ژو گفت، اما در سلول‌های ماهیچه صاف سالم، CARMN همیشه وجود دارد و در سطوح بالایی بیان می‌شود.

این مطالعه توسط موسسه ملی قلب، ریه و خون و جایزه محقق شناخته شده و جایزه پروژه تحول از انجمن قلب آمریکا به ژو حمایت شد.

دکتر دانگ همچنین توسط یک فلوشیپ فوق دکتری از انجمن قلب آمریکا حمایت می شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir