چاله های آبیاری حیات وحش و انگل های آنها را متحد می کند – ScienceDaily

[ad_1]

خورشید در ساوانای مرکزی کنیا طلوع می کند. علف ها در باد تکان می خورند که رد پای سم ها بر زمین غبارآلود می افتد. مردی از حیات وحش نمادین آفریقا برای رفع تشنگی خود در طول فصل خشک این منطقه در اطراف یک آبخوری جمع می شود.

اما فقط علفخواران و شکارچیان منطقه نیستند که در این ایستگاه جاده ای جمع می شوند.

جورجیا تیتکامب، زیست شناس در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا، می گوید: «ما فکر می کنیم قوطی های آبیاری مراکز نمادین این حیوانات باشکوه هستند، اما آنها همچنین کانون انگل هایی هستند که این حیوانات را آلوده می کنند.

منابع موجودات زنده را متحد می کنند، بنابراین تیتکامب کنجکاو بود که چگونه سوراخ های آبیاری می توانند بر توزیع و تراکم انگل ها در ساوانا تأثیر بگذارند. با کمک دانشمندان غیرنظامی، او و یک تیم بین المللی از محققان دریافتند که تراکم انگل ها در اطراف منابع آب بسیار بیشتر از سایر نقاط چشم انداز است. در حالی که جهش در خطر قرار گرفتن در معرض از گونه میزبانی به گونه دیگر متفاوت است، تیم تحقیقاتی دریافت که برای گاوها و به ویژه فیل ها دو مرتبه بزرگتر است. نتایج که در Nature Communications منتشر شده است، بینش های زیست محیطی و همچنین کاربردهای بالقوه در دامداری و مدیریت حیات وحش را ارائه می دهد.

با جذب حیات وحش و دام، منابع مشترک به شدت مانند چاله های آب باعث گسترش پاتوژن ها و انگل ها می شود. و اگرچه آنها اغلب بدنام هستند، اما انگل ها می توانند اطلاعات زیادی در مورد سلامت اکوسیستم و تعاملات گونه ها در اختیار دانشمندان قرار دهند.

Titcomb و همکارانش بررسی کردند که چگونه سوراخ‌های آبیاری بر انتقال انگل‌ها با استفاده از نماتدهای دستگاه گوارش، یک گروه اقتصادی مهم از انگل‌ها با چرخه زندگی نسبتاً ساده، تأثیر می‌گذارند.

برای مطالعه این پدیده، Titcomb آزمایشی را در Ol Pejeta Conservancy در مرکز کنیا انجام داد. این پناهگاه برای تامین آب و حیات وحش استخرهای بتنی به عرض 16 فوت را پر می کند. دانشمندان با کارکنان Ol Pejeta برای تخلیه پنج استخر برای حداقل یک سال کار کرده اند تا آنها را با پنج استخر پر از دائمی و پنج نقطه خشک در مجموع 15 سایت مقایسه کنند. آنها در طول آزمایش چندین بار هر مکان را کاوش کردند و از استخرها قبل، در طول و بعد از تخلیه آنها بازدید کردند.

دانشمندان نمونه‌هایی از ترانسکت‌هایی که از مرکز هر مکان عبور می‌کردند، برداشتند و تراکم کود و نوع منشأ آن را شناسایی کردند. این تیم شمارش تخم‌های مدفوعی را در انواع میزبان و زمینه‌های مختلف برای تعیین تراکم تخم‌های نماتد انجام دادند. آنها سپس داده های خود را با اطلاعات موجود در ادبیات ترکیب کردند تا تراکم انگل ها را در هر مکان تخمین بزنند.

دانشمندان به سرعت دریافتند که تراکم انگل ها در اطراف آب بسیار بیشتر است و تغییرات در منبع آب نیز تراکم انگل ها را تغییر می دهد. تراکم انگل ها در اطراف استخرهای زهکشی شده در مقایسه با مکان هایی که پر باقی مانده بودند به یک سوم سطح کاهش یافت. با این حال، تراکم به سطوحی که با مکان هایی که اصلاً آب وجود ندارد کاهش نیافته است. “[That’s] احتمالاً به دلیل ترکیبی از حیواناتی است که آب باران می نوشند و علف های مولد را می چرند که می توانند در اطراف چاله های آبیاری رشد کنند.

محققان همچنین می‌خواستند قرار گرفتن در معرض انگل‌ها را ارزیابی کنند، نه فقط تراکم، و این کار آنها را ملزم به اندازه‌گیری فعالیت حیوانات می‌کرد. بنابراین آنها تله های دوربین را در تمام سایت ها نصب کردند و تصاویری از بازدید حیوانات برای دو سال متوالی ثبت کردند.

آنها با استفاده از پلتفرم آنلاین Zooniverse، از دانشمندان غیرنظامی کمک گرفتند تا نزدیک به 1 میلیون عکس را مرتب کنند. این پروژه حدود 10000 شرکت کننده را جذب کرد و در طول همه گیری شاهد افزایش عظیم مشارکت بود. تیتکامب گفت: «ما از همه آن داوطلبانی که زندگی ما را بسیار آسان‌تر و پروژه را بسیار سرگرم‌کننده‌تر کردند، بسیار سپاسگزاریم.

داوطلبان تعداد و گونه های حیوانات را در تصویر و تعداد افراد خورده یا نوشیدنی را شناسایی کردند. برای هر گونه میزبان، محققان تعداد ثانیه های صرف شده برای خوردن در روز را در نظر گرفتند و آن را در تراکم انگل ضرب کردند تا قرار گرفتن در معرض گونه را برآورد کنند.

Titcomb گفت که انتظار دارد چاله‌های آبیاری انگل‌ها را جمع‌آوری کنند، که منجر به قرار گرفتن در معرض بیشتر میزبان‌ها می‌شود. او توضیح داد: «اما ما میزان دقیق تنوع بین گونه‌های مختلف حیات وحش را انتظار نداشتیم. “حیواناتی که بیشتر تحت تاثیر قرار گرفتند و واقعاً از انتظارات ما پیروی کردند، حیواناتی بودند که کاملاً به آب وابسته بودند: فیل ها و گاوها.

احتمال قرار گرفتن در معرض انگل برای گاوها و فیل ها به ترتیب 143 و 67 برابر بیشتر از مناطق خشک در Ol Pejeta Conservancy است. گورخرها و ایمپالاها همچنین سطوح بالقوه قرار گرفتن در معرض نزدیک آب را گزارش کردند: 20 و هشت برابر بیشتر.

با توجه به نتایج قوی، Titcomb محاسبه کرد که چه مقدار از قرار گرفتن در معرض انگل در اطراف آب رخ می دهد. او گفت: «با فرض اینکه تراکم نوردهی مطالعه ما تقریباً در سراسر چشم‌انداز ثابت است، بیش از نیمی از مواجهه فیل‌ها و گاوها با این انگل‌ها در فاصله 500 فوتی حفره‌های آب رخ می‌دهد.» و این شامل سایر منابع مهم در چشم انداز نمی شود – مانند رودخانه ها، دوقلوهای نمکی یا محوطه های دام – که احتمالاً به روشی مشابه عمل می کنند.

این نتایج محققان را برانگیخت تا بررسی کنند که چگونه خشکسالی های مختلف می توانند میزان تمرکز انگل ها را در منابع آبی تغییر دهند. محققان 17 سوراخ آبیاری مختلف و 17 نقطه خشک را در مرکز تحقیقات Mpala در مرکز کنیا و سه نقطه مرطوب و خشک دیگر را در Ol Pejeta Conservancy مطالعه کردند. این مکان ها در میزان بارندگی به شدت متفاوت بودند.

علاوه بر این، این سایت‌ها دارای بارندگی فصلی بسیار متغیری بودند که محققان می‌توانستند از آن برای شناسایی تکانه‌های کوتاه‌مدت احتمالی انگل‌ها استفاده کنند. آنها دریافتند که در خشک ترین مناطق و دوره ها، تراکم انگل ها در اطراف منابع آبی بیش از 150 برابر بیشتر از مناطق بدون آب است.

نتایج علاوه بر روشن کردن فرآیندهای محیطی، پیامدهایی برای مدیریت نیز دارد.

تیتکامب گفت: “اگر چوپان بخواهد احتمال قرار گرفتن گاوهایش در معرض انگل ها را کاهش دهد، ممکن است بخواهد از چرای حیوانات خود در فاصله 150 متری آب خودداری کند.” و اگر دامدار بداند که گاوهای آنها آب مشترکی با حیوانات وحشی دارند، ممکن است بخواهد انگل ها را درمان کند زیرا حیوانات بیشتری به منابع آبی موجود نزدیکتر می شوند.

Titcomb امیدوار است بررسی کند که چگونه عفونت های انگلی در گاو می تواند بر حیات وحش تأثیر بگذارد. او گفت: “از آنجایی که گاوها بسیار زیاد هستند، الگوهای آلودگی آنها پتانسیل بسیار قوی برای تاثیرگذاری بر حیات وحش کمتری در منطقه دارد.”

او همچنین می خواهد ترکیب جامعه انگلی و اشتراک الگوهای بین گونه های میزبان را مطالعه کند. دانشمندان هنوز در مورد گونه هایی که جامعه انگل ساوانا را تشکیل می دهند، داستان زندگی آنها و میزبان هایی که آلوده می کنند، اطلاعات نسبتا کمی دارند. پاسخ به سؤالاتی مانند این شامل تشریح حیوانات بود، اما اکنون می توان با استفاده از متا بارکد DNA روی کود حیوانی به صورت غیر تهاجمی به آنها پرداخت.

Titcomb همچنین در مورد تأثیر بی آبی بر قرار گرفتن در معرض انگل کنجکاو است. او گفت: «توزیع آب و تأثیرات ناشی از آن روی پوشش گیاهی مسئول بسیاری از جابجایی‌های عظیم حیوانات است که در سراسر قاره می‌بینیم».

در دوره‌ها و مکان‌های خشک، حیوانات می‌توانند رفتار خود را در جستجوی آب تغییر دهند، از جمله اینکه چقدر مسافتی را برای یافتن آب طی می‌کنند و مدت زمانی را که در اطراف چاله‌های آب می‌گذرانند. علاوه بر این، خود انگل ها می توانند در محیط های مختلف بهتر زنده بمانند. همه این عوامل می توانند به طور قابل توجهی پویایی انگل ها را شکل دهند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir