چاپ رول آپ نمایشگاهی برای کسب و کارها

یکی از مرسوم ترین روش های تبلیغاتی برای نمایشگاه ها استفاده از چاپ رول اپ نمایشگاهی است. در این روش چاپی طرح چاپی روی متریال چاپ شده و روی استند رول می شود. این سازه اط زیباترین ابزارهای استندهای نمایشگاهی محسوب شده که براحتی به دلیل سبکی و جمع شدن آسان قابل حمل و نقل می باشد.

سبکی رول آپ بدلیل جنس آلومینومی آن بوده و کار چاپی در آن بصورت لوله جمع شده و به همین دلیل قابلیت جابجایی بسیار آسان را دارد. این نوع چاپ بسیار زیبا بوده و باعث جلب توجه در مخاطبان می شود.

امروزه استفاده از چاپ رول آپ در غرفه ها بسیار مرسوم بوده و رول آپ نمایشگاهی را می توان از پر کاربردترین ابزار نمایشگاهی برشمرد. علاوه بر نمایشگاه ها می توان از چاپ رول آپ در سمینارها، کنفرانس ها و امور غیر نمایشگاهی و تبلیغاتی نیز استفاده نمود.

رول آپ نمایشگاهی چیست؟

رول آپ نوع خاصی از استندهای نمایشگاهی است که برای نمایش و عرضه پیام تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. نام این استند به این دلیل انتخاب شده است که در آن چاپ قابلیت جمع شدن دارد. این سازه از ابزارهای سبک برای امور نمایشگاهی محسوب شده و قابلیت جابجایی آسان دارد.

چاپ رول آپ بر روی متریال با کیفیت نظیر پلات لمینت یا سولیت و متریال های با کیفیت دیگر انجام می شود. بهترین متریال برای چاپ رول آپ استفاده از سولیت است. از آنجایی که رول آپ برای محیط داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، بایستی رزولیشن چاپی بالا برای آن فراهم شود. از این رو استفاده از دستگاه های چاپی با کیفیت نظیر چاپ اکوسالونت که در آن رزولیشن چاپی بالا فراهم می شود، پیشنهاد می گردد.

قابلیت جمع شدن چاپ رول اپ باعث شده که بتوان استند را در یک کیف کوچک جا داده و براحتی به مکان های مختلف انتقال دارد. نصب و راه اندازی استند رول آپ نیز به آسانی صورت گرفته و از این منظر مشکلی نیست و هر کسی قادر به نصب و راه اندازی چاپ رول آپ می باشد.

انواع چاپ رول آپ

رول آپ را می توان بسته به استفاده های مختلف به صورت های مختلفی تهیه و نصب نمود. در حالت کلی می توان رول آپ را به صورت های گردان یا ثابت و رول آپ یک طرفه یا دو طرفه دسته بندی نمود. در رول آپ ثابت، اثر چاپی ثابت در مقابل چشم مخاطبان خود نمایی می کند. این در حالی است که در استند رول اپ گردان به واسطه بکارگیری موتورهای گردان، اثر چاپی به صورت 360 درجه در برابر چشم مخاطبان اجرا و راه اندازی می شود. در رول آپ یک طرفه و دو طرفه نیز فرایند بخصوصی استفاده می شود.

در چاپ رول آپ دو طرفه از دو طرف متریال برای چاپ و عرضه پیام مخاطبان استفاده می شود. این امر باعث می شود که از همه جا به رول اپ دید فراهم شده و به صورت بهینه بتوان از تبلیغات استند های رول آپ بهره برد. امکان چاپ رول آپ به صورت دو طرفه امکانی است که تنها واحدهای معتبر در زمینه چاپ استندهای نمایشگاهی قادر به انجام آن هستند.

چاپ رول آپ یکی از ارزان ترین و با کیفیت ترین روش ها برای تبلیغات در فضای داخلی است. ویژگی بارز استند رول اپ آن است که در آن اثر چاپی را می توان به راحتی نصب و یا تعویض نمود. این امر باعث می شود که بتوان براحتی از یک استند برای نمایش تعداد بسیار زیادی از اثرهای چاپی استفاده کرد. از این رو می توان این روش چاپی را یکی از روش های ارزان و مقرون به صرفه نیز در نظر گرفت.

برای تهیه رول آپ نمایشگاهی نیاز به استفاده از خدمات یک مرکز معتبر در این زمینه هستید. بدون شک بایستی رول آپ طرح مناسبی داشته باشد. از این رو استفاده از طراحان مجرب به شما کمک شایانی می کند. بنابراین در انتخاب یک واحد برای تهیه و چاپ رول آپ، توجه نمایید که آیا آن واحد از طراحان و گرافیست های مجرب برای این امر استفاده می کند یا نه. بدون شک تبلیغات با استفاده از رول آپ به خاطر شکیل بوده و زیبایی اثر می تواند منجر به جلب توجه بیشتر مخاطبان شود.