چرا مشاغل بیزینس کوچینگ شکست می‌خورند؟

چرا مشاغل بیزینس کوچینگ شکست می‌خورند؟

در لحظات ناامیدکننده، بسیاری از متخصصان آرزوی استقلال و درآمد حاصل از مشاور یا مربی بودن را دارند. درواقع، این حرفه می‌تواند پردرآمد باشد. اما واقعیت برای اکثر مربیان و مشاوران بسیار متفاوت است. در حقیقت، فدراسیون بین‌المللی مربیان تخمین می‌زند که در سطح جهانی، متوسط درآمد سالانه مربیان نسبتاً کم و 51000 دلار است. چون اکثر مربیان کوتاهی می‌کنند وقتی صحبت از ساختن یک‌رویه پررونق است.

یک نظرسنجی می‌گوید مشاغل بیزینس کوچینگ به دلیل کمبود مهارت‌های تجاری شکست می‌خورند.

تعداد زیادی از مربیان نمی‌توانند بازگشت سرمایه از دوره‌های آموزشی خود داشته باشند، زیرا گرچه ممکن است مربیان بزرگی باشند، اما ازنظر کسب‌وکار اشتیاق چندانی ندارند و یا اصلاً هیچ اشتیاقی ندارند. این بدان معنی است که بسیاری از مربیان موفق نمی‌شوند رویای مربیگری خود را دنبال کنند و خود را تثبیت کنند.

طبق این نظرسنجی 7 مانع اصلی برای موفقیت آن‌ها عبارت‌اند از:

  • عدم اعتمادبه‌نفس
  • نداشتن مهارت بازاریابی
  • عدم مهارت فروش
  • نمی‌توانند خود را به‌عنوان مربی تثبیت کنند.
  • نمی‌توانند به نیچ بازار خود راه پیدا کنند.
  • آن‌ها بیش‌ازحد به امور دیگر”مشغول” بودند.
  • ترس از شکست
  • 6 دلیل عدم موفقیت برخی بیزینس کوچ ها

هیچ رازی نیست که بیزینس کوچینگ یک صنعت رو به رشد است و بیش از 7 درصد در سال و به بیش از 1 میلیارد دلار در سال می‌رسد. بااین‌وجود حتی در این محیط، برندگان و بازندگان مشخص هستند. با استفاده از awarenow.io، بستر مربیگری آنلاین، از 50 مربی تجاری نظرسنجی کردیم تا از آن‌ها بپرسیم چرا برخی مربیان شکست می‌خورند. نتایج به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای سازگار بود و در 6 زمینه اصلی تمرکز داشت.

چرا مربیان شکست می‌خورند؟

زیرا بیزینس کوچینگ یک بیزینس مارکتینگ است:

تاکنون معمول‌ترین پاسخ به این سؤال که چرا برخی از مربیان کسب‌وکار شکست می‌خورند را می‌توان در عدم توجه به فروش و بازاریابی یافت. روش مربیگری، یک تجارت است و مانند هر شغل دیگری برای جذب مشتری نیاز به سرمایه‌گذاری در فروش و بازاریابی دارد. همان‌طور که الکسیس هازلبرگر گفت: “اگر انتظار دارید مردم فقط شمارا پیدا کنند، شکست خواهید خورد. شما باید در آنجا باشید و در مقابل مردم قرار بگیرید، ارزش خود را ارائه دهید، ارتباط برقرار کنید، پیگیری کنید و غیره “.

به‌طور خاص، بسیاری از مربیان برای تولید و به اشتراک‌گذاری محتوا برای جذب مشتریان بالقوه تلاش کافی ندارند. بازاریابی به معنای فروش سخت نیست. طبق مربیگری و مشاوره کارا دافی: “من با پیشنهاد فروش همیشه مخالفم. شما همیشه باید در حال فروش و گوش دادن باشید تا فرصتی برای ارائه خدمات خود داشته باشید. “

تمرکز بیش‌ازحد بر روی گرفتن مشتری جدید و پول بیشتر به‌جای افزایش کیفیت خدمات

درحالی‌که بسیاری از مربیان نمی‌توانند به‌اندازه کافی بر بازاریابی تأکید کنند و جریانی مطمئن و پایدار به مشتری به خود ارائه بدهند، دیگران با رفتن بیش‌ازحد در جهت مخالف اشتباه می‌کنند. به‌خصوص در زمینه‌ای که مراجعه و شهرت به همان اندازه که در بیزینس کوچینگ اهمیت دارد، ارائه نتایج باکیفیت بسیار مهم است. به گفته گیمز کالینز، چنین مربیانی “بیش از آنکه به مشتریان خود بهترین خدمات را که شایسته آن‌ها هستند ارائه دهند، بیشتر بر روی گرفتن مشتری جدید و پول بیشتر تمرکز می‌کنند.”

عدم تمرکز

ناظران صنعت می‌دانند که آینده بیزینس کوچینگ به تخصص بستگی دارد، بااین‌حال بسیاری از بیزینس کوچ ها تمایل ندارند که بر روی برخی استعدادهای مشتریان بالقوه متمرکز کنند تا بر روی یک گوشه بازار خاص تمرکز کنند. کمبود تمرکز همچنین باعث می‌شود مربیان نتوانند ارزشی را به مشتری‌های خود ارائه دهند. به همین ترتیب، گروه بوستون ترنر متذکر می‌شود که مربیان ناموفق اغلب “تمرکز خود را بر روی تخصص و تجربه واقعی خود حفظ نکردند و از بهترین ارزشی که می‌توانستند ارائه دهند بسیار دور بودند.”
مشتری خود را بشناسید

گرچه تمرکز روی یک صنعت، عملکرد و یا مسئله خاص مهم است، مربیان باید توجه داشته باشند که حتی در تخصص آن‌ها، هر مشتری متفاوت است. بیلی گلدبرگ می‌بیند که بسیاری از مربیان ناموفق “سیستم خود را بر آنچه برای مشتری مناسب است، ترجیح می‌دهند که سازگار نیستند.”

به‌عبارت‌دیگر، تام مارینو به مربیان در مورد “استفاده از روش” یک کفش مناسب همه “و عدم درک از مشتریان و فرهنگ سازمان هشدار می‌دهد.
مربیان موفق نیاز به برقراری ارتباط مؤثر با مشتری دارند و این روند یک خیابان دوطرفه است. لوری کارپمن تأکید می‌کند که مربیان باید این کار را انجام دهند.

تخصیص زمان

یک مطالعه اخیر نشان داد که 85٪ مربیان کمتر از نیمی از وقت خود را برای مربیگری صرف می‌کنند، درحالی‌که به‌طور متوسط 16٪ از وقت مربی به صورتحساب، برنامه‌ریزی و گزارش پیشرفت اختصاص دارد.
مربیان موفق بیشتر وقت خود را برای بازاریابی و مربیگری و خودکارسازی فرایندهایی که می‌توانند خودکار باشند، آزاد می‌کنند.

کم‌ارزش کردن کار خود:

در صنعتی بدون معیارهای تعیین‌شده قوی قیمت‌ها، بسیاری از مربیان در پایان، کار خود را با هزینه‌ای کمتر ازآنچه مشتری مایل به پرداخت آن هستند، می‌فروشند. مربیانی که از روند فروش ناراحت هستند یا قحطی بودن مشاغل مربیگری ناراحت هستند، به‌ویژه در این مورد آسیب‌پذیر هستند.

این مطالعه نشان می‌دهد که به‌طور متوسط، مربیان 14٪ از وقت خود را صرف کار مربیگری بدون حقوق می‌کنند.