گرامیداشت ۱۱۰ شهید سلامت در تهران

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در این مراسم که با هدف گرامی‌داشت یاد این پرسنل خدوم از تندیس و تمبر فرشته مهر به عنوان نمادی از خدمت‌رسانی صادقانه نیرو‌های درمانی و بیمارستانی با حضور مسئولین کشوری و لشکری رونمایی شد.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: در طی این مدت ۳۰۰۰ نفر از کادر درمان کشور به ویروس کرونا آلوده شده و متاسفانه حدود ۱۱۰ نفر از آنان جان باخته‌اند که در این مراسم از تعدادی از خانواده این قهرمانان ملی تقدیر شد.

خشنود گفت: همزمان با برگزاری این مراسم گرامیداشت جشنواره فرشته مهر هم برگزار می‌شود که این جشنواره از امروز اغاز شده و تا یک شهریور ماه روز پزشک ادامه خواهد داشت که در تمام زمینه‌ها از جمله خطاطی، نقاشی، خط‌نقاشی، گرافیک و تصویرسازی، کاریکاتور، انیمیشن، عکاسی و فیلم کوتاه، موسیقی، هنر‌های تجسمی و نمایشی، مجسمه‌سازی، شعر و ادبیات ارائه مقالات علمی و آثار دریافت و داوری خواهد شد و پس از به نمایش گذاشته شدن، به آثار برگزیده جوایزی اهدا می‌شود.

دبیر این جشنواره با اشاره به درخواست نامگذاری هشتم خرداد به عنوان روز مدافعان سلامت تصریح کرد: در این مراسم درخواست تغییر نام خیابان حمید در محدوده بیمارستان شهدای تجریش به خیابان مدافعان سلامت یا فرشته مهر را نیز داریم که قرار است شورای شهر در این باره تصمیم گیری کند.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش با اشاره به اینکه نسبت به اوایل شیوع کرونا در کشور، وضعیت مناسبی داریم و به نسبت قبل از عید با کاهش مراجعات بیمارستانی مواجهیم، تصریح کرد: با توجه به بازگشایی مشاغل و کاهش دقت مردم در رعایت موازین بهداشتی شیوع بیماری مقداری بیشتر شده است و مطمئن هستیم که اگر مردم دوباره نکات بهداشتی را رعایت کنند وضعیت خوبی پیدا می‌کنیم.

[ad_2]

Source link