جرم و جنایت به عنوان سرگرمی: یک شر لازم است
ژانویه 2, 1990

اگر شما مانند من هستید شما خوب می دانید آنچه شما انجام می دهند در طول تابستان 1980. انتظار همراه با حدود 83 میلیون دیگر اعتیاد به مواد مخدره lashed دالاس , طرفداران شنیدن که شات J. R. سارکوم. شاید به این دلیل بود که نتیجه چنین یاس — به perp اگر شما به یاد بود خرده conniver کریستین — که بالای جرم و جنایت و جنحه از Ewings شروع به از دست دادن جذابیت خود را.

جایی در این مسیر رفت و برگشت از دهه من در بر داشت توجه من منحرف به بیشتر پرچین مسائل است. داخلی سایکودراما از جوئل و Hedda. معنوی cavorting رابرت و جنیفر, و, البته, نوجوان hijinks از Tawana براولی. شب پس از شب من پیدا کردم خودم را با عجله در خانه با یک فوریت من تا به حال احساس نمی شود در طول سال قبل یا بیشتر به عنوان یک روزنامه نگار — برای گرفتن اخبار شب. وجود دارد برای پیدا کردن جوئل Hedda, Tawana, et al. آمد و رفت و فرسایش بر یک مرحله مانند روز بازیکنان در یک مدت طولانی در حال اجرا صابون.

آن خواهد بود بدون اغراق تماس ’80s در دهه جرم و جنایت به عنوان سرگرمی. یک دوره که در آن شیفتگی با “واقعیت” نفوذ هر گوشه و از شکاف در تلویزیون است. اولین و بارزترین مظهر این پدیده بود که تعداد بی سابقه ای از سریال و فیلم-از-این-هفته آزادانه بر واقعی داستان ضرب وشتم. در سال 1981 وجود دارد قتل در تگزاس بازآفرینی مرگ تگزاس اری برنده زن و سوارکاری جوآن تپه. سال بعد آورده جلاد پسرg بر اساس نورمن میلر را برنده جایزه پولیتزر حساب felonious زندگی و نهایی برق گری گیلمور. نوزده-هشتاد و چهار بود خونین ما هر دو سوختن تخت و کشنده چشم انداز, پس, از, بر اساس سال بعد اغراق آتلانتا کودک قتل. نوزده-هشتاد و هفت تولید شده یکی نیست اما دو شبکه miniseries در نه جزئی مورد فرانسیس Schreuder یک مجنون مورمون اری برنده زن که ناشی از پسرش برای کشتن پدر او است. و البته در واپسین سال های دهه, شد, عرضه تازه کردن دکه های روزنامه فروشی: به Preppie قتل و هوارد ساحل: این مورد برای قتل است.

در سه سال گذشته جرم و جنایت داستان را تبدیل به علوفه برای یک جفت از رمان بیشتر فرمت: پوپولیستی slugfests از Morton Downey Jr., و Geraldo ریورا و اخیرا شب تلخیص مجلات که روپرت مرداک را در شبکه فاکس چرخ با خط مونتاژ بهره وری: یک جریان امور, america’s Most Wantedو خبرنگاران. همه از این مطرح شده hackles از روزنامه نگاری استقرار (همیشه دشوار است برای شناسایی اما در این مورد سرکردگان به نظر می رسد به فرد دوستانه و همین هویت). این صاحب نظران به طور معمول زاری ناپدید شدن تمایز بین واقعیت و داستان حمله reenactments — شما می دانید این فیلم که در آن بازیگران با ویژگی های ترسناک شبیه به کسانی که از واقعی مديران صدای پا گسترده از طریق اسکریپت دوباره خلق حوادث — و ناهنجار اعتراض در برابر شر “زباله تلویزیون است.”

در حال حاضر من هیچ فن بزرگ Geraldo و reenactments مرا تهوع. که داستان هیچ جایی در اخبار شب می رود بدون گفت. من احساس به عنوان فریب خورده به عنوان هر کس دیگری به یاد بگیرند که ABC فیلم “Felix Bloch” توزیع یک چمدان به “سیا مرد” بود و دانه دانه تقلب. اما با این که من را در معرض خطر بودن خفه تحت بهمن رفیع opprobrium با درخواست — است که جرم و جنایت به عنوان سرگرمی لزوما بد ؟ قرار داده راه دیگر ممکن است آن را نمی شود یک شر لازم است?

به عنوان یک موضوع عملی “تلخیص تلویزیون” است که به سادگی انجام آنچه چاپ روزنامه نگاری انجام داده است و نزدیک به 200 سال است. مهم نیست که چگونه خشم افراط چاپ زبانه ممکن است دانش آموزان از رسانه ها را به تن است که این خشن ژنده پوش خود را منحصر به فرد کمک به یک بازار آزاد از ایده های. در طول نه سال گذشته و یا به طوری که من بوده ام به گزارش جرم و جنایت, من اغلب خودم را تبدیل به زبانه برای دیدن چگونه آنها رسیدگی دوم-روز داستان. در موارد خاص حساب های خود را بهتر گزارش — قطعا بیشتر پرخاشگرانه گزارش — نسبت به کسانی که در این قرار است مقالات ثبت شده است.

در طول سه سال من صرف در بوستون مشغول به کار در یک کتاب در مورد دکتر ویلیام داگلاس تحقیقات دانشمند که گرفتار شد و در نهایت کشنده امر با یک زن روسپی مشاهده کردم این شهرستان در دو روزنامه پوشش که همان داستان است. مومن جهان با نزدیک شدن به آن با بی میلی. به عنوان یک نتیجه از آن بود مورد ضرب و شتم دست پایین توسط raunchier, هرزگرد هرالد. اما شما ممکن است بپرسید نیست جهان به سادگی در حال تبعیض آمیز? آیا آن را نمی آسانسور عمومی سلیقه و اخلاق با امتناع از خدمت شهوت پرست ، من فکر می کنم این یک بی ارزش خیریه تفسیر است. با تنظیم خود را به عنوان “خیلی خوب” به پوشش خاص داستان — در این مثال یکی که روشن تعاملات علمی و دانشگاهی — اخبار سازمان خودسرانه انکار عمومی انتخابی جنبه های انسانی و امور چاپلوس خود را که آن را بهتر می داند آنچه باید خواندن.

وجود دارد چیزی است که به توان گفت برای حساس بودن به آنچه منافع عمومی است. اگر می خواهید مردم به خواندن در مورد آخرین لحظات گری گیلمور و یا شرکت در یک تعقیب و امریکا بیشتر می خواستمیکی باید از خود بپرسید که چرا. آن را به سادگی به عنوان بسیاری از منتقدان به نظر می رسد نشان می دهد که true crime تجدید نظر به انحرافی انگیزه? یا آن را برآورده عمیق تر نیاز دارید ؟ این است که یک جهان خطرناک بدون شک وجود دارد. بدون تعجب و تشویش مسافران در حال تحت فشار قرار دادند و بر روی مترو آهنگ زنان تجاوز در آسانسور, کودکان, شکنجه با ته سیگار. برخی از مردم در مقابله با قریب الوقوع امکان چنین خشونت با انکار این تهدید وجود دارد بعدي حاضر تعلیق ناباوری. دیگران — و من عبارتند از خودم در اینجا ترجیح می دهند برای دیدن شیاطین سرخ را به باز کردن. هر زمان که من یک گزارش یک قتل در اخبار شب من احساس می کنم یک حس عجیب و غریب از امداد. در اندازه بزرگ من مطمئن هستم که دلیل بدبختی گذشت شخص دیگری در راه است. اما بیشتر به خصوص به خاطر اینکه کسی با توجه به نام به وحشت و به نوعی حساب با آن است. “سرگرمی” چنین می شود یک نوع از جنگیری.

راه روزنامه روی چیزی حساب کردن با حوادث است آن طبیعت اپیزودیک و اغلب گیج کننده است. آن است که جای تعجب کوچک است که بینندگان لحن به شایعات و فیلم-از-این-هفته به دیدن این قسمت همان رندر به فهم داستان. عمل صرف تماشای تصادفی جزئیات یک عمل خشونت آمیز دوباره به یک روایت به اعتقاد من می توان انسان برخی از احساس کنترل بر خود را تجربه. مداوم انتقاد وارد در تلویزیون شایعات این است که آنها نه “news.” مستند درام است نه “تاریخ است.” آنها نه “حقیقت است.” اما جرم و جنایت به عنوان سرگرمی ممکن است قادر به رسیدن به یک حقیقت است که صحت از بستن وسخت شدن از واقعیت است.

من همیشه به یاد خط باز از جوآن Didion را سفید آلبوم: “ما به خودمان داستان در جهت زندگی می کنند.” ما به دنبال این خطبه در خودکشی و درس اخلاق در قتل است. وجود دارد حسرت به دنبال معنا در تراژدی و برخی از این بهتر docudramas دهه گذشته رفته اند به قلب آمریکا تجربه. جلاد آهنگ نشان از سرد شدن اتفاقی از شر است. سوختن تخترا جدا گیج کننده همزیستی از حساسیت و نفرت در خشونت آمیز ازدواج. این داستان برگرفته از غنی منحصر به فرد خاص افزایش قد و قامت آمریکایی اسطوره ها است.

بیشتر از نه, با این حال تلویزیون مستند درام ارائه شده است نه به عنوان اسطوره اما به عنوان اخلاق داستان فشردن حقایق مورد به hackneyed و حتی priggish فرمول. داشتن فرصت برای گزارش چند تا از عمده جرم و جنایت داستان از دهه من هم تا به حال این فرصت را به دیدن سه نفر از آنها ساخته شده به فیلم های تلویزیونی. (از آنجایی که من تا به حال هیچ بهره مالی در هر یک از این من می تواند به بحث در مورد آنها را با خلوص و صداقت.) قتل: دلیل جنونداستان آدم Berwid یک بیمار روانی که همسر خود را کشته در حالی که در یک روز پاس; مرگ یک صفحه مابین مجله,این, برای, تلویزیون, ارائه, از دوروتی Stratten داستان و قیمت بالا از شور و شوقتلویزیون نسخه از ویلیام داگلاس مورد همه درمان همان موضوع: “مرد جان همسر و یا دوست دختر زمانی که او دیگران را کنترل کند.” تهیه کننده فیلمنامه یا هر کس گناه گریه خواهر مسئول این پروژه ها کاهش می یابد پیچیده مبارزات بین این دشمنان به قصه های unblemished موجب ویران شده توسط شرارت بی حد و حصر. قیمت بالا از شور و شوقدر خصوص برهنه خروج از مرکز آن به حدی است که قهرمان سیاه دلال محبت نوشته شده بود از این اسکریپت به طور کامل احتمالا به این دلیل که اگر او باقی مانده است, این دختر که از دست دادن همدردی در چشم یک وبگاه مخاطبان است.

برخی از همان انتقاد من ترس وارد می شود می تواند در ستاره 80فیلم نسخه Stratten مورد (یک پروژه که در آن من لذت بردن از منافع مالی اما آن من خواهد شد با این حال بحث با خلوص). این فیلم بر اساس خود من مقاله “مرگ یک همبازی” منتشر شده توسط صدای در اواخر سال 1980. مدیر Bob Fosse نزدیک کار با همان شور و شوق برای verisimilitude ساخته شده است که لنی چنان مسحور حتی تماس با من تا به درخواست برای جزئیات بیشتر در مورد واقعی اصول به کمک در انتخاب ریخته گری. در پایان این ستاره 80 کاهش یافت و به همان دام به عنوان آن تلویزیون سلف. ظاهرا ترس از متخلف هیو هیفنر و پیتر بوگدانوویچ, Fosse نرم pedaled خود را در بهره برداری از Stratten قرار داده و کل تعهد از شرارت بر او و قاتل پل اسنایدر.

طول می کشد تا بطور قابل توجهی کمتر تلاش برای مد مقوا قربانیان و خائنانی از به مقابله با یک داستان اخلاقی ابهام. از این که نظر خیره کننده ترین جرم و جنایت, درام, دهه این نظر من بود Sidney Lumet را در سال 1981 از ویژگی های فیلم شاهزاده ی شهردر جایی فاسد شهر نیویورک معاون پلیس بر اساس زندگی واقعی شخصیت باب Leuci کشف او تنها می تواند به پیدا کردن راه خود را بازگشت به جامعه را زینت های خوب با اطلاع رسانی در دوستان خود را. در شاهزاده شهر وجود دارد روشن قهرمانان. پلیس در حال نادرست است. این “بچه های خوب” هستند squealers. دادستان بلند پروازانه هستند. هر کس از هر کس دیگری. شما نمی آیند و دور از این فیلم در بالا طبیعی است اما شما احساس آرامش عجیبی که کسی گرفته این مشکل به شما بگویم که چگونه در آن است. که در یک جهان فاسد باید هنوز هم در تلاش برای پیدا کردن محترم راه است. شاهزاده شهر است که واقعا یکی از کسانی که داستان ما به خودمان به منظور زندگی می کنند.

مسلما هر گونه جرم و جنایت داستان شامل دانه از اسطوره است. من همیشه احساس می شود به عنوان مثال در جایی عجیب و غریب امر از جینی Foat های فمینیستی رهبر متهم و بعد از تبرئه از قتل دو مرد وجود دارد یک کلاسیک در کمین است. Foat شد بنا به گزارش دستفروشی حقوق به داستان زندگی خود را به تلویزیون به عنوان Hedda نوسباوم است که گفت: به به فروش می رسد او به CBS برای $100,000. این بدان معناست که ما احتمالا دیدن آنها را به آینده را به روی صفحه نمایش — هر چند من دچار به فکر می کنم در چه جهش فرم. این dames هنوز هم بسیاری برای پاسخ به سوال, به نظر من, و نباید اجازه داد دست به بازنویسی خود تاریخ. زمانی که بازیگر است که مدیر خود خاطرات در نتیجه کمتر احتمال دارد به هنر از بی هنر خود توجیه.

حدود یک سال و نیم پیش من صرف زمان در یوتا انجام یک قطعه در خواننده و خانواده و تبادل نظر گروه های بنیادگرای مورمون که بمباران یک کلیسا در اعتراض به “آزار و اذیت” توسط خود جریان اصلی برادران. این قسمت رشد کردن از یک حادثه رخ داده است که نه سال پیش هنگامی که قبیله ایلخانی جان خواننده به ضرب گلوله کشته شد توسط lawmen در یک بن بست ناشی از امتناع خود را به فرستادن فرزندان خود به مدرسه. من نوک به این داستان مستقل تهیه کننده فیلم یکی از دوستانم که به امید به دست آوردن حقوق. اگر من علاقه مند به انجام یک داستان او گفت: او را به من معرفی به خوانندگان. تولید کنندگان اغلب تشویق مقالات از این نوع اعتقاد داشتند که آن را به جلب توجه به این مورد و به خود پروژه فیلم حرکت. (شایان ذکر است در اینجا که من با نزدیک شدن به این انتساب صرفا به عنوان یک روزنامه نگار. از فیلمنامه نویسان اعتصاب از سال 1988 در حال پیشرفت بود, من نمی تواند انجام داده اند و فیلم کار می کنند حتی اگر من خیلی تمایل.)

زمانی که من وارد در سالت لیک سیتی به حضور خوانندگان’ محاکمه من شگفت زده برای پیدا کردن یک تعداد انگشت شماری از تولید کنندگان دیگر تکاپو راهروهای دادگاه فدرال امیدوار به ثبت نام از حقوق خواننده بیوه, Vickie. در میان آنها بود لیندسی واگنر مادر بود که تحقیق در مورد خواص برای دخترش. جری اسپنس, زرق و برق دار, وایومینگ, وکیل مدافع, که قبلا به نمایندگی از قبیله مادر, Vickie خواننده نیز مختصر اما امرانه ظاهر منظور از آن شایعه شد برای دیده بانی کردن فیلم امکانات خود را برای دوست خوب Bo Derek.

واضح است که هالیوود فکر می کردم این داستان تا به حال بالقوه است. اما به چه ؟ در طول دوره آزمایشی من تا به حال این فرصت را به خواندن Vickie خواننده مجله که تا به حال در بر داشت راه خود را به دادگاه ضبط و شیفته برای پیدا کردن که بعد از مرگ همسرش او شده بود تماس مستقل فیلمنامه با آنها او تا به حال شده است همکاری بیشتر یا کمتر غیررسمی در زندگی او داستان.

اول, اجازه دهید من می گویند که آن را به من داد frisson به نظر که خوب خانم خواننده ممکن است برنامه ریزی شده اند بمب گذاری با یک چشم به ارائه یک socko اوج به یک فیلم تلویزیونی. چه بیشتر روشن شد یک جای گردشگری پیش نویس فیلمنامه جمع به آن مجله به یک نگاه دست اول در هالیوود چگونه ممکن است بازی خواننده نخ. جای تعجب نیست که آن داستان خدا-محبت فردگرایان مورد آزار و اذیت توسط ایجاد. ما شاهد خوانندگان بالا بردن یک کابین پخت نان خواندن تنیسون و تنها اتفاقا گردآوری آرسنال. من مطمئن هستم وجود دارد بزرگتر-از-داستان زندگی گفته شود در مورد این خانواده است. یک اسطوره ای آمریکایی داستان نديده مؤمنان فریب خورده توسط ایمان خود را. آیا کسی تا به پختگی و شجاعت آن را به روی صفحه نمایش… (Sidney Lumet خود را در کشور به شما نیاز دارد!)… من در ارتباط باشید به ’90s. ■

بعدی…

بیداری Kool Moe Dee: برادر Doin’ 90 به ’90s
توسط Kool Moe Dee همانطور که گفته به هری آلن

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de