1980-1989: چگونه ’80s در موسیقی خم رنگ خط

پاپ جمع: چگونه ’80s در موسیقی خم رنگ خط
ژانویه 2, 1990

در ’80s در حالی که بخش ساخته شده است که لازم است یک “پاپ نمودار” و “سیاه و سفید نمودار” در بیلبورد به چالش کشیده شد در به طور فزاینده تهاجمی راه به نقطه ای که این دهه را بیشتر تحریک آمیز نوآوری — rap دو تن ska, جهان, ضرب و شتم, خانه و لاتین “آزاد” — به مبارزه طلبیده قرار دادن در هر دو دسته. مستقل از صنعت بازاریابی استراتژی ما در حال حرکت به سمت یک دوره زمانی که چنین دسته بندی خواهد شد و ناکارآمد اگر نه منسوخ.

در طول 10 سال از نوشتن برای این و نشریات دیگر من تا به حال امتیاز از شنیدن یک جهنم از بسیاری از موسیقی است. گروههای موسیقی که برای همیشه لطفا برای تغییر راه من قدردانی وینیل — نه سی دی — بودند متنوع و درخشان دسته. من می توانم شهادت به Fela Anikulapo کوتی را مصر ’80 در پیتزا-a-Go-Go جنون در ردیف 3 و Bob Marley and the Wailers در جهان معروف آپولو تئاتر است. DJ Afrika Bambaataa در Mudd باشگاه جاستین اشتراوس در ریتز گیل پادشاه در قرمز طوطی و Larry Levan در بهشت گاراژ بودند مردان و زنانی که شدیم و پشتیبانی کل جنبش موسیقی از فروتن برامدگی در سطح صاف از turntables.

اگر یک گروه می تواند تجسم دهه از آن خواهد بود بچه Creole و نارگیل — اولین گروه زندگی می کنند به ترکیب, رپ, رگی, نوسان, سالسا و فانک به یک واقعا اصلی و danceable فرمت. انگلستان منتقد سیمون Frith اعتبار بچه Creole با الهام از یک کل مدرسه از پاپ از تصادم ایجاد صدا! به ساد که boomeranged به امریکا تغییر و تحول سبک در اینجا یک بار دیگر.

در سال 1980 تام سیلورمن علامت Josephson و جوئل وبر برگزار شد برای اولین بار از رپ و بدون موج-محور جدید موسیقی سمینارها. این رویداد سالانه در ابتدا سوخت سود از “سیاره راک” و دیگر اوایل هیپ هاپ بازدید به سرعت رشد فراتر از آن رپ ریشه در صنعت تاثیر است. اگر چه آن را در خدمت به نژادها با هم در جشن موسیقی های مختلف خرده فرهنگ به عنوان پول ریخت در NMS متهم شده بود از تبدیل “غنی” و “whiter” را مترادف است.

در ’81 قومی پاپ دچار یک عقب نشینی عمده: مرگ باب مارلی. بعد که سال انگلستان برخورد به چالش خط رنگ با آوردن رپ پانک و فانک با هم عمل میکنند در دیسکو مرحله از اوراق قرضه بین المللی در میدان تایمز. خود را سفید آمریکا طرفداران کاملا آن را دریافت کنید. لعن باز اعمال این بچه ها نبودند آماده برای مخلوط جامعه برخورد بودند نشان می دهد. این باقی مانده تعصب در بر داشت خود روشن ترین بیان در حال ظهور موزیک ویدیو میباشد.

ام تی وی نشان داد در سال 1981 است که موسیقی می تواند دیده می شود و همچنین شنیده می شود. آن را راه اندازی مشاغل پرسود برای ده ها تن از ناشناخته بریتانیا و استرالیا عمل می کند اما حاضر به قرار دادن سیاه و سفید و یا “r&b” در عمل چرخش برای سال. فشار از CBS ’84 مجبور به گنجاندن مایکل جکسون تریلر کلیپ — با 36 میلیون به فروش می رسد هیجان انگیز شد اولین r&b پروژه به بهره مندی از فروش قدرت MTV.

اما MTV هرگز واقعا گرم سنتی r&b. زمانی که این کانال در نهایت شروع به برنامه فیلم های سیاه و سفید هنرمندان آن بود که سفید شنوندگان درخواست رپ. در همین حال رسانه های جایگزین مانند فیلم جعبه موسیقی و سرگرمی تلویزیون بوجود آمده بود برای حمایت از سیاه و سفید محصول. توسط 1989 MTV احساس رقابت, بود, برنامه نویسی نیم ساعت نخست-زمان سیاه ویدئوها در هر روز از طریق یو! MTV Raps.

در طول ’80s در موسیقی ابداع خود را به دلیل — و در وجود — تغییرات تکنولوژیکی. تبدیل بسیاری از باشگاه صدا از سیستم های پشتیبانی از زندگی باند به ارزان پشتیبان گیری نوار اجرای (اغلب با این خواننده همچنین در نوار!), کاهش انتظارات مخاطبان از موسیقی زنده. رادیو راکد که پیگیری رهبر فرمت های ساخته شده کوه در می رم شماره گیری به عنوان مشترک (و کسل کننده) یک ورزش به عنوان ایروبیک.

طرف تا نوار کاست قابل حمل و سیستم های مجاز پیشرفته تر مصرف کنندگان به برنامه های خود را روزانه موسیقی متن (“C30-C60-C90 برو!” خواست متخاصم Bow Wow Wow). مداخله از زنده رادیو و وینیل منابع ثابت کافی نیست: به عنوان رپ و زیرزمینی دیسکو صحنه شکوفا دور از تجاری جریان اصلی درام ماشین آلات قرقره به قرقره و بدوی چهار مسیر اصلی استودیو نشو و نما در خدمت تخیل از طبقه ناگهان با استعداد با ابزار تولید.

هیچ تغییر رادیکال تر از ارتفاع دیسک jockeys به صفوف ترانه سرایان و آهنگسازان. با تکنولوژی بالا, بکن بکن, گروه, پشت ضبط کنسول ساخته شده که قادر به یاد داشته باشید (و تجزیه) موسیقی مهم تر از خواندن آن. “Mastermixes,” استفاده شهری رادیو به گسترش زندگی از آمار مجرد ایجاد تقاضا برای DJ-ایجاد نسخه از این آهنگ ها با تغییر ریتم آهنگ و ترتیبات. به زودی هیچ تولید کننده ناآشنا با باشگاه صوتی روند می تواند در رقابت با DJ-همسالان.

این نسل جدید از تولید کننده تا به حال یک انتخاب: به بهترین ایده ها به مرحله دوم remix پروژه یا تولید و انتشار سوابق خود را. شیکاگو jocks اولین کسانی بودند که خود را به رقص آهنگ از دوباره فیلادلفیا بین المللی basslines و Eurodisco synth pads. خانه موسیقی متولد شد. خام 8-آهنگ ضبط شده از شیکاگو مانند استیو “ابریشم” هرلی “جک بدن خود” کاهش در سال 86 شد و در صدر انگلیسی, نمودار پاپ به عنوان اوایل به عنوان ’87 در حالی که همه اما نادیده گرفته و به خانه برگشت.

رگی بود که برای اولین بار در مقیاس بزرگ متقاطع آزمایش از ’80s در. از آنجا که بسیاری از نسل اول رپ و پشتک هنرمندان بودند از غرب هندی تبار این هیچ جای تعجب است که در جامائیکا اختراعات مانند بی کلام “dubs” و بداهتا قافیه بیش از ریتم آهنگ شد کالاهای اساسی از اوایل هیپ هاپ. سفیده که به دست آورد به یک طعم و مزه برای رپ از ارقام مانند برخورد را “هفت باشکوه” و برای رگی از پلیس مسابقه قایق رانی شرکت de Blancرنگی به مکان های که در آن آنها می تواند رقص به مسائل است. مرکز شهر سالن مانند نگریل و catered به گرسنگی برای جامائیکا اصلی واردات; در حالی که نقاط مانند Roxy و Mudd باشگاه اجازه سنبله و نهاوند به معاشرت با Kangol دربسته در محیط B-پسران.

در همان زمان Cachaça در شرق فوقانی جانبی catered به مبهم تر سلیقه در آنچه بعدها به نام دنیای ضرب و شتم. برزیل مهاجران gigging در Cachaça ارائه شده سامبا, maculelê, choro و بوسا نوا, طولانی قبل از هنرمندان جدید و یوسف Papp حمایت برزیلی ستاره پاپ. لری طلا را برای تلفن های موبایل از برزیل بود که منحصرا برزیل هنگامی که آن را راه اندازی فروشگاه در Varick در خیابان ’82. اما در سال 86 یک طیف از جهان سوم ethnopoppers بود graced آن مرحله است. یکی دیگر از اوایل طرفدار موسیقی جهان شد پروموتر ورنا Gillis که midtown Soundscape سری را در اواسط 80s به افشای uninitiated به کارائیب و آفریقا برساند.

حتی ران Delsener نمی تواند مقاومت در برابر فرهنگی اشکال. خود را رزرو سیاست در اواخر پیچ تئاتر بود شدید التقاطی: شما ممکن است را دیده اند رگی اواز خوان گرگوری Issacs وجود دارد یک هفته با بقدر یک اتاق پر از بروکلین, dreads, به دنبال زئیر M’bilia ادم بعد.

در چوپانی باب مارلی جهانی سفر جزیره/انبه متوجه شدم که کل جهان از موسیقی پاپ بر اساس PanAfrican ریتم در انتظار انتشار. در حالی که کریس بلکول مرتب آخرالزمانی trio Black Uhuru برای Marley حافظه و رولینگ استونز تور با Peter Tosh وجود دارد بدون هیچ دلیل برخی از موسیقی آفریقایی در حال حاضر در ابتلا به در اروپا نمی تواند ترویج stateside.

وجود دارد felicitous “متقاطع” سوابق. زنجبیل بیکر از کرم تا به حال ثبت شده کل آلبوم با Fela کوتی در ’70s; پیتر گابریل با الهام از سیاست آفریقا به عنوان به خوبی به عنوان موسیقی پاپ تشکیل شده مرثیهای “Biko,” و ’82 اسپانسر منی جهان سوم موسیقی پاپ جشنواره در انگلستان; سر صحبت flaunted آفریقایی که منابع مطلع خود 1980 تلاش باقی می ماند در نور; و مالکوم مک لارن پر نیمی بزرگ, LP, اردک سنگبا سوتو township موسیقی در ’83.

زمان انبه منتشر شده خود را در دو جلد برای تلفن های موبایل d’afrique تلفیقی از آفریقای مرکزی, آهنگ, آنها تا به حال هر دلیلی برای انتظار یک سطح معینی از آوانگارد پذیرش. این دیسک ها دنبال شد در ’83 توسط انبه اولین ستاره پاپ: پادشاه آفتابی Adé و آفریقایی می تپد. این مرحله نشان می دهد آواز به طور کامل در یوروبایی — بود ممنوعه ارائه شده در بسیاری از شهرهای آمریکا است. Adé را ارکستر و مرد رقصنده فرمان می تواند یک مرحله به مدت دو ساعت و هرگز تکرار یک حرکت.

عظیم دستیابی به موفقیت بلکول به دنبال از طریق دو آلبوم هرگز اتفاق افتاده است. اما Adé را جزئی موفقیت در کالج و بازارهای جایگزین گذاشته و زمینه را برای جهان به ضرب و شتم مدار که در حال حاضر در خدمت هر کس از اسلامی آفریقا Cheb Khaled به اسرائیل عوفرة Haza.

زبان و تصویر هنوز هم بزرگترین موانع بین هنرمندان خارجی و Madonnaland. یکی یکی بت از کشورهای دیگر بازدید ما, اما کسانی که بدون یک یانکی حامی به سختی ثبت نام به عنوان blips در مقیاس انبوه تجدید نظر شود. هنگامی که پل سیمون برنده Grammies برای Graceland بسیار از آن پیروزی خود را به رغم نگران گنجاندن Ladysmith Black Mambazo و Miriam Makeba در گریس لند تورهای.

خالص برزیل پاپ و samba تالیفات David Byrne مونتاژ در پرواز/Sire و فعلی او اری Moma آلبوم (که اعزام نیویورک سالسا مدار جانبازان) و پروژه فوق العاده اما سوال نفع به غیر از انگلیس و نوازنده است. سالسا مبتکر ویلی Colén نوشت: در یک بیلبورد سرمقاله در اوایل این سال که بهترین آمریکای لاتین ضبط دسته به زودی می تواند با این آزمایش به خوبی معنی یانکی dabblers elbowing از اصل مقاله است. این یک بی اساس ترس است.

همان تصمیم گیری است که نگه داشته MTV امن تا زمانی — به نفع بریت پاپ, دایناسور, راک و متال — در حال حاضر کسانی که در جلوگیری از بسیاری سالسا, رگی, rai (الجزایر, نوجوانان pop), zouk, و بله, حتی, رپ, از حال بازی در رادیو. در قابل توجه turnabout محلی, سیاه, ایستگاه مبارزه در برابر جزر و مد. پشت در WBLS پس از یک غیبت طولانی DJ فرانکی کراکر در تلاش است تا یک multigenre فرمت برای ’90s-gospel, بلوز, مردم, جاز, سالسا, رپ, رگی و کلاسیک r&b. او امیدوار است برای نگه داشتن ریشه موسیقی زنده و در روند جلوگیری از اشباع از مرسوم بهر کرک. او کار خود را برای او بریده است.

اقتصادی حمایت از تولیدات داخلی به اجرا در موسیقی فقط به عنوان آن را با دیگر کالاهای مصرفی. آن است که امپریالیسم فرهنگی است که دیکته است که کشورهای دیگر می دانیم که مدونا است که قبل از هر آمریکایی می شنود لحن توسط Cheb Khaled. توطئه برای فروش این نیست که! است به دلیل فرسایش رکورد خریداران به عنوان منفعل و محدود به عنوان آنها استفاده می شود. اگر هر چیزی را نابود اسطوره که ویژگی های ماده بیشتر از موسیقی بزرگ عمده برچسب دستیابی به موفقیت از تریسی چپمن بود.

بنابراین سوال اساسی این است برای جمع گرا ’90s است: چه مدت ؟ چه مدت قبل از شرکت ها مجبور می شوند برای به اشتراک گذاشتن ثروت ؟ هر دژ رکورد کسب و کار در حال حاضر خود را کمی Trojan horse از مستقل chomping دور در زیرساخت های بازار. عمده برچسب شروع به خرید به کل رپ شرکت ها به دلیل آنها نمی سرنخی که چگونه به بسته بندی و بهره برداری از hip-hop. آنها ممکن است به صندوق موجود بلوز, رگی و خارجی واردات برچسب برای همین دلیل. بیشتر این صنعت تلاش می کند به همگن و کاهش هنری استانداردهای بیشتر موزیک های خود را افزایش می یابد تا به سرپیچی از آن است. ■

بعدی…

مسیر بیشترین مقاومت: لهستان منجر شرق اروپا به ورطه
توسط لارنس Weschler

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>