1980-1989 ها: Crack-Up

کرک کردن: دهه سریع و مرده
ژانویه 2, 1990

در تابستان از سال 1979 کشیش آیک بود که شاه در هارلم — نه نرم و صاف واعظ از طلاکاری معبد در واشنگتن ارتفاعات اما نعناع-معطر بخشی از جعفری در مینیاتور سکه پاکت نامه. فروخته شده در یک ردیف از brownstones در 123rd بین هفتم و لنکس و 112th و پنجم — گرد و غبار شهرستان — این کیسه های PCP مهر شد در جوهر قرمز با نام مثل کشیش Ike, مشغول زنبور عسل, بهبودو شیطان سرخ. در ذهن بسیاری از مادران و مادربزرگ برای خرید مرغ و قورمه در پیشگام مارکت در روز جمعه و واعظان و بزرگان در ظهور روز هفتم کلیسای افسس در شنبه PCP تا به حال نه تنها به ارمغان آورد هارلم را به زانو اما نزدیک به پایان جهان.

و من در افکار ما یک شب, سیگار کشیدن یک trey (سه دلار) کیسه قرمز شیطان در مقابل مراحل کلیسای افسس یکی جهنمی در شب تابستان. ما هر دو به حال همان توهم چیزی درست از کتاب مقدس که ماه تبدیل شد به رنگ خون. ما تا به حال راه می رفت حدود زیادی آن شب بعد از ما zooted تا; من نمی دانم که آیا آن را در چند مرحله و یا چند مایل است, اما او گفت: او خسته شده بود و پای خود را خیساندن مرطوب از پله به یک گودال بنابراین ما رفت و برگشت به نشستن بر روی پله های کلیسا. ما در نگاه به آسمان نگاه کنیم هر یک از دیگر, و سپس او شروع به گریه.

“این گه اشتباه است, مرد,” او گفت:. “ما در اینجا میشیم بالا در مقابل خانه خدا. در همه این افراد گفت:” با اشاره به این خط طولانی از اتومبیل های با بسیاری از خارج از کشور صفحات کشیدن تا به brownstones به عنوان جوان scramblers زد و رد و بدل پاکت کیسه شعار در singsong, “گرد و غبار گرد و غبار را ya سر مجسمه نیم تنه.” ‘خیابان 23 بود و این ماجرا با مشتریان و تجار مانند برخی از بزرگ هوای روانی بازار. “مرد جهان رو به آمدن به پایان است. رو می شود.”

من راننده سرشونو تکون دادن به او sobbed دوباره; نه در موافقت و یا مخالفت آن را فقط احساس خوب به لرزش سر من و احساس به عنوان اگر جهان یک چرخ فلک است. سپس دوستان من شروع به خنده: “Yo” زنبور عسل, باران ؟ آیا شما احساس می کنید مرطوب, ‘علت, yo, پای من است مانند خیس شده.” ما نگاه کردن او به حال خود را از دست داد-سیاه و سفید چرم جیر انگلیسی, واکر, و یک استخر از خون trickled از فوت او به کوچک زرشکی دریاچه در نزدیکی گوشه ای از کلیسا مراحل. ما cracked با خنده و من به یاد داشته باشید بقیه.

این آغاز از ’80s در.

هروئین کاملی از ’60s; پس از مرگ مالکوم مارتین و جان پس از شکست مفتضحانه از بزرگ جامعهشهری شورش شبانه در جستجوی گنج از خون ریخته بر روی تلویزیون ما شام — از طریق مهر کارت امتیازی از جنگ ویتنام — ما آماده برای رفتن به خواب. هنگامی که ما می خواهم dozed کردن ’70s بودند dream — و PCP نماد. به نظر می رسید مانند هر هفته در اطراف نوبه خود از دهه, دوستان من در مورد کسی سیگار کشیدن برخی از گرد و غبار buggin’و سپس پریدن از پنجره یا پشت بام یک پروژه مسکن سلاح سرد کسی برای مرگ سر بریدن کسی یا پریدن به داخل رودخانه هارلم با لباس های خود را در تلاش برای شنا کردن به استادیوم یانکی طرف تنها برای پیدا کردن نیمه راه است که آنها نمی تواند شنا. آن را برای تلفن های موبایل باور نکردنی, اما دهه 70 بودند باور نکردنی دهه: Nixon, واترگیت و فورد و کارتر Superfly, “کونگ فو, مبارزه با” کفش های پلت فرم, نارنجی و سبز شطرنجی دو گره, شلوار, waterbeds, Pet, سنگ, خلق و خوی, حلقه, تک آهنگ, میله تب شنبه شب, پنج شنبه شب, زنده, جنگ ستارگان, این, ایران, بحران گروگان گیری و انتخاب رونالد ریگان.

در ’80s درآن بود صبح امروز در امریکا و ما از خواب بیدار برای پیدا کردن که ما کابوس واقعی بودند: آن دهه سریع و مرده. اسپایک لی باز انجام کار درست با یک تماس صبح تا از خواب بیدار شوید! و کراک-کوکائین محو شب. Crackheads و دیوار خیابان آشغال معامله گران اوراق قرضه دراز خود را در جعبه های مقوایی و futons خیره به سقف و سنگ زنی دندان های خود را در تلاش برای خواب. به جای شمارش گوسفند آنهایی که خوش شانس شمارش رئیس جمهور مرده. ریگان و پس از Reaganites, ابداع بازی از انحصار و غنی آن را با پول است. ایوان Boesky مایک Milken تام ولف الیور استون و مایکل داگلاس به اثبات آن می توان به دست آورد و با سبک. داگلاس Gordon Gekko دنده (آلن Flusser و Ermengildo Zegna مناسب) و انزال عقب slimecoif شد مد خشم در صفحات GQ و غرور نمایشگاه. خیابان نسخه ویژه چربی کابل تلفن–ضخامت زنجیر طلا MCM و گوچی چرم کت و beepers جدید جک dopeboys و از آن کپی شده بود توسط حومه بچه ها, نیویورک, واشنگتن, d. C., دیترویت و لوس آنجلس.

این دهه اگر-شما-چشم-شما-از دست رفته-آن: Michael Jordan و دومینیک ویلکینز پرتاب سر تقلبی تبدیل به قوی مردان به مانکن و خانه-dunking آن را به صورت دو نقطه; فلورانس گریفیث-جوینر شکستن رکورد سرعت زمین در ’88 المپیک; انفجار فضاپیمای چلنجر درست قبل از چشم ما. و NJC حتی خود را ایجاد موسیقی خود را از طریق هارلم-تربیت تدی رایلی: سریع رپ-مش فانک به نام New Jack Swing که لگد به عنوان سخت به عنوان Eubie بلیک و نجیب Sissie را در ’20s. Bobby Brown ما شد ارل “Snakehips” تاکر و خود را حق به آموزش کمی سفید کودکان و نوجوانان در دنبوری و اوماها (روباز انتخابی) و سن آنتونیو چگونه به انجام shaka-zulu در حال اجرا و مایک تایسونبه عنوان پدر و مادر خود را خراش سر خود را. موسیقی رپ شد خیلی سریع و پیچیده نبود موسیقی رپ دیگر; آن است که در حال حاضر speakology با استاد صحبت می کنند-icians مانند Kool G Rap و D. J. پولو Eric b Rakim, KRS ONE چاک D. عمومی دشمن Kool Moe Dee بزرگ پدر کین و جنگل برادران.

در حالی که او سوفی, ریگان را هیچ Doz دهه ایجاد جهش درونی-محیط زیست شهرستان شناخته شده به عنوان جدید جک شهر زد که 24-7 یک multropolis — یک نما از شهر فلورانس با ویژگی های متمایز است که تکثیر و گسترش ایجاد شده توسط گزاف سود از کرک و زوال اخلاقی هسته. این شهر شناور جهنمی ساخته شده بود در غفلت: این طبقه را در واکنش به حذف حیاتی جامعه برنامه afterschool مراکز تفریحی, محله جوانی های شغلی هسته برنامه های کمک هزینه های تحصیلی بر اساس نیاز.

میلیون ها نفر از مردم از دست امید و سوسک تصمیم به سرمایه گذاری است. کوکائین آغاز شده به عنوان جدید شامپاین, شب, جهان; نفیس سریع بالا است. آن شتاب به عنوان پایه سریعتر گران تر. زمانی که بازار گسترش یافته و قیمت پایین زدم از $20 تا $5 یک ویال غم مردم آمد در droves. به زودی تمام شهر بلوک شد و مصرف کرک woolah مفاصل (کرک و بادبان جمع کن), crackhouses, crackspots خالی ویال با رنگارنگ تاپ های کوچک پلاستیکی baggies, مشعل استیلن زن زامبی ضرب و شتم مادربزرگ خود را و در نظر گرفتن دستگاه های مایکروویو و موروثی حلقه است که می خواهم در خانواده برای 50 سال شیشه ساقه خراش های سیاه باقی مانده از کاسه شیشه ای. 230 پوند افرادی که شد راه آهن-نازک در کمتر از دو هفته تا 40 و 50 سال مردان که شد crackheads زیرا آنها آویزان با $3 hookers که من آنها را از بالا به سرقت پول خود را تازه-پاک برانکس علم شاهزاده خانم که تبدیل به scuzzy, لاغر, ساک زدن, ملکه و وزن بسیار از دست داده بودند به chug مایع نوشیدنی پروتئین مانند Nutrament به نگه داشتن مشتریان خود در آینده, 15-year-old بچه ها امیدوار کننده تر معتادان هروئین از یک زن و شوهر از صد دلار و چند کیسه از چین سفید به مطرح به عنوان پدر خود را در حالی که آنها ریخته کیسه های خرید از پول نقد در محله دوستانه BMW, فروشنده اوباش از بی خانمان مردان جوان که جمع در گوشه و کنار خیابان به استراتژی و دل کردن تکالیف آهنگ spiel قبل از وارد شدن در مترو به گناه سواران از پول خود را ردیف تغییر رنگ نوزادان در ماسک در بیمارستان های شهرستان, crack, پایان یک دهه پایان یک عصر پایان جهان کرک.

در اینجا من روانی, خاطرات دهه:

روز دوشنبه من سفید بالش خیس شده بود با خون که تا به حال اجرا از بینی من و من سوگند یاد کردن مواد مخدر برای همیشه لطفا برای. روز سه شنبه من بوسه هر دو از نوزاد پسر خود مایل به رنگ صورتی-قرمز پیشانی در اتاق زایمان از جنوب بالتیمور بیمارستان عمومی. توصیه من به تماشای من پنج ساله به روی صحنه آواز “نوئل نوئل” و “سکوت شب” با کلاس مهد کودک در حالی که من دو ساله نشسته بود با التماس من به او خرید هر نوع گوشی لاک لاک پشت های نینجا. روز پنج شنبه من با یک بچه یک بالتیمور یو پسرنوجوان هیتمن/پیش بینی بازرگان — که لاف زدن به من در مورد این چهار نفر او می خواهم فشرده کردن قبل از او 14. روز جمعه او 21 ساله معتادی بی حسی خود را در برابر خاطرات خود را زمانی که او در اثر عوارض ناشی از بیماری ایدز است. روز شنبه من به تماشای کانی چانگ معرفی “اجرا یا نمایش مجدد” یک پیش بینی خرید بسته بندی بدبختی من تجربه کرده و فروش آن را به توده ها.

روز یکشنبه از خواب بیدار شدم از عزاداری در امریکا و به عقب نگاه کرد و در تلف دهه در جستجوی پاسخ است. من سرزنش اد کخ 970 شماره مدنی صالح phonies کل ریگان دولت فقط می گویند هیچ کارتل مدلین, the New York Post, و هر کس اختراع کلمه wilding. من سرزنش ماشین فکس, تلفن های همراه و لپ تاپ با چند مگا مگابایتی برای این شن و ماسه-در-این-ساعت شنی اثر هل دادن زمان بیشتر از ما دور است.

من سعی کنید به را تشکیل می دهند برای آن زمان من نمی تواند به صرف با فرزندان من و یا من خورشید — ‘باعث درخشش آنها شما را در درک — با مداخله آنها را با یک JVC دوربین و پخش آن را بر روی یک ال ای دی VCR دور از خانه برگرداندن لبخند خود و giggles و بیش از بیش و سپس قرار دادن خود را در “دوستت دارم پدر” در مکث. اما که فقط پنج دقیقه طول می کشد. ■

بعدی…

پاپ می رود دهه: اتومبیل 54 — هر کجا که شما اقامت وجود دارد
توسط Eddie Gorodetsky, به عنوان ranted به جان هافمن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>