2020: زمانی که اختلال زیادی شروع

“آخرین بحران جهانی نیست تغییر جهان است. اما این یکی می تواند” – ویلیام دیویس

آن بود که همیشه رفتن به این. که آیا آن را یک بیماری همه گیر باعث خاموش شدن آب و هوای اضطراری ترکیدن حباب کربن یک پوپولیستی واکنش در برابر نابرابری و جنگ بر سر آب یا بی شماری دیگر ممکن است باعث این لحظه شده است اجتناب ناپذیر.

COVID-19 درست مانند یک مسابقه پرتاب در یک آتش زنه خشک کف جنگل در یک روز باد می وزد و شروع آتش سوزی ، بازی نیست کلید – آن که در آن سرزمین.

در حالی که البته یک بیماری همه گیر همیشه خواهد بود عظیم اقتصادی و چالش های بهداشتی در این زمینه که در آن سرزمین کلیدی برای توانایی ما برای مدیریت آن است. بنابراین ما در حال حاضر ما سیستم اقتصادی ذاتی ناپایداریهای به وضوح در معرض. این خانه از دو کارت در حال فروپاشی.

نمی خواهد این همه عبور ؟ ما پیدا کردن یک درمان توسعه یک واکسن تقویت اقتصاد و سپس همه چیز خواهد شد به حالت عادی بازگشت. آن را چند سال اما ما به عقب بر گردیم در مسیر. درست است ؟

اشتباه بسیار اشتباه است.

ما در آغاز یک فرایند نامشخص پایان. این می تواند یک عمده رکود کامل-مقیاس افسردگی یا اسلاید به سیستمیک سقوط. و یا از آن می تواند یک نقطه عطف – که در آن ما بازیابی و ساخت یک نوع بسیار متفاوتی از اقتصاد یک تعریف پایداری و انعطاف پذیری با تمرکز بر بهبود رفاه انسان. این طیف وسیعی از نتایج نامشخص است. آنچه مسلم است این است که ما نه قصد بازگشت به چه چیزهایی بودند.

چرا ؟

ما باید همیشه به یاد داشته باشید به معنای واقعی کلمه “غیر قابل تحمل’. شما هرگز نمی توانید مطمئن باشید که یا چگونه این اتفاق خواهد افتاد اما یکی از چیزهایی که شما می تواند بسیار مطمئن از این است: زمانی که همه چیز ناپایدار هستند….آنها متوقف خواهد شد.

من به کتاب “اختلال زیادی” در سال 2011 من گذاشته این استدلال. در آن زمان من فکر بحران آب و هوا بود و قابل پیش بینی ترین نقطه ماشه برای یک بحران است که درایو سیستم را تغییر دهید. فیزیک پایه نشان داد که افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می, در پایان, نیروی یک بحران وجودی. اما مانند مسابقه ماشه کلید نیست. کتاب اصلی تمرکز گسترده جهانی سیستم و ناپایداری ذاتی آن – و به همین دلیل یک اختلال عمده ای اجتناب ناپذیر بود.

در خلاصه استدلال من این بود.

اقتصاد و جامعه بشری ساخته شده است در مفهوم بی نهایت ترکیب رشد اقتصادی بود خود به خود بدیهی است که در نهایت غیر قابل تحمل. آن را مانند COVID-19 مورد دو برابر شدن چند بار در هفته – در یک زمان کوتاه شما بروید از یک نگرانی شماره یک سقوط نظام سلامت و هرج و مرج اجتماعی. در یک بازه زمانی طولانی تر از آن همین کار را با نهایت رشد اقتصادی است.

در بالا از آن, من استدلال وجود دارد یک سری از سیستم بیش از حد’ نقاط ساخته شده را به اقتصاد ما – امتیاز که وقتی رسیده بود به ناچار ماشه یک سیستم گسترده و بحران است.

این شامل:

  • تولید گازهای گلخانه ای باعث تغییر آب و هوا و با آن, کمبود آب, درگیری شدید آب و هوا و غذا از بحران;
  • نابرابری سیاسی باعث بی ثباتی polarisation و حمایت از تولیدات داخلی;
  • فقر جهانی باعث بی ثباتی ژئوپلیتیکی جنگ و بحران پناهندگان;
  • این توهم ایده است که وقتی اوضاع سخت, شما فقط می توانید ‘چاپ پول بیشتر’ – ساخت خانه از کارت های بلندتر و بیشتر ناپایدار است.

بنابراین ما تا به حال ساخته شده است یک سیستم است که به عنوان یک کل رفتار در یک راه قابل پیش بینی. همیشه وجود دارد عدم قطعیت آنچه ماشه خواهد بود اما یقین است که لحظه ای خواهد آمد. زمانی که همه چیز ناپایدار هستند… آنها متوقف خواهد شد.

پس از آن می آید این اختلال زیادی.

“اقتصادی سرایت است در حال حاضر گسترش به عنوان سریع به عنوان بیماری خود را”-بررسی کسب و کار هاروارد – مارس سال 2020

در اینجا ما در سال 2020 است. خانه از کارت غلت پایین و نقاط ضعف ذاتی سیستم هستند که در معرض ساخت ویروس پخش سریع تر و اقتصادی تصادف سخت تر است.

  • نابرابری به معنی ویروس گسترش سریع تر به دلیل عدم دسترسی به خدمات1;
  • ما تکیه بر متمرکز فسیلی سوخت به ویژه نفت و تشدید خطرات سیستم مالی و جغرافیای سیاسی بی ثباتی را به اقتصاد کاهش2;
  • سطوح بزرگ از بدهی های متحمل شده برای نگه داشتن سیستم شناور قرار داده و خطرات بزرگ به بازارهای مالی جهانی که ویروس اقتصادی اثرات در حال حاضر می تواند بیش از نوک لبه3;
  • نئو لیبرالیسم را4 موفقیت در کاهش منابع و اقتدار دولت و برگ بسیاری از کشورها بیمار مجهز به مدیریت چنین بحران به سرعت در حال حرکت در نتیجه ذره بین اقتصادی سقوط.

در همین حال دولت آشیان بین انتخاب غیر ممکن است – سقوط اقتصاد و خطر یک رکود جهانی و یا سقوط نظام سلامت و کشتن میلیون ها نفر در خطر اجتماعی هرج و مرج است.

وحشتناک ترین چیزی که در مورد کوروناویروس است که در آن همه اتفاق می افتد تا به سرعت. این برگ کوچک ظرفیت به تأمل در سیستم گسترده ای درس و چگونه ما می تواند جلوگیری از فزاینده به یک بحران یا بدتر.

اما مانند هر بحران و بی ثباتی ما آن را مدیون خود را برای درک و عمل به درس های آموخته. به عنوان ویلیام دیویس5 استدلال “به تجربه یک بحران است که ساکن جهان است که به طور موقت برای grabs.”

ما دیگر نمی تواند جلوگیری از COVID-19 بحران است. ما فقط می توانید مدیریت آن را به شدت برای کاهش درد و رنج از دست دادن زندگی و تاثیر اقتصادی. اما ما هنوز هم می تواند در یادگیری درس های محوری ما در چهره و رانندگی تغییر مورد نیاز برای جلوگیری از بحران های آینده. تغییر آب و هوا است که هنوز هم در آینده ما سخت و سریع است. ما می تواند به کاهش نابرابری که در آینده بحران های بدتر و سخت تر برای مدیریت. ما می دانیم سود ما اقدامات و اقتصاد در حال هدایت علم و تخصص و نه ایدئولوژی. و ما می دانیم که اقتصاد بازار ابزار مفید است اما نه یک ایدئولوژی و نه یک راه برای اجرای ما زندگی می کند – و در نتیجه قوی و صالح دولت مرکزی به پیشرفت بشر.

من در حال حاضر خودم با زمان – خوشبختانه جدا شده با خانواده در مزرعه ما در روستایی Tasmania, استرالیا است. بنابراین من خواهد شد به قرار دادن ذهن من به بازتاب این گنجینه و به اشتراک گذاری آنها را با شما در اینجا – در طوطی کاکل سفید (تاج) تواریخ.

آینده است که هنوز هم ما را. ما می توانید با پاسخ دادن به این بیماری همه گیر اقدام برای جلوگیری از بحران های آینده از قریب به اتفاق ما. ما tinder خشک سوخت در سراسر کل سیستم جهانی. اگر ما عمل به آن را کاهش دهد آتش مثل این یکی می تواند یک روز رفت و برگشت دور قبل از آن است.

وجود خواهد داشت هیچ واکسنی برای جهانی اختلال باعث تغییر آب و هوا نابرابری یا تخریب اکوسیستم. از آن زمان به توجه. این اختلال زیادی در جریان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>