5 راه Coronavirus می تواند کمک به بشریت برای زنده ماندن بحران زیست محیطی

این فاجعه انسانی از coronavirus بسیار زیاد است. هزاران نفر کشته شده و صدها هزار نفر آلوده شده اند در سطح جهان و میلیون ها نفر بیشتر متاثر شده اند. در حالی که بیماری های عفونی همواره بخشی از تجربه انسانی گسترش تمدن صنعتی است و به طور اجتنابناپذیری تکثير خطر ابتلا به بیماری های جدید.

غیر قابل کنترل صنعتی گسترش نیز خطرناکی گرم سیاره و درایوهای فروپاشی اکوسیستم در سراسر جهان است. کارشناسان مانند استاد Jem Bendell و فیلسوف روپرت خواندن استدلال کرده اند که فروپاشی اجتماعی است که در نزدیکی اجتناب ناپذیر است و به 6 میلیارد نفر می میرند. Dr Nafeez احمد معتقد فروپاشی تمدن ممکن است در حال حاضر آغاز شده است. که تمدن بشر خود را در معرض خطر است به طور فزاینده ای مورد قبول واقعیت از زمان ما است. بیش از 11,000 دانشمندان از 153 کشور اعلام کرده اند آب و هوا هشدار اضطراری: “واکنش های زنجیره ای می تواند باعث اختلال قابل توجهی به اکوسیستم, جامعه و اقتصاد به طور بالقوه ساخت مناطق زیادی از زمین غیرقابل سکونت”

Coronavirus است که هر دو نشانه ای از مشکل جهانی اقتصاد و یک سیگنال مهم است که همه چیز نیاز به تغییر. اورژانس اقدامات کوتاه مدت برای مهار این ویروس نیز تاثیر مثبتی در نابود جهانی اکوسیستم. بحران می تواند یک فرصت و اتخاذ برخی از این اقدامات در ابد می تواند کمک به جلوگیری از بدترین فراری آب و هوا حالات و کمک به حفظ سیاره شرایط است که بشریت اقتباس شده است ، در اینجا پنج راه همه گیر در واقع می تواند کمک به ما برای زنده ماندن بحران زیست محیطی:

1. نشان می دهد که کمتر صنعتی آینده امکان پذیر است

در حال حاضر یک رکود اقتصاد کاهش کربن اقتصاد است. در چین coronavirus کاهش تولید صنعتی باعث طولانی تعطیلات و منجر به مقدمه ای از محدودیت های مسافرتی که منجر به کاهش تولید گازهای گلخانه ای CO2: کربن چین به تنهایی یک چهارم یا 100 میلیون متریک تن رسید. کاهش در خروجی به معنی کمتر مواد در حال حمل در سراسر جهان و کمتر محصولات یکبار مصرف هستند و تا پایان در محل های دفن زباله.

نوعی بی مهابا و مدیریت نشده کاهش coronavirus مجبور است در اقتصاد جهانی می تواند نابود و مردم را در معیشت و سطح زندگی. با این حال ممکن است برای پیاده سازی این اقدامات در یک راه ثابت و جعل جوامع کمتر وابسته به تولید صنعتی است که نه تنها حفاظت از معیشت اما به طور همزمان افزایش شهروندان خوب بودن. این چیزی است که اقتصاددانان و پایداری کارشناسان degrowth: یک مرحله از برنامه ریزی و عادلانه اقتصادی انقباض در ثروتمندترین کشورهای در نهایت رسیدن به یک حالت پایدار است که در داخل زمین بيو محدودیت.’

در حالی که coronavirus منجر به یک بسیار ناگهانی مقیاس پایین در تولید صنعتی با توجه به اضطراری برای بهداشت عمومی در زندگی از طریق این اسپاسم ممکن است اجازه می دهد تا شهروندان به تصور و سیاست گذاران برای برنامه ریزی, چگونه آن را ممکن است به زندگی متفاوت در پاسخ به محیط زیست اضطراری است. کاهش فعالیت های اقتصادی و صنعتی خروجی یک وسیله ای برای فعال کردن اکوسیستم جهانی به بازسازی.

2. رانندگی یک انقباض تقاضا برای سفرهای دریایی و حمل و نقل هوایی

با الماس شاهزاده در حال حاضر به عنوان مترادف با این ویروس به عنوان ووهان در استان محل گذشته مردم خواب هستند که در حال حاضر در یک سفر دریایی کشتی و رزرو برای $45 میلیارد دلار در سال کروز صنعت پایین 40 درصد است.

کشتی های کروز تابش شدید آلودگی در برخی از محبوب ترین در جهان و شکننده اکوسیستم مانند قطب شمال دریای کارائیب و جزایر گالاپاگوس. سوزاندن جهان dirtiest نفت (پناهگاه) سوخت آنها موجب آلودگی هوا و علت بیماری در میان خط ساحلی جوامع است. اروپا ناوگان جهان تک بزرگترین شرکت کروز, کارناوال شرکت ساطع 10 برابر بیشتر ساکس آلودگی هوا همراه در اروپا سواحل از تمام اروپا را در اتومبیل.

تا زمانی که این شرکت های غول پیکر خود را به آدرس اثرات افت رزرو برای این نامعقول آلاینده بخش تنها می تواند یک چیز خوب برای سیاره زمین است.

به طور مشابه مسافرت هوایی پایین است با توجه به coronavirus کاهش برای اولین بار از سال 2009 با برآورد هزینه به شرکت های هواپیمایی مبلغ 113 میلیارد دلار درآمد از دست داد. فعالان خواستار شده است برای محدودیت برای سفر هوایی برای سال های برجسته این بخش عظیم و افزایش آب و هوا تاثیر است. به نظر می رسد که coronavirus رانندگی مرتب از کاهش مسافرت هوایی است که قانونگذاران و صنعت خود تا کنون موفق به اجرای. در این صورت از یک آب و هوا در اورژانس و سیاسی لرزشی, یک کاهش کلی در سفر غیر ضروری می تواند ترویج شیفت به تقویت اقتصاد محلی است که ممکن است کمک به جلوگیری از خطرناک ترین فراری مدل های آب و هوا.

3. تغییر نسبت به بیشتر انعطاف پذیر اقتصاد محلی

بیشتر و بیشتر از ما در شهرستانها زندگی می کنند و خوردن مواد غذایی است که صنعتی-تولید در جای دیگر و trucked پرواز و یا در حمل و استفاده از سوخت های فسیلی است. تولید مواد غذایی فشرده و دائمی از راه دور حمل و نقل باعث گسترش بیماری به احتمال زیاد. علاوه بر این از دست دادن طبیعت و گسترش monocultures فعال بیماری و عوامل بیماری زا به رشد است. یک شوک مانند coronavirus یا موج در قیمت نفت نشان می دهد که چقدر متزلزل به دنياي اقتصاد است که در آن بسیاری از ما وابسته است. برای مثال اگر سوخت قطع لندن اجرا خواهد شد از مواد غذایی در روز. Tim Lang استاد از مواد غذایی سیاست می گوید: “این همه در بزرگراه. ما فقط در زمان سیستم از مواد غذایی است.”

انبوه افزایش تولید مواد غذایی محلی اسلش سوخت فسیلی تولید گازهای گلخانه ای و کاهش وابستگی ما به این پیچیده و مخاطره آمیز جریان تجارت جهانی. بیشتر چه, آن را به ما اساسا بیش از حد خوشحال. در حال حاضر ما سیستم اقتصادی که حداکثر چقدر همه ما کار و مصرف شده موفق به ترجمه به افزایش رفاه: به جای آن ایجاد یک قایق از زحمات جدید در حال اجرا از چاقی و اختلالات خوردن از طریق به افسردگی و خودکشی یک بیماری همه گیر در مردان جوان است.

آینده جامعه پایدار به معنی بسیاری از ما در حال کار و رفت و آمد کمتر بودن بیشتر درگیر در جوامع محلی ما و در حال رشد مواد غذایی نزدیک به جایی که زندگی می کنیم با زمان بیشتری را با دوستان و خانواده های ما همه چیز یافت می شود برای افزایش شادی انسان. هلنا Norberg-هاج مدیر و موسس محلی آتی گفت:

“با تغییر نسبت بیشتر موضعی متنوع اقتصاد مواد غذایی در سراسر جهان, ما می خواهم نه تنها به کاهش خطر ابتلا به بیماری های آلوده تامین مواد غذایی ما, اما ما همچنین می خواهم به نگه داشتن ثروت در جوامع به جای انحراف مسیر آن را به شرکت های چند ملیتی. ما می تواند ارائه معیشت برای افرادی که در حال گرفتن فشرده از مشاغل توسط کامپیوتر به صورت mechanizing و تمرکز تولید مواد غذایی. و ما می خواهم به عقب هل دادن در برابر بحران آب و هوا و همچنین کاهش نیاز به سوخت های فسیلی شده جهانی زنجیره تامین به ما monocrops از جایی به جای. مواد غذایی محلی اقتصادهای در حال برنده از هر زاویه.”

4. پایان دادن به تجارت حیوانات وحشی

این فاجعه باری کاهش گونه های وحشی است که حداقل به عنوان بزرگ یک تهدید برای بقای انسان به عنوان آب و هوا اضطراری است. هر گونه که می رود منقرض شده است غیر قابل تعویض از دست دادن. در ماه ژانویه این سال چین ممنوع حیات وحش تجارت در سراسر کشور در بازارهای سوپر مارکت ها و رستوران ها و سیستم عامل های تجارت الکترونیک با توجه به شیوع کروناویروس. در یک بیانیه مشترک این کشور بازار نگهبان وزارت کشاورزی و جنگلداری اداره نیز گفت: هر جا که نژاد حیات وحش باید جدا شده و حمل و نقل از حیات وحش باید ممنوع شود.

آن است که به طور گسترده ای گزارش شده است که شیوع Covid-19 مارس آغاز شده در یک حیوان وحشی در بازار در ووهان. Pangolins خاص پیشنهاد شده است که ممکن است میزبان این ویروس قبل از آن شروع به پریدن کرد به مردم از طریق خفاش ها. Pangolins یا پوسته پوسته anteaters فوق العاده ای هستند حیوانات – تنها پستانداران با مقیاس. آنها همچنین قاچاق موجودات در جهان به طور عمده برای استفاده در طب سنتی چینی است. به عنوان با شاخ کرگدن را مقیاس اعتقاد به خواص دارویی. آنها نمی. ممنوعیت تجارت حیات وحش می تواند قرار دادن یک ترمز در بی امان و بی معنی آزار و اذیت این حیوانات اجازه می دهد آنها را برای بازیابی از آستانه انقراض.

5. برجسته وحشت از کارخانه, کشاورزی

کارخانه و مزارع که بالا بردن میلیاردها حیوانات در هر سال در کثیف, تنگ و غیربهداشتی شرایط ایده آل پرورش زمینه را برای بیماری های عفونی. مرگبار 2009 آنفولانزای بر خاست از یک مزرعه خوک در وراکروس, مکزیک که در آن صدها خوک مرده در شیوع است که در نهایت به مردم است.

مندی کارتر جهانی, ارشد مدیر کمپین در شفقت در جهان کشاورزی گفت:

“شدت پرورشی حیوانات زنده در شلوغ ثمر شرایط محروم از حتی ابتدایی ترین رفتارهای طبیعی. با توجه به تعداد حیوانات درگیر و مادام العمر خود را رنج می برند, کارخانه, کشاورزی یکی از بزرگترین علل بدرفتاری با حیوانات در این سیاره است. و نه تنها آن را از آسیب حیوانات – it hurts جهان طبیعی و ما بیش از حد.”

وندی Orent نویسنده “طاعون: گذشته اسرار آمیز و وحشتناک آینده جهان خطرناک ترین بیماری” می نویسد:

“اگر ما می خواهیم برای ممانعت از تکامل همیشه جدیدتر و احتمالا مرگبارتر انسانی-اقتباس ویروس زنده دام در بازارهای باید به طور دائم تعطیل… تا مزارع کارخانه مسکن میلیون ها نفر از حیوانات در حال حذف شود تا ما را اجتناب ناپذیر منطق از بیماری تکامل به حساب, رمان و به طور بالقوه کشنده انسان, بیماری های خود ادامه خواهد داد به وجود می آیند. دوباره. و دوباره. و دوباره.”

کارخانه پرورشی حیوانات تغذیه تغذیه رشد در زیستگاه جهان آخرین حیوانات وحشی مانند جنگل های بارانی آمازون. کارخانه پرورش حیوانات است که به طور فزاینده ای دیده می شود توسط دانشمندان و کارشناسان بهداشت و اخلاقی مفسران به عنوان یک عمل شنیع که باید متوقف شود.

نتيجه گيری

بهترین راه برای جلوگیری از بیماری های همه گیر و جلوگیری از مقیاس درد و رنج بشر ما شاهد آشکار در جهان با توجه به کروناویروس است نه خود انزوا شستن دست و یا facemasks اما jettisoning ما رو به زوال اقتصادی و غذایی و سیستم های حمل و نقل و جایگزینی آنها را با سازه قرار داده است که طبیعت و زمین. جهانی که در آن کارخانه کشاورزی و حیات وحش تجارت است ممنوع است. که در آن رشد اقتصادی است و نه به دنبال در تمام هزینه های که در آن ظرفیت و توانایی ما برای خوراک خود را از یک روز به بعد است که در دست خود ما به جای آن که از طریق آلوده کردن شرکت های چند ملیتی.

کروناویروس و بحران زیست محیطی مرتبط, نشانه های ناعادلانه و غیر قابل تحمل سیستم جهانی. گام های ما را می تواند به جلوگیری از یکی دیگر از coronavirus گسترش هستند و همان مراحل را ما باید برای مقابله با محیط زیست اضطراری: به زندگی می کنند بیشتر به صورت محلی با احترام برای ما biosphere را از محدودیت ها و احترام به ارزش موجودات وحشی در درون آن. به طور کلی این ویروس ممکن است یک سیگنال مهم است که سلامت انسان را نمی تواند درمان شود به طور مستقل از سلامت طبیعی جهان; دو به طور جدایی ناپذیری مرتبط است.

تمدن بشر می تواند به محافظت از خود را از شوک آینده و تبدیل شدن به بیشتر انعطاف پذیر با تغییر برای تبدیل شدن به بیشتر در هماهنگی با جهان طبیعی آن است. Degrowing اقتصاد جهانی و بازسازی سیستم های طبیعی و پایان دادن به بدرفتاری سیستماتیک از حیوانات کلیدی هستند.

این پست در ابتدا در ظاهر EcoHustler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>