بدهی جشن تنها راه برای جلوگیری از افسردگی

حتی قبل از رمان coronavirus به نظر می رسد بسیاری از خانواده های آمریکایی در حال سقوط بودند پشت در وام های دانشجویی, وام خودرو, کارت های اعتباری و پرداخت های دیگر. بدهی امریکا را بالای سر بود و قیمت گذاری آن کار و صنعت از بازارهای جهانی است. بحران بدهی اجتناب ناپذیر بود در نهایت اما covid-19 ساخته شده است آن را فوری.

عظیم اجتماعی فاصله با خود همراه کار ضرر و زیان سهام غواصی و کمک مالی به شرکت های بزرگ و افزایش خطر افسردگی است. اما آن را ندارد به این راه. تاریخ به ما ارائه می دهد جایگزین دیگری در چنین شرایطی: بدهی جشن. این تخته سنگ-تمیز کردن تعادل-بازگرداندن گام به رسمیت می شناسد حقیقت اساسی است که زمانی که بدهی های بیش از حد رشد زیادی پرداخت می شود بدون کاهش بدهکاران به فقر راه برای نگه داشتن جامعه و بازگرداندن تعادل به سادگی به لغو بدهی های بد.

کلمه “جشن” می آید از کلمه عبری برای “ترومپت” — yobel. در موزاییک قانون آن دمیده شد و هر 50 سال به سیگنال سال از خداوند است که در آن بدهی های شخصی بود لغو شد. جایگزین اشعیا نبی هشدار داده بود که برای نگهداری آنها به جریمه اراضی خود را به طلبکاران: “وای بر شما که اضافه کردن خانه را به خانه ملحق و مزرعه را به مزرعه تا هیچ فضای سمت چپ است و شما به تنهایی زندگی می کنند در زمین است.” هنگامی که عیسی به او تحویل داده خطبه اول انجیل لوقا او را به عنوان أنوندنج دستگاه طومار اشعیا و اعلام کرد که او آمده بود اعلام سال از خداوند, جشن سال است.

تا همین اواخر مورخان شک است که بدهی جشن می شده اند ممکن است در عمل و یا این که چنین اعلامیه می توانست اجرا شود. اما Assyriologists پیدا کرده اند که از آغاز تاریخ ثبت در شرق نزدیک این طبیعی بود برای حاکمان جدید برای اعلام بدهی عفو بر در نظر گرفتن تاج و تخت. به جای دمیدن در یک شیپور حاکم “مطرح مقدس مشعل” به سیگنال عفو.

آن است که در حال حاضر قابل درک است که این حاکمان بودند که آرمانی یا آرمان گرا در بخشش بدهی. جایگزین شده اند برای بدهکاران به سقوط به اسارت. پادشاهی را از دست داده اند خود را در نیروی کار از آنجا که بسیاری از خواهد بود کار کردن بدهی های خود به طلبکاران خود. بسیاری از بدهکاران را اجرا میشه (آنجا که یونانیان مهاجرت کرد و یکهو اخیر خود را پس از بحران بدهی) و جوامع شده اند مستعد ابتلا به حمله از بدون.

تشابه به زمان حاضر قابل توجه هستند. اقتصاد ایالات متحده به شدت قطبی است پس از سقوط سال 2008. برای بیش از حد بسیاری از بدهی های خود را ترک کمی درآمد در دسترس برای هزینه های مصرف کننده و یا صرف منافع ملی است. در یک توفنده اقتصاد هر تقاضا که به تازگی عظیم بدهی های پرداخت برای یک کلاس مالی است که در حال حاضر جذب ثروت به دست آورد از سال 2008 تنها تقسیم جامعه ما بیشتر است.

این اتفاق افتاده است قبل از اینکه در تاریخ معاصر پس از جنگ جهانی اول بار از جنگ بدهی ها و غرامت ورشکست آلمان, کمک به مالی جهانی سقوط 1929-1931. بیشتر از آلمان ورشکسته و سیاست قطبی بین نازی ها و کمونیست ها. همه ما می دانیم که چگونه است که به پایان رسید.

آمریکا در سال 2008 بانک سقوط ارائه یک فرصت عالی برای نوشتن اغلب جعلی آشغال وام مسکن است که بر دوش بسیاری از خانواده های کم درآمد به ویژه اقلیت ها. اما این کار انجام نمی شد و میلیون ها نفر از خانواده های آمریکایی اخراج شد. راه را برای بازگرداندن حالت طبیعی امروز یک بدهی نوشتن به پایین. بدهی در عمیق ترین عقب افتادگی و به احتمال زیاد به طور پیش فرض در حال دانشجو بدهی بدهی های پزشکی کل بدهی های مصرف کننده و صرفا نظری بدهی. آنها بلوک هزینه های کالا و خدمات, کاهش “واقعی” اقتصاد است. نوشتن به پایین خواهد بود عملی نه صرفا اخلاقی همدردی با کمتر مرفه.

در واقع می تواند به ایجاد آلمانی به نام “معجزه اقتصادی” — خود را مدرن بدهی جشن در سال 1948 ارز اصلاحات تجویز توسط نیروهای متفقین. زمانی که دویچه مارک معرفی شد جایگزین Reichsmark 90 درصد از دولتی و خصوصی بدهی محو شد. آلمان به عنوان یک تقریبا بدهی رایگان کشور با هزینه های پایین تولید است که پرش خود را آغاز اقتصاد مدرن.

منتقدان هشدار می دهند از یک طلبکار سقوط و ویرانگر هزینه های دولت است. اما اگر دولت آمریکا می تواند سرمایه گذاری $4.5 تریلیون در کاهش کمی از آن جذب می تواند هزینه صرف نظر کردن از, دانش آموز و دیگر بدهی. و برای وام دهندگان خصوصی تنها وام نیاز بود از بین برود. بسیاری از آنچه خواهد بود نوشته شده اقلام تعهدی در اواخر اتهامات و مجازات در وام های بد رفته است. آن را در واقع یارانه بد اعطای وام به ترک آنها را در محل.

در گذشته به لحاظ سیاسی قدرتمند مالی بخش را مسدود کرده است نوشتن به پایین. تا به حال اساسی اخلاق از بسیاری از ما شده است که بدهی ها باید پرداخت. اما از آن زمان به رسمیت شناختن است که بیشترین بدهی در حال حاضر نمی تواند پرداخت از طریق هیچ گسل از بدهکاران در صورت اقتصادی امروز فاجعه است.

Coronavirus شیوع است که در خدمت به عنوان یک ذهن-گسترش ورزش ساخت تاکنون غیر قابل تصور راه حل thinkable. بدهی است که نمی تواند پرداخت نخواهد بود. بدهی جشن ممکن است بهترین راه است.

یک نسخه از این ستون اول به نظر می رسد در واشنگتن پست.

مایکل هادسون نویسنده کشتن میزبان (منتشر شده در e-فرمت توسط کانتر کتاب و چاپ توسط Islet). کتاب جدید خود را توسط J است به صورت ناخواسته اقتصاد است. او را می توان در رسید [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>