یک Degrowth دیدگاه در Coronavirus بحران

Coronavirus (covid-19) باعث تحول در سراسر جهان مرگ و میر ناشی از آسیب پذیر ترین بسته مرزهای بازار مالی سقوط حکومت و کنترل در گروه مجالس و بسیاری از اثرات مخرب.

با وجود مشاهدات است که آلودگی و تولید گازهای گلخانه ای را کاهش ناگهانی سازمان ملل متحد برنامه ریزی شده و هرج و مرج downscaling اجتماعی و فعالیت های اقتصادی با توجه به covid-19 است مطلقا نه degrowth. در عوض, آن را به عنوان مثال چرا degrowth مورد نیاز است: آن را نشان می دهد ناپایداری و شکنندگی فعلی ما راه زندگی است. علاوه بر این, پاسخ به covid-19 نشان داده است که degrowth امکان پذیر است چرا که جامعه (و دولت) نشان داده است توانایی به طور چشمگیری تغییر آن طرز عمل در پاسخ به یک بحران بزرگ.

این مقاله در نظر گرفتن این سه امتیاز در بیشتر جزئیات: covid-19 بحران است degrowth چگونه covid-19 نشان می دهد که degrowth مورد نیاز است و به همین دلیل covid-19 نشان می دهد پتانسیل برای یک تحول اجتماعی به یک degrowth آینده.

فقط به خاطر covid-19 بود و از لحاظ اقتصادی باعث رکود اقتصادی منجر به یک downscaling تولید, حمل و نقل و تولید گازهای گلخانه ای در میان چیزهای دیگر, این به این معنا نیست آن را نشان دهنده degrowth. اولا یک degrowth تحول باید عمدی و دموکراتیک است.

ثانیا degrowth نیاز به یک تعهد دراز مدت به downscaling از تولید و مصرف و همچنین سازماندهی مجدد جامعه متفاوت و بیشتر فقط راه.

ثالثا covid-19 تا کنون به طور نامتناسبی تحت تاثیر آسیب پذیر در جامعه; نه تنها بسیار پیر و جوان, بلکه کارگران که اصلا گزینه پرداخت از راه دور کار می کنند و بنابراین باید در تجارت بین پرخطر عفونت در محل کار و یا در خانه ماندن در انتظار unpayable صورتحساب. در ایالات متحده گران قیمت مراقبت های بهداشتی صورتحساب و به طور کلی عدم پوشش هستند به احتمال زیاد به علت این ویروس به گسترش بیشتر میان بیمه و افراد کم درآمد است. در سطح جهانی برخی از مهمترین آسیب پذیر هستند و پناهندگان به دام افتاده در ناکافی امکانات نمونه فاجعه در حال انتظار برای آشکار شدن در یونانی جزیره لزبوس. چیزی به ما می گوید غنی نیست تلاش برای پیدا کردن ضد عفونی کننده دست و کاغذ توالت و یا در حال مرگ در بیمارستان ها از عدم درمان است.

در خلاصه یک degrowth تحول خواهد بود عمدی و فعالانه دنبال و عدالت و برابری در هسته خود است. هیچ کدام از این مورد در وضعیت فعلی.

بحران کنونی برجسته ناپایداری از سیستم فعلی ما. اگر یک آنفولانزا می تواند باعث چنین تحول در سراسر کل اجتماعی و اقتصادی سیستم پس از آن ما احتمالا باید در نظر های مختلف و راه های بهتر برای سازماندهی جوامع ما. ما جریان سیاسی-اقتصادی سیستم ناتوان از پاسخ به بحران در فقط و انسانی در راه است. برای مثال G7 اخیر بیانیه ای در بحران به تصویر می کشد “اقتصاد” به عنوان یک برابر, اگر نه بیشتر, اولویت نسبت به رفاه اجتماعی:

“ما کار خواهد کرد برای حل و فصل سلامت اقتصادی و خطرات ناشی از COVID-19 همه گیر و تنظیم صحنه برای قوی بازیابی قوی و پایدار رشد اقتصادی و رفاه”

یک جایگزین سیاسی-اقتصادی سیستم مورد نیاز است. یکی این است که بیشتر انعطاف پذیر, فقط, و به صراحت اولویت انسان (و غیر انسان) خوب بودن بیش از رشد اقتصادی است. ما کشف خواهد شد در اینجا برخی از علل covid-19 ساختاری مکانیسم است که تشدید آن و در نظر بگیرید که چگونه این امر می تواند متفاوت در یک degrowth جامعه است.

Covid-19 نشات گرفته از یک زندگی-بازار حیوانات’ که در آن بیش از 100 نوع وحشی و حیوانات اهلی نگهداری می شوند در مجاورت نزدیک و کشته شدن در مقابل مشتریان. مانند بسیاری از بیماری های همه گیر قبل از آن covid-19 وارد جمعیت انسانی از طریق کشتار و مصرف حیوانات. در ابتدا و سپس یک جامعه که در آن حیوانات تحت درمان قرار گرفتند و با مراقبت و نه به عنوان کالا به بهره برداری و مصرف را کاهش می دهد خطر ابتلا به بیماری های همه گیر مانند covid-19. در این یادداشت برخی از degrowth طرفداران استدلال کرده اند برای رهایی حیوانات. یک مورد قوی را می توان ساخته شده است که آن را جهانی سرمایه داری صنعتی کشاورزی-سیستم غذایی در خاص است که باعث ایجاد این نوع از شرایط است که اجازه می دهد برای افزایش وقوع ویروس ها و توانایی های بالقوه خود را به گسترش است.

وقوع (و گسترش) از ویروس ها مانند covid-19 نیز تا حد زیادی تشدید بسیار متراکم زندگی می کنند. شهرستانها در حال رشد در اندازه و تعداد از ارضی انقلاب و در ادامه انتخاب نشده تا به حال. بزرگتر و متراکمتر از شهرستانها هستند در نتیجه از مهاجرت از کاهش روستا به دلیل کمبود فرصت های شغلی و اقتصادی و حمل و نقل سیاست هایی که به نفع این مرکز بیش از حاشیه و یک فرهنگ است که fetishizes شیوه زندگی و فرصت های از شهرستان. در ضمن یک degrowth تحول خواهد تاکید بر اهمیت جامعه مبتنی بر فعالیت های اقتصادی دوباره اولویت بندی کار ضروری از قبیل رشد, مواد غذایی, re-مقدار نزدیکی به طبیعت و نشان دادن امکانات برای چند فرهنگی متنوع و اجتماعی-ثروتمند زندگی در خارج از شهرستانها بزرگ است.

اقتصادی خرید اینترنتی پس از شکست از عرضه جهانی زنجیر — ویژه ناگهانی بسته شدن کارخانه ها در چین — خلاصه بازی چه موسسه بروکینگز (برجسته ما thinktank) توصیف به عنوان “پنهان آسیب پذیری”. به طور مشابه, بررسی کسب و کار هاروارد خواستار بیشتر انعطاف پذیر در زنجیره تامین و سیاست خارجی گفت: شرکت هایی مانند اپل شده اند ” blindsided در سمت عرضه است.” آن را تقریبا مانند کسب و کار صاحب نظران و مشاوران به طور ناگهانی بیدار شدن از خواب به دیوانگی از یک سیستم اقتصادی که در آن یک آیفون نیاز به قطعات از ده ها کشور, ‘ابر’ است و بلعد مقدار زیادی از انرژی خود را به حمایت از جریان نیاز و که در آن کسانی که خیلی سفید جعبه تجسم بسیاری از (بهره برداری) کار انسان است. Degrowth پیشنهاد برای re-ترجمه و بومی سازی یک مقدار قابل توجهی از تولید مبتنی بر زیستی منطقه کوتاه زنجیره تامین و افزایش انعطاف پذیری خود را از طریق شفافیت و عدم تمرکز.

در نهایت درست است که شهرک های انسانی را تجربه کرده اند کشنده شیوع بسیار طولانی تر از وجود سرمایه داری به عنوان ما امروز می شناسیم. اما ما بیش از حد تلفن همراه و ارتباط تنگاتنگ با سرمایه داری جهانی جوامع را تشدید گسترش covid-19 از طریق مکرر از راه دور سفر عظیم کشتی های کروز و کوتاه از راه دور پرواز (برای مثال از بلژیک به ایتالیا برای تعطیلات اسکی). Covid-19 است مبتنی ما بیش از حد تحرک را متوقف کند. ما مجبور به ماندن ریشه دارد و شاید آن را یک لحظه تأمل دارد که چرا ما به طور مداوم احساس اجبار در جامعه معاصر برای همیشه on-the-go, می شود آن را از یک فعالیت به بعد یا از یک قاره دیگر برای 5 روز تعطیلات.

در حالی که دلایل برای ‘کاهش’ متفاوت برای covid-19 (کاهش گسترش عفونت) و degrowth (به عنوان مثال کاهش جهانی انتشار گازهای گلخانه ای از حمل و نقل) هر دو ما را به یک شبیه بازتاب: شاید ما می تواند محتوای هزینه های خیلی بیشتر از زمان ما در خانه با خانواده و دوستان در جوامع ما و در حال حرکت به آرامی و آگاهانه.

برنامه ریزی اقتصادی و مقررات محدود کردن برخی از رفتارهای اجتماعی بالا-سطوح جامعه همکاری و آهسته از زندگی (البته نه برای همه اما برای بسیاری از) تمام شده است پاسخ به covid-19 و نشان دادن نیاز به یک ارزیابی مجدد از راه ما از زندگی است. اقدامات مشابه بودند با برچسب ‘سیاسی غیر ممکن است” و “غیر واقعی” در زمینه آب و هوا و دیگر بحران های اجتماعی و در عین حال امروز آنها در چین و در سراسر اروپا و در حال حاضر بقیه جهان است.

Covid-19 مانند هر بحران برجسته بالقوه برای تحول عمل (و تغییر) زمانی که جامعه تصمیم می گیرد بحران حکم دور قبلی مرزهای عادی. نشانه هایی از این در حال حاضر در اینجا. به عنوان مثال وجود دارد محبوب دادخواست آنلاین در آلمان و بریتانیا خواستار اساسی جهانی درآمد اجرا می شود به منظور حفاظت از کسانی که در معرض خطر از دست دادن شغل و فقر با توجه به covid-19.

تغییر آب و هوا انتظار می رود که به علت حدود 250,000 اضافی مرگ و میر در هر سال بین سال 2030 و 2050; 38,000 با توجه به قرار گرفتن در معرض حرارت در افراد مسن 48,000 به علت اسهال 60,000 با توجه به مالاریا و 95,000 به دلیل سوء تغذیه در دوران کودکی. در عین حال جامعه شده است خیلی سریع به معنی عمل است. یک شنیع واقعیت این است که بخشی از دلیل انفعال در کشورهای ثروتمند است به احتمال زیاد به دلیل همان گزارش نشان می دهد “بار بیماری از تغییرات آب و هوایی در آینده ادامه خواهد داد به سقوط به طور عمده در کودکان در کشورهای در حال توسعه”.

این است که چرا مهم است که به اذعان بحران آب و هوا که دقیقا همان است که: یک فاجعه اتفاق می افتند نیاز فوری و شدید سیستمیک پاسخ. Degrowth فراهم می کند یک راه رو به جلو است.

در حالی که زمان کند شدن فعالیت های اقتصادی ممکن است برخی از شباهتها با degrowth این است که به وضوح از تحول اجتماعی ما در حال تلاش برای. به جای این بحران را نشان می دهد شکست این جریان سیاسی-اقتصادی سیستم و بیآنکه آن در برخورد با چنین بحرانهای انسانی و تنها راه است. Degrowth ارائه می دهد انعطاف پذیر تر فقط و پایدار راه جایگزین برای سازماندهی جامعه است.

تشویق بیشتر از همه بحران کنونی برجسته بالقوه برای degrowth تحول در تمام مقیاس جامعه است. متحده در حال برنامه ریزی تنظیم و به چالش کشیده جوامع در حال ایجاد حمایت متقابل شبکه ها و افراد اساسا تنظیم راه خود را از زندگی.

از سوی دیگر به وضوح وجود دارد یک سابقه تاریخی برای راست بال پوپولیستی و نئولیبرالی دولت بهره برداری از بحران های چنین به عنوان یک جریان به re-قراردادن در دستور کار خود. در 2008-2009 آنها تصویب سیاست های ریاضت اقتصادی برای اکثریت و bailed مالی و بیمه بخش (در حال حاضر آنها با توجه به صرفه جویی در خطوط هوایی).

در آینده مقاله ما را در نظر بگیرید که چگونه degrowth جنبش (و دیگر اجتماعی و زیست محیطی حرکات) می تواند به مقابله با این تمایل برای بحران به بهره برداری مضر به پایان می رسد و در نظر گرفتن چه استراتژی حس را در طول covid-19 بحران است.

ما ارسال ما همبستگی خود را به هر کس که به آن نیاز دارد در این لحظه.

این پست در اصل به نظر می رسد در Degrowth.info سایت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de