یک روزنامه نگار محکومیت حملات ناخوشی مشکل برای دموکراسی در فیلیپین

مشکوک شرایط مورد و ممکن است شش ماه به شش سال زندان خود را که می تواند به دنبال برانگیخت جهانی میکند. در چشم طوفان فیلیپین جمهور رودریگو Duterte یک پوپولیستی قدرتمند است که ریاست یک جنگ خونین با مواد مخدر و تشدید illiberal تصاحب کشور مستقل نهاد. Ressa و Rappler شده اند گل نشسته منتقدان Duterte حکومت و گروه های حقوق بشر در حال حاضر گرفتاری خود را به عنوان یک کتاب درسی مثال استبدادی ارعاب از مطبوعات آزاد.

“این حکم در برابر ماریا Ressa برجسته توانایی فیلیپین” سوء استفاده رهبر به دستکاری در قوانین پس از بحرانی شناخته رسانه صدای هر هزینه نهایی به این کشور گفت:” فیل رابرتسون معاون آسیا و مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای. “این Rappler مورد را طنین انداز نه تنها در فیلیپین, اما در بسیاری از کشورها که به مدت طولانی در نظر گرفته شده در این کشور قوی محیط زیست برای آزادی رسانه ها.”

“Ressa باقی می ماند رایگان به قید وثیقه برای لحظه ای اما او هفت دیگر کیفرخواست. همه آنها مشابه هستند که شواهد اندکی برای حمایت از اتهامات عنوان شده علیه او” اشاره کرد واشنگتن پست مقاله نویس جیسون رضاییان. “Rappler … انجام داده بی امان گزارش های تحقیقی به فساد توسط Duterte دولت و این به نظر می رسد که انگیزه مقامات’ حرکت می کند در برابر او.”

علائم هشدار دهنده وجود دارد. “فقط به خاطر اینکه شما یک روزنامه نگار است شما معاف از ترور اگر شما یک پسر از یک ب—-,” Duterte گفت: تنها چند روز پس از انتخابات در سال 2016. “آزادی بیان نمی تواند به شما کمک کند اگر شما انجام کاری اشتباه است.” در سال های پس از دولت او موفق به شنت ABS-CBN عمده شبکه تلویزیونی در خارج از هوا بیش از حقوقی و فنی در حالی که Duterte بی امان tirades در برابر Philippine Daily Inquirer, پیشرو, روزنامه قبل از آن در سال 2017 فروش به صاحب دیده می شود به عنوان یک Duterte متحد.

“ما باید دیده شوم متمرکز تلاش برخی از بازیگران بد واقعا رنگ و یا تصویر بکشد مشروع رسانه های سازمان در نور منفی” رجینا ریس ABS-CBN سر از اخبار گفته کمیته حمایت از روزنامه نگاران این هفته است. “ما شاهد حملات در رسانه های اجتماعی رسانه های ارتش شده اند که خطرناک است و پایدار. متاسفانه استفاده شده است که توسط بسیاری از مردم و ما می بینیم که در سراسر جهان برای بی اعتبار کردن رسانه های مستقل.”

وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای از نگرانی در مورد Ressa است اما در دیگر موارد نقض حقوق بشر در سراسر جهان خود را سرزنش فاقد دندان در بخشی به دلیل بی تفاوتی آشکار از کاخ سفید است. رئیس جمهور تهمت بعد از همه شناخته شده است به شوخی با autocrats خارج از کشور در مورد زندانی کردن و اجرای اذیت کننده روزنامه نگاران.

مانند دیگر روزنامه نگاران به چالش کشیدن ملی دولت Ressa پیدا کرده است و خودش را قربانی باطل کمپین های رسانه های اجتماعی از Duterte حامیان آنلاین. “من مشغول به کار در مناطق جنگی … [اما] با نوع نفرت و نمایی حملات شما در رسانه های اجتماعی — از پرخوری جلوگیری کنیم ؟ از این سخت تر است” او به تازگی گفته رادیو عمومی بین المللی است. “این سخت تر محیط زیست به کار در بیش از یک منطقه جنگی چون شما نمی دانید که در آن حملات در حال رفتن به آمده است درست است ؟ وجود دارد یک شمشیر داموکلس بر سر خود را در همه زمان ها است.”

تحلیلگران Ressa مصیبت را به عنوان فعل تصویرسازی مدرن چگونه دموکراسی می backslide. که کسی که به عنوان برجسته و معروف را به عنوان او در حال حاضر چهره های نصب موارد قانونی و هزینه ها و چشم انداز از حبس سرد هشدار به روزنامه نگاران در سراسر کشور با منابع کمتر و اتصالات بین المللی. در همین حال مقامات هنوز عبا اقدامات خود را در زبان از لیبرال دموکراسی است.

ارائه حکم علیه Ressa هفته گذشته قاضی Rainelda Estacio-Montesa به نقل از نلسون ماندلا گفت که “به رایگان صرفا به cast کردن یک زنجیر اما به زندگی در راه است که احترام می گذارد و باعث افزایش آزادی دیگران است.”

اما حقایق نشان می دهد چیزی در دسترس نباشد illiberal جریان است. “در او چهار سال در قدرت رو به با محبوب خود قدرتمند حکومت Duterte انباشته از کنترل کنگره که در آن متحدان خود تسلط و همچنین قوه قضائیه” نوشت: Marites Danguilan Vitug یک ویرایشگر-در-در Rappler. “در زمانی که او در مراحل پایین در سال 2022, 13 از 15-عضو دیوان عالی کشور خواهد بود انتصاب. Duterte نیز منصوب پایین قضات دادگاه و بسیاری از آنها ترس از رفتن در برابر او از دست دادن استقلال خود را.”

“این است که چگونه دموکراسی می میرد در قرن 21: در کپک دادگاه با یک قاضی با استناد به ماندلا” نوشته شیلا کرنل یکی دیگر از جشن, فیلیپینی, روزنامه نگار و استاد در دانشگاه کلمبیا. “وجود دارد هیچ قدرت منازعه در مرده شب بدون مخازن نورد پایین خیابان, بدون یونیفورم افسران مصرف بیش از ایستگاه های تلویزیون. فقط مداوم چکه چکه چکه از فرسایش هنجارهای دموکراتیک فساد از موسسات و بزدل سازش از تصمیم گیرندگان در دادگاه ها و کنگره ها.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de