افغانستان حمله هوایی, کشته شدن غیر نظامیان و حامیان طالبان در زندان مراجعت به وطن یامحل تحصیل

جلیل رضایی سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/REX/شاتر

افغان ها که مجروح شدند و در اتهام قاچاق توسط نیروهای امنیتی افغان در مشکوک به مخفیگاه طالبان در Gozara منطقه دریافت درمان های پزشکی پس از آنها آورده بودند به یک بیمارستان در شهر هرات افغانستان, 22 جولای سال 2020 است.

کابل — نمرات طالبان و غیرنظامی در افغانستان نظامی حملات هوایی midmorning شنبه در هرات در یک گردهمایی تجلیل از انتشار یک رهبر محلی طالبان از زندان. تخمین تعداد کشته طیف وسیعی از هشت تا 45 و آن را بلافاصله روشن نیست که چگونه بسیاری از مردم بودند.

بمب گذاری شد تحت سنگین انتقاد در افغانستان که در آن حملات هوایی که باعث تلفات غیر نظامی به طور گسترده ای محکوم کرد. یک سخنگوی نیروهای نظامی ایالات متحده در کابل گفته است که ” آمریکا هیچ نقشی در حمله و یک بیانیه از افغانستان وزارت دفاع گفت: بررسی این گزارش از مرگ و میر غیر نظامی.

“دفاع ملی و نیروهای امنیتی که مسئولیت محافظت از جان و مال مردم” این وزارتخانه در بیانیه ای گفت. آن اضافه شده و آن را “نه یدکی هیچ تلاشی” برای یادگیری آنچه تا به حال اتفاق افتاده است و انتشار یافته است.

مقامات و دیگران در هرات به متناقض و اشتباه در حساب حادثه و تعداد تلفات و تفکیک بین چگونه بسیاری مرده بودند شورشیان و یا غیر نظامی. این حملات هوایی صورت گرفت در یک روستایی نیمه کوهستانی منطقه تحت کنترل طالبان و گزارش های تایید نشده گفت: ملکی مرده شامل طالبان و حامیان و بستگان.

[مرگبار طالبان حمله می افزاید: به ناامیدی بیش متزلزل روند صلح افغانستان]

زلمای خلیل زاد ایالات متحده فرستاده که مذاکره به یک توافق صلح با طالبان در ماه فوریه گفت: در یک صدای جیر جیر پنج شنبه که عکس و “راندن” نشان می دهد که “بسیاری از غیرنظامیان از جمله کودکان در میان قربانیان افغان حمله هوایی. ما با محکوم کردن این حمله و حمایت از تحقیق و تفحص است.” او همچنین محکوم مداوم طالبان حملات و گفت: خشونت در هر دو طرف باید پیشتر به هموار کردن راه برای مذاکرات صلح میان افغان ها. “بیشتر قبرها را ندارد و مذاکرات رو به جلو است.”

یک سخنگوی طالبان, محمد یوسف احمدی در بیانیه ای گفت که حملات هوایی در هرات کشته و هشت غیر نظامی و زخمی شدن 12. او گفت که “چنین حملات را وادار به تازگی آزاد زندانیان که مایل به زندگی می کنند زندگی عادی را به سلاح یک بار دیگر در برابر دشمن است.”

یک شاهد عینی به این حمله گفت که برخی از 200 نفر جمع شده بودند به استقبال بازگشت غلام نبی محلی و رهبر شورشیان که شده بود از زندان آزاد شد. یک گزارش تایید نشده گفت: برخی از زنان بستگان فوت کرده است در این حمله.

نور رحمتی یک بازماندگان و بستگان دور که آمده بود برای تبریک زندانی سابق گفت: در یک مصاحبه تلفنی گفت که او و خانواده اش ترک این تجمع صبح روز چهارشنبه چندین ارتش افغانستان هلیکوپتر بمب ها کاهش یافته است در سایت.

“من با خانواده من و ما رانندگی دور زمانی که هلیکوپتر آمد. ما در داخل خودرو و رسید به ما. من از دست داده و سه نفر از اعضای خانواده و پنج زخمی شدند گفت:” 28 ساله, پرستار, از یک بیمارستان در شهر هرات ، او گفت که او تا به حال دیده می شود هشت بدن و 13 مجروح در سایت.

عمده سد برای تاخیر در داخل افغانستان مذاکرات صلح شده است اختلاف بر سر انتشار 5000 طالبان زندانیان. دولت افغانستان حاضر به انتشار حدود 400 نفر از آنها گفت: آنها در حال مجرمان و یا سخت رزمندگان بود که بلافاصله پس از بازگشت به نبرد.

تلفات ملکی همچنان یک نگرانی عمده در میان مردم افغانستان به عنوان درگیری های خشونت آمیز همچنان ادامه دارد و برای ماه بعد از توافق نامه دو جانبه امضا شد. در نیمه اول این سال 1,232 غیر نظامیان کشته شدند و 1,744 زخمی در درگیری حادثه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گزارش شده است.

شریف حسن کمک به این گزارش.

در تعقیب قدرتمند متحدان دولت افغانستان پاداش بدنام شکل

در درون طالبان برخورد انداز آینده افغانستان

Coronavirus نوردد و نیرو های امنیتی افغانستان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de