محمد اسماعیل ایسنا

به تازگی آزاد شده طالبان زندانیان دعا در زندان پلچرخی آزاد شدند زندان در کابل در مارس 26.

کابل — افغانستان توقف تلاش برای پایان دادن به دو دهه از درگیری های روزهای اخیر آورده اند ناگهانی تغییر: سه روز آتش بس به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان برگزار می شود برای بیش از یک هفته است. دولت افغانستان و طالبان منتشر شد صدها نفر از زندانیان. و دو طرف دوباره شروع رسمی مذاکرات در پایتخت.

اگر این شرایط باقی بماند مقامات می گویند مدتها در انتظار مذاکرات صلح می تواند صرف هفته دور. این تحولات منجر شده بسیاری از افغانها به اندیشیدن و مخالف — بیش از آنچه که امتیازات آنها مایل به را به امن یک معامله است که می تواند برای همیشه پایان 20 سال از خشونت است.

چقدر بیش از حد به دور در ازای صلح ؟

“این خواهد بود که یک معضل یک معضل شخصی گفت:” خالد نور یک عضو از دولت و تیم مذاکره کننده. “اگر ما سازش حقوق مردم ما,” او گفت: حکومت ظالم می تواند آسیب افغانستان برای نسل های آینده.

این روند برای پایان دادن به جنگ در افغانستان راه اندازی شد در حال حرکت را با یک مارس توافق صلح میان ایالات متحده و طالبان است که تا حد زیادی حذف شدند دولت افغانستان. در نتیجه چهار-صفحه سند عمومی نیست تعریف چه نوع کشور پس از جنگ افغانستان خواهد بود. حذف یک معامله برای خروج نیروهای ایالات متحده آسان تر, امن, اما آن را نیز به مرحله بسیار پیچیده تر مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان است.

AP

رئیس جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله, مرکز برگزاری یک جلسه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان با ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد با هدف resuscitating آمریکا-طالبان توافق صلح امضا شده در ماه فوریه در مارس 20.

برای رسیدن به یک راه حل سیاسی یک یا هر دو طرف نیاز به قابل توجهی را به خطر انداخته.

دولت افغانستان یک جمهوری با رهبری انتخاب شده از طریق دموکراتیک — اگر ناقص — انتخابات در حالی که طالبان قوانین با توجه به قوانین اسلامی و رهبری انتخاب شده است توسط یک مذهبی کمیته. این جنبش رهبری نظامی ساخته شده است تا از فرماندهان سراسر افغانستان اما آن دفتر سیاسی مستقر در قطر.

در کابل و دوحه هر اردوگاه اصرار دارد بدون پیش شرط. اما هر دو طرف ساخته شده اند اولویت های خود را روشن است: دولت افغانستان می خواهد این کشور را به باقی می ماند یک جمهوری با انتخابات منظم و طالبان می خواهد یک کشور حکومت اسلامی قانون است.

اما در افغانستان که از عهده فشار از امواج خشونت است که قبل از آتش بس و بسیاری می گویند پایان دادن به جنگ است و مهم تر از پارامترهای هر دولت آینده است.

استان شمالی تخار بود تا به شدت ضربه که یک محلی, مجلس, حبیبه دانمارکی توصیف آن به عنوان “کشتارگاه” به دلیل بالا بودن تعداد تلفات در میان نیروهای امنیتی وجود دارد.

“صلح باید به هر قیمتی” گفت: میر احمد قاسم یک مجلس محلی در تخار.

افرادی که زندگی می کنند در ولسوالی های ناامن این ولایت مشاهده این جنگ متفاوت از مقامات در پایتخت, او گفت:. پیشرفت از جمله در زمینه حقوق بشر از جمله حقوق زنان گفت: “مهم هستند برای افرادی که موقعیت خود را در کابل. اما برای افرادی که در حال از دست دادن فرزندان در جنگ آنها می خواهند پایان خشونت به هر قیمتی.”

[در داخل طالبان افغانستان خشونت باقی می ماند و راه به قدرت]

پس از امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح و خشونت در سراسر افغانستان مشخصی ترک رکورد تعداد غیرنظامیان کشته و تحمیل تلفات سنگین میان نیروهای امنیتی است. یک موجی از حملات باعث شد رئیس جمهور اشرف غنی برای قرار دادن نیروهای خود را به عقب در حمله و توقف زندانی منتشر کلیدی اندازه گیری اعتماد.

همه که ناگهان تبدیل به اطراف در اواخر ماه مه زمانی که طالبان اعلام غیر منتظره آتش بس به مناسبت پایان ماه رمضان و هر دو طرف شروع به آزاد کردن زندانیان دوباره. در طول آتش بس در وزارت کشور گفت: آن مشاهده شده تنها جزئی امنیت, حوادث. برای روز بعد از آتش بس برای پایان خشونت در سطح پایین باقی مانده با طالبان حملات تقریبا نصف شده است.

حملات شروع کنه تا دوباره شنبه با طالبان ادعا یک حمله در ولایت زابل که به کشته شدن حداقل 10 افغانستان, افسران پلیس و نیروهای آمریکایی انجام دو حملات هوایی هدف قرار دادن گروه های شبه نظامی.

Mujib رحیمی سخنگوی عبدالله عبدالله مرد منجر به صلح تلاش با طالبان گفت که او را درک نگرانی مردم افغانستان شده اند که در تیراندازی گرفتار.

“هیچ کس آماده است فقط به تماشای این خشونت ادامه” رحیمی گفت. اما او گفت: در همان زمان “تسلیم شدن به خواسته های . . . اکسیدان با رادیکال ایده” فقط به جلوگیری از آنها را از حمله به مواضع دولت “چیزی است که سخت به بلع است.”

رحیمی گفت: دولت و تیم مذاکره کننده خواهد وارد مذاکرات با هیچ خطوط قرمز را تلاش برای متقاعد کردن طرف دیگر از اهمیت حقوق بشر و حقوق زنان و آزادی بیان است.

رهبران طالبان می گویند که حمایت از یک دولت است که احترام به حقوق بشر و حقوق زنان اما سخنگوی طالبان سهیل شاهین گفت: این حقوق تعریف شده توسط قانون اسلامی و پیشنهاد کرد که این تعاریف می خواهد چه طالبان حمایت خواهد در طول مذاکرات.

“در آینده سیستم علما [اسلام] و کارشناسان مورد بحث و رسمی قوانین به طوری که هیچ کس محروم خواهد از او و یا حقوق خود را,” او گفت:.

شاهین گفت: تنها موضوع مورد بحث این است که افغانستان خواهد بود حکومت یک حکومت اسلامی است. با توجه به تمام جزئیات و مسائل “ما در حال تصمیم گیری در حال حاضر,” او گفت:.

بسیاری از رهبران محلی از جمله زنان و فعالان جامعه مدنی توصیف احساس پاره پاره بین تمایل به خونریزی به سرعت و از دست دادن آنچه که آنها احساس آنها مبارزه برای بیش از نزدیک به دو دهه است.

رحمتالله Hamnawa یک فعال سیاسی در کندز به حمایت از حقوق بشر در یکی از افغانستان فرار ترین استان های, اما او گفت که او هنوز هم معتقد است که “صلح باید به هر قیمتی” است و هر دو طرف درگیری باید “پرداخت قیمت.”

او گفت که او نمی خواهد حمایت دولت پس گرد به طور کامل حقوق بشر است, اما او را به اجازه دادن به طالبان برای اصلاح قانون اساسی است.

گفتني این نماینده مجلس از تخار تر بود مطلق.

“مهم ترین چیز برای ما مردم که خانه های در حال بمباران همسران هستند بیوه و فرزندان یتیم هستند و پایان جنگ و خونریزی,” او گفت:, “حقوق بشر یا حقوق زنان است.”

جاوید Tanveer

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

مردان جمعیت برای تماشای مردم بازی سنتی طناب بازی نام دورا در یک میدان در بخش ارغنداب در ولایت دژ محکم ولایت در تاریخ 2 ژوئن.

الحق نواز خان در پیشاور پاکستان منجر به این گزارش.

ادامه مطلب:

طالبان دولت افغانستان موافقت با آتش بس به مناسبت پایان ماه رمضان

حمله وحشیانه به مادران و نوزادان دهید و افغانستان برای از سرگیری عملیات تهاجمی علیه طالبان

افغانستان تلفات غیرنظامیان افزایش زیر متحده آمریکا-طالبان صلح

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de