Wulf Wolodia Grajonca (1931-1991) بود a 10-year-old پناهنده یهودی از آلمان نازی که فرود آمد در برانکس و انتخاب جدید خود را در آمریکا به نام بیل گراهام از دفترچه تلفن. او به یکی از rock ‘n’ roll برتر impresarios. به عنوان نشان افتتاحیه امروز در نیویورک تاریخی جامعه copiously نشان می دهد — از طریق پوستر, عکس, فانی, آلبوم را پوشش می دهد و ضبط صدا — گراهام به روشنگری (و در برابر مبارز) tastemaker که ارائه Grateful Dead, باب دیلن, Led Zeppelin, تینا ترنر و دیگر مگاوات اعمال در سالن های کوچک و بزرگ.

این فیل مور سالن در سان فرانسیسکو و فیلمور شرق در 105 خیابان دوم نزدیک 6 خیابان (در حال حاضر یک سیب شعبه بانک) از مشهورترین مناطق. برادر بزرگ و برگزاری شرکت های جنیس جاپلین افتتاح نیویورک خروجی در 8 مارس سال 1968.

یک زن و شوهر از هفته بعد یکی دیگر از هیولا عمل درب های ساخته شده خود را در فیل مور شرق اولین.

نیویورک شد و یک کنسرت مکه و درب آگهی به نظر می رسد در یک گسترش از 14 مارس سال 1968 صوتی است که شامل یک smorgasbord سنگ سلیقه اعم از Lovin’ قاشق مربا خوری به وانیلی Fudge — با هندریکس تیم کوچک و اتاق های برادران در میان است.

در مارس 28th edition کاغذ هوارد اسمیت اشاره کرد و در صحنه های ستون “بیل گراهام بوده است قرار دادن در برخی از خوب-اجرای کنسرت در فیل مور شرق” توصیف چگونه پروموتر به مخاطبان مرگ-hards بیش از ارزش پول خود را.

اگر فیل مور ایست که نشسته حدود 2,700 به طول انجامید تنها سه سال (1968-1971) سقوط قربانی به بزرگتر-ظرفیت سالن آرنا-سنگ سن نشان می دهد در N-YHS است chockablock با trippy پوستر از گراهام, سرمایه گذاری در سراسر جهان است. تبلیغات است که به نظر می رسد در صدای بیش از فیل مور شرقی سال پررنگ تر از روانگردان اغلب شامل یک مرزی و به دو نیم تقسیم گل پشت سر هم گرافیک.

گاهی اوقات هر چند محل خواهد بهار برای ترام عکس در زمانی که اعلام چنین به عنوان راوی شانکار (بازی خود سه تار) و یا اولین نیویورک ظاهر “حاکم شماره یک گروه فضایی در جهان شناخته شده است!!”

گراهام می تواند گاهی اوقات پرتاب تیز آرنج. او اجتناب شود کار با این سنگ نورد در کنسرت رایگان در نزدیکی سان فرانسیسکو در اواخر سال 1969 دانستن است که عدم برنامه ریزی بود یک فاجعه در حال انتظار برای رخ می دهد. در واقع این نتیجه گیری نشان می دهد از سنگ’ wildly موفق متحده آمریکا تور به پایان رسید در قتل و ضرب وشتم. چند هفته بعد گراهام گفت Rolling Stone magazine, “آن را به من لذت زیادی برای گفتن که Mick Jagger خدا نیست جونیور و آن را به ارزش آن را به من. من در تلاش برای انفجار در کسی است که از 10 ، 000 مایل دور, اما شما می دانید چه فاجعه ای بزرگ برای من است ؟ که کس سرگرم کننده بزرگ است.” (به عنوان متعدد پوستر از بعد تورهای ورزشگاه توسط سنگ گواه گراهام و Jagger در نهایت توصیه نرده ها.)

در سیاست گراهام در کنار فرشتگان است. در میان بسیاری از رویدادهای خیریه در سال 1984 او را به سازماندهی زندگی می کنند کمک کنسرت برای جمع آوری پول برای قحطی امداد در آفریقا است. یک سال بعد گراهام خریداری یک صفحه کامل آگهی در سان فرانسیسکو کرونیکل در اعتراض به رونالد ریگان رئیس جمهور تصمیم به بازدید از یک گورستان در بیتبورگ آلمان که شامل گورهای نازی اس اس گارد.

اگر چه چاپ شده در همه کلاه آگهی با آرامش اذعان کرد که ریگان بود, معتبر, خارجی, سیاست, دلایل مراجعه کنید اما با زور و اجبار با اشاره به “نازی اس اس شد و تمام داوطلبانکه به طور داوطلبانه به قتل در خواهد شد و به طور مستقیم مسئول نابودی شش میلیون نفر از مردان و زنان و کودکان در درجه اول به یهودیان است.”

دو روز پس از ریگان مراجعه به بیتبورگ گراهام دفتر بود firebombed. بی بها پوستر و دیگر یادگاری های راک تاریخ از دست داده بودند برای همیشه لطفا برای. N-YHS نمایشگاه شامل گراهام آگهی روزنامه سوخته در اطراف لبه های آن. یکی دیگر از برجسته اثر است دفتر, تلفن, سیاه شدن با برخی از دکمه های ذوب با حرارت.

این اشیاء طنین انداز در ما جریان سیاسی حاضر زمانی که رئیس جمهور تهمت مشخص نازی هواداران به عنوان داشتن “بسیار خوب مردم” در صفوف خود را. نمایشگاه را برانگیخت می توانید گوش دادن به آهنگ ها در دسترس هدست; the Ramones “Bonzo می رود به بیتبورگ” همراه firebombing نمایش:

شما باید انتخاب کنید تا قطعات
بیا مرتب کردن بر اساس زباله های خود را
شما بهتر است خود را به عقب با هم
شاید شما بیش از حد پول نقد
بهتر است تماس, تماس, قانون
هنگامی که شما در حال رفتن به نوبه خود ،
آره — شما یک سیاستمدار
همین حالا تبدیل به یکی از هیتلر کودکان

بیل گراهام و Rock & Roll انقلاب
New-York تاریخی جامعه
170 پارک مرکزی غرب
212-873-3400
nyhistory.org
از طریق اوت 23

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su