ضد نژادپرستی تظاهرات در پاریس

پاریس (ایسنا) – پلیس ضد شورش شلیک گاز اشک آور و متهم در جیب خشونت آمیز معترضان در تظاهرات ضد نژادپرستی تجمع در مرکز پاریس در روز شنبه به عنوان موجی از خشم ادامه داد: رفت و برگشت به جهان پس از مرگ آفریقایی آمریکایی جورج فلوید.

تظاهرکنندگان شرکت در یک تظاهرات علیه خشونت پلیس و مرگ در مینیاپولیس پلیس بازداشت جورج فلوید در محل de la Republique مربع در شهر پاریس فرانسه به تاریخ 13 ژوئن سال 2020 است. رویترز/Benoit Tessier

معترضان با تجمع در محل de la Republique شعار “نه عدالت بدون صلح” در زیر مجسمه ماریان که تجسم جمهوری فرانسه. یکی از بنر های برگزار شده توسط جمعیت را بخوانید: “من امیدوارم که من نمی تواند کشته شود امروز”.

پلیس حاضر برگزارکنندگان اجازه مارس به خانه اپرا. اولین درگیری های خشونت بار پس از سه ساعت از گردهمایی مسالمت آمیز. برخی از معترضان پرتاب بطری و سنگ فرش سنگ و چرخ دوچرخه در خطوط پلیس و یک نارنجی خروجی تخریب شد. برگزارکنندگان خواست معترضان با کودکان به ترک.

خشم تولید شده توسط Floyd مرگ در مینیاپولیس ماه گذشته است و طنین انداز در فرانسه به ویژه در محروم شهرستان حومه که در آن گروه های حقوق بشر می گویند که اتهامات از رفتار وحشیانه پلیس فرانسه از ساکنان اغلب مهاجر پس زمینه باقی می ماند تا حد زیادی unaddressed.

Assa Traore خواهر 24 ساله آدما ترائوره که در نزدیکی پاریس در سال 2016 پس از بازداشت او خطاب شنبه اعتراض.

“مرگ جورج فلوید قوی اکو در مرگ در فرانسه از برادر کوچک من,” او گفت:. “چه اتفاق می افتد در ایالات متحده اتفاق می افتد در فرانسه. برادران ما در حال مرگ هستند.”

ترائوره خانواده می گویند او با امپراتور زمانی که سه افسران برگزار می شود او را با وزن بدن خود را. مقامات می گویند که علت مرگ او نامشخص است.

در اوایل این هفته وزیر کشور کریستف Castaner اذعان کرد وجود دارد “ثابت سوء ظن نژادپرستی” در فرانسه سازمان های اجرای قانون.

اظهارات خود جلب محکومیت از پلیس کارگری که گفت: افسران بودند که scapegoated برای ریشه دار اجتماعی مشکلات. پلیس باید خود برگزار شد تظاهرات در شهرهای سراسر فرانسه این هفته است.

پیش از اعتراض در قومی متنوع پاریس و حومه Belleville یکی از الجزایر تبار گفت: او قربانی خشونت پلیس اما او شک نژادپرستی نهادی زد از طریق زور.

“من توهین آمار حتی. اما پلیس نمی, همه, همان,” او گفت: رادیو فردا تلویزیون, شناسایی خود را به عنوان کریم. “متاسفانه این اقلیت است که صدمه زدن به پلیس.”

راست فعالان افراشتند یک بنر با کلمات “ضد نژاد پرستی سفید” از پشت بام یک ساختمان مشرف به اعتراض. ساکنان پدید آمده بر روی بالکن و پاره پاره آن را با استفاده از چاقو و قیچی را به سلامتی از زیر.

تظاهرات صورت گرفت در کشورهای دیگر در روز شنبه از جمله در چندین شهرهای استرالیا, تایپه, زوریخ و لندن است.

گزارش توسط Christian لاو; نوشتن توسط ریچارد Lough; ویرایش توسط فرانسیس کری

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de