اپل €13bn ایرلندی لایحه مالیات بر لغو

اپل گفته شده است آن را نمی خواهد که به پرداخت ایرلند €13bn (£11.6 میلیارد دلار) در بازگشت مالیات پس از پیروزی یک درخواست تجدید نظر در اتحادیه اروپا دومین دادگاه.

آن را لغو 2016 حاکم که این غول تکنولوژی داده شده بود غیر قانونی معافیت های مالیاتی توسط دوبلین.

اتحادیه اروپا به طور کلی دادگاه گفت: آن را به حال لغو این تصمیم به دلیل نبود شواهد کافی برای نشان دادن اپل را شکست اتحادیه اروپا قوانین رقابت.

این یک ضربه برای اروپا به ارمغان آورد که در این مورد.

اما آن را تا 14 روز برای درخواست تجدید نظر تصمیم گیری در اروپا, دادگاه, دادگاه عدالت اروپا.

چه واکنش بوده است ؟

“این مورد بود در مورد چه مقدار مالیات پرداخت می کنیم اما جایی که ما ملزم به پرداخت آن” اپل در بیانیه ای گفت. “ما در حال افتخار به بزرگترین مالیات دهندگان در جهان به عنوان ما می دانیم که نقش مهم در پرداخت مالیات در جامعه است.”

دولت ایرلند – که تا به حال نیز اعتراض علیه حاکم – گفته است: “همیشه روشن” اپل بدون دریافت درمان خاص.

“مقدار صحیح ایرلندی مالیات متهم شد… در راستای عادی ایرلندی قوانین مالیات.”

اتحادیه اروپا و کمیسر رقابت Margrethe بازرگانی که آورده مورد گفت: او را “مطالعه و قضاوت و منعکس کننده ممکن است در مراحل بعدی”.

نماینده هلندی پل تنگ به نام حاکم “عمیقا ناعادلانه”.

“من شک دارم که بسیاری از مردم در ایرلند فکر می کنم… ‘آیا یک شرکت است که می پردازد 0.05% در مالیات؟’ من پرداخت مالیات بیشتر از اپل, که برای ماده. بسیاری از مردم در پرداخت مالیات بیشتر.”

آنچه که اپل را متهم کرد ؟

کمیسیون اروپا به ارمغان آورد و عمل پس از این ادعا ایرلند اجازه داده بود که اپل به نسبت تقریبا تمام آن اتحادیه اروپا درآمد به ایرلندی, سر دفتر وجود داشته است که تنها بر روی کاغذ و در نتیجه اجتناب از پرداخت مالیات در اتحادیه اروپا درآمد.

این کمیسیون گفت: این انتصاب غیر قانونی کمک های داده شده به اپل توسط ایرلندی دولت است.

  • ایرلندی, اتحادیه اروپا, دادگاه تجدید نظر در مالیات های اپل حاکم

اما دولت ایرلند معتقد است که اپل باید به بازپرداخت برگشت مالیات deeming که از دست دادن آن را به ارزش آن را به کشور خانه جذاب برای شرکت های بزرگ است.

ایرلند – که یکی از پایین ترین مالیات شرکت نرخ در اتحادیه اروپا است که اپل را پایه ای برای اروپا و خاورمیانه و آفریقا است.

در روز چهارشنبه حکم لوکزامبورگ-بر اساس حکم دادگاه طرفه با آن موقعیت و گفت به اندازه کافی وجود ندارد و شواهد نشان می دهد اپل دریافت کرده بود غیر قانونی کمک های دولت و یا حداقل رسانده آن مالیات است.

این به چه معنی برای ایرلند ؟

یکی نه کنجکاو از ویژگی های این مورد است که اگر حاکم رفته بود دیگر راه و ایرلند بوده و بر کنار از دست دادن آن “مجازات” برای نقض قانون اتحادیه اروپا شده اند که برای دریافت مقدار زیادی از پول; مالیات این کمیسیون گفت: بدهکار بودند توسط اپل.

که اتفاق نمی افتد بنابراین حاکم – به هر موضوع تجدید نظر – به معنی سیب نیست در قانون مدیون پول به ایرلند نمی خواهد آن را دریافت کند.

در برخی از محله های ایرلند وجود خواهد داشت که رهایی یک توافق است که به کمک تشویق اپل برای سرمایه گذاری است و نه لغو شده است پس از این رویداد.

اما احساسات است که به دور از جهانی است. یک Sinn Féin سخنگوی آن را به نام یک روز بد برای مالیات دهندگان ایرلندی که جلب توجه منفی به این کشور بین المللی مالیات شهرت.

چه در مورد دیگر بزرگ مالیاتی در موارد ؟

وجود دارد در حال رشد است انتقاد از به اصطلاح یار مالیات بر معاملات در سراسر اتحادیه اروپا و بلوک بوده است تلاش برای سرکوب.

حاکم خواهد بود که یک ضربه به Ms بازرگانی است که هدف گرفته یک میزبان از شرکت های بزرگ بیش از خود گفته رویه ضد رقابتی.

  • آمازون v اتحادیه اروپا: اتحاد غول آنلاین ملاقات آن مطابقت دارد ؟

سال گذشته او از دست رفته یک مورد در برابر استارباکس که متهم شده بود با توجه €30m در بازگشت مالیات به هلند. احکام Ikea و نایک ترتیبات مالیاتی در این کشور به دلیل به زودی.

جیسون کالینز شریک و رئیس مالیاتی در قانون شرکت Pinsent فراماسون بوده گفت: “اپل پیروزی نشان می دهد که دادگاه اروپا تمایلی به تماس مفید رژیم های مالیاتی کمک های دولت حتی زمانی که طراحی شده برای جذب سرمایه گذاری خارجی – ارائه آنها اعمال قوانین به طور مداوم.

“این خواهد بود بسیار خوش آمدید نتیجه برای دیگر چند اتباع که از تماشای این مورد نزدیک است.”

او گفت: بروکسل شد به احتمال زیاد به درخواست تجدید نظر اتحادیه اروپا و تلاش برای مقابله با فرار مالیاتی ادامه خواهد داد.

“ما انتظار داریم اتحادیه اروپا برای ادامه اعمال فشار در این منطقه,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de