به عنوان Coronavirus درب باز می شود به تغییرات بزرگ چپ را با جذاب ترین چشم انداز چهره مقاومت مواجه

شرایط اضطراری راه تکان دادن بالا, قدیمی, باورهای محدود کننده. Coronavirus همه گیر است هل دادن مردم بازگشت به تخته رسم.

در ایالات متحده بسیاری از آنها با توجه به نهادی شکست مجبور به ما در دهه های اخیر, در طی چه وارن بافت میلیاردر تماس “class جنگ” برپا توسط نخبگان اقتصادی. بحران بهداشت و درمان درب باز می شود به تفکر جسورانه. حتی استقرار سیاستمداران امروز با در نظر گرفتن حرکت می کند که هزینه تریلیون اما انگیزه خود را برای صرفه جویی در سیستم موجود نیست و برای انتقال به یک بهتر است.

برای بسیاری از آمریکایی ها در آن زمان برای یک سیستم را تغییر دهید. خوشبختانه ما مجبور به شروع از ابتدا. آمریکا در سمت چپ در سال های اخیر بوده است تکان دادن چشم انداز خود را-گریزی آغاز شد که در ریگان ریاست جمهوری است.

در سال 2016 جنبش برای زندگی در زمان ابتکار عمل را با چشم انداز خود را: اقدامات مورد نیاز برای ایجاد نژادی و عدالت اقتصادی یک واقعیت است. تا کنون از فعالان اند بیدار شدن از خواب به آن نیاز دارید. مردمی مردم در ورمونت حتی ایجاد یک ایالت چشم انداز نشست.

این روند بسیار مهم است برای همه فعالان یا نه مورد علاقه خود را از چیزی است که فکر می کنم در مورد تغییرات سیستماتیک. تاریخچه نشان می دهد که جنبش های اجتماعی را که مهمترین تفاوت آن است که پروژه چشم انداز به ویژه هنگامی که آن را می توان در بیان حس مشترک از نظر.

چشم انداز در حال حاضر تهدید آمریکا, سیاسی, مرکز

استقرار رهبران سیاسی هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه دچار مشکل هستند. چهار سال گذشته شده اند به نوعی به آنها نه تنها به دلیل غیرقابل کنترل مغلوب ساختن پیشی جستن. در سال 2016 برنی ساندرز پدید آمده از حاشیه های سیاسی برای به دست آوردن کشش با پررنگ جایگزین. او با افتخار به عنوان یک سوسیالیست دموکراتیک. او نمی تواند رد به عنوان یک بی ربط چپ ایدئولوگ چرا که او با استفاده از مدل نوردیک به عنوان یک چشم انداز-تبدیل-عملی یک موفقیت درخشان در جهان واقعی است.

استدلال او تقویت شده در این لحظه ای که در طول اپیدمی ما در سراسر اقیانوس اطلس و پیدا کردن دراماتیک نوردیک طرح های که ساخته می شوند ممکن است با مزایای استفاده از مدل خود را.

در ماه مارس دانمارکی ها به دنبال جلوتر زیرا که آنچه دموکراتیک سوسیالیست آیا متوجه شدم که پس از شیوع بیماری در اقتصاد را دوباره شروع سریع تر و هموار اگر مردم به سادگی بازگشت به کار قبلی خود را. و راه را برای تضمین است که برای پرداخت منظم دستمزد در ضمن.

دانمارک بنابراین تصمیم به “توقف” اقتصاد آن برای 13 هفته و حفظ اشتغال در حالی که ایمنی نیاز به طور موقت lay-offs بسیاری از کارگران است. کارگران را دریافت خواهد کرد دستمزد کامل خود را در حالی که در خانه است. کارفرمایان پرداخت 25 درصد از هزینه در حالی که دولت می پردازد 75 درصد است. این طرح به معنای هزینه معادل آن در ایالات متحده از 2.5 تریلیون دلار محرک!

رویای آمریکایی به فرار به ایالات متحده رفته و به زندگی در اسکاندیناوی.

حتی در زمان عادی این منطقه نوردیک است که در آن شما پیدا کردن بهترین کشورها برای زنان, برای, بزرگان, برای بالا بردن کودکان برای برابری برای عملکرد زیست محیطی و حتی برای آزادی های فردی. آمریکایی های سیاه و سفید اقامت در اسلو حتی پیدا کردن تسکین بسیاری از نژادپرستی آنها روبرو می شوند در ایالات متحده است.

در تمام این روش ها و دیگران, کشورهای اسکاندیناوی دور-رتبه ایالات متحده — به همین دلیل است که این کشور در حال حاضر به عنوان یک “ناقص دموکراسی است.”

محققان صدور جهان شادی گزارش زده بودند با پیدا کردن Nordics به طور مداوم در بالای صفحه. در زمان گزارش آنها اختصاص یک فصل تلاش به آمده تا با دلایل. آنها نتیجه گیری کرد که Nordics’ عملکرد برتر است و هیچ ربطی به اندازه و یا حتی تاریخی همگن است. (در سال های اخیر نوردیک دولت استقبال کرده اند مهاجران متنوع و هنوز موفق به نگه داشتن جای خود را در ردیف بالا.)

چه بسیاری از آمریکایی ها فراموش کرده است که یک قرن پیش کشورهای اسکاندیناوی شد ظروف سرباز یا مسافر. فقر و نابرابری و عدم آزادی سوار میلیون ها نفر برای مهاجرت به کانادا و ایالات متحده است. در حال حاضر وضعیت معکوس شده است. حتی با اقدامات تحرک اجتماعی آمریکا رویای فرار به ایالات متحده رفته و به زندگی در اسکاندیناوی. در کتاب “وایکینگ اقتصاد” من بگویید دراماتیک داستان چگونه سوئد و نروژ ساخته شده خود را به نوبه خود بزرگ افزودنیها.

همه این حقایق باعث نگرانی در میان آمریکایی های سیاسی فوتبال که ممکن است بخواهید برخی از اصلاحات محدود در اینجا اما هیچ چیز مانند تغییرات ساخته شده توسط Nordics — به خصوص این تغییر قدرت در این کشورها ساخته شده است که ممکن است خود را به مدل جدید.

نادیده گرفتن Nordics اثبات غیر ممکن است

برای چند دهه آمریکا ایجاد شمارش از یک استراتژی ساده: آنها را نادیده گرفت! دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد برای مطابقت با. در حالی که عبور ایالات متحده در تورهای کتاب من پرسید: اقتصاد رشته هر دو دانشجویان دوره لیسانس و فارغ التحصیل دانش آموزان آنچه را که آنها در حال تدریس در مورد مدل نوردیک. جواب تقریبا همیشه “هیچ چیز نیست.”

“حتی در مقایسه با اقتصاد?” از من خواسته.

“نه, چرا ما باید یاد بگیرند که در مورد آنچه انجام می دهند در اسکاندیناوی?”

در شمال اروپا مدل این مردم هستند که تصمیم جهت اقتصاد است. یک دلیل وجود دارد آن را به نام سوسیالیسم دموکراتیک یا دموکراسی اجتماعی.

من ارائه یک اشاره. “از آنجا که آن را موفق ترین مدل اقتصادی و در عین حال اختراع شده است.”

خوشبختانه تحصیلی کناره گیری در حال تغییر است. من دعوت نامه از کالج ها و دانشگاه ها — حتی یک مدرسه کسب و کار — برای توصیف نوردیک مدل. Bucknell University جمع آوری تمام آن Econ 101 دانش آموزان در سالن اجتماعات به منظور جایی که من ملاقات wide-awake, دانش آموزان پر از سوال.

صاحب نظران به نجات آمده از استقرار

هشدار به چگونه خطرناکی جذاب Nordics در حال تبدیل شدن به آمریکایی ها ایجاد نویسندگان مانند دیوید بروکس, Fareed Zakaria و توماس فریدمن در حال آمدن به نجات. برخی از استفاده های لفظی دستگاه یادآور جورج اورول “1984” که در آن یک بنر اعلام کرد: “جنگ صلح است.” و یا به عنوان آنو Kristy و ترور Corson قرار داده و آن را در نیویورک تایمز: “فنلاند یک سرمایهدار بهشت است.”

به جای استفاده از استراتژی نسل قبل است به ما هشدار از خطرات ناشی از “collectivism,” زمان استقرار نویسندگان اذعان نوردیک موفقیت و سپس دوباره با نام تجاری آن را به عنوان سرمایه داری. این مشکل برای این نویسندگان است و توضیح داد که چگونه کسانی که مزاحم Nordics شد بسیار موفق تر از کشور ما است که قرار است به سرمایه داری را ستاره درخشان.

از مخاطبان پاسخ می شنوم اغلب نفت و گاز است. “این Nordics می تواند تمام این موضوعات که ما را دوست دارند زیرا آنها شناور در روغن است.” (آنها چشم پوشی نفت و گاز در حیاط خلوت خود ما گاهی اوقات به معنای واقعی کلمه.)

مشکل با نفت توضیح است که تنها در نروژ است و گنجینه ای از نفت و گاز است. دولت دانمارک و فنلاند و ایسلند و سوئد هیچ است. در عین حال کسانی که در کشورهای دیگر عضویت نروژ در بالای پشته بر روی چندین رتبه بندی های بین المللی.

مردم شمال اروپا نمایشگاه عظیم اعتماد به خود را در دولت و نهادهای دیگر است. که اعتماد می پردازد در مقابله با شرایط اضطراری مانند coronavirus.

چه آنها مشترک با برخی از تفاوت های فردی است که خود را مدل اقتصادی است.

در واقع نفت حساب نمی کند حتی برای نروژ دستاوردهای اصلی. دریای شمال نفت نمی آمد روی خط تا 1970 و نروژ بسیار زیبا رو از شر فقر و قبل از آن زمان — به عنوان خود را به شمال اروپا عموزاده.

نروژی نفت داستان می کند نکته ما را اما چگونه به اشتباه آن را به تماس با این کشورها “سرمایه داری.” زمانی که نفت کشف شد مردم تا به حال یک بحث ملی: که خود آن چگونه خواهد بود به کار گرفته شود ؟

سرمایه داران بر این باورند که پاسخ به این سوالات واضح و روشن است: مالکیت خصوصی مشابه با دیگر منابع مانند ذغال سنگ است.

در شمال اروپا مدل بر خلاف این مردم هستند که تصمیم جهت اقتصاد است. یک دلیل وجود دارد آن را به نام سوسیالیسم دموکراتیک یا دموکراسی اجتماعی.

پس از بحث نروژی ساخته شده تصمیم گیری های مختلف. اولین و نفت و گاز خواهد بود متعلق به مردم به عنوان یک کل. دوم دولت خواهد راه اندازی یک شرکت ملی برای استخراج پالایش و فروش آن. سوم شرکت خواهد جلوگیری از رونق و رکود چرخه حفاظت از یکپارچگی از شهرستانها در نزدیکی میدان های نفتی استخدام بسیار پرداخت می شود, اتحادیه نیروی کار و حفظ بالاترین استانداردهای زیست محیطی. بیشتر درآمد حاصل را به نفع مردم به عنوان یک کل و جدا از بخش کوچکی از سود به صندوق پروژه های ملی را به سراسر کشور-متعلق به “صندوق بازنشستگی” برای نسل های آینده است.

آیا این رویکرد به هیچ وجه شبیه سرمایهداری تاریخ ایالات متحده و جهانی آن بهره برداری از منابع کارگران و جوامع است ؟

شاید فرهنگ

او در نیویورک تایمز ستون “این است چگونه اسکاندیناوی بزرگ” دیوید بروکس ویژگی های نوردیک دستیابی به تکامل خود سیستم آموزش و پرورش. به عنوان او می گوید: در اواسط قرن 19 دانمارک قوم دبیرستان جنبش شروع به ایجاد یک قدرتمند و تاثیر ماندگار.

توده ها از دانمارکی ها پس از جنگ جهانی اول راه اندازی بدون خشونت مبارزه برای عدالت اقتصادی و سپس در سال 1924 شد برای اولین بار از مردم شمال اروپا به انتخاب یک سوسیال دموکرات نخست وزیر.

بین برداشت و کاشت بهاره کشاورزان می تواند زمان را به حضور مسکونی مدارس و یادگیری در یک فضای است که در پرورش آگاهی درونی و همکاری و نوآوری و تصویر بزرگ در تفکر انتقادی است. اعضای دانمارکی خانواده های طبقه کارگر می تواند بیش از حد. نروژی ها به تصویب رسید و حرکت رو به رشد و پس از آن دیگر Nordics.

دیوید بروکس برگ نقش عامیانه مدارس در ساختمان رهبری برای رشد تعاونی جنبش یک آلترناتیو برای سرمایه داری فعال است که هر دو تولید کنندگان و مصرف کنندگان به “از بین بردن واسطه” و تبدیل شدن به موفق تر.

یک مشکل بزرگتر برای بروکس در تلاش است به لینک جدید آموزش و پرورش به ساختمان “اعتماد اجتماعی.” درست است امروز مردم شمال اروپا نمایشگاه عظیم اعتماد به خود را در دولت و نهادهای دیگر است. که اعتماد می پردازد در مقابله با شرایط اضطراری مانند coronavirus. همچنین درست است که آموزش و پرورش حرکت به کمک مردم عادی ایجاد اعتماد در هر یک از دیگر, از این رو قفس جنبش است.

بروکس به وضوح می خواهد آموزش و پرورش قادر به بازی در این نقش با توجه به هشدار در مورد آمریکایی ها در حال حاضر عدم اعتماد به آمریکا ایجاد. او به نظر می رسد به این امید که اگر ضرب و شتم و گرسنگی سیستم آموزشی آمریکا می تواند به نحوی شکوفا بار دیگر شاید ما آمریکایی ها بیش از حد می تواند به یکدیگر اعتماد و موسسات — و به دست آوردن پاداش دانمارکی سیستم!

مشکل این است که تصویر بزرگ — تفکر انتقادی برجسته در نوردیک آموزش و پرورش لزوما عملکرد اعتماد. در عوض آن را می دهد ابزار برای شهروندان به ارزیابی خود واقعیت اجتماعی. آنها یاد بگیرند که به تشخیص چیست — و — شایسته اعتماد است.

دانمارک تحصیل در این راه می تواند هر دو تجربه مثبت از جامعه خود و ببینید که جامعه خود را در 1800s گیر کرده بود بین احساساتی وفاداری به یک فئودالی گذشته و در آرزوی ثروت در آینده از سرمایه داری رقابتی.

بیشتر دانمارکی ها می خواستم نه فئودالی خود را در گذشته و نه یک dog-eat-dog سرمایه داری آینده. آنها به مراتب بیشتر با الهام از چشم انداز سوسیالیستی را با سوسیال دموکرات ها که شد دانمارک بزرگترین حزب. به دست سواد و اعتماد به نفس آنها می تواند خواندن سوسیالیستی مواد و بحث در مورد آنها. کارگران کارخانه می تواند به شکل مطالعه قرار گرفتند.

دور از برکت سرمایه داری توده های دانمارکی پس از جنگ جهانی اول راه اندازی بدون خشونت مبارزه برای عدالت اقتصادی و سپس در سال 1924 شد برای اولین بار از مردم شمال اروپا به انتخاب یک سوسیال دموکرات نخست وزیر. شبکه خود را با رفقای سوسیالیستی در دیگر کشورهای اسکاندیناوی آنها گذاشته اولیه زمینه را برای آنچه اقتصاددانان در حال حاضر تماس “نوردیک مدل.”

من در بر داشت در حالی که آموزش در یک نروژی دبیرستان که حتی در دوران مدرن اسکاندیناوی آموزش و پرورش با پشتیبانی از دانش آموزان به توجه است که وجود دارد چنین چیزی به عنوان یک ساختار طبقاتی. نام یکی از نروژ دولت-یارانه روزنامه ها است Klassekampenیا “مبارزه طبقاتی.”

پرداخت از نوردیک آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد اما نه در راه دیوید بروکس تصور است. هنگامی که در اواسط دهه 1980 رونالد ریگان و مارگارت تاچر خواسته بودند که اقتصاد رشد از طریق مقررات زدایی دولت دانمارک سعی کردم به دنبال نئولیبرالی ،

در پاسخ دانمارکی کارگران اعلام اعتصاب عمومی و 100,000 محاصره ساختمان پارلمان برای جلوگیری نئولیبرالی قانون از طریق گرفتن. دولت مجبور شد به عقب.

دانمارک در نتیجه اجتناب از یک رکود اقتصادی عمیق از نوعی که بعد از آن در سال 2008 مشخص شده ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و بسیاری از کشورهای دیگر. به این دلیل ما می دانیم دانمارک گریختم گلوله در 1980s است که کارگران نروژ و سوئد بود نه هشدار. دولت خود را رفت و برای ریگان/تاچر خط و مقرراتزدایی بانک های خود را.

بانکداران رفت ایجاد یک حباب در اوایل 1990s ترین بانک tottered ارسال هر دو کشور نسبت به مالی صخره.

ایالات متحده با ایجاد ترس به توصیف دقیق نوردیک موفقیت دلیل موفقیت خود را عملی نشان می دهد آمریکایی ها که واقعا مدل های مختلف عملی است.

بحران بازگشت به سوئد و نروژ به حواس خود را. دلیل اساسی خود را سوسیال دموکرات مدل هنوز دست نخورده خود را از دولت بگیرد و بزرگترین بانک های, آتش, ارشد, مدیریت, مطمئن شوید که سهامداران نمی توانید سوئد و بازگرداندن قبلی رژیم سنگین قوانین و مقررات.

نروژ آموخته آن درس به خوبی آن را انتخاب مالکیت عمومی Norges بانک کشور بزرگترین. 2015, نروژ نهادهای عمومی (co-ops شهرداری دولت) متعلق به حدود 60 درصد از ثروت کشور — دوباره دقیقا چیزی نبود که ما انتظار داریم از سرمایه داری!

درس برای دیوید بروکس از Nordics مخالف خود امید-اعتماد: آموزش و پرورش خوب آماده کارگران و دیگر افراد متفکر انتظار می رود که حتی در شمال اروپا, مدل مبارزه طبقاتی ادامه خواهد داد.

چرا ما باید از ضد حملات در شمال اروپا, مدل

در قسمت بعدی از این سری من پاسخ به بیشتر نویسندگان در رسانه های جریان اصلی که اشتباه و غلط مشخص نوردیک مدل. یک دلیل وجود دارد برای مقابله با تلاش های خود را برای همکاری انتخاب جذاب ترین چشم انداز ما.

دلیل نهفته در چگونه ما برنده شوید. موفق حرکات بلند کردن یک چشم انداز از تغییر است که ما می توانیم در توصیف عقل سلیم نظر. چشم انداز پشتیبانی از ما حرکت از اعتراض به تغییر از واکنش به رفتن در این حمله.

چشم انداز ما را قادر می سازد برای رسیدن به مقیاس ما نیاز به پیروزی. آن را الهام بخش مردم برای فداکاری و تبدیل خشم خود را به یک روحیه مثبت حرکت می کند که دیگران برای پیوستن به.

ایالات متحده با ایجاد ترس به توصیف دقیق نوردیک موفقیت دلیل موفقیت خود را عملی نشان می دهد آمریکایی ها که واقعا مدل های مختلف حتی اگر از لحاظ فنی ترکیبی از سرمایه داری و سوسیالیسم عملی است.

البته ایالات متحده رادیکال ممکن است بخواهید برای رفتن دورتر از امروز Nordics’ دستاورد — نوردیک رادیکال انجام بیش از حد. اما ما تماس بگیرید در ایالات متحده به “دورتر” معتبر خواهد بود تنها زمانی که ما نشان می دهد ما می توانیم حفظ توده “جنبش جنبش ها” به نیروی اصلی تغییر دهید.

اگر ما جنبش نمی تواند تولید قدرت به چه Nordics اند, چرا مردم به ما بپیوندید که ما حتی اعلام loftier اهداف ؟

اینها برخی از پرسش های زنده در این لحظه از حرکت و تغییر است.


جورج Lakey فعال بوده است در اقدام مستقیم مبارزات برای بیش از شش دهه است. به تازگی بازنشسته از Swarthmore College, او اولین بازداشت در جنبش حقوق مدنی و اخیرا در آب و هوای جنبش عدالت. او تسهیل 1,500 کارگاه های آموزشی در پنج قاره و رهبری فعال در پروژه های محلی در سطوح ملی و بین المللی. او 10 کتاب و بسیاری از مقالات خود را منعکس تحقیقات اجتماعی به تغییر در جامعه و سطوح اجتماعی. جدیدترین کتاب “وایکینگ اقتصاد: چگونه اسکاندیناوی آن را درست کردم و چگونه ما می تواند بیش از حد” (2016) و “چگونه ما برنده: راهنمای بدون خشونت مستقیم اکشن مبارزه” (2018.)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>