به عنوان بحران, سنگ, زمین, انسان به مریخ

در زمانی که ایالات متحده در تلاش برای رقابت با ویروسی همه گیر در خانه خود پیشگام ظرفیت به کاوش در منظومه شمسی ممکن است ارائه یک تقویت به آن کتک ملی اعتبار.

اما آن را نیز می توان دوم چنین ماموریت به مریخ در فضا از یک هفته. پنج شنبه گذشته چین با راه اندازی آن برای اولین بار تلاش برای فرود بر روی این سیاره ارسال کاوشگر Tianwen-1 (به معنی “به سوال آسمانها”) از یک سایت در جنوب جزیره Hainan. این شامل هر دو مدارگرد است که تصاویر و اندازه گیری در حالی که گردان سیاره مریخ نورد در نظر گرفته شده برای سطح مریخ.

چینی ها راه اندازی آمد چهار روز پس از امارات متحده عربی نخستین تاخت و تاز فراتر از مدار زمین — ” امل پروب پرورشی از یک مرکز در ژاپن و برنامه ریزی شده است برای ورود به مدار اطراف مریخ مارس سال 2021 در زمان عرب سلطنت را جشن 50 سالگرد آن کشور تشکیل شود.

“امل به اندازه یک ماشین کوچک حمل سه ابزار برای مطالعه جو فوقانی و نظارت بر تغییرات آب و هوایی در حالی که گردان سیاره سرخ برای حداقل دو سال” با اشاره به آسوشیتد پرس. “این مجموعه به دنبال Maven ناسا مدارگرد به مریخ فرستاده شده در سال 2014 به مطالعه و بررسی چگونگی این سیاره رفت از یک گرم و مرطوب جهان است که ممکن است پناه زندگی میکروبی در اولین میلیارد سال به سرد و خشک محل از امروز.”

هر چند این ماموریت ها — به خصوص چینی و اماراتی آنهایی که علامت عمده ملی نقاط عطف برخی از کارشناسان شک جدید “مسابقه فضایی” است که در اینده نزدیک. “آنها رقابتی به دلیل دانشمندان رقابتی هستند و هر کس می خواهد به انجام بهترین نوع علم و کشف در مریخ امکان پذیر است اما در گسترده تر طرح از چیزهایی که در جهان سود توسط ماموریت های متعدد” جان لوگسدون یک استاد بازنشسته در دانشگاه جورج واشنگتن فضایی در موسسه سیاست گفت: ABC News. “ما می خواهم برای یادگیری در مورد مریخ و ماموریت های بیشتر هستند که با هدف یادگیری در مورد مریخ بهتر است ما هستند. یکی از ماموریت نمی تواند نگه داشتن یکی دیگر از کار است.”

مریخ, به عنوان آن را برای قرن ها ارائه می دهد یک وسوسه انگیزی آینه به کسانی که در زمین به عنوان نزدیک جهان که زمین شناسی ممکن است حاوی اسرار در مورد خود ما. “ما یک نقطه داده برای زندگی در یک سیاره” زمین شناس سیاره ای بتنی Ehlmann از موسسه فناوری کالیفرنیا بخشی از تیم علمی برای پشتکار گفت: همکاران من. “مریخ دومین نقطه داده. ما می دانیم که از سرمایه گذاری است که ما ساخته ایم از اکتشاف که وجود دارد این قابل سکونت جهان راست درب بعدی. در مورد زمان که زمین در حال توسعه زندگی خود مریخ نیز قابل سکونت با دریاچه ها و رودخانه ها.”

اما آن را نه فقط در گذشته های عمیق است که انگیزه دانشمندان و محققان. “دانشمندان از مدت ها امیدوار به پیدا کردن یکی دیگر از بدن آسمانی در منظومه شمسی و تبدیل آن به یک دوم زمین است که اجازه می دهد تا نوع بشر به مهاجرت وجود دارد در اعداد بزرگ. در حال حاضر تنها امکان مریخ” Ouyang Ziyuan رئیس دانشمند چین قمری پروژه گفت: رسانه های چینی در هفته گذشته.

یک بار خارق العاده ایده مریخ (و قمری) استعمار تبدیل به یک هدف ملموس با تشکر از سراسیمگی از سرمایه گذاری از ایالات متحده بر اساس میلیاردرهای مانند تسلا بنیانگذار Elon Musk که دفاع و پشتیبانی سکونت انسان در مریخ است. خود را خصوصی پروژه کمک کرده اند دوباره انرژی ایده نهایی crewed ماموریت به مریخ به دنبال تلاش در تبدیل آن بی رحم چشم انداز به جهان مناسب برای زندگی انسان قرن ها از در حال حاضر. مشک در سال گذشته حتی شناور ایده از انجام انفجار هسته ای روی سیاره به افزایش آن درجه حرارت است.

انسان از طریق گسترش فضای باقی می ماند ممکن است در عرصه نظری و نظریه absurdist فانتزی. اما کسانی که برنامه ریزی برای آن هستند موجب یک احساس بلندی وجودی خطر در زمین — سیاره رو به دورهای تغییرات آب و هوایی انسانی و ازدیاد جمعیت و ثابت تخلیه از منابع آن است. طرفداران اکتشافات فضایی و استعمار آنها را به عنوان ضرورت برای حفاظت از گونه های انسانی.

سیاسی فیلسوفان در حال حاضر گیج کننده بیش از نوع انسانی در جامعه ای که امر ظهور در فضایی که چنین حل و فصل می گیرد. “مریخ آزادی حرکات یک جزء اصلی از داستان های علمی تخیلی. برای اولین بار مردم از زمین ساخت کوچک شهرک در مریخ. پس از یک قرن یا بیشتر از شهرک به رشد پر جنب و جوش planetwide تمدن” نوشته آدام فرانک, یک اخترفیزیکدان در دانشگاه روچستر. “در نهایت این جدید “مریخ” مبارزه برای پرتاب کردن یوغ زمین را ظلم و ستم. در این داستان فضا نشان دهنده یک فرصت برای ایجاد ترتیبات اجتماعی که نگاه عمیقا متفاوت از آنچه بوده ایم به قفل بر روی زمین است. در فضا شاید ما می تواند بیشتر رایگان.”

اما فرانک و دیگر منتقدان ترس که تکنولوژی الیگارشی هل دادن مرزهای هوافضا علاقه مند نیست در چنین خونین آینده تا آنجا که خود به خود غرور پروژه ها. “این یک کامل فانتزی که مستعمره در مریخ یا هر جای دیگری در منظومه خورشیدی مقرون به صرفه خواهد بود یا در دسترس به هر کسی که به طور متوسط درآمد — مگر آنها به عنوان فرستاده اولیه استعمارگران برای زنده ماندن در شرایط خصمانه و ذخیره کردن پایه برای غنی به بعد” را نوشت جناح چپ Jacobin magazine اوایل این سال است. “مشک را به مستعمرات مریخ هستند چیزی جز فرار تخم برای غنی — آنها نجات ما.”

“گسترش فضای دور از یک شکل از آزادی بیمه بیشتر احتمال دارد به تولید و کمال از استبداد و کامل تبعیت از فردی به جمعی” نوشته دانشمند علوم سیاسی دانیل Deudney در “آسمان های تاریک: فضای توسعه طلبی سیاره جغرافیای سیاسی و پایان بشریت است.” “کسانی که ارزش آزادی فردی باید قوی منتقدان و مخالفان از فضا گسترش مشتاق نیست هواداران است.”

دیگران استدلال می کنند که منابع گسترده و جاه طلبی های تخیلی بودن قریب به این extraplanetary تلاش می تواند بهتر به سمت کارگردانی حساب با چالش های در صفحه اصلی یعنی نیاز به کاهش تغییرات آب و هوایی و جهان اقتصاد بیشتر سازگار با محیط زیست پایدار است. “شاید به جای نگرانی در مورد در حال بلعیده توسط یک انقضای ستاره در یک غیرممکن دور آینده ما ممکن است اختصاص مبلغ معادل فکری و سیاسی انرژی برای اجتناب از فاجعه آب و هوا بر روی این سیاره در دو دهه آینده” نوشت: آب و هوا فیلسوف بایرون ویللیستن.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

ایندکسر