فایل عکس: نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون در حال سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار شد با نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio در دریایی خانه در سیدنی استرالیا, مارس 28 سال 2020 است. رویترز/لورن الیوت

سیدنی (ایسنا) – نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون خواست مردم برای حضور در برنامه ریزی Black Lives Matter تظاهرات در سراسر این کشور در تعطیلات آخر هفته با اشاره به خطر گسترش coronavirus.

سازمان دهندگان انتظار می رود هزاران نفر از مردم را به شرکت در تظاهرات در سیدنی و ملبورن و دیگر شهرستانها. تظاهرات تقسیم نظر با برخی از پلیس ایالتی و نمایندگان مجلس با تصویب این عمل با وجود خطرات بهداشتی.

موریسون گفت: مردم باید در پیدا کردن راه های دیگر برای ابراز خشم پس از مرگ سیاه آمریکا جورج فلوید در آمریکا بازداشت پلیس.

“این توصیه های بهداشتی بسیار روشن است آن را یک ایده خوب برای رفتن” موریسون خبرنگاران در کانبرا است. “اجازه دهید پیدا کردن یک راه بهتر و راه دیگری برای بیان این احساسات … بیایید ورزش ما آزادی مسئولانه است.”

این تظاهرات نیز پرتاب یک نور افکن در رفتار پلیس استرالیا مردم بومی از جمله مرگ و میر ناشی از بومی مردان در بازداشت است.

استرالیا گزارش روزانه تک رقمی و پایین دو رقمی شماره جدید COVID-19 مورد در هفته های اخیر و 490 فعال موارد با فقط 25 نفر در بیمارستان است.

گزارش توسط کالین alex guerrero; ویرایش توسط شری Navaratnam و جین Wardell

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de