استرالیا آتش سوزی منفجر دود بی سابقه 19 مایل به آسمان


تصویر ماهواره ای از pyrocumulonimbus ابرها در جنوب شرقی استرالیا در دسامبر. 31. (ناسا)

استرالیا اخیر آتش فصل آنقدر شدید است که آن را تغییر مقیاس بزرگ باد الگوهای بیش از 10 مایل سربار در یک لایه فوقانی جو به نام استراتوسفر است که به طور معمول متاثر از حوادث در سطح زمین یک مطالعه جدید نشان داده است.

این هرگز قبل دیده می شود رفتار های شرح داده شده در یک مطالعه اخیر در ژئوفیزیک نامه های پژوهشی می توان به خشونت و آتش ناشی از thunderclouds که تشکیل شده در بالا فعال آتش نشانی در مناطق جنوب شرقی استرالیا در سراسر شروع سال.

این “pyrocumulonimbus” رویدادها یا pyroCbs به صورت کوتاه, enormous تزریق plumes دود به پایین استراتوسفر که یکی از آنها circumnavigated جهان در حالی که افزایش بی سابقه ای به ارتفاع بیش از 19 کیلومتر و در حال چرخش تا خود را بادها که دور plume for بیش از دو ماه. دو دیگر plumes همچنین باعث ضعیف تر و کوتاه تر-زندگی وزش گردابه در استراتوسفر.

دانشمندان می گویند چشمگیر رفتار این آتش سوزی ناشی از plumes کمک می کند تا تایید یک کلید پیش بینی در مورد چگونگی آتش سوزی ایجاد شده توسط بمب هسته ای و انفجار خواهد تاثیر جو است.

آتش ناشی از thunderclouds تنها فرم در موارد نادر زمانی که گرمای شدید و آتش سوزی ایجاد یک قدرتمند updraft. همراه با جوی بی ثباتی و رطوبت کافی این updrafts فرم قوی thunderclouds می تواند تولید رعد و برق اشتعال آتش جدید downwind. آنها همچنین عمل مانند دودکش ها, تیراندازی, plumes از دود پر شده با ذرات به نام ذرات معلق در هوا به استراتوسفر در شیوه ای مشابه که از یک فوران آتشفشانی است. یک بار در استراتوسفر که دود می توانید سوار جریان جت در سراسر جهان به طور بالقوه تحت تأثیر آب و هوای زمین.

جنوب شرقی استرالیا در حال حاضر در تلاطم شدید آتش نجومی در اواخر ماه دسامبر در هنگام عبور آب و جبهه شلاق تا بادهای قوی باعث آتش سوزی به انفجاری تشدید و تحریک شیوع pyrocumulonimbus ابرها. در کل حداقل 18 آتش سوزی ناشی از thunderheads شکل گرفته بین Dec. 29 Jan. 4 ریختن دود به استراتوسفر که در آن بود به زودی کشف توسط ماهواره ها.

“این آشکار بود در مورد هفته اول که این یک رویداد بی سابقه” از نظر تعداد pyroCbs رخ داده است که در یک مدت زمان کوتاه و مقدار دود این thunderclouds تولید می شود گفت: سرب نویسنده مطالعه پت Kablick یک جوی دانشمند در آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایالات متحده.

در واقع برآورد اولیه نشان می دهد که این تنها pyroCb شیوع تزریق می شود تا 0.9 میلیون تن از ذرات معلق در هوا به استراتوسفر است. که تقریبا سه برابر مقدار مواد به عنوان قرار داده شد در استراتوسفر با آتش سوزی ناشی از ابر صاعقه دار که با تشکیل بیش از بریتیش کلمبیا در سال 2017, که تا همین اواخر به عنوان دانشمندان معیار بسیار زیادی pyroCb حوادث.


یک تصویر ماهواره ای در Jan. 4 نشان می دهد آتش سوزی در ویکتوریا و نیو ساوت ولز, استرالیا است. (NASA/AP)

با استفاده از ترکیبی از داده های ماهواره ای و جوی مدل Kablick و نویسندگان ردیابی چندین متمایز دود plumes از pyroCb شیوع بیماری از جمله یکی بود که بیش از 600 مایل عرض و سه مایل ضخامت دارد. به عنوان این plume جریان در سراسر جهان — اولین سفر شرق از استرالیا به آمریکای جنوبی و سپس معکوس و البته circumnavigating نیمکره جنوبی به سمت غرب — آن رز درون استراتوسفر حدود 10 مایل در طی شش هفته صعود بالاتر و سریع تر از هر pyroCb plume قبلا ثبت شده و اوج در ارتفاع نزدیک به 20 مایل است.

Jean-Paul Vernier یک جوی دانشمند ناسا که نبودم درگیر با مطالعه اشاره کرد که آخرین plume برای رسیدن به چنین ارتفاع یکی تولید شده توسط زمین شناسی سال 1991 فوران آتشفشانی در Mount Pinatubo در فیلیپین.

“نتیجه واقعی است فک انداختن” Kablick گفت.

Pengfei یو یک محقق در دانشگاه جینان در چین گفت: در یک ایمیل که استرالیا دود پر حماسه جوی صعود می تواند chalked به کوچک و دوده و ذرات جذب نور خورشید و انتشار انرژی به گرما یک فرایند است که گرم شدن هوای اطراف و باعث می شود آن را بیشتر می کرد. پژوهش های پیشین به رهبری یو نشان می دهد که در سال 2017, British Columbia pyroCb plume رز از طریق استراتوسفر با توجه به همین روند. استرالیا plume سریع تر میزان افزایش و بالاتر حداکثر ارتفاع او گفت: به احتمال زیاد نتیجه “فراوان تر جذب مواد” در plume.

این خود lofting plume رفتار نیز چیزی است که در مدل های پیش بینی رخ می دهد به عنوان نتیجه هسته ای-درگیری های مسلحانه که باعث می شود در تمام شهرستانها برای سوزاندن گفت: Alan Robock یک آب و هوا دانشمند در دانشگاه راتگرز که مطالعات اقلیمی اثرات جنگ هسته ای. هسته ای جنگ های مدل نشان می دهد بمب ناشی از firestorms ارسال دود تا به لبه پایین تر از استراتوسفر که در آن آن را افزایش بالاتر و بالاتر و تداوم برای ماه ها و مسدود کردن نور خورشید از ضربه زدن به سطح زمین است.

بین سال 2017 pyroCb رویداد و استرالیا اخیر pyroCb شیوع “طبیعت انجام این آزمایش به اعتبار مدل های ما” از خود lofting plume, Robock گفت.

آن را به عنوان گل رز از طریق استراتوسفر استرالیا pyroCb plume نیز چیزی کاملا غیر منتظره: آن را ایجاد خود را بادها که چرخش در اطراف plume در یک anticyclonic و یا در خلاف جهت عقربه مد در بیش از 30 مایل در ساعت است. این anticyclonic وزش الگوی است که Kablick به عنوان “مورد اندازه زیادی طوفان” ادامه در استراتوسفر برای تقریبا دو ماه. در آن زمان آن را به طور موثر ایجاد یک سوراخ ازن توسط lofting جیب ازن-تخلیه هوا از پایین جو به استراتوسفر و جلوگیری از دو توده هوا از مخلوط کردن.

این جوی اختلال شد “قابل توجه در آن مدت و تکامل” گفت: Neil Lareau آتش آب و محقق در دانشگاه نوادا در رنو که نبودم درگیر در این مقاله است. مقیاس pyroCb شیوع او گفت: “به وضوح ترجمه شده به جو زمین ساخته شده و یک اثر و … در راه ما قبل از دیده نمی شود.”

Kablick گفت: plume خود ایجاد بادهای شد و به احتمال زیاد نتیجه یک گرادیان فشار تشکیل به عنوان دود گرم کردن و افزایش یافت. اما او تاکید کرد که هنوز هم وجود دارد “برخی از عدم قطعیت” در این توضیح و این کار بیشتر مورد نیاز خواهد بود برای روشن کردن مکانیسم های دقیق.

همچنین مشخص نیست چه اگر هر گونه اثرات این دود سوخت گرداب در حال گسترده تر الگوهای گردشی در استراتوسفر.

برای بررسی بیشتر این سوالات Kablick و همکارانش در حال ترکیب از طریق تاریخی هواشناسی سوابق و مدل بازسازی جو برای نمونه های دیگر از pyroCb plumes تغییر استراتوسفر باد.

“ما در واقع میبینیم که برخی از [pyroCb] حوادث است که ما تجزیه و تحلیل در گذشته فراموش کرده اند این ویژگی و ما هرگز متوجه این دلیل آن را بیش از حد کوچک برای دیدن” Kablick گفت. “این نوع از باز کردن یک کل جدید ورید از تحقیقات علمی است.”


در مه 21, Wayne Keft می ایستد در مقابل خرابه های خانه اش ویران شد در طول بوش آتش سوزی در استرالیا, خارجه نیو ساوت ولز. (سعید خان/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

استرالیا اخیر آتش فصل بدترین شرایط رکورد برای این کشور پر جمعیت جنوب شرقی که در آن آن را به آتش کشیدند بیش از 10 میلیون هکتار از زمین. آتش سوزی شدید شرایط تشدید ترکیبی از چندین ساله خشکسالی غیر منتظره ای گرم بهار و تابستان آب و هوا و انسانی ناشی از تغییر آب و هوا که گرم است استرالیا با بیش از یک درجه از اوایل قرن 20th و افزایش فرکانس و شدت گرمای شدید حوادث.

با ادامه گرمایش, دانشمندان انتظار بیشتر آتش سوزی شدید سال در استرالیا در آینده است. در حالی که آن نامشخص است که آیا این ترجمه به بیشتر pyroCb شیوع بررسی اثرات این خشونت حوادث آب و هوایی در حال تبدیل شدن بیشتر و فوری است.

یک مطالعه جداگانه در نقد و بررسی برای انتشار یافت که با جذب نور خورشید توسط ذرات دود در استرالیا pyroCb plumes کاهش مقدار نور ضربه زدن به سطح زمین باعث موقت اثر خنک کننده شبیه به یک فوران آتشفشانی است. که یکی دیگر از پیش بینی های هسته ای جنگ های مدل.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de