آذربایجان به طور کلی در میان سربازان کشته شده در ارمنستان مرز برخورد


پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

جمهوری آذربایجان می گوید: یکی از آن ژنرال ها و افسران کشته شده اند و در سومین روز از مبارزه با نیروهای ارمنستان در کشورهای مرزی.

یک آذری خصوصی نیز درگذشت آوردن آذری مرگ و میر تا کنون به 11. ارمنستان می گوید چهار نفر از نیروهای خود را – دو نفر از آنها افسران – کشته شدند.

هر دو کشور شد و بخشی از اتحاد جماهیر شوروی تا زمان فروپاشی آن در 1990s.

آنها جنگیدند یک جنگ خونین بیش از یک قلمرو کوهستانی در اختلاف است که حل نشده باقی مانده است.

قره باغ کوهستانی است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده به عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان است اما کنترل شده توسط ارامنه.

این برخورد در زمان مکان در شمال این سرزمین مورد مناقشه است.

جمهوری آذربایجان می گوید مبارزه سنگین ادامه دارد در منطقه تووز مرز در استان تاووش در شمال شرقی ارمنستان.

دیمیتری Peskov سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه بود “عمیقا نگران” در مورد شیوع خشونت و مایل بود به واسطه است.

“ما می خواهیم هر دو طرف را به خویشتن داری نشان می دهد و مطابق با تعهدات خود تحت بس.”

یک وزارت امور خارجه آمریکا انتشار در دوشنبه گفت این کشور “محکوم در قوی ترین شرایط خشونت در امتداد ارمنستان-آذربایجان مرز بین المللی” نامیده می شود و در هر دو طرف برای جلوگیری از جنگ و رعایت آتش بس.

آنچه اتفاق می افتد بر روی مرز ؟

هر دو طرف یکدیگر را متهم به بمباران مناطق غیر نظامی در مرز.

آذربایجان وزارت دفاع گفت: 76 ساله کشته شد در روستای آغدام (شهر) توسط ارمنستان توپخانه.

پیش از این وزارت گفت: چهار آذری سربازان کشته شده بود در درگیری های روز یکشنبه و دوشنبه که شامل تانک و توپخانه.

در ضمن ارمنستان متهم آذربایجان از بمباران شهر برد.

آذربایجان نظامی گفت: آن را به حال یک خانه در ارمنستان غنی سازی و توپخانه بود و تحمیل تلفات در “صدها نفر” از نیروهای ارمنستان. ارمنستان را تکذیب کرد درد و رنج هر گونه تلفات در این مقیاس اما گزارش چندین زخمی علاوه بر این دو افسر کشته شدند.

در میان شش آذری افسران کشته شدند Maj-Gen Polad Hashimov و گردنه Ilgar Mirzayev.

ارمنستان آن را به نام مرده افسران به عنوان Maj Garoush Hambardzumyan و سروان Sos Elbakyan. بعد وزارت دفاع گفت: دو ارمنستان sergeants کشته شده اند بیش از حد.

عرضه گاز به ارمنستان روستا قطع شد که برخی از محلی خطوط لوله آسیب دیده بودند توسط توپخانه گازپروم ارمنستان گفت.

در جلسه اضطراری روز دوشنبه رئیس جمهور آذربایجان الهام علی اف گفت: “ارمنستان سیاسی و نظامی رهبری را تحمل خواهد کرد تمام مسئولیت برای تحریک.”

ارمنستان, اما, متهم همسایه خود “با استفاده از توپخانه در یک حمله با هدف گرفتن [ارمنستان] موقعیت”.

“این تجاوز علیه امنیت مردم غیر نظامی از ارمنستان را دریافت خواهد کرد متناسب پاسخ برای کدام طرف آذربایجان خرس مسئولیت کامل” یک ارمنستان سخنگوی وزارت خارجه در بیانیه ای گفت.

سقوط در دیپلماسی

توسط Rayhan Demytrie, BBC قفقاز خبرنگار

تشدید مبارزه می آید تنها چند روز پس از آذربایجان علی اف رئیس جمهور انتقاد واسطه های بین المللی انجام مذاکرات صلح با ارمنستان توصیف این فرایند به عنوان “بی معنی”. او همچنین متهم به ارمنستان از کشیدن آن در جهت حفظ وضع موجود.

آذربایجان نا امید است که پس از نزدیک به سه دهه وجود دارد هنوز هیچ پیشرفت نسبت به حل و فصل مناقشه بر منطقه جدایی طلب قره باغ کوهستانی و بازگشت از هفت مجاور سرزمین های آذری در حال حاضر تحت ارمنستان کنترل.

شناخته شده به ارامنه به عنوان Artsakh های خود اعلام کرد جمهوری در قره باغ کوهستانی شده است اصرار بر حق خود برای تعیین سرنوشت.

ارمنستان نخست وزیر Nikol Pashinyan پیشنهادی از جمله جدایی طلب دولت در مذاکرات صلح با آذربایجان است. اما این غیر قابل قبول است به باکو که می گوید اختلاف با ارمنستان به تنهایی.

دو طرف یکدیگر را متهم به شروع آخرین عود و همه چشم ها در حال حاضر در روسیه است. آن کمک کرده مذاکره آتش بس در سال 2016 پس از به اصطلاح “مه جنگ” – که در آن برخی از 200 سربازان و غیر نظامیان کشته شدند و دو طرف نزدیک به همه از جنگ.

چه تاریخ ؟

دو سابق شوروی در قفقاز مبارزه تلخ جنگ در 1990s زمانی که ارمنستان حمایت اکثریت قومی ارامنه در قره باغ کوهستانی. شکننده آتش بس توافق شد در سال 1994.

تنش های گذشته هایش به جنگ در سال 2016 با این کشورها برخورد بیش از آن سرزمین مورد مناقشه به مدت چهار روز. بی بی سی گزارش داد از هر دو طرف از جنگ.

  • قره باغ کوهستانی: BBC بازديد آذربایجان را به طرف خط مقدم
  • قره باغ کوهستانی: مبارزه با خلق و خوی مدتها ارامنه

سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) شده است در تلاش برای میانجیگری حل و فصل مناقشه با دیپلمات های فرانسه روسیه و آمریکا – ساخت مینسک سازمان امنیت و همکاری گروهی – تلاش برای ساخت در کشور است.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de