آذربایجان معترضان تقاضا پس از جنگ ارمنستان درگیری


پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

هزاران نفر نشان داده اند در جمهوری آذربایجان خواستار جنگ اخیر پس از درگیری با همسایه ارمنستان.

تظاهرات و راهپیمایی در پایتخت باکو خواستار دولت به طور کامل استقرار ارتش با برخی حتی از ورود به مجلس ملی.

نیروهای امنیتی در پاسخ ماشین های آب پاش و گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت.

اخیر مرزی در مبارزه با کشته شدن حداقل 16 نفر است.

هر دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی قبل از فروپاشی آن در 1990s.

از آن پس آنها گیر شده است در تعارض بیش از یک قطعه از سرزمین مورد مناقشه به نام قره باغ کوهستانی بین المللی به رسمیت شناخته شده به عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان است اما کنترل شده توسط ارامنه.

آخرین مرگبار شعله ور در مبارزه – دور به شمال قره باغ کوهستانی – باعث شده است واکنش بین المللی.

روسیه و آمریکا خواستار حفظ آرامش در حالی که روز سه شنبه در ترکیه رئیس جمهور ترکیه گفت: کشورش دریغ نکنید برای دفاع از جمهوری آذربایجان.

چه اتفاقی افتاد در باکو?

هزاران نفر با تجمع در باکو Azadliq مربع در سه شنبه شب با تکان دادن پرچم ملی و فراخوانی برای دولت به بسیج نیروهای خود و پس گرفتن قره باغ کوهستانی.

تظاهرکنندگان فریاد می زدند: “قره باغ آذربایجان است!” و “بسیج!” آنها به عنوان راهپیمایی را از طریق شهرستان از سوی شورای ملی است. برخی به نام برای سر و نیروهای مسلح به استعفا.

گروه کوچکی از معترضان وارد ساختمان گزارش فوق العاده ویندوز و لوستر در داخل قبل از آنها برداشته شد توسط نیروهای امنیتی. پلیس با استفاده از ماشین های آب پاش و گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت خارج است.

این بزرگترین گردهمایی در کشور برای سال, با برخی از رسانه ها گزارش برآورد 30000 نفر شرکت.

مقامات را محکوم کرد معترضان اقدامات است. روز چهارشنبه وزارت کشور گفت: هفت نفر دستگیر شده بود برای “جرم شورش” و “مقاومت و یا استفاده از زور علیه یک دولت رسمی” و یک تحقیق کامل در راه است. هفت افسر و زخمی شدند, بیانیه ای گفت:.

تجمع جرم در حال حاضر ممنوع در جمهوری آذربایجان در تلاش برای کنترل گسترش coronavirus میان مداوم و همه گیر.

آنچه اتفاق می افتد بر روی مرز ؟

مبارزه با شکست بیش از آخر هفته شامل تانک و توپخانه. روز چهارشنبه با این حال دفاع از مقامات هر دو کشور از این گفته شده بود هیچ تازه مبارزه با شبه.

هر دو طرف یکدیگر را متهم به بمباران مناطق غیر نظامی در مرز بین استان تاووش در شمال شرقی ارمنستان و منطقه تووز در آذربایجان است.

حداقل 11 آذری و آذری غیر نظامی کشته شدند با توجه به آذربایجان. ارمنستان گزارش کرده است که چهار نفر از سربازان خود را کشته از جمله دو افسر.

آذربایجان نظامی گفت: آن را به حال یک خانه در ارمنستان غنی سازی و توپخانه بود و تحمیل تلفات در “صدها نفر” از نیروهای ارمنستان. ارمنستان را تکذیب کرد درد و رنج هر گونه تلفات در آن مقیاس است.

تنش های گذشته هایش به جنگ در سال 2016 با این کشورها برخورد بیش از آن سرزمین مورد مناقشه به مدت چهار روز. بی بی سی گزارش داد از هر دو طرف از جنگ.

  • قره باغ کوهستانی: BBC بازديد آذربایجان را به طرف خط مقدم
  • قره باغ کوهستانی: مبارزه با خلق و خوی مدتها ارامنه

سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) شده است در تلاش برای میانجیگری حل و فصل مناقشه با دیپلمات های فرانسه روسیه و آمریکا – ساخت مینسک سازمان امنیت و همکاری گروهی – تلاش برای ساخت در کشور است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de