بالين نهنگ ممکن است تغییر سفر خود را به دلیل گرم شدن آب و هوا

آبهای آتلانتیک شمالی هستند یک زمین بازی برای برخی از بزرگترین موجودات روی زمین هستند. اگر چه بالين نهنگ با شکوه از زندگی خود را بستگی به تعادل ظریف از اقیانوس اکوسیستم. در حال حاضر یک مطالعه جدید نشان داده است که چهار نفر از این شش نوع از بالين نهنگ در اقیانوس اطلس خود را تغییر حرکات به ظاهر در پاسخ به تغییرات در آب و هوا.

در یک مقاله در مجله تغییر جهانی زیست شناسی, بیش از 30 محققان از موسسات در ایالات متحده و کانادا در نظر گرفته شده بیش از 35000 ضبط شده گرفته شده از منفعل صوتی ضبط. زیر آب میکروفن در محدوده غربی گرینلند به دریای کارائیب و داده ها نشان داده نهنگ تماس های ثبت شده بین سالهای 2004 تا 2014.

محققان دریافتند که باله, sei, کوهان دار و نهنگ آبی همه صرف زمان بیشتری را در عرض های جغرافیایی شمالی در طول دهه است. پس از سال 2010 زمانی که آنها صرف در خلیج مین زمین خاموش سواحل انگلستان و نوا اسکوشیا کاهش یافته است.

بالين نهنگ خوردن با فیلتر کردن مقادیر زیادی از krill ماهی های کوچک و پلانکتون از آب خارج کرد و به دهان خود را. آنها تمایل به بازگشت به جایی که آنها تغذیه می شدند زمانی که آنها جوان بودند و خلیج مین شده است مهم تغذیه زمین. اما یک بار بارور خلیج فارس در حال تغییر است به سرعت.

این منطقه در حال گرم شدن سریع تر از 99 درصد از دیگر اقیانوس ها و اتحادش را تغییر خوراک در دسترس بودن و رفتار حیوانات. به جای طولانی وجود دارد نهنگ به دنبال مواد غذایی خود را به غرب اقیانوس اطلس شمالی.

این hydrophones همچنین نشان داد تعجب: نهنگ آبی سفر بسیار دورتر از یک بار فکر می کردم. عظیم حیوانات بودند هنگامی که فکر کردم ترجیح می دهند شمالی آب. داده اما نشان داد نهنگ آبی, تماس تا آنجا در جنوب سواحل کارولینای شمالی.

ضبط شده نشان می دهد که دره ها و فلات قاره می شکند که در آن لبه های قاره های شیب پایین به سمت کف اقیانوس هستند پتانسیل های مهم زیستگاه برای عمیق نهنگ ها شنا.

محققان می گویند به تازگی شناسایی نهنگ زیستگاه نیاز به حفاظت بیشتر از انسان تهدیدات مانند سر و صدا و آلودگی و حمل و نقل. در حال حاضر که دانشمندان دانستن بیشتر در مورد چگونه نهنگ ها حرکت می کند و جایی که آنها رشد کار خود را می تواند راهنمای تصمیم گیری سیاست است که می تواند آب بیشتری مهمان نواز به حیوانات.

ادامه مطلب


آتلانتیک شمالی نهنگ راست یک گام از انقراض

زندگی نهنگ ها ارزش مقدار زیادی از پول

نهنگ ها در حال مرگ هستند در کشتی برخورد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de