بهروز Boochani: مهاجر نویسنده پناهندگی در نیوزیلند


با مشخصات بالا پناهندگان بود که بازداشت شده توسط استرالیا به مدت شش سال بوده است پناهندگی در نیوزیلند.

بهروز Boochani یک ایرانی کرد تا در زندگی, Christchurch, پس از فرار استرالیا در جزیره بازداشت در سال 2019.

او در ابتدا به دنبال پناهندگی در استرالیا در سال 2013 ورود قایق بود اما گرفته به پاپوآ گینه تحت استرالیا تندرو سیاست پناهندگی.

وجود دارد او با صدای پیشرو برای کسانی که بازداشت و جلب توجه خود را به شرایط بد در اردوگاه.

تجارب خود را – که او مستند در توییتر و جاهای دیگر – کمک به تمرکز توجه بین المللی در استرالیا از راه دور بازداشتگاه در اقیانوس آرام که در آن پناهجویان برگزار می شود برای یک دوره نامحدود از زمان.

  • بهروز Boochani: پناهندگان فلسطینی که به ضرب گلوله یک فیلم در راز

بیش از 400 نفر از متقاضیان پناهندگی در استرالیا باقی مانده است دو بحث برانگیز دریایی بازداشت سایت های واقع در PNG جزیره مانوس و کشور جزیره نائورو.

زبان در روز جمعه آقای Boochani در حال حاضر یک نویسنده منتشر شده و دیپلم دانشگاهی گفت: او در نهایت احساس آرامش و احساس امنیت در مورد آینده خود را.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

نیوزیلند تا به حال به طور رسمی به رسمیت شناخته شده خود پناهندگی ارائه او یک سال ویزای کار و مسیر به شهروندی گفته نگهبان استرالیا روزنامه.

با این حال او گفت که او “نمی تواند به طور کامل جشن” چرا که “بسیاری از افرادی که زندانی با من [در جزیره مانوس] هنوز در تلاش برای به دست آوردن آزادی”.

چگونه Boochani است ،

یک مورد آزار و اذیت روزنامه نگار در میهن خود آقای Boochani وقایع زندگی و حوادث در بازداشتگاه مانوس در رسانه های اجتماعی. در چند سال اول او یکی از تنها صدای از درون مرکز به استرالیا در ابتدا مانع از روزنامه نگاران و مدافعان حقوق از بازدید.

در سال 2018 او به چاپ کتاب هیچ دوست اما کوه ها که با پیروزی استرالیا به ثروتمندترین جایزه ادبی و تمجید. چرا که او هنوز هم زندانی او فرستاده معابر برای کتاب خود ناشر در استرالیا از طریق WhatsApp.

کتاب موفقیت ثابت به خود بلیط این جزیره: نیوزیلند داده او را از یک ماه ویزا بعد از او دعوت شده بود به صحبت می کنند در جشنواره ادبی در نوامبر سال 2019.

او قبلا گفته سفر خود را نخستین بار او تا به حال طعم “آزادی” در شش سال. وجود او تسلیم ادعا می کنند برای حفاظت که مانع استرالیا مقامات از سفارش از بازگشت به PNG.

چه بازداشتگاه بود ؟

دولت استرالیا به طور مداوم در دفاع از جزیره خود را بازداشت و حفاظت از مرزها سیاست – که تنها به درخواست متقاضیان پناهندگی که می رسند با قایق.

آنها می گویند سیاست های خود هستند و لازم است برای جلوگیری از خطرناک تلاش برای رسیدن به کشور از طریق دریا.

با این حال شرایط بازداشتگاه و سیاست خود را – که اجازه می دهد تا به صورت نامحدود بازداشت به ادعای پناهندگی پردازش – محکوم شده است به عنوان “غیر انسانی” توسط سازمان ملل متحد پناهنده آژانس و گروه های حقوق بشر.

در طول Mr Boochani زمان در اردوگاه وجود دارد یک سری از حوادث خشونت آمیز از جمله شورش های مربوط به سپاه پاسداران و پناهندگان در سال 2014 که در آن نمرات مجروح شدند و یک پناهجو کشته شدند.

پس از سال 2014 حداقل 13 پناهجویان فوت کرده اند در حالی که در بازداشت از جمله هفت شناخته شده و یا مشکوک به خودکشی است.

در سال 2017, استرالیا پرداخت می شود$70m (£39m; $49m) در جبران خسارت به 1,905 مردان – از جمله آقای Boochani – پس از آنها به ارمغان آورد یک اقدام قانونی گفت: آنها تا به حال دچار آسیب در جزیره مانوس مرکز. دولت ارائه شده پرداخت اما هرگونه تخلف است.

نیوزیلند نیز قبلا ارائه شده برای اسکان 150 پناهندگان استرالیا در جزیره بازداشتگاه اما این رد شده توسط کانبرا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de