بلاروس واحد Gazprombank حمله کردند به عنوان لوکاشنکو سرکوب مخالفان انتخابات

مینسک (ایسنا) – مقامات امنیتی در بلاروس روز پنجشنبه حمله به محلی واحد از روسیه Gazprombank که تا همین اواخر شده بود به ریاست یکی از رئيس جمهور الکساندر لوکاشنکو را رقبای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل در ماه اوت است.

رقیب در انتخابات ریاست جمهوری ویکتور Babariko که استعفا داد به عنوان رئیس Belgazprombank به راه اندازی پیشنهاد خود را برای ریاست جمهوری, حضور یک کنفرانس خبری در مینسک بلاروس 11 ژوئن 2020. رویترز/واسیلی Fedosenko

سخنگوی دولت در کنترل کمیته گفت: حمله متصل شد برای رسیدگی به فرار از پرداخت مالیات. مقامات در Belgazprombank نمی شد فورا در دسترس است برای اظهار نظر.

ریاست جمهوری رقیب ویکتور Babariko به خبرنگاران گفت که هدف از جستجوهای بود برای تحت فشار قرار دادن او.

لوکاشنکو به حکومت سابق شوروی کشور با مشت آهنین از سال 1994 اما مواجه شده است و تظاهرات در هفته های اخیر به عنوان ناخشنودی با ریاست جمهوری او بود تشدید خشم عمومی خود تصمیم به تحمیل یک مستند برای متوقف رمان coronavirus بیماری همه گیر.

Babariko استعفا داد به عنوان رئیس Belgazprombank به راه اندازی پیشنهاد خود را برای ریاست جمهوری. او قول داد که برای ادامه مبارزه سیاسی در روز پنج شنبه.

“تنها حق … پاسخ به بی قانونی است ادامه اعمال ما ادامه مبارزه ما,” او گفت:.

مقامات همچنین بازداشت وبلاگ نویس سرگئی Tikhanouski کمک کرد که منجر تظاهرات علیه لوکاشنکو و که برنامه ریزی شده به اجرا در برابر رئیس جمهور است. به اتهام اخلال در نظم عمومی Tikhanouski چهره سه سال در زندان است.

لوکاشنکو را متهم به مخالفت با تلاش برای بی ثبات بلاروس که او گفت می تواند منجر به یک “قتل عام در یک مربع است.”

هزاران نفر از مردم در سراسر اتحاد جماهیر شوروی سابق جمهوری 9.5 میلیون شده اند پوشش در جلسات انتخاباتی برای نشان دادن حمایت برای افرادی که به دنبال به اجرا در برابر لوکاشنکو.

عمومی, نا امیدی, با دست زدن به او از coronavirus همه گیر و نارضایتی در مورد اقتصاد و حقوق بشر reinvigorated مخالفت با حکومت خود.

لوکاشنکو است را رد کرد و نگرانی در مورد ویروس به عنوان یک “روان”. او رد تماس برای یک مستند یا اجتماعی فاصله اقدامات و به جای آن پیشنهاد راه حل مانند نوشیدن ودکا و یا بازدید از سونا.

بلاروس گزارش 51,816 coronavirus موارد که از 11 ژوئن از جمله 293 مرگ و میر.

نوشتن توسط Matthias Williams; ویرایش شده توسط الکساندرا هادسون

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de