بلاروس را لوکاشنکو زندانی رقبا و تمسخر زنان به عنوان نا مناسب منجر شود. یکی از شرکت های پیشرو مخالفان.

Lukasz Cynalewski Agencja گازتا/ایسنا

نشانه ای به تصویر می کشد Belarusan رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو ظلم و ستم در طول یک تظاهرات در برابر اذیت و آزار سیاسی و خواستار آزاد و عادلانه انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس.

مسکو — رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو تا به حال چهار رقبای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده. دو تن از آنان در زندان هستند. یکی رد شد ثبت نام به عنوان نامزد. از سوی دیگر یک زن — به بلاروس را رهبر دیرین او واقعا تعداد به عنوان یک تهدید.

یک زن رئیس “خواهد سقوط چیزی که فقیر” لوکاشنکو گفت: مه 29, جلسه کارگران در یک کارخانه تراکتور. کشور “است و نه بالغ به اندازه کافی” را به رای دادن برای یک زن.

اما مبارزات انتخاباتی برای Aug. 9 رأی ممکن است به عنوان زمانی که لوکاشنکو را استبدادی گرفتن و خود را خارج از لمس نگرش در همه چیز از زن رهبری برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس — شروع به لغزش.

گروه های مخالف باید ایران را رقیب اصلی سوتلانا Tikhanovskaya زن خجالتی 37 ساله معلم زبان. او تنها در زمان ریاست جمهوری پیشنهاد پس از شوهرش محبوب vlogger سرگئی Tikhanovsky دستگیر شد دو روز پس از اعلام او برنامه ریزی شده به اجرا برای رئيس جمهور.

[روزنامه نگاران تهدید و بازداشت به کشورها در قاره های متعدد محدود coronavirus پوشش]

چند انتظار انتخابات خواهد سرنگونی 65 سال لوکاشنکو سابق اتحاد جماهیر شوروی بی باک که منجر بلاروس از سال 1994 زمانی که نلسون ماندلا O. J. Simpson و رواندا در سرفصل.

اتحادیه اروپا سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell گفت: جولای 14 که Belarusan مقامات شکست خورده اند برای اطمینان از عادلانه انتخابات با استناد به “ظاهر دلخواه خروج از نامزدها.”

حداقل 700 مخالفت حامیان و فعالان و همچنین به عنوان حداقل 17 روزنامه نگاران ربوده شده اند اما ممکن است با توجه به Belarusan حقوق بشر گروه Vyasna.

حقوق گروه و دیگران نیز هشدار می دهند که لوکاشنکو استفاده از هر وسیله ای برای ماندن در قدرت است. در گذشته این شامل “دستکاری در انتخابات و خودسرانه احکام” طبق یک وزارت امور خارجه گزارش سال گذشته است.

مخالفان انرژی

هنوز هم وجود دارد یک انرژی جدید در میان لوکاشنکو را بلند سردرگم کرده است.

برخی از آن می آید از Tikhanovskaya است که لقب لوکاشنکو یک “سوسک” که باید له. مردم شروع به نوبه خود در تظاهرات تکان دادن اتاق خواب دمپایی اغلب استفاده می شود به سوات آفت.

و برخی از مخالفان buzz است که با توجه به لوکاشنکو که خودنمایی اشتباه بیش رمان coronavirus را دندانه دار خود را پشتیبانی می کند.

تاتیانا Zenkovich

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

لباس شخصی افسران پلیس بازداشت یک معترض در طول یک تظاهرات در مینسک است.

او تمسخر بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان “جنون” و اجتناب از یک مستند حتی به عنوان پزشکان تلاش برای مبارزه با ویروس بدون کافی تجهیزات حفاظتی. لوکاشنکو گفت که نوشیدن ودکا در نظر گرفتن سونا و یا مشغول به کار در زمینه رانندگی تراکتور خواهد محافظت در برابر covid-19 بیماری ناشی از کوروناویروس — اگر چه او بعدها سعی در رد نظرات.

به انتخابات نزدیک ترس وجود دارد که لوکاشنکو را به نوبه خود به آشنا تاکتیک های او استفاده می شود در گذشته آرا: خشونت خرد کردن تظاهرات خیابانی و اسامی بیشتر اپوزیسیون.

در پایان او ممکن است پدیدار شود بیشتر تضعیف و مخدوش ترک بلاروس بیشتر در معرض فشار از قدرتمند خود را متحد و روسیه بر قیمت انرژی و تلاش برای نزدیک تر سیاسی یکپارچه سازی.

Tikhanovskaya نیروهای با لوکاشنکو دیگر قوی ترین رقبای سابق بانک ویکتور Babariko در حال حاضر در زندان با پسرش ادوارد در اتهام تقلب که او ادعا می کند با انگیزه های سیاسی و سفیر سابق ایالات متحده والری Tsepkalo بنیانگذار تکنولوژی بالا کسب و کار پارک که رد شد ثبت نام.

زنان پیشرو در مبارزه

تاتیانا Zenkovich

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

عمومی چهره های اپوزیسیون در حال حاضر زنان است. از سمت چپ, Veronika Tsepkalo سوتلانا Tikhanovskaya و ماریا Kolesnikova.

عمومی چهره های اپوزیسیون در حال حاضر زنان: Tikhanovskaya, Babariko را مدیر کمپین ماریا Kolesnikova و Tsepkalo را Veronika.

لوکاشنکو در ماه گذشته افتخار است که او شخصا دستور بازداشت vlogger Tikhanovsky گفته او “سیگنال داد.”

“من انجام کاری اشتباه است ؟ من نگران کشورم که من هنوز جواب برای” لوکاشنکو در جلسه سیاسی بخش هایی از آن پخش شد در تلویزیون دولتی. “و من همیشه پاسخ آن را در هر ظرفیت.”

[نظر: تهمت نیست تنها رهبر پوپولیستی از دست دادن نبرد در برابر covid]

این vlogger ظاهرا کردم در زیر پوست خود را — نه فقط به دلیل “سوسک” کنایه. محبوب ترین کانال یوتیوب به تصویر کشیده مبارزات عادی Belarusans تلاش برای اضافه کردن زندگی.

Tikhanovskaya به تازگی فرستاده کودکان سنین 4 و 10 در خارج از کشور پس از دریافت تهدید ناشناس. او در مبارزات انتخاباتی وعده آزادی همه زندانیان سیاسی و برگزاری انتخابات جدید به روی همه باز است.

“سوال این است که چه نوع از کشور زندگی می کنیم ؟” گفت: Veronika Tsepkalo. “ما نمی توانیم کف زدن. ما نمی توانیم یک زنجیره ای از همبستگی. ما نمی توانیم بر روی یک دوچرخه سوار. ما نمی تواند خاموش ماندن,” او گفت: با اشاره به قبلی اعتراض اقداماتی که پراکنده بودند توسط پلیس ضد شورش است. “شاید ما نمی خواهد بود قادر به تنفس به زودی.

“ما می خواهیم به زندگی در یک کشور آزاد که در آن هیچ کس از ترس به صحبت آزادانه” او افزود: “که در آن هیچ کس می ترسد که در آن وجود حق است و به رایگان جلسات در خیابان که در آن شما نمی فکر می کنم در مورد چه بگویم چرا که فردا ممکن است شما پشت میله های زندان.”

این ‘3 درصد’ jabs

تاتیانا Zenkovich

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

حامیان Belarusan مخالفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوتلانا Tikhanovskaya جمع آوری در یک کمپین تجمع در مینسک است.

یک نظرسنجی در اواخر ماه آوریل توسط موسسه جامعه شناسی آکادمی ملی علوم بلاروس امتیاز Belarusans’ اعتماد در لوکاشنکو در حدود 33 درصد است. یکی رسمی و غیر علمی — آنلاین نظرسنجی مدعی حمایت خود را صرف شد 3 درصد جرقه موج از نقاشی های دیواری در سراسر کشور: “ساشا 3 درصد” با اشاره به لوکاشنکو و یا به سادگی “3 درصد است.”

یک مینسک که آغاز شده و فروش تی-شرت با شعار “روانی 3%” مورد حمله قرار گرفت توسط پلیس.

لوکاشنکو در مورد شکایت barbs زمانی که او با یک گروه از فعالان در اعتراض به برنامه ریزی برای یک چینی باتری های اسید سرب کارخانه در غرب شهر برست در ماه گذشته.

“آیا شما می خواهید به این باور است که رئیس جمهور نشسته تنها 3 درصد ؟ جلوگیری از اذیت و آزار و توهین با ما, تماس با من یک سبیل پرپشت سوسک,” او گفت: “اگر چه هیچ شواهدی وجود دارد, این گروه مرتبط با نقاشی های دیواری. “من هنوز رئیس جمهور این کشور است.”

تحلیلگر سیاسی Artyom Shraibman کارنگی مسکو مرکز گفت که این رژیم تا به حال هیچ مشکل دست زدن به مخالفان تظاهرات پس از زندانی کردن Babariko و انکار Tsepkalo ثبت نام.

واسیلی Fedosenko

ایسنا

مردم خط در خارج از این کمیسیون به پرونده شکایت خود را پس از آن حاضر به ثبت نام نامزدهای اپوزیسیون ویکتور Babariko و والری Tsepkalo برای انتخابات ریاست جمهوری است.

“تاریخ از رژیم های اقتدارگرا نشان می دهد این واقعیت تلخ است که راه آن را کارآمد تر برای autocracies برای حذف مخالفان از بازی در اوایل.” او را دیدم هیچ نشانه ای که اعتراضات خواهد موفقیت در سرنگونی لوکاشنکو.

“ارزیابی من این است که وجود خواهد داشت و درگیریهای خیابانی. وجود خواهد داشت تظاهرات” Shraibman گفت. “وجود خواهد داشت یک سرکوب این اعتراضات. من نمی بینم هر گونه شواهد از آنها منجر به یک قدرت سقوط. اعتراضات به رهبری. تظاهرات باید پایدار موفق باشد.”

[تجزیه و تحلیل: مغلوب ساختن پیشی جستن راستا با جهان ‘شتر’ رهبران]

او گفت که این انتخابات را ترک لوکاشنکو ضعیف در مذاکرات با روسیه است. مسکو شده است هل دادن بلاروس به بیشتر از نزدیک ادغام اقتصاد و سیاست با روسیه برای سال. در حالی که لوکاشنکو خوشحال به خرید گاز ارزان روسیه, او شده است به تاخیر انداختن در ادغام برای سال.

“من فکر نمی کنم لوکاشنکو با وجود داشتن دست خود را گره خورده است خواهد غار به فشار روسیه در شرایط ادغام زیرا این مسئله از قدرت برای او هیچ چیز مهم تر به او از قدرت است.”

ماریا Kolesnikova از Babariko کمپین گفت: مردم می دانستند که لوکاشنکو حال تضعیف شده است با از دست دادن خود را پشتیبانی می کند.

“من به شمارش در واکنش Belarusan افرادی که در حال حاضر به طور کامل آگاه از آنچه اتفاق می افتد و می توانید مدارک و شواهد از ضعف دولت است. بلاروس مردم دیدن که ما اکثریت هستیم که ما می خواهیم تغییر,” او گفت:.

“اگر ما چیزی پس از آن هیچ چیز تغییر خواهد کرد” گفت: وکیل مارینا Nikandrina که پیوست تظاهرات خیابانی پس از سال 2010 انتخابات ریاست جمهوری زمانی که پلیس ضد شورش در کلاه سپر و باتوم و ضرب و شتم و بازداشت معترضان. او بعد از ارسال به تحصیل در لهستان.

اما بر خلاف همسایه اوکراین که شاهد دو انقلاب موفق در 2004-5 و 2014 او شک و تردید است که Belarusans باید این را به تلاش برای سرنگونی لوکاشنکو با زور.

“Belarusans هستند افرادی که مبارزه خواهد کرد تا زمانی که جریان خون” او گفت:.

ایلیا Kuzniatsou در مینسک کمک به این گزارش.

Coronavirus به سرعت در حال گسترش در بلاروس اما رهبر آن هنوز هم انکار می کند یک مشکل وجود دارد

بلاروس فقط به دستور آمریکا برای اولین بار. این یک پیام به روسیه است.

مردم در نهایت بانک مرکزی با بلاروس رهبر. خواهد آنها شنیده می شود ؟

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de