برنی غنی است اما او سرشار از کار و که می سازد همه تفاوت.

به واشنگتن فشار و commentariat pored بیش به تازگی منتشر شده اظهارنامه مالیاتی از برنی ساندرز در هفته های اخیر یکی از جزئیات آمد به تمرکز: ثروت تازه کشف شده خود را. با سه خانه یک ارزش خالص در حال حاضر تخمین زده می شود در حدود 1.9 میلیون دلار و درآمد بیش از 1 میلیون دلار در سال های اخیر برنی در حال حاضر در همان 1% او ریل در برابر.

بسیار ساخته شده بود از اتهام نفاق خود توصیف دموکراتیک سوسیالیستی درآمد به مراتب بیشتر از طبقه کارگر او صرف فعالیت سیاسی خود را دفاع. جمعه گذشته سیاسی زد یک داستان با عنوان “راز برنی میلیون ها” که در تصویر ساندرز به عنوان یک غول برگزاری خانه او صاحب (یکی در واشنگتن یکی در برلینگتون و یکی در ورمونت دریاچه). پس از مرتب کردن بر اساس-عذرخواهی برای nakedly ضد سامی کاریکاتور — غنی یهودی پنهان کردن ثروت نامشروع بود نازی اصلی — سیاسی جایگزین تصویر با یکی از ساندرز در کنار یک درخت پول. همراه با توهین آمیز تصاویر جواهرات در متن مانند “او هنوز هم ممکن است ارزان اما او مطمئن نیست و ضعیف است.”

سیاسی قطعه نیز موجود مفید شمارش ساندرز’ دشمنان در دموکراتیک استقرار انتقاد سناتور برای اتهام نفاق. “او بسیار چیز او انتقاد دیگران برای تبدیل شدن به” یکی گفت: جمعبندی کلی کمربندی ارزیابی.

این افراد همه اشتباه است. چه ظهور حتی از سرسری خواندن برنی مالیاتی است که مخالف دقیق از نفاق — یک کارگر زندگی او می خواهد هر کارگر قادر به لذت بردن از. برنی ساندرز باعث می شود پول خود را از نوشتن کتاب های محبوب و به نمایندگی از ایالت ورمونت در سنای ایالات متحده هر دو اشکال کار است که به خوبی پرداخت برای کار آنها مستلزم. او است که به سادگی در اقلیت آمریکایی که در حال پرداخت نسبتا برای کار خود را — درست است که سوسیالیست ها مبارزه کرده اند برای برای هر کارگر برای بیش از یک قرن است.

وجود دارد بسیاری از مشروع پاسخ به ساندرز’ ثروت است. او است که در واقع نیست که غنی برای سن خود (سناتور است که 12 میلیون دلار از وارد شدن به شهروند ارشد 1%). او حتی در ثروتمندترین نیمی از ریاست جمهوری زمینه — Beto o’rourke و به ارزش 22 بار ساندرز و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است در جایی در ballpark را از $1 میلیارد. و ساندرز نمی آیند نزدیک به ترک لیست 100 ثروتمندترین اعضای کنگره (نانسی پلوسی به ارزش 16 میلیون دلار ساعت در #30). به عنوان تنها یهودی در حال اجرا برای رئیس جمهور در یک دوره افزایش یافته ضد سامی حملات ما باید این دو استاندارد ساندرز برگزار می شود به طور جدی.

اما درست همانطور که این آمار وجود دارد هیچ انکار ساندرز مدافع طبقه کارگر است که تبدیل به ثروتمند تر از بسیاری از آمریکایی ها. پس چرا سوسیالیست ها مثل خودم هیچ تناقضی بین برنی و سیاست های خود را در حساب بانکی ؟ و از همه مهمتر چرا به اعتقاد ما این مهم است که به مبارزه برای فقرا بدون fetishizing فقر ؟ این همه در مورد خیلی اساسی اقتصادی مفهوم: وجود دارد یک تفاوت بزرگ بین پول مردم درآمد خود را از کار و پول آنها کسب درآمد از سرمایه است.

وجود دارد مقدار زیادی از راه هایی برای ایجاد پول است. اما همانطور که کارل مارکس آن همه درآمد به طور موثر می تواند به آن تقسیم شود دو دسته است. کار — کار — است که چگونه بسیاری از مردم پول. این که آیا شما در حال اجرا از طریق درایو در مک دونالد و یا در حال توسعه نرم افزار در گوگل, شما به فروش کار خود را به کسی که شما می پردازد برای آن است.

درآمد حاصل از سرمایه کاملا متفاوت حیوانات. این پول شما را از داشتن چیزی با ارزش — سرمایه — که آیا یک بلوک اجاره آپارتمان و یا یک میدان نفتی. برای یک سرمایه داری هدف این است که برای فروش و یا اجاره سرمایه خود را برای بیش از هزینه آن برای به دست آوردن آن — است که به نوبه خود سود. برای انجام این کار آنها نیاز به پرداخت کارگران کمتر از ارزش ایجاد شده توسط کار خود را. این نهاد گذاران در تقابل یک راه اساسی با منافع افرادی که برای آنها کار می کنند.

پس چه می کند این همه باید با برنی ثروت ؟ در کوتاه: برنی بدست غنی از کار خود را. اکثریت قریب به اتفاق از درآمد خود را در سال های اخیر در آمد از فروش کتاب خود را و سنا حقوق و دستمزد. برنی ساندرز یک کارگر و بیشتر افرادی که به خرید کتاب — میوه ها از کار خود را — پول بیشتری به او می سازد. و هیچ مشکلی با آن.

سوسیالیستی چشم انداز جامعه نیست بقیه در فقر از همه اما به راحتی از همه — همه ما لذت بردن از مزایای از کار ما. که ساندرز است که به اندازه کافی خوش شانس به کار دو کار که در واقع پرداخت چیزی مانند ارزش منصفانه از خود کار است که به سادگی یک یادآوری است که بسیاری از افراد کار انبوه کم ارزش و کار مانند homecare و مراقبت از کودکان اغلب می پردازد و هیچ چیز در همه.

این چیزی است که جنبش کارگری همواره برای مبارزه با. در 1930s نظامی ایالات خودرو کارگر هم اصرار دارند که اعضای آن را نذر از فقر و زندگی زاهدانه زندگی قدیسین مسیحی. آنها خواستار آن شدند که کارگران دریافت پرداخت آنها به دست آورده از کار خود را. که اتحادیه کارگران امروز را به طور متوسط 30 درصد بیشتر از nonunion کارگران به این معنا نیست که سوسیالیست رد اتحادیه های کارگری به عنوان منحط تجملات — ما تحسین خود را با استفاده از قدرت جمعی اقدام به کارگران چه آنها سزاوار: سهم بیشتری از سرمایه را سود.

و هیچ چیز ضد و نقیض در مورد سوسیالیست حمایت از پرداخت بالاتر برای کارگران که در حال حاضر به خوبی پرداخت می شود. فناوری اقدام گروه در نیویورک فصل دموکراتیک سوسیالیست آمریکا, خارجه اقدام جمعی و unionizing که شروع به رفت و برگشت از طریق کارگران از دره سیلیکون. سوسیالیست ها باید حتی پرتاب حمایت خود را پشت سر بازیکنان NBA مبارزه در برابر حقوق و دستمزد کلاه. پس از همه, اگر, بسکتبال و یا برنامه های تلفن همراه تولید مقادیر زیادی از پول است که پول باید به کارگران که ایجاد شده که ارزش نه صاحبان که هیچ چیز و جمع آوری سود.

البته هیچ سوسیالیستی را تحسین یک کارگر که باعث کشتن چیزی از نظر اخلاقی منفور: برای مثال یک وکیل که litigates برای مدیریت در برابر unionization تلاش و یا یک لابی گر از Raytheon. ساندرز که پول خود را با دفاع از سوسیالیسم به وضوح نه سود از کار است که می رود در برابر این جنبش است.

حتی اتهام نفاق در برابر ساندرز برای داشتن یک خانه تابستانی در حال نابجا (که برای داشتن خوابگاه در برلینگتون و واشنگتن است که یک حرفه ای ضرورت است که اعضای کنگره مانند اسکندریه Ocasio-کورتز می گویند نیاز به حتی بالاتر پرداخت). برای بیش از یک قرن سوسیالیست ها به مبارزه برای حق برای کارگران به زمان برای فرار از گرما از شهر و لذت بردن از فضل طبیعت است. در بریتانیا و بسیاری دیگر از جهان اجباری پرداخت می شود تعطیلات محصول از مبارزات توسط سوسیالیست. آخرین نسخه از سوسیالیستی Jacobin magazine تصور آینده ای که در آن هر کس می شود دسترسی به ساحل تابستان ، به عنوان رادیکال اتحادیه رهبر بزرگ بیل هیوود معروف آن “هیچ چیز را بیش از حد خوب برای طبقه کارگر است.”

برنی ساندرز است که به سادگی به خوبی خاموش کارگر و این که یک چیز خوب می شود. در حالی که نابرابری درآمد تبدیل شده است محبوب مختصر برای کلاس تنش در ایالات متحده آن است که ثروت واقعی است که نشانگر تفاوت. در نهایت یک کارگر است که باعث می شود مقدار زیادی از پول بستگی به هوی و هوس خود و یا مشتریان و یا مشتریان در راه است که یک فرد ثروتمند با درآمد کمی را ندارد. حدود 25% از خانواده های آمریکایی ساخت 150.000 دلار و یا بیشتر از یک سال زنده چک چک با توجه به 2015 نیلسن مطالعه است. بدون ثروت این اسمی خانواده های مرفه — به خصوص در شهرستانها گران قیمت مانند نیویورک یا سانفرانسیسکو — فقط یک اخراج و یا آسیب جدی به دور از بحران مالی است.

اگر شما می خواهید به صحبت در مورد سیاستمداران مجسم ناعادلانه نظام اقتصادی نگاه در ساندرز اما در Beto o’rourke که به ارث برده و میلیون ها نفر در املاک و مستغلات از پدر خود و دختر یک سرمایه دار خیلی مهم املاک و مستغلات. و یا در نظر گرفتن shive که ثروت از کار و دستمزد پایین کارگران در رستوران های زنجیره ای. آن است که دستمزد دزد مثل این که مخرب اقتصاد ما.

اگر هر چیزی شادمانی بیش از برنی اظهارنامه مالیاتی مفید است یادآوری است که سزاوار ثروت و که نمی کند. در حالی که از دیدن ساندرز به عنوان یک کارگر ممکن است به نظر می رسد مانند یک کشش به برخی از درک اساسی اقتصادی پایه و اساس که مدت ضروری است به معکوس فرسایش کارگر حمایت در این کشور است. افزایش اخیر از اتحادیه های کارگری در رسانه های دیجیتال شرکت ها شده است یک نشانه امیدوار است که حتی کسانی که با نسبتا خوب حقوق و مزایای تحقق وابستگی خود را بر روی استبدادی قدرت از صاحبان کسب و کار برای خود و زنده ماندن است. و به عنوان اشتغال پایدار می شود به طور فزاینده از راه دور برای بیش از حد بسیاری از آمریکایی ها درک که ظلم اقتصادی است که در مورد بیش از فقط یک کم حقوق و دستمزد حیاتی برای ساخت یک اقتصاد است که با این نسخهها کار برای بسیاری از نه معدود.

این یک درس است که ساندرز خود را به خوبی درک می کند: فقط این هفته او معرفی یک پیشنهاد به تدریج به کارگران 50 درصد مالکیت در شرکت آنها را برای کار. سوسیالیسم است که در مورد کارگر قدرت کارگر و کارگر مالکیت وسایل تولید — نه نذر فقر است.

 

هارون فریدمن نویسنده مستقر در بروکلین.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر