عملی برنی ساندرز رای دادند, Obamacare, اما او نمی دهد تا خود را در دراز مدت هدف از مراقبت های بهداشتی جهانی.

به عنوان برنی ساندرز همچنان به افزایش خود را ایستاده در مقدماتی حزب دموکرات و مخالفان خود را در هر دو طرف احساس درد وجود دارد و تلاش برای رنگ او را به عنوان یک افراطی برخی از مرتب کردن. کسی که حتی ممکن است به از دست دادن برگ برنده به دلیل این اتهام “افراط گرایی است.” اما آن است که آسان نیست به این مورد بر اساس حقایق است.

او 40 سال سابقه به عنوان یک سیاستمدار. چیزهایی که او گفت: در حال حاضر عمدتا آنچه که او فریاد زد از قله برای تقریبا تمام وقت است. تفاوت اصلی این است که در حال حاضر دیگر سیاستمداران دموکرات پیوست او در 15 دلار حداقل دستمزد دانشجو-بدهی رایگان تحصیل در دانشگاههای گسترش امنیت اجتماعی و کاهش نابرابری درآمد و برخی حتی در مدیکر برای همه است.

اقدامات خود را صحبت می کنند و حتی بیشتر به طور مداوم از کلمات او: او می داند که سیاست درباره سازش. او مبارزه می کند سخت را برای آنچه که او وعده داده است به رای دهندگان اما پس از آن طول می کشد بهترین معامله او می تواند برنده اگر آن پیشرفت خواهد کرد و توپ به پایین میشه و آماده برای مبارزه دوباره روز بعد.

به همین دلیل او پشتیبانی Obamacare هنگامی که آن را به بهترین معامله در جدول — گسترش پوشش بیمه به 20 میلیون آمریکایی بدون تهدید کننده زندگی محرومیت برای “pre-شرایط موجود.” با وجود این واقعیت است که Obamacare هنوز کاملا از راه دور از مدیکر برای همه — “مراقبت از سلامت به عنوان یک حق انسانی” — بود که شور و شوق خود را و امضا مسئله برای چند دهه.

اما او یک “سوسیالیست ،” مخالفان خود را با گریه ترک کردن بخش اول از اصطلاح “دموکراتیک سوسیالیستی” که ساندرز همیشه استفاده می کند که این موضوع مورد بحث قرار گرفته است. بسیار وجود دارد اتاق را وادار به سردرگمی در اینجا به دلیل اصطلاح “سوسیالیستی” در زبان انگلیسی تعدادی از تعاریف مختلف که همه تبدیل به مشترک استفاده در طول سال.

می توان آن را به معنی هر چیزی از “کمونیست” که در اتحاد جماهیر شوروی سابق به اروپا و اجتماعی دموکراتیک یا سوسیالیستی احزاب است که باید حکومت برای خیلی از گذشته 70 سال در کشورهایی مانند فرانسه و آلمان و اسپانیا و انگلیس به ذکر است کشورهای اسکاندیناوی است.

باید آن را به هر کسی که در تلاش است برای ترساندن رای دهندگان که ساندرز یک سوسیال دموکرات دوم, اروپایی انواع. وجود خواهد داشت هیچ دولت ایالات متحده تصاحب وسایل تولید تحت ساندرز دولت.

بزرگترین گسترش در دولت خواهد بود و در بودجه عمومی از بیمه درمانی. مانند مدیکر سنتی که در آن کمتر از 2 درصد از هزینه های اداری هزینه های بیمه بهداشت عمومی خواهد بود بسیار کارآمد تر از زمان شش برابر مقدار صرف شده توسط بیمه های خصوصی میباشد. و ما نمی خواهد که 8 میلیون نفر در حال سقوط به فقر هر سال با توجه به هزینه های درمانی و یا حتی بدتر دهها هزار نفر در واقع مرگ به دلیل عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی مناسب.

ساندرز’ برنامه هدفمند در اصلاح بسیار مضر تحول از اقتصاد ایالات متحده است که صورت گرفته است بیش از 40 سال گذشته.

بر خلاف سه دهه پس از جنگ جهانی دوم هنگامی که درآمد سود بودند به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده به عنوان اقتصاد رشد بیشترین افزایش در درآمد رفته است به کسانی که در حال حاضر بسیار بیشتر از سهم خود را. از سال 1993 به عنوان مثال بالا 1 ٪ از خانواده های دستگیر حیرت انگیز 48 درصد رشد در این کشور درآمد.

جای تعجب نیست که بسیاری از آمریکایی ها احساس می کنم مثل سیستم تقلب در برابر آنها.

که جناح راست تحول بیشتر بود راه اندازی شده توسط ریگان تیم می آمد آن را پذیرفته و حتی عمیقتر از سوی برخی از رهبران سیاسی لیبرال به عنوان به خوبی. شاید این عادی از تغییرات رادیکال از چند دهه گذشته است که چرا برخی از مفسران درک برنی برنامه طراحی شده برای مقابله با این آسیب — به عنوان “رادیکال”.

در اینجا مهم است که توجه داشته باشید که این مبارزه بیش از این جناح راست تحول شده است هرگز خیلی در مورد “بازار” در مقابل “دولت است.” تقریبا در هر اقتصاد در جهان است مخلوطی از هر دو.

اما ریگان “انقلاب” و ضد اصلاحات است که به دنبال (به عنوان مثال سازمان تجارت جهانی نفتا, مالی, مقررات زدایی دائمی عادی روابط تجاری با چین, ضد قانون کار و شیوه) بودند نه آنقدر در مورد تغییر وزن نسبی بازار و دولت است.

نه چه چیزی تغییر کرده است که هر دو بازار و دولت مهار شد بسیار بیشتر به توزیع مجدد درآمد و ثروت به سمت بالا. نتیجه این است که امریکا که منحصر به فرد است در میان کشورهای با درآمد بالا در درصد از افرادی که شاغل تمام وقت و در عین حال در تلاش برای به دست آوردن نه به ذکر است بیش از 10 میلیون کودک در فقر و بیش از نیم میلیون نفر از افراد بی خانمان.

ساندرز در برنامه اصلاحات به دنبال استفاده از هر دو بازار و دولت به این عظیم رو به بالا توزیع مجدد درآمد و ثروت.

البته دولت می تواند با سرمایه گذاری های عمومی و خصوصی که در آن سرمایه گذاری نمی خواهد در آینده — به عنوان در تحول برخی از زیرساخت های انرژی به منظور کاهش انتشار کربن.

اما دیگر بخش مهمی از ساندرز’ برنامه حرکت اقتصاد به دور از دولت نسبت به بازار بیشتر مبتنی بر راه حل: برای مثال کاهش نقش دولت-داده-و-تنظیم و ثبت اختراع و انحصار در رانندگی تا قیمت دارو و تجهیزات پزشکی و هزینه های مراقبت های بهداشتی. یا شکستن دیگر انحصارات در حمایت از بازار رقابت در تکنولوژی و بخش های مالی.

ساندرز نیز به نفع کمتر مداخله نقش فدرال رزرو در بازار کار به عنوان تغذیه باعث شده تقریبا در تمام ایالات متحده رکود پس از پایان جنگ جهانی دوم (به جز برای دو) با بالا بردن نرخ بهره در زمانی که این غیر ضروری بود.

و او چراغ راه برای کاهش یکی از قدرتمند ترین و مخرب و سوء استفاده است که دولت ما به راه انداخته است بر آمریکایی ها و جهان: خیلی غیر ضروری “برای همیشه لطفا برای جنگ” است که بسیاری از آمریکایی ها در حال حاضر رد. برخی از بهترین متحدان در این مبارزه شده اند جمهوری خواهان محافظه کار که در حال شک و تردید از این جنبه از “دولت بزرگ” — که درست بوده است در تاریخی مبارزه برای جلوگیری از نظامی ایالات متحده مشارکت در عربستان سعودی را نسل کشی جنگ در یمن.

در ساندرز بسیار بیشتر عملگرا و کمتر ایدئولوژیک از مخالفان خود را می خواهم به اعتراف. اما ما می توانید انتظار برای شنیدن بیشتر — از محله های مختلف — از این برچسب زدن به او به عنوان یک “رادیکال” اگر او همچنان برای به دست آوردن در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات.

علامت Weisbrot همکاری مدیر مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاست در واشنگتن است. او نویسنده “شکست خورد: چه “کارشناسان” اشتباه کردم در مورد اقتصاد جهانی” (2015, Oxford University Press).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im