برنی ساندرز قرمز ستاره ورمونت

ستاره سرخ ورمونت: برنی ساندرز مخلوط مارکس و نورمن راکول
ژانویه 8, 1991

برلینگتون ورمونت — سخنرانی پذیرش خود را صدا مانند مانیفست کمونیست, اما آن را از سنگ-آجدار ورمونت. “ما دولت کوچک ممکن است به پایین در تاریخ” برنی ساندرز گفت: خیلی خوشحال حامیان در شب انتخابات “به عنوان رهبری یک انقلاب سیاسی که قدرت را از شرکت های چند ملیتی و ثروتمند می دهد و آن را به عقب به مردم است.” اگر به نظر می رسد که بلند پروازانه در نظر بگیرید که ساندرز — اولین سوسیالیست منتخب کنگره در 40 سال — همیشه فکر می کردم بزرگ است. مدت کوتاهی پس از سندرز اولین انتخابات به عنوان شهردار برلینگتون در سال 1981 فرانسوا Mitterand شد اولین رئیس جمهور سوسیالیست فرانسه در 40 سال باعث برنی حامیان به توزیع دکمه است که به عنوان خوانده شده: “همانطور که می رود, Burlington, پس از فرانسه می رود.”

در غیر این صورت بی رنگ انتخابات ساندرز شد عزیزم رسانه ای خود را بروکلین basso پخش بر روی همه چیز از Nightline به رادیو عمومی ملی. در حال حاضر به عنوان کنگره تشکیل مجدد مردم در حال انتظار برای دیدن اگر هر چیزی, این پسر یک Flatbush رنگ فروشنده می تواند در مورد جنگ و رکود اقتصادی و فقر است. و اینکه آیا به عنوان دانشگاه ورمونت تحلیلگر سیاسی پادگان نلسون پیش بینی شده در اوایل سال جاری “قصد دارد به 100 برنی ساندرز در حال اجرا برای کنگره در سال 1992.”

که چشم انداز باعث می شود سازمان فکر دموکرات قلم. اما آن را می دهد امیدواریم که به برخی از فمینیست رهبران کارگری و مدنی که در حال حاضر در یک سری از جلسات در سراسر کشور تست آب برای یک شخص ثالث مستقل.

“برنی ساندرز چشم انداز برای باز کردن فرآیند” کشیش جسی جکسون می گوید. “دلیل ما تا به حال چنین پایین بودن میزان مشارکت در انتخابات گذشته این است که در بسیاری از موارد دو طرف را تبدیل به غیر قابل تشخیص — یک حزب با نام کشتی بیش از حاشیه تفاوت است.”

نامزدهای مستقل مانند ساندرز او می گوید: “تنها می تواند کمک به ایجاد دموکراسی بهتر است.”

مردم جمهوری ورمونت

است ساندرز انتخابات یک دستور برای گوش خراش کلاس سیاست و شخص ثالث نامزد ؟ و یا می تواند از آن رخ می دهد تنها در یک دولت که جمعیت کوچک, دستورات فقط یک کنگره صندلی که در آن تنوع تا حد زیادی محدود به طعم Ben & jerry’s بستنی ؟

Sanders, 49, خاردار مدنی-فعال حقوق نجار و videomaker مهاجرت کرده اند و در اینجا در حمله هیپی از سال 1968 اصرار معجزه نیست که او انجام ورمونت. آن است که سمت چپ است و نه گسترده انتخابات در سراسر ایالات متحده است.

نشسته پشت یک پشته از dogeared کمپین پوستر در برلینگتون دفتر — سفید توفال سقف با نمای قرمز “برنی” ثبت نام سربار — ساندرز رنگ آمریکا در آستانه.

“در زمانی که این کشور از 4 تریلیون دلار بدهی دارد که مردم تجربه کرده اند یک رسوایی پس از دیگری… هنگامی که شما یک رئیس جمهور که خارش به رفتن به جنگ فوق العاده شکاف رو به رشد میان ثروتمندان و فقرا, 3 میلیون نفر به خواب در خیابان و سلامت-مراقبت وضعیت در هرج و مرج مطلق — چه در آن است قابل تصور است که سمت چپ است و نه ساخت عظیم سود از یک پایان از این کشور به دیگر ؟” او می پرسد.

“این است” — او مکث به نفس و رزومه با نیروی — “فراتر از درک.”

امریکا آماده است او می گوید: برای “راه حل های رادیکال” که حزب دموکرات و جمهوری خواه طرفین تمایلی به ارائه و چپ بیش از حد ترسو به ترومپت.

“روز چپ از خواب بیدار شده و می داند که تقریبا کار هر فرد به طور غریزی می داند که مسائل مربوط به کلاس و شروع به صحبت کردن کسانی که در کلاس مسائل ما باید یک تجدید حیات سیاست مترقی.”

ساندرز شده است “صحبت کردن با کسانی که مسائل مربوط به کلاس” به Vermonters برای نزدیک به 20 سال است. از سال 1971 او را اجرا کرده سناتور دو بار فرماندار سه بار شهردار چهار بار و کنگره دو بار. در طول راه او شد چنین آشنا ثابت ورمونت سیاست که حتی کشاورزان در دور افتاده شمال شرقی پادشاهی او را می دانم به عنوان “برنی.”

خشن, گاهی اوقات ساینده سبک بیگانه می سازد که حتی حامیان به نظر نمی رسد به زحمت روستایی Vermonters. در واقع ساندرز شده است قادر به شمارش در حمایت خود را در چند انتخابات زمانی که او از دست داده و بیشتر شهری بخش هایی از دولت است.

ساندرز سبک خالص است Brooklyn street-fighter: مقابله راسخ دارم و معتقدم پیروزی حتی به عنوان او نهفته است خونریزی بر روی زمین است. شکست ساندرز می گوید, است و نه شکست. نه زمانی که شما مردم را به گوش دادن به ایده های خود را.

پس از یک سال در کالج بروکلین Sanders, انتقال به دانشگاه شیکاگو در سال 1961. او به رهبری نشسته تظاهرات علیه مدرسه تفکیک مسکن پیوست جوان مردم سوسیالیستی در لیگ و کنگره برابری نژادی و کاربردی برای وجدان آيات وضعیت در طول جنگ ویتنام.

اسکان مجدد در ورمونت با همسر اول خود را در سال 1968 او ساخته شده یک کسب و کار کوچک ساخت فیلم آموزشی (مورد علاقه خود را یکی در زندگی یوجین Debs) پیوست و آزادی اتحادیه پارتی های حاصل از جنبش ضد جنگ. چهار بار او را حامل استاندارد در حالت مسابقات. چهار برابر او از دست داد. سپس در سال 1981 در حال اجرا در خود او مات و مبهوت میکنه حتی حامیان او و سقوط بر روی صحنه ملی به عنوان برلینگتون سوسیالیستی شهردار.

علامت تجاری خود را mop از وز سفید است در حال حاضر کمرنگ شسته و رفته به عنوان یک راهب است. او حتی معامله خدمه خود را-گردن ژاکت و شلوار کت و شلوار و کراوات در یک سخنرانی تلویزیونی کمپین بحث است. اما پیام او مانده است قابل ملاحظه ای سازگار: ثروتمند و قدرتمند 1 درصد از جمعیت نمی خواهد خود را تسلیم نیمی از پای آمریکا بدون نبرد و او آماده است تا دستمزد آن است.

مردم ورمونت یا عشق ساندرز و یا از او متنفرند. اما در عصر سیاسی مرگ کاذب او موفق به ساخت خود با نام تجاری “سوئدی به سبک” سوسیالیسم به داغترین موضوع در اطراف.

“در صورت شکست فاجعه بار از سوسیالیست های جهان… وجود دارد واقعا به اندازه کافی در جناح چپ wackos در ورمونت به انتخاب او ؟” یک مرد نوشت: به این برلینگتون مطبوعات آزاد در مدت کوتاهی قبل از انتخابات.

“چه مزخرف!” مقابله خواننده دیگری. “برنی ساندرز نکرده یک بلغارستان را از برلینگتون.”

در واقع برلینگتون رونق تحت ساندرز که برنده 1981 شهرداری مسابقه وجود دارد با 10 رای. قادر سرپرست او برنده راحت اکثریت بیش از هشت سال در دفتر.

کار با دیگر اعضای ائتلاف مترقی در شورای شهر شناخته شده در اینجا به عنوان Sanderistas — شهردار افتتاح شد دولت اول municipally بودجه, روز, مراقبت, مرکز, گسترش, متوسط درآمد, مسکن و ساخته شده است آلودگی-کنترل تاسیسات همجوار دریاچه چاپلین. او روشن شهر دور از اموال مالیات — که او به عنوان ناعادلانه به طبقه متوسط و افراد مسن به هتل و رستوران هزینه ها و افزایش مالیات بر شرکت های ابزار.

تلاش های خود را به دست آورد او را به رسمیت شناختن به عنوان یک ملت 20 شهرداران توسط U. s. اخبار و گزارش جهانی و یک زیر در غیر این صورت سنتی در میان رای دهندگان. یک سال 1985 نظرسنجی نشان داد که یک سوم از رونالد ریگان برلینگتون حامیان نیز رای دادند Sanders.

محافظه کاران کمتر شیفته با خواهر-شهر روابط ساندرز تاسیس با شهرهای اتحاد جماهیر شوروی و نیکاراگوئه. اما شدیدترین منتقدان آمد از برلینگتون سبز, پارتی, که گفت که او نسبت به نگرانی های زیست محیطی.

پس از خروج از دفتر در سال 1989 ساندرز راه اندازی دومین اجرای ورمونت کنگره صندلی. او از دست داده بود تنها 3 درصد در سال 1988; این زمان او تا به حال اقتصاد حرکت و 1000 داوطلب در کنار او.

ساندرز 16 درصد حاشیه پیروزی در ماه نوامبر منعکس شده در بخش نومیدی لبنی کشاورزان وبلاگ نویس گرانیت برش و سفیدی هیپی در این اقتصادی ویران دولت است.

برای همه آن کارت پستال-زیبایی کامل ورمونت است که در بحران سخت در برخورد با یک رکود اقتصادی است که ویران مزارع خانوادگی و نشانه “برای فروش” به عنوان آشنا بخشی از چشم انداز به عنوان گاو نیوجرسی. پنهان در پشت تپه های سرسبز مادران مجرد هستند, زندگی در لخت تریلر و افزایش تعداد بی خانمان معترضان در بزرگراه بقیه مناطق.

در این دوران سخت حتی محافظه کار Vermonters گرم به ساندرز پیام. “من گوش به مرد” همسایه من Harold یک مادام العمر جمهوری گفت: چند روز قبل از انتخابات. “و آنچه که او گفت: حس می کند. من فقط می توانم خودم را به کشیدن اهرم برای یک سوسیالیست.”

سنجش که تردید جمهوری خواه کنگره پیتر اسمیت منتشر شد دو حمله آگهی در اواخر کمپین: هر دو سوال ساندرز میهن پرستی و نقاشی او را به عنوان یک کمونیست هوادار. اما تبلیغات misfired بد عنوان می شود حامیان گفته اسمیت که آنها نمی نیاز به یک درس در ورمونت ارزش. منفی تبلیغات فقط در هنگامی که هدف ناشناخته تحلیلگران می گویند — و برنی بود بهتر شناخته شده تر از حریف خود را.

با توجه به الن دیوید فریدمن یک اتحادیه سازمان و سابق ساندرز کمپین کارمند Sanders به طور موثر “حذف قرمز-طعمه به عنوان یک ابزار ارزشمند با در نظر گرفتن پانچ. شما بحث را به کشاورز یا کمی بانوی پیر در خیابان, و او خواهد گفت: “خوب من نمی خواهم سوسیالیست اما اگر برنی ساندرز است که یک سوسیالیست و سپس آن را OK.’ “

حتی دولت کارگری رفتگان از سنت: کشیده به ساندرز تماس برای مراقبت های بهداشتی ملی دولت AFL-CIO و ملی آموزش و پرورش, انجمن حمایت از یک نامزد مستقل برای اولین بار در ورمونت تاریخ است.

می ساندرز موفقیت تکرار شود در دیگر نقاط کشور ؟ بسیاری از ناظران سیاسی می گویند هیچ, با استناد به ضعف ورمونت حزب دموکرات و استقلال و همگن از دولت رای دهندگان.

اما ساندرز امیدوار است که پیروزی او را تشویق دیگر ترقی خواهان برای راه اندازی مستقل مبارزات محلی و ایالتی و فدرال ، موفقیت ممکن است سال ساندرز می گوید اما حتی در شکست مترقی نامزدهای گسترش از نظر آمریکا بحث های سیاسی است.

“من گمان می کنم اگر کسی در کلرادو بود صحبت کردن در مورد چیزهایی که من در مورد بحث و فرار برای کنگره آنها ممکن است برنده نیست اولین بار… اما آنها مردم فکر” ساندرز می گوید.

که در آغاز جنگ طبقاتی به هر حال ؟

ساندرز پیروزی شده است مورد ستایش قرار داد در سمت چپ متمایل به دموکرات ها به عنوان یک سیگنال که کلاس جنگ خوب است سیاست است.

“رئیس جمهور بوش یک مسابقه بسیار آگاهانه و رابطه جنسی آگاهانه و کلاس آگاه جمهور” جکسون گفت: اخیرا در یک مصاحبه تلفنی. رئیس جمهور حق وتو از سال 1990 حقوق مدنی, لایحه قطع تمام فرصت ها برای فقیر و اقلیت های نجات یکی گفت: پیوستن به ارتش.

“قیمت به شما پرداخت برای بقا در معرض خطر مرگ,” او گفت:. “و این است که یک کلاس بحران است.”

ماساچوست کنگره بارنی فرانک متحد Sanders موافق است که آمریکایی ها گرسنه هستند برای مترقی رهبری اما می گوید باید آن را از درون دموکراتیک صفوف. شخص ثالث می گوید: فرانک یک جمهوری خواه رویای خیس.

“آن را ارام, D-A-F-T که قافیه با تفت که حافظه بدون شک خواهد بود خندان در آن,” او می گوید. “بهترین چیز برای جمهوری خواهان خواهد بود برای لیبرال ها تقسیم شده است.” (جمهوری خواه رئیس جمهور William H. تفت خرد شده بود در سال 1912 پیشنهاد برای انتخاب مجدد در زمانی که رئیس جمهور سابق تئودور روزولت زد بر یک شخص ثالث بلیط; تقسیم مجاز دموکرات وودرو ویلسون به بادبان به پیروزی.)

“چه ناتوان سازش آیا شما فکر می کنم پت شرودر [دموکرات کلرادو] ران Dellums [دموکرات کالیفرنیا] یا عروسکی ویس [دموکرات نیویورک] را ساخته اند ؟” او می پرسد. “آنها بسیار برجسته و مستقل فکر مردم. افرادی که موثر بوده است از یک موقعیت چپ آن را انجام داده اند از حزب دموکرات است.”

اما النور Smeal, رئیس جمهور سابق سازمان ملی زنان و در حال حاضر مدیر فمینیست اکثریت می گوید که تنها یک شخص ثالث دارای پاسخ برای زنان است. او در حال حاضر رئیس جمهور مولی حیاط را تاسیس این کمیسیون پاسخگو دموکراسی را با هم فمینیست های کارگری, حقوق مدنی, رهبران و محیط زیست به صدا سرخوردگی با سیستم دو حزبی و کاوش جایگزین.

این کمیسیون که با برگزار جلسات در واشنگتن و نیویورک در حال برنامه ریزی جلسات در آتلانتا و لس آنجلس و دیگر شهرستانها عمده در ماه آینده است.

“برخی از مردمی می خواهید برای ترساندن هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواهان” Smeal می گوید: “از آنجا که آنها در حال تغذیه با یک سیستم تک حزبی با دو نام. آنها در حال تغذیه با زنان و اقلیت های قفل شده را از تصمیم گیری این کشور است. در حال حاضر نرخ رشد آن را زنان 400 سال برای گرفتن برابری در کنگره است. که فقط قابل قبول نیست. “

اما Smeal است با احتیاط از تاکید بیش از حد در کلاس تفاوت است. “شما نمی شنیدن کل کلاس تجزیه و تحلیل از من,” او می گوید: “از آنجا که زنان از همه طبقات قفل شده است.”

نشانه هایی وجود دارد که حزب وفاداری در حال ضعیف شدن است: در ماه نوامبر مستقل انتخاب شدند به فرمانداری در کانکتیکات و آلاسکا و ماساچوست رای دهندگان به تصویب همه پرسی کاهش رای گیری برای دسترسی به شخص ثالث نامزدها. اضافه کردن به که ساندرز پیروزی و مستقل داشته و موفق ترین سال پس از سال 1936 با توجه به رای گیری از دسترسی به اخبار در سان فرانسیسکو.

اما مستقل نیست و شخص ثالث را. کانکتیکات لوول Weicker و آلاسکا را خوب Hickel زد به عنوان مستقل تنها پس از از دست دادن خود را در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه. و ساندرز اگر چه تراز وسط قرار دارد با ائتلاف مترقی در برلینگتون نشان داده علاقه کمی در ایجاد یک ساختار حزب در اطراف او.

اگر زمان آن رسیده است برای یک شخص ثالث برنی ساندرز می گوید او در حال رفتن به آن را منجر. “شخص ثالث ایجاد خواهد شد نه زمانی که ده نفر با هم و تصمیم به تشکیل یک” او می گوید. “که احتمالا اتفاق افتاده صد بار در 100 سال گذشته…. این شروع می شود در سطح مردمی.”

راه پیش رو

دو هفته صرف های دموکراتیک پارلمانی ماه گذشته ثابت سیاسی معادل یک دوش آب سرد برای Sanders.

“من نمی خواهد به شما گفتن حقیقت اگر من به شما گفت من فکر کردم که کنگره آمریکا در حمایت را در دستور کار من,” او می گوید.

هنوز هم او برنده اولین یدک کش-از-جنگ و به دست آوردن یک کمیته واگذاری از مجلس توماس فولی بدون پیوستن به حزب دموکرات حزبی. (او به احتمال زیاد به خدمت در بانکداری و امور مالی و یا آموزش و پرورش و نیروی کار این کمیته است.) و او تساوی تمایز بین عناصر برنامه خود را که او بعید است که برای برنده شدن در آینده نزدیک مانند, نظامی, کاهش بودجه و افزایش مالیات برای ثروتمندان و کسانی که اهداف او معتقد است در حال واقع بینانه: مراقبت های بهداشتی ملی و فدرال برای کمک به کوچک لبنی و کشاورزان است.

“قوانین در این کشور به نفع شیمیایی فشرده در مقیاس بزرگ کشاورزی گفت:” بن کوهن از مؤسسین Ben & jerry’s بستنی. و که برگ ورمونت مبارزه مزارع خانوادگی در سرما. ساندرز می گوید او را به خود باعث یک اولویت ملی.

مراقبت های بهداشتی ملی است “کاملا شایسته پیروزی,” ساندرز می گوید. “این است که مردم فقیر شماره…. بسیاری از مردم که فاقد بیمه درمانی ندارند در حال کار بر مردم است.”

تلاش خواهد یکی شدن اتحادیه کشاورزان و افراد مسن “همه در یک طرف در برابر چند ملیتی, شرکت های بیمه, دارو, شرکت آما تمام افرادی که ساخت میلیاردها دلار سود کردن انسان بیماری و بدبختی” او گفت:.

حتی Lee Iacocca رئیس کرایسلر Corp. است صحبت کردن در مورد این ایده کنگره فرانک گفت. “او می گوید او را به قرار دادن هزینه بیمه بهداشت و درمان در اتومبیل های خود را در حالی که رقابت خود را — ژاپنی ها و آلمانی ها — نیست.” ساندرز می گوید: این برنامه می تواند بودجه توسط recouping تقلب و ضایعات در سیستم فعلی; فرانک می گوید: پول می تواند از پیرایش ناتو outlays در شرق اروپا است.

و اگر ملی پوشش بهداشت و درمان است که برنده ساندرز معتقد است این ائتلاف در پشت آن خواهد بود به خوبی مسلح برای مقابله با سیاست دیگر اهداف مانند مسکن مناسب بودجه کافی برای آموزش و عادلانه تر ساختار مالیاتی.

تخیلی? ساندرز نمی کنم. مطرح شده در آپارتمان های تنگ بر پادشاهان بزرگراه که در آن پول باعث نگرانی خانواده تلخ شکاف ساندرز می گوید که “نه تخیلی” کار به سمت امریکا که در آن مردم را از نیازهای اساسی هستند برای مراقبت.

با اشاره به کرون مدل دموکراتیک سوسیالیسم ساندرز معتقد است نقش او در کنگره به کم ارزش کردن آنچه که او خواستار “دروغ بزرگ “: که هیچ میانه زمین بین Reaganism و استالینیسم.

“رئیس جمهور آمریکا نمی خواهد به شما بگویم که آن را خوب است که 3 میلیون نفر خواب در خیابان” ساندرز می گوید. “اما آنچه که او را قادر به استقرار است: ‘آیا شما می خواهید اتحاد جماهیر شوروی? که خود را جایگزین.’ “

“نقشی که افرادی مثل من باید به بازی این است که می گویند: ما نمی خواهیم دیکتاتوری کمونیسم اما ما می توانید انجام دهید جهنم خیلی بهتر از بی بند و مداخله داری.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر